Chance Národní Liga

FC Vysočina Jihlava – FK Viktoria Žižkov

1:2

konec (0:0)

19.05.2024, 17:00 • Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava • 29. kolo • Jaroslav Wollmann

Tipsport: 2.29 3.12 3.04 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Vysočina má tak na svém kontě kolo před koncem soutěže 35 bodů. Zda to bude na záchranu stačit se brzy uvidí. Žižkov jich má 39. (19:01:32)
29. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Po bezbrankovém prvním poločasu jsme se dočkali v druhé části tří branek. Hosté o své výhře 2:1 rozhodli v rámci tří minut. V 57. minutě se trefil Jirásek ze standardní situace, po něm přidal gól s pomocí tyče Sixta. V 64. minutě vrátil Vysočinu do hry Franěk. Domácí byli blízko vyrovnání v 82. minutě, ale Selnar trefil jen břevno. Zbytek zápasu již hosté zkušeně dohráli.

90+4

90+4

Domácí poslali dlouhý míč do vápna, ale tam se nikdo z jihlavských hráčů nenašel.

90+3

Filip Šancl při snaze odkopnout míč se provinil na útočné polovině faulem.

90+2

Hosté u levého praporku ušetřili opět několik vteřin.

90+1

Vysočina poslala na hrot kapitána Filipa Vedrala.

90+1

Střídání v týmu FK Viktoria Žižkov:
ze hřiště odchází Milan Jirásek, přichází Jaroslav Tregler.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89

Tomáš Svoboda posílal z pravé strany míč do vápna, ale našel jen gólmana hostí.

89

Žižkov jej rozehrál nakrátko, aby ušetřil nějaký čas.

88

Hosté budou na pravé straně zahrávat rohový kop.

86

Domácí se dožadovali po pádu Šancla ve vápně pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí se přemluvit nenechal.

85

Domácí se snaží o vyrovnání.

83

ze hřiště odchází Jiří Sodoma, přichází Bernardo Rosa,
ze hřiště odchází David Sixta, přichází Adam Toula.

82

K rozehrání se postavil Jakub Selnar a trefil to skoro přesně, do cesty se však míči postavilo břevno.

81

Dobrá možnost pro domácí na srovnaní, přímo na oblouku velkého vápna bude Vysočina zahrávat standardní situaci.

81

Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Jiří Sodoma).

78

Pavel Soukup posílal dlouhý balón až na Justin Araujo-Wilsona, ale ten míč nedokázal zpracovat.

77

Z větší vzdálenosti se pokusil ohrozit gólmana domácích Adam Petrák, ale jeho střela šla hodně mimo.

76

ze hřiště odchází Michael Hönig, přichází Jan Kozojed,
ze hřiště odchází Augusto Batioja, přichází Isaac Muleme.

74

Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Jakub Selnar).

73

Tomáš Svoboda posílal z pravé strany centr do vápna, ale balón byl pro Michala Záhradnika dlouhý.

72

Pár metrů za polovinou hřiště byl faulován Filip Šancl, domácí tak zůstanou u míče.
Dnešní utkání sleduje 730 diváků.

70

Z leva jej rozehrál Jakub Selnar, ale jeho spoluhráči gólmana hostí ohrozit nedokázali.

69

Z pravé strany rozehrál rohový kop Filip Šancl, jeho spoluhráči získali roh na opačné straně.

67

Milan Jirásek rozehrál standardní situaci z o něco větší vzádlenosti než při gólové střele, nyní vyslal svůj projektil z pravé strany na bližší tyč, ale Pavel Soukup se tentokráte překvapit nenechal.

66

Jakub Selnar na levé straně nedokázal zpracovat přihrávku Jana Chytrého a vhazovat tak budou hosté.

64

Žlutá karta pro tým FC Vysočina Jihlava (Tomáš Franěk).

64

Žlutá karta pro tým FK Viktoria Žižkov (Pavol Bajza).

64

Jihlava právě vstřelila branku!
Matúš Lacko z brankové čáry přihrál do vápna TOMÁŠI FRAŇKOVI, který prostřelil Pavola Bajzu.

60

Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava:
ze hřiště odchází Dominik Farka, přichází Michal Záhradnik,
ze hřiště odchází Miroslav Křehlík, přichází Jakub Selnar,
ze hřiště odchází Fares Shudeiwa, přichází Matúš Lacko.

59

Žižkov právě vstřelil branku!
Hosté rázem vedou o dvě branky. DAVID SIXTA ve vápně vystřelil na bránu a s pomocí tyče dostal míč za záda gólmana Soukupa.

58

Milan Jirásek tentokráte z levé strany, ale nyní jen centroval. Obrana domácích byla tentokráte pozorná.

57

MILAN JIRÁSEK rozehrál standardní situaci na pravé straně přímou střelou na bránu a k překvapení všech skončil míč v síti.

54

Tomáš Svoboda dostal přihrávku od Šancla do vápna, ale jeho střela byla zblokována. Následně Justin Araujo-Wilson zahrál rukou.

52

Jan Chytrý přišel na polovině hřiště o míč, ale Augusto Batioja toho směrem dopředu využít nedokázal.

49

Hosté zapojili do kombinace i svého brankáře, ale následná rozehrávka nebyla přesná.

47

Filip Šancl dostal přihrávku na hranici vápna, ale trefil jen hráče před sebou.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Oba celky si příliš gólových šancí nevytvořily, a tak je průběh prozatím bez branek.

45+2

45+2

Z pravé strany rozehrál rohový kop Dominik Farka, ale obrana hostí byla pozorná.

45+2

Domácí podnikli rychlý brejk po pravé straně, Tomáš Franěk trefil z boku tyč.

45+1

Od své brány uvede míč do hry Pavol Bajza.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

44

Jiří Sodoma si ve vápně špatně zpracoval míč, což nahrálo Filipu Vedralovi, který balón posílá do bezpečí.

43

Z levé strany jej rozehrál Dominik Farka nakrátko na Farese Shudeiwu, který přihrál Filipu Šanclovi, který si míč navedl na roh velkého vápna, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

42

Vysočina bude z pravé strany zahrávat rohový kop.

42

Z hranice vápna hledal před brankou Milan Jirásek Jiřího Sodomu, ale poslal mu dlouhý balón.

40

Vysočina s míčem kombinuje na vlastní polovině.

38

Z levé strany jej rozehrál Filip Šancl, ale obrana hostí byla pozorná.

37

Z pravé strany rozehrál rohový kop Dominik Farka, Augusto Batioja odvrací míč na další roh.

36

Miroslav Křehlík se pokusil před vápnem sklepnout na nějakého spoluhráče, ale nikoho nenalezl.

35

Pavol Bajza poslal dlouhý míč na Jiřího Sodomu, ale tomu byl balón brzy odebrán.

33

Tomáš Franěk čekal na pravé straně na nabídku spoluhráčů, ale ve vápně byl pouze Justin Araujo-Wilson a na něj se míč nepodařilo dostat.

29

Pavel Soukup byl chvíli otřesen, ale už je opět na nohou.

28

Po chybě domácího hráče se do vápna dostal David Sixta, který se následně ocitl tváří tvář Soukupovi, který za svá záda míč nepustil neb dostal prudkou ránu do obličeje.

27

Z levé strany vyzkoušel pozornost Pavola Bajzy Miroslav Křehlík, ale gólma hostí se překvapit nenechal.

26

Dominik Farka vhodil aut až do vápna, ale Pavol Bajza se překvapit po teči nenechal.

25

Z pravé strany rozehrál rohový kop Dominik Farka, jeho spoluhráči vybojovali autové vhazování na levé straně.

24

David Sixta posílal z pravé strany centr do vápna, míč si sebral Pavel Soukup.

22

Hosté zahrozili po levé straně, ale obrana Vysočiny byla pozorná.

20

Filip Šancl rozehrál z pravé strany rohový kop, Filip Vedral se ve vápně provinil útočným faulem.

18

Tomáš Svoboda vhodil na pravé straně aut až do vápna, ale jeho spoluhráči se prosadit nedokázali.

17

Tomáš Franěk posílal z pravé strany centr do vápna, Miroslav Křehlík na balón jen těsně nedosáhl.

16

Útočná akce hostí končí neb se provinili ofsajdem.

15

Justin Araujo-Wilson se hezky dostal po levé straně do vápna, ale nakonec skončil s míčem v zámezí.

12

Pavel Soukup v pohodě sbírá centr z levé strany.

10

Jiří Sodoma se hnal do pokutového území, ale nakonec se provinil faulem.

9

Domácí už jsou v posledních vteřinách častěji u míče.

7

Vysočina si chvíli užije pobyt na útočné polovině neb byl Tomáš Franěk faulován.

6

Domácí se na polovině hřiště provinili faulem, u míče tak zůstanou hosté.

5

Hosté jsou prozatím aktivnějším celkem, domácí vůbec nepouští k nějaké hře.

3

Pražané budou na pravé straně vhazovat neb Vedral zahrál do autu.

2

Rozehrávka hostí po pravé straně nebyla přesná. Od své brány rozehraje Pavel Soukup.

1

Duel rozehráli hosté z Prahy, kteří nastupují v černošedivých dresech, domácí Vysočina ve žluto bílé sadě.

1

Za doprovodu trojice sudích nastupují obě základní jedenáctky na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne.
Deset minut před začátkem duelu zamířily oba celky do kabin.
Dvacet minut do začátku duelu se oba celky na hrací ploše rozcvičují.
Trenér David Oulehla učinil oproti minulému zápasu dvě změny. Nehraje vykartovaný Piško a na lavičce je Lacko. Místo nich nastupují Svoboda a Shudeiwa. Trenér Marek Nikl učinil také dvě změny. Místo Treglera a Mulemeho nastupují Řezáč a Hönig.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Chytrý, Vedral (C), Farka – A. Pešek, Shudeiwa – Křehlík, Šancl, T. Franěk – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Selnar, Tureček, Sagna, Ogiomade, Lacko, Záhradnik.
Trenér: David Oulehla

FK Viktoria Žižkov: Bajza – M. Richter, Broukal, Řezáč, Klusák – Petrák, Jirásek (C) – Hönig, Sixta, Batioja – Sodoma.
Náhradníci: Kotek – Kozojed, Muleme, Tregler, Rosa, Toula, F. Ret.
Trenér: Marek Nikl

Rozhodčí: Vokoun – Kotalík, Ježek.
Jako hlavní rozhodčí bude utkání pískat Daniel Vokoun. Na čarách mu budou asistovat Petr Kotalík a Václav Ježek. Delegátem fotbalové asociace bude Petr Kolbaba a technickým delegátem Radim Adamec.
„Fanoušci jsou naší oporou a 12. hráčem po celou sezonu. Jsou s námi v dobrém i zlém a já pevně věřím, že v neděli potřebné body společně vybojujeme. A získáme tak kýžený záchranářský klid před závěrečným kolem v Opavě. Všichni ještě máme v živé paměti poslední zápas minulé sezony, kdy jsme i díky velké podpoře diváků přehráli Vlašim a II. ligu jsme udrželi,“ zdůraznil pro web fcvysocina.cz asistent trenéra Pavel Mazánek.
„Letošní ročník FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je enormně vyrovnaný a bohatý na překvapení. Opravdu každý může porazit každého. Těší nás, že jsme se vyhrabali z výsledkového trápení úvodních jarních kol a že jsme v uplynulých pěti zápasech vybojovali velmi cenných 8 bodů. Teď je na nás, abychom učinili poslední krok k udržení druhé nejvyšší soutěže pro Vysočinu,“ uvedl pro web fcvysocina.cz asistent Pavel Mazánek.
Oba týmy se spolu v Jihlavě naposledy utkaly v neděli 1. května roku 2022. Hosté se dostali do vedení ve 2. minutě, když se trefil Vandas. Domácí srovnali krok v minutě 30., prosadil se Selnar. Pražané znovu vedli ve 43., trefil se Gabriel. Jihlavané srovnali v minutě 45. gólem Talla. Poprvé šla Vysočina do vedení v 50. minutě, když se prosadil Peřina. V 65. minutě srovnal Sixta. O výhře 4:3 rozhodl domácí Belaid v 88. minutě.

FC Vysočina Jihlava – FK Viktoria Žižkov 4:3 (2:2)
Branky: 30. Selnar, 45. Tall, 50. Peřina, 88. Belaid – 2. Vandas, 43. Š. Gabriel, 65. Sixta.
ŽK:74. T. Vlček – 49. Súkenník.
Rozhodčí: Kotala – Dohnálek, Žurovec.
FC Vysočina Jihlava: Jágrik – Křišťál, T. Vlček, Krčík, Peřina – Lacko (C) (85. Vedral), Tureček (73. Belaid) – Selnar (85. Musil), Zoubele, Fila (57. Křivánek) – Tall (73. Shudeiwa).
Náhradníci: Vejmola – T. Svoboda.
Trenér: Jan Kameník.
FK Viktoria Žižkov: Halouska – Bazal, Žežulka, Š. Gabriel, Aggoun – Súkenník (C), Sixta (83. D. Richter) – Osmančík (53. Voltr), Batioja (53. Reteno Elekana), Novák (83. Jančura) – Vandas.
Náhradníci: Soukup – Soungole, Kopičár.
Trenér: Daniel veselý.
A jak si oba celky v uplynulém kole?
Žižkov doma v neděli 12. května přivítal Varnsdorf. Domácí se dostali do vedení ve 27. minutě, když se trefil Richter. Za hosty srovnal v 49. minutě Gembický. Duel tak skončil po remíze 1:1 dělbou bodů.

FK Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf 1:1 (1:0)
Branky: 27. M. Richter – 49. Gembický.
ŽK: 37. Broukal – 20. Vojta, 55. Kříž, 90+1. Kubista.
Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Pospíšil.
FK Viktoria Žižkov: Bajza – M. Richter, Broukal, Tregler, Klusák – Petrák, Jirásek (C) – Muleme (66. Řezáč), Sixta (73. Rosa), Batioja (90+3. Kozojed) – Sodoma (66. Toula).
Náhradníci: Kotek – Hönig, Ret.
Trenér: Marek Nikl.
FK Varnsdorf: Pešl – Vlk, Polyák, Kubista (C), Juzvak – Kosař, Kříž (83. Dufek), Stránský – Samko (87. Rudnytskyy), Vojta (90+1. Adeleke), Gembický (87. Podzimek).
Náhradníci: Vaňák – Kubr.
Trenér: Miroslav Holeňák.

Vysočina cestovala v sobotu 11. května do Příbrami. Hosté se dostali do vedení ve 48. minutě, když se prosadil Franěk. Domácí celek v 71. minutě se dočkal vyrovnání, když pokutový kop proměnil kapitán Hušbauer. Oba celky si tam po remíze 1:1 připsaly do tabulky jeden bod.

FK Příbram – FC Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)
Branky: 71. Hušbauer (pen.) – 48. T. Franěk.
ŽK: 74. Piško.
Rozhodčí: Pechanec – Šimáček, Černoevič.
FK Příbram: Melichar – Brabec (65. Nkwinga), Jahić, Fišl, Antwi – Coňk, Švestka – F. Matoušek, Hušbauer, Nečas – Fall (81. Čejka).
Náhradníci: Bleha – Dudl, Elshaal, Hošek, Hudec.
Trenér: Jiří Kohout.
FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Piško, Vedral, Farka (89. Tureček) – Pešek, Lacko (76. Shudeiwa) – Křehlík (60. Svoboda), Šancl (60. Selnar), Franěk (60. Ogiomade) – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Sagna.
Trenér: David Oulehla.
V rámci 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá jedenáctá Vysočina desátý Žižkov. Hosté doposud vyhráli deset zápasů, v šesti případech jejich duel skončil dělbou bodů. Na svém kontě tak mají 36 bodů. Pražané vstřelili 42 branek a 48 jich inkasovali.
Domácí zvítězili v devíti případech, osm utkání skončilo remízou. Na svém kontě tak mají 35 bodů. Jihlavané mají vyrovnanou bilanci vstřelených a inkasovaných branek a to 40.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:2

konec (0:0)

Branky: 64. T. Franěk – 57. Jirásek, 59. Sixta

Karty:   64. T. Franěk (JIH), 74. Selnar (JIH) – 64. Bajza (ZIZ), 81. Sodoma (ZIZ)

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:2.

FC Vysočina Jihlava: Soukup – T. Svoboda, Chytrý, Vedral (C), Farka (60. Záhradnik) – A. Pešek, Shudeiwa (60. Lacko) – Křehlík (60. Selnar), Šancl, T. Franěk – Araujo-Wilson.
Náhradníci: Mastný – Tureček, Sagna, Ogiomade.

FK Viktoria Žižkov: Bajza – M. Richter, Broukal, Řezáč, Klusák – Petrák, Jirásek (C) (90+1. Tregler) – Hönig (76. Kozojed), Sixta (83. Toula), Batioja (76. Muleme) – Sodoma (83. Rosa).
Náhradníci: Kotek – F. Ret.

Rozhodčí: Vokoun – Kotalík, Ježek