14. Raffaello Ivaldi (ITA) 108,20
15. Alex Baldoni (CAN) 127,41
16. Casey Eichfeld (USA) 162,23 (16:18:12)

16

Semifinále, stejně jako rozjížďku, vyhrál Francouz Nicolas Gestin. Ten opěl neměl konkurenci a v boji o postup do finále deklasoval zbytek startovního pole. Světová trojka zajela čas 93,12, což bylo o více než tři a půl sekundy rychlejší, než zajel druhý Miguel Travé. Třetí skončil Sideris Tasiadis.

Do finálové dvanáctky se dostal z desátého místa Lukáš Rohan, který se nevyhnul dvěma penalizacím za dotyk. Jeho čas bez penalizací nebyl špatný, ale na nejvyšší příčky by rovněž nestačil. Jedenácté místo obsadil Slovák Matej Beňuš, který také bude bojovat o cenné kovy z Paříže.

16

Naprostá dominance! Rychlá a dravá jízda, v podstatě bez chyb, takřka dokonalá! Gestin si vyjel čas 93,12 a poráží druhého v pořadí Traveho o více než tři a půl sekundy!

16

Semifinále zakončí světová trojka Nicolas Gestin z Francie.

15

Burgess měl trochu problémy na čtrnáctce, což ho stálo čas, ale jinak zvládl trať výborně. Vyjel si průběžnou třetí příčku za 97,21.

15

Předposledním na startu je Adam Burgess z Velké Británie.

14

Nepříliš spokojený je s výsledkem Matija Marinič z Chorvatska. Trať projel čistě, ale ne dost rychle. Řadí se na páté místo, což znamená postup do finále. Je si ale vědom, že se bude muset ve finále zlepšit.

13

Nestihl to. Ivaldi si vyjel čas 108,20 a ve finále na 99 % nebude! Je až druhý pod čarou.

13

A nyní podjel sedmnáctku, opravdu výrazně.

13

Obrovská chyba při nájezdu na válec před bránou číslo sedm! Aby se vyhnul tomu, že mine bránu, musel se zaseknout a korigovat směr lodi. To ho stálo ohromné množství času.

13

To světovou sedmičkou je Ital Raffaello Ivaldi. Vyráží do lesa branek.

12

Bourhis se vyhnul všem dotykům, projel všechny brány tak, jak se má, nicméně byl trochu pomalejší. S časem 99,51 jde na šesté místo. Ale postup do finále splnil, což je pro něj obrovský úspěch. Ostatně, figuruje mimo první třicítku ve světovém žebříčku.

12

Yves Bourhis ze Senegalu se jde prát s divokou vodou v Paříži.

11

Miguel Trave předvedl výbornou jízdu, vypořádal se i s nepříjemnou situací, kdy se mu za válcem zvedl předek lodi. V čase 96,69 přebírá průběžné vedení v semifinále!

11

Na tento čas by nyní rád zaútočil Španěl Miguel Trave.

10

Čistou a velmi rychlou jízdou se prezentoval Němec Sideris Tasiadis! Tomu se povedlo všechny zapeklité úseky trati projet jen s nepatrnými zádrhely, díky čemuž se dere do čela semifinále s časem 96,74!

9

Na osmnáctce a třiadvacítce, tedy úplně poslední bráně, přišly další doteky. Polák Hedwig je až šestý, Na jeho úkor postupuje do finále Beňuš!

9

Na řadu přišel Grzegorz Hedwig, jenž chyboval v těžké kombinaci na sedmé bráně. Dotyk.

8

Australan Tristan Carter dokázal projet semifinálovou trať bez jediné penalizace, což je pro něj hodně důležité, čas jízdy by totiž byl pomalejší. Takhle má 99,45 a povedlo se mu postoupit do finále!