3. Česká fotbalová liga (B)

SK Kladno – FK Teplice B

7:3

konec (2:1)

10.08.2024, 17:00 • Stadión Františka Kloze, Kladno • 1. kolo • Aleš Strouha (@AlesStrouha)

Je tu konec nevídané gólové přestřelky. Sledovali jsme naprosto neuvěřitelnou podívanou. Domácí v zápase prohrávali 0:1, avšak skóre otočili. Pak prohrávali 2:3, a to, co následovalo, se zapíše zlatým písmem do klubové historie. Fotbalisté Kladně totiž pěti góly v řadě zápas zcela zvrátili a po fantastické podívané vyhráli divokým výsledkem 7:3! (18:52:34)

90+4

90+3

Neuvěřitelný zápas spěje ke svému konci. O takové premiéře v ČFL se domácím asi ani nesnilo.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89

Kladno právě vstřelilo branku!
Viděli jsme již desátý gól dnešního zápasu. Velmi slušnou rychlost ukázal i JIŘÍ TESAŘ, který utekl rezignovaným obráncům a podél vybíhajícího Čechala zvýšil již na 7:3.

87

Žlutá karta pro tým SK Kladno (Jiří Tesař).

87

Na balonu jsou domácí fotbalisté, kteří teď ale v poklidu kombinují ve středu pole.

85

Tak až teď to vypadá, že oba týmy hru ne chvilku uklidní a nebudeme sledovat další bláznivé akce.

83

A další gól domácího Kladna! Velmi rychlé nohy ukázal DAVID EICHLER, který dostal balon za obranu a samostatný únik na brankáře zakončil bravurně. Ranou o tyč nedal Čechalovi šanci a dává šestý gól Kladna!

81

Gólové galapředstavení stále nekončí. Domácí fotbalisté se opět velmi snadno dostali do zakončení a JAKUB RUBEŠ přidává pátý gól Kladna!

80

Dnešní utkání sleduje 850 diváků.

80

Střídání v týmu FK Teplice B:
ze hřiště odchází Lukáš Podaný, přichází David Köstl,
ze hřiště odchází Lukáš Váňa, přichází Jakub Slivka.

78

To je zápas! Domácí fotbalisté podruhé v zápase otáčejí vývoj zápasu! Teď to byl RADEK FOJT, který se vydal středem hřiště a svou ránu poslal přesně k tyči – 4:3!

77

Domácí fotbalisté jsou nadále při chuti a tlačí se do útoku.

76

Střídání v týmu SK Kladno:
ze hřiště odchází Tadeáš Pospíšil, přichází David Eichler.

74

DANIEL KOZEL svou střelu z penaltového puntíku poslal doprostřed brány. Gólman Čechal skočil doprava a na balon tak nedosáhl.

73

Teď ale pozor. Po faulu na okraji velkého vápna po signalizaci pomezního píská sudí Melichar pokutový kop pro Kladno. Hosté se zlobí, ale verdikt rozhodčího nezmění.

72

Po rohovém kopu se ale domácí fotbalisté již k zakončení nedostali.

71

Velmi pěkně do vápna soupeře vnikl Fojt, nakonec vybojoval roh pro Kladno.

69

Hráči Kladna posílají centry do vápna z levé i pravé strany, defenziva Teplic je ale zatím pevná.

68

Do konce zápasu chybí něco málo přes dvacet minut a teď se hraje v okolí velkého vápna Teplic.

66

Čas pro domácí fotbalisty běží velmi rychle. Fotbalisté Kladna by potřebovali dát gól, kterým by srovnali krok.

64

ze hřiště odchází Jakub Port, přichází Jonáš Bzura.

62

Ve vlastním vápně zůstal ležet hostující Jakub Port. Má problémy s křečí a musí být ošetřovaný.

60

Žlutou kartu teď za faul ve středu pole vidí také hostující kapitán Matyáš Vachoušek.

59

ze hřiště odchází Vojtěch Pokorný, přichází Pavel Šimonovský.

58

ze hřiště odchází Dominik Šíma, přichází Jiří Tesař,
ze hřiště odchází Matyáš Buneš, přichází Alphonsus Dike,
ze hřiště odchází Matěj Šnobl, přichází Daehwan Shin,
ze hřiště odchází Tomáš Borák, přichází Karel Houha.

57

Vojtěch Pokorný na zemi zbytečně dohrál domácího brankáře a dostává žlutou kartu.

56

56. Matyáš KORSELT - 2:3

56

Teplice B právě vstřelily branku!
Po následném rychlém protiútoku dokázal MATYÁŠ KORSELT obejít dva protihráče a ranou z hranice vápna nedal brankáři Smrkovskému šanci.

55

Po rohovém kopu Buneše se nikdo z jeho spoluhráčů ke zakončení nedostal.

54

54. Matyáš VACHOUŠEK - 2:2

54

A je znovu srovnáno. Hosté velmi dobře zakombinovali a po přihrávce od Korselta od brankové čáry se pohotově prosadil svým druhým gólem v zápase MATYÁŠ VACHOUŠEK.

52

Ve druhém poločase sledujeme docela živelný fotbal. I když oba celky hrají dost nepřesně, sledujeme nadále rozhodně zajímavou podívanou.

50

Hosté teď nestřelili tyč, avšak vzrušení bylo zbytečné, protože pomezní asistent již před střelou signalizoval ofsajd.

50

Na levé straně se snažil do vápna vniknout hostující Pokorný, Jakuba Rubeše ale nedokázal obejít.

48

Domácí od úvodních minut napadají rozehrávku soupeře hodně vysoko a teplickým fotbalistům se zatím vůbec nedaří.

46

Skončil nám první poločas zápasu mezi domácím Kladnem a hostujícím béčkem Teplice v rámci 1. kola ČFL. Středočeši sice od 20. minuty prohrávali, ale díky velmi dobrému výkonu a dobré produktivitě dokázali výsledek v závěru poločasu otočit a do kabin se tak odchází za stavu 2:1.

45

45

Již nám běží poslední minuta prvního poločasu, teď jsou na balonu hosté, avšak velmi daleko od Smrkovského brány.

44

První poločas spěje ke svému konci. Teď se hraje ve středu pole.

42

Hosté jsou teď zaskočeni a musí se znovu bránit. V těchto fázích hry se jim příliš nedaří.

40

40. Tadeáš POSPÍŠIL - 2:1

40

Domácí fotbalisté otáčejí vývoj zápasu! Na pravé straně byl u balonu Josef Jakab, který přesnou přihrávkou od brankové čáry našel na hranici vápna TADEÁŠA POSPÍŠILA, který parádní ranou do horního rohu brány nedal brankáři Čechalovi šanci.

37

37. Michal RENDLA - 1:1

37

Jako správný kapitán se teď zachoval MICHAL RENDLA. Zkušený obránce se po rohovém kopu nejlépe zorientoval na malém vápně, kde se mu podařilo dotlačit balon do brány – 1:1!

37

Teď tady bude navíc roh pro Kladno.

36

Domácí fotbalisté se teď hodně snaží a podařilo se jim znovu na pár desítek vteřin zatlačit svého soupeře.

34

Nejprve střílel Emmer a poté také Korselt. První pokus byl ale zablokovaná a druhá střela Korselta byla pro domácího brankáře snadným soustem.

33

Domácí hru velmi rychle přenesli k vápnu Teplic, gólman Čechal ale zatím zasahovat nemusel.

31

Centr na přední tyč mířil na Audinise, který ale ve složité pozici nezakončil přesně.

30

Teď tady bude rohový kop pro hostující tým.

28

Po rychlém protiútoku hostů přilétl do vápna centr z levé strany a hlavičkující Pokorný byl ve velmi dobré gólové pozici. Zakončil ale slabě a Smrkovský míč dobře zastavil.

25

Josef Jakab měl nyní na kopačce vyrovnání. Od Dominika Šímy se k němu dostal ve vápně balon a Jakabova parádní rána prolétla těsně vedle spojnice břevna a tyče.

22

Domácí kopali rohový kop. Jenže centr do vápna byl přetažený a nikdo z kladenských fotbalistů neměl šanci zakončit.

20

20. Matyáš VACHOUŠEK - 0:1

20

Hosté teď svého soupeře zamkli v jeho vápně a dokázali dát gól. První velkou šanci teplických fotbalistů ještě skvěle zneškodnil Smrkovský, avšak balon se na malém vápně odrazil k MATYÁŠI VACHOUŠKOVI, který snadno zamířil k tyči – 0:1!

17

Domácí jsou stále velmi aktivní, ale teď se jim nedaří dostat do zakončení.

15

Matyáš Buneš ve dvou slibných pozicích. Nejprve ale nezpracoval ve vápně balon a o malou chvilku později vystřelil jen do bránícího hráče.

14

Domácí jsou teď hodně aktivní a tlačí se na polovinu soupeře. Hosté se teď musí soustředit na defenzivu.

12

Josef Jakab měl nyní na kopačce první gól zápasu. Dostal se k balonu uvnitř vápna, avšak v pádu zakončil těsně mimo!

8

Hosté nakonec kopali rohy dva, ten druhý mimo vápno vyboxoval pozorný brankář Smrkovský.

7

Teď tady bude ale rohový kop pro hostující celek.

6

K centru z levé strany se ve vápně Kladna dral Korselt, byl ale dobře pokrytý a domácí se ubránili.

5

Hráči Kladna pokračují v aktivním úvodu zápasu a gólman Čechal si připsal první ostrý zákrok.

2

Na druhé straně to levačkou zpoza vápna zkoušel Matyáš Korselt, bránu ale netrefil.

1

Domácí hned v úvodu dobře zakombinovali a z levé strany posílal do vápna střílenou přihrávku Kozel. Nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.

1

Hráči obou týmů jsou již na trávníku, zápas co nevidět začne.
Oba týmy dokončily rozcvičku a odebraly se do kabin. Za začátku 1. kola ČFL zbývá necelá čtvrthodinka.

SK Kladno: Smrkovský – Borák, Rendla (K), Šíma, Buneš, Jakab, Pospíšil, Fojt, Šnobl, Kozel, Rubeš.
Náhradníci: Naimann – Tesař, Dike, Hrdlička, Eichler, Shin, Houha.
Trenér: Zdeněk Hašek

FK Teplice B: Čechal – Emmer, Audinis, Korselt, Port, Váňa, Kolář, Vachoušek (K), Pokorný, Podaný, Kříž.
Náhradníci: Šimonovský, Bzura, Köstl, Slivka, Grümann.
Trenér: David Šourek

Rozhodčí: Melichar – Nejedlo, Dohnal.
Hezké odpoledne z kladenského Stadiónu Františka Kloze, kde dnes 1. kolem odstartuje nový ročník 3. České fotbalové ligy skupiny B mezi domácím celkem SK Kladno a hostujícím béčkem FK Teplice. Kladno hrálo dlouhých jedenáct sezon divizní soutěž a dnes tak přichází velký návrat do třetí ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

7:3

konec (2:1)

Branky: 37. Rendla, 40. Pospíšil, 74. Kozel (pen.), 78. Fojt, 81. Rubeš, 83. Eichler, 89. Tesař – 20. Vachoušek, 54. Vachoušek, 56. Korselt

Karty:   87. Tesař (KLA) – 57. Pokorný (TEB), 60. Vachoušek (TEB)

Rozhodčí: Melichar – Nejedlo, Dohnal