Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)

Japonsko – Čína

0:5

konec (0:0, 0:4, 0:0, 0:1)

29.07.2024, 10:30 • Stade Yves-du-Manoir, Colombes • Skupina A • Martin Augustin (@ogy_16)

Statistiky:
Držení míčku – 52 % : 48 %
Střely – 5:17
Trestné rohy – 0/3 : 3/6 (12:01:56)
Pozemní hokejistky Číny přehrály Japonsko hladce 5:0. Utkání rozhodly ve druhé čtvrtině v níž se prosadily hned čtyřikrát. Pak už se spíše dohrávalo. Poslední trefu si připsala v 55. minutě Ku Ping-feng, která tak zápas ukončila se dvěma góly na jejím kontě. Číňanky si tak připisují první výhru. Japonky padly i podruhé.

60

Utkání skončilo.

60

Začíná už poslední minuta duelu, který rozhodla čínská smršť ve druhé čtvrtině.

58

Ještě navíc šance Číňanek. Zakončení vyšlo na Fan, ovšem Nakamuraová byla v pokleku včas.

57

Utkání se dohrává. Čína směřuje za prvním vítězstvím na turnaji, Japonsko utrpí také druhou porážku. A s takovou hrou bude s kýmkoliv na turnaji bodovat jen těžko.

56

Čchen Jang obdržela zelenou kartu. Dvě minuty tedy nemůže hrát.

55

KU Ping-feng - 0:5

55

Čína právě vstřelila branku!
Proměněný trestný roh! Ke střele se dostala KU PING-FENG, která mířila do horní části branky a Nakamuraová zvedala ruce nad hlavu pozdě. Druhý gól pro Ku v zápase.

55

Uspěly a Japonky tak budou čelit nebezpečné standardní situaci...

55

Číňanky si vyžádaly kontrolu situace u videa. Chtěly by trestný roh.

53

Konečně nějaká práce pro čínskou brankářku. Kanon Moriová šikovně tečovala nástřel spoluhráčky. Jie dokázala balónek vytěsnit.

52

Kana Urataová byla nyní zasažena vystřeleným míčkem do hlavy. Vypadá to, že je v pořádku, ale trenér ji raději střídá.

50

Urataová nyní zablokovala přihrávku, která směřovala na osamocenou hráčku v brankovišti. To už by byla ložená příležitost.

48

Japonkám výzva nevyšla.

48

Japonky si vyžádaly kontrolu situace u videa. Posuzovat by se mělo to, od které z hráček se míček odrazil do zámezí. Rozehrávka totiž byla přisouzena Číně, ale v opačném případě by šlo o trestný roh...

48

Vypadá to, že se bude pokračovat v podobném duchu jako ve třetí čtvrtině a spíše se to bude dohrávat.

46

O osudu zápasu je už s velkou pravděpodobností rozhodnuto. Japonky se budou snažit alespoň o čestný gól.

46

Začala čtvrtá čtvrtina.

45

Třetí čtvrtina skončila.

45

Nakonec ještě příležitost Číny. Čchen I nahrávala z levé strany pod sebe Cou Mej-žung, která v pádu usměrnila míček těsně vedle.

45

Odstartovala poslední minuta třetí čtvrtiny.

43

42

Tempo hry je momentálně hodně poklidné a moc se toho neděje.

39

Publikum povzbuzovalo Japonky při jejich útočné akci. Alespoň gól by jim diváci přáli. Útok nebyl sehrán špatně. Juri Nagajová si ale nakonec nenašla prostor ke střele.

38

Čínská útočná snaha nevedla k zakončení. Nyní už rozehrávají hráčky Japonska.

36

Čína znatelně ubrala z nastoleného tempa a spíše vyčkává v obraně. Japonky jsou ale směrem dopředu neškodné.

33

Třetí čtvrtina začala opatrněji. Zatím se v ní neurodilo nic závažného.

31

Začala třetí čtvrtina.
Čína vede po polovině utkání nad Japonskem o čtyři góly a vypadá to tedy na jednoznačnou záležitost. Číňanky začaly po opatrnějším úvodu získávat převahu, kterou naplno zužitkovaly ve druhé čtvrtině. Postupně se prosadily Čung Ťia-čchi, Li Chung, Ma Ning a Ku Ping-feng.

30

Druhá čtvrtina skončila.

30

Jedna z Japonek zasáhla bokem do obličeje Čchen Jang, která byla v té době v pokleku. Nebylo to nic úmyslného a japonská pozemkářka se šla také hned omluvit. Čchen je už na nohou, takže se nestalo nic hrozného.

30

Poslední minuta druhé čtvrtiny. Číňanky se už nikam neženou a čekají na poločasovou pauzu.

29

Japonkám odskakují míčky od holí a nebo mají problém dát přesně i jednoduché přihrávky. Vývoj duelu se na jejich psychice hodně podepsal.

27

Nejde to. Po nepřesné přihrávce k pravé postranní čáře, která nebyla zpracovatelná, rozehrává Čína.

26

Hráčky Číny mohou pokračovat v klidu. Japonky si naopak asi přejí přestávku, aby se mohly zkusit poradit a třeba ještě zabojovat o lepší výsledek.

24

KU Ping-feng - 0:4

24

Číňanky ve druhé čtvrtině úplně zlomily japonský odpor! Po trestném rohu střílela KU PING-FENG. Balónek ještě holí tečovala bránící hráčka a přizvedla ho mimo dosah Nakamuraové – 0:4.

24

Střelu Čung po trestném rohu zastavila bránící hráčka. Podle rozhodčích nohou a tak je nařízen další trestný roh. Japonky si však vyžádaly prověření situace...

23

MA Ning - 0:3

23

Čína právě střelila branku!
Číňanky přidávají třetí gól a směřují k výhře! Japonky nejprve zachránila branková konstrukce po teči Čang, z další akce ale inkasovaly. Rána MA NING z hranice brankoviště zapadla k pravé tyči. Následně se ještě u videa řešilo, zda střelkyně nepřešlápla do brankového území, ale vše bylo v pořádku.

22

Japonky se ani teď nedokázaly dlouho udržet na útočné polovině hřiště a rozehrávat budou jejich soupeřky.

20

S další střelou Li Chung si poradila Nakamuraová. Čína je teď jasně lepší.

19

LI Chung - 0:2

19

Je tu druhý gól zápasu! Po nástřelu z levé strany se míček před brankou odrazil k LI CHUNG, která ho posunula za záda již ležící a bezmocné Nakamuraové – 0:2.

19

Číňanky vedou v celkovém součtu zaslouženě. Určitě měly více příležitostí ke skórování.

17

Další trestný roh a další šance. Střelu Ku dokázala vyrazit Nakamuraová.

16

ČUNG Ťia-čchi - 0:1

16

Tento trestný roh Číňanky zužitkovaly a ujímají se vedení! ČUNG ŤIA-ČCHI se prosadila přízemní střelou kolem levé nohy brankářky.

16

A hned tu máme trestný roh pro Čínu, která je aktivnější než Japonky.

16

Začala druhá čtvrtina.

15

První čtvrtina skončila.

15

Trestný roh Číny v samotném závěru úvodní čtvrtiny. Tentokrát si však hráčky nerozuměly a ani nedokázaly vystřelit.

14

Maj Torijamaová si zaběhla za obranu a postupovala sama na brankářku Jie. Ta vyběhla až na hranici brankoviště. Japonská hráčka ji udělala kličku, ale mezitím situaci dostihly další bránící hráčky a zakončení Japonky dokázaly zablokovat!

14

A nesehrály to zle. Zakončení vyšlo na Ku Ping-feng, která jen těsně minula levou tyčku z pohledu japonské brankářky!

14

Cou se pustila s míčkem dopředu podél brankové čáry a získala pro Čínu první trestný roh!

12

Nástřel čínské hráčky z levé strany propadl až na branku a Nakamuraová musela reagovat na poslední chvíli. Nemohla totiž vědět, zda míček některá z hráček netečuje.

11

Číňanky se osmělují a přebírají iniciativu! Pohotovou střelu Čang Jing vykopla pravou nohou Eijka Nakamuraová.

10

První a velká šance Číny! Ma Ning vymyslela z pravé strany nástřel na zadní tyč, kde se v pádu snažila dopravit míček do volné branky Cou Mej-žung. Na dlouhou hokejku však netrefila přesně!

9

Je přeci jen znát, že ani jeden z týmů není úplně absolutní světová špička. Zápas přináší nepřesnosti a technické chyby.

7

Japonkám se nepovedla rozehrávka. Míček skončil v zámezí.

7

O nápor se nyní snaží hráčky Číny. Zatím ale nedokázaly ohrozit brankářku Nakamuraovou.

4

Japonky zahrávaly hned tři trestné rohy v řadě! Po tom posledním měla Sakurako Omotová možnost v podobě dorážky z bezprostřední blízkosti, ale míček za padající Jie Ťiao nedostala.

3

První trestný roh pro Japonky. To je vždy dobrá možnost ohrozit branku soupeřek.

2

Cou na pravé straně nezpracovala těžkou přihrávku a skákavý míček prošel až do zámezí.

1

Prvním útokem se prezentovaly Číňanky. Japonky ale dobře pokryly prostor ve svém brankovišti a vyrážejí dopředu.

1

Utkání začalo.
Hráčky už jsou připravené na hřišti a nyní si vyslechnou hymny svých zemí.
Sestavy:

Japonsko: Nakamuraová – Asajová, Suzukiová, Ojkawaová, Ogawaová – H. Nagajová, Šimadaová – J. Nagajová (C), Kobajakawaová, Moriová, Torijamaová.
Náhradnice: Kozukaová, Tanakaová, Urataová, Omotová, Hasegawaová.

Čína: Jie – Ku, Jang, Ou (C) – Ma, Li, Tan, Cou, Čchen Jang, Sü – Čchen I.
Náhradnice: Čang, Čchen I, Che, Fan, Tchan, Čung.
Japonsko:
Japonky začaly turnaj porážkou 0:2 od Němek. V zápase byly v podstatě neškodné a za přijatelný výsledek vděčí především své brankářce Nakamuraové a také nepřesným střelkyním soupeřek.

Jedná se o trojnásobné mistryně Asie. Na olympiádě skončily nejlépe osmé v roce 2004 v Aténách a na MS je jejich maximem pátá příčka z roku 2006. Na posledních hrách v Tokiu se umístily před domácím publikem jako jedenácté. Stejnou pozici braly také na MS 2022.
Čína:
Číňanky vstoupily do Olympiády porážkou 1:2 s Belgií. Na začátku závěrečné čtvrtiny přitom dokázaly srovnat na 1:1 zásluhou Ku Ping-feng, ovšem na druhou trefu soupeřek už odpověď neměly.

Na světovém žebříčku patří Číně osmé místo. Jedinou olympijskou medaili tato země brala na domácích hrách v Pekingu 2008, kde skončila stříbrná. Na MS pak byla Čína nejlépe třetí v roce 2002.
Vítám tu všechny milovníky pozemního hokeje! V pondělí pokračuje skupinová fáze turnaje žen. Skupina A přinese také asijské derby mezi Japonskem a Čínou. Oba celky své úvodní zápasy prohrály a vzájemný souboj může mnohé napovědět o jejich dalších ambicích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:30.