01.08.2024, 10:30 • Nautical St. • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

3. USA 6:50,74
4. Irsko 6:55,62
5. Itálie 6:56,87
6. Čína 7:00,71 (10:38:57)
Malé finále ženského dvojskifu je u konce. Vyhrála ho Austrálie, která si první místo hýčkala od začátku až do konce. Stejně tak Česko drželo svou pozici celou dobu, a dojelo tak druhé. To tedy znamená výsledné osmé místo na letošních LOH. Třetí místo pak vzalo USA, čtvrté bylo Irsko, pátá Itálie a poslední Čína.

Finále B ženského dvojskifu je u konce.

2000m

A ani na poslední pětistovce se pořadí nezměnilo Austrálie dojela s časem 6:47,66, Češky o dvě vteřiny za nimi. Třetí USA, následuje posádka Irska, Itálie a pak Číny.

1500m

Na prvních třech místech po kilometru a půl opět nenastala žádná změna. Češky sice ztrácí tři sekundy na Austrálii, ale na druhou stranu na USA si taky vytvořily třívteřinový náskok.

1000m

Po kilometru se pořadí na prvním a druhém místě nezměnilo. USA se vyšvihlo na třetí místo a je sekundu za českou dvojposádkou.

500m

Prvních 500 metrů je za námi. Zatím vede Austrálie s časem 1:40,16. Druhá je zatím česká dvojice, která zaostává o 1,03 sekundy. Následuje Čína, Irsko, USA a poslední jsou Italky.