Olympijské hry - Pozemní hokej (muži)

Indie – Belgie

1:2

konec (0:0, 1:0, 0:2, 0:0)

01.08.2024, 10:00 • Stade Yves-du-Manoir, Paříž • Skupina B • Aleš Pur (@PurAles)

Utkání je u konce a obhájci olympijského zlata jsou na turnaji stále neporaženi a mají plný počet dvanácti bodů. Dnes o své výhře rozhodli ve druhé půli, kdy hráli o mnoho lépe, než před přestávkou a dvěma góly ve třetí čtvrtině otočili výsledek. O srovnání se ve 33. minutě postaral Thibeau Stockbroekx jemnou tečí z levé strany a obrat dokonal ve 44. minutě John-John Dohmen svým důrazem u tyčky, kdy dorazil rozehrávku trestného rohu. Indie si nakonec mohla odnést bod, v předposlední minutě měla trestný roh, míček, který už směřoval do branky ale holí vyrazil pozorný van Aubel a Belgie tak vyhrála 2:1.

Indové mají po dnešní prohře sedm bodů a v dalším utkání se střetnou už zítra od 13:15 s Austrálií. Belgie má, jak už bylo řečeno 12 bodů a poslední skupinový zápas ji čeká taktéž zítra od 17:30 proti Argentině.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký den a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (11:39:39)

60

Konec utkání.

60

Belgičané drží míček na útočné polovině, už se ani nesnaží trefit prázdnou branku.

59

Indie hraje bez brankáře!

59

Florent van Aubel svým zákrokem zachránil Belgii vedení

59

Na brankové čáře skvěle zakročil van Aubel, který koncem hole vyrazil míček, který už směřoval do sítě! Indové ještě reklamovali, že to bylo rukou, to ovšem video vyvrátilo!

59

Trestný roh pro Indii, tohle bude veledůležitý okamžik závěru zápasu!

58

Indie v tlaku, ale zatím to není až takové, aby z toho byla opravdu velká šance.

57

Belgie předvádí v obraně skvělou hru, Vanasch má ve svých spoluhráčích obrovsky obětavou podporu.

56

Hardik Singh se snažil o průnik pravou stranou, na útočné polovině ale nepřesné přihrával a bylo po všem.

55

Hraje se u brankoviště Indie, tohle v tuto chvíli Belgičanům bohatě stačí.

54

Máme tu žlutou kartu na straně Indie, za faul na van Aubela ji obdržel Raj Kumar Pal.

54

Na druhé straně měl v brankovišti prostor Sanjay, jeho baseballový úder ale skončil o velký kus vedle branky.

53

Brejk Belgie dva na dva. Onana Alima potáhl míček až na útočnou třetinu, poté přihrál na Boona, ten ale promáchl naprázdno.

52

Indie už bude muset začít pospíchat, pokud nechce odejít z tohoto důležitého utkání s prázdnou.

51

Po zákroku gólmana po střele se míček odrazil k Boonovi, ten mířil těsně vedle! Bylo to ale s tečí, takže Belgie pokračuje dlouhým rohem.

51

A situace se bude opakovat.

51

Něco obdobného se teď odehrálo i na opačné straně, Belgie z toho vytěžila trestný roh.

51

Sance Indie na srovnání skóre

51

Obrovský tlak na brankovišti Belgie! Ten začal skvělým zpracováním Abhisheka, který si stáhl míček ze vzduchu, poté sám vystřelil z úhlu a o dorážky se pak ještě snažil Sumit. Vanasch ale vše vyřešil!

50

Blíže k brance se nedostal ani na opačné straně Dohmen.

49

Hardik Singh skončil se svou snahou o průnik kousek za půlkou, jeho pokus o prudký pas na brankoviště skončil na holích belgických hráčů.

48

Hendrickx hledal z levé strany své kumpány na brankovišti, ti ovšem porušili pravidla a musí se bleskově vrátit.

47

Vypadá to, že Belgie se rozhodla hrát více útočně, zatím prakticky nepustila soupeře na svou polovinu.

46

Kina ztratil míček, povedlo se mu ale Abhisheka alespoň trochu zbrzdit a pomoci tak svým spoluhráčům.

46

Začala čtvrtá čtvrtina.

45

Konec třetí čtvrtiny.

44

Indie mohla srovnat také po trestném rohu, Rohidasovu střelu ale brankář Vanasch zastavil v pádu svým betonem.

44

John-John DOHMEN - 1:2

44

Belgie právě vstřelila branku!
Máme tu obrat ve skóre, Belgie už vede. Parattu Raveendran sice zvládl zastavit prudkou střelu, míček ale neudržel a u jeho pravé tyče nadvakrát dorážel JOHN-JOHN DOHMEN. Bylo v tom hned několik holí, včetně té gólmanovy, branka však jde za tímto belgickým hráčem – 1:2.

44

Zase zásah nohou, takže belgický trestný roh na třetí pokus.

44

Střela po signálu byla sražena zase nohou, situace se tak bude opakovat.

43

Teď se ale pískala hra nohou indického hráče v brankovišti a máme tu trestný roh pro Belgii.

43

Onana Alima prostrčil na Stockbroekxe, jeho pokus byl zablokován.

42

Závěr třetí čtvrtiny se nám trochu kouskuje, sudí už musí hráče i trochu dirigovat, aby to bylo více plynulé.

41

Zelená karta na straně Belgie, prohlédl si ji Alexander Hendrickx.

40

Sem a zase tam, akce se přelévají ze strany na stranu, ale bez nějakého zakončení.

39

Arno van Dessel se snažil zastavit akci Indů, nedokázal ale zpracovat míček a rázem musel hasit únik Viveka Sagara Prasaba. Ve spolupráci s ostatními hráči to nakonec zvládl.

38

Pěkné přenesení hry Indie z levé strany na tu pravou, viděli jsme vysokou školu zpracování příher vzduchem.

37

Máme tu zase menší pokles tempa, hraje se hlavně okolo středové čáry.

36

Chvilka hry před brankou Belgie, Vanasch se svou obranou ale situaci zvládá na sto procent.

35

Musí si ale dávat pozor na rychlé protiútoky Indie do poněkud pootevřené obrany.

34

Co dokáže jedna branka... Belgie srovnala krok a rázem tu máme tlak evropského celku, který se snaží o obrat ve skóre.

33

Thibeau STOCKBROEKX - 1:1

33

Rázem ale máme srovnáno! Levou stranou potáhl akci de Sloover, u brankové čáry pak před branku přihrál van Aubel a jemná teč THIBEAUA STOCKBROEKXE skončila u zadní tyčky gólmana Indie – 1:1!

32

I druhá půle zatím začala mírným náporem Indie, Belgičané jsou staženi u svého brankoviště.

31

Je za námi první půle, která hlavně v první čtvrtině přinesla hodně takticky vedený hokej s minimem šancí. Ve druhé patnáctiminutovce se tempo zvedlo a více ze hry začala mít Indie. Ta svou převahu využila k zatím jediné brance, tu v 18. minutě přesnou ranou k tyči zaznamenal Abhishek Abhishek a zařídil tak současný stav 1:0. Belgie má o pauze rozhodně o čem přemýšlet, směrem kupředu je to u tohoto týmu zatím hodně jalové.

30

Konec prvního poločasu.

29

Belgie to zkusila s příhrou na de Kerpela, obrana Indie srazila míček mimo hrací plochu.

29

Akce J. Singha a Sukhjeeta Singha k ohrožení Vanaschovy branky nevedla, oba se už rychle vrací do obrany.

28

Je to teď tak trochu na jednu branku, na tu belgickou. Evropský celek možná trochu překvapivě přenechává iniciativu soupeři a jen se brání.

27

Prudká střela z pravé strany, Prasad to vzal tak trochu baseballovým způsobem a Vanaschovu branku přestřelil.

26

A Tom Boon za svůj zákrok dokonce dostal zelenou kartu.

26

Rána z trestného rohu sice skončila v síti, ale mířila moc vysoko, gól tak neplatil. Belgie se pak vydala do rychlého kontru, ale ani zde to k brance nevedlo, Tom Boon fauloval.

25

Trestný roh pro změnu pro Indii, nohou v brankovišti zahrál Luypaert.

24

Do brankoviště teď míček dostal Onana Alima, od něj se odrazil na hůl Stockbroekxe, ale ani jemu nebylo přáno, Parattu Raveendran si připsal jistý zákrok.

23

Prvotní střela byla zablokována, k dorážce se pak cpal Hendrickx, branku Indie ovšem minul.

23

Kina vybojoval na soupeři trestný roh. Tohle bude velká šance na případné srovnání skóre.

22

Rozehra od indického brankoviště, hráči této země nikam nepospíchají.

21

Belgii to nejde, veškeré akce se bortí ještě ještě před brankovištěm a gólman Parattu Raveendran tak nemá co řešit.

20

Byla tu ale akce Indie, kdy se do zakončení cpal Gurjant Singh. Byl na poslední chvíli zablokován.

19

Belgičané teď budou muset přidat, a to hlavně směrem kupředu, kde to docela skřípe.

18

Abhishek ABHISHEK - 1:0

18

Indie právě vstřelila branku!
Je tu první gól utkání! Belgičané chybovali na své polovině, toho využil ABHISHEK ABHISHEK, vybojoval si míček a ranou z otočky překvapil gólmana Vanasche, kterého překonal umístěným pokusem k jeho levé tyči – 0:1.

17

Ostrá střela Indů z levé strany, Vanasch si ale svou první tyčku pohlídal. Míček skončil na boční síti.

16

J. Singh nezpracoval na pravé straně vysokou přihrávku, přesto bude Indie pokračovat v útoku, neboť v tom byla teč belgické obrany.

16

Začala druhá čtvrtina.

15

Konec první čtvrtiny.

15

V úplném závěru čtvrtiny je tu dlouhý roh pro Belgii, už to ale vypadá, že hráči ani nestihnou rozehrát.

14

Už to vypadalo, že se Kina odhodlá ke střele z dálky, nakonec si to rozmyslel a sám se dopustil chyby.

13

Levou stranou se až k brankové čáře dostal Sukhjeet Singh, předvedl několik povedených kliček, ale nakonec neměl komu přihrát a tak musel vrátit hru do druhé vlny.

12

Zprava se do tlaku hnal de Kerpel, stále ale čeká na svou první střelu.

11

Konečně se nám na hrací ploše začalo něco dít, oba celky už hrají o mnoho více útočněji.

10

Střela Indie z dálky gólmana Vanasche nepřekvapila, měl na Abhishekovu ránu dobrý výhled.

9

Tentokrát se Belgičané dostali až takřka k brankové čáře, gólman Parattu Raveendran ale dokázal pokus Nicolase de Kerpela nějakým způsobem zastavit.

8

Rozehra byla vedena na Hendrickxe, jeho střela byla sražena. Situace se bude opakovat.

8

A skutečně to trestný roh bude.

8

Je tu první kontrola videa, Belgie reklamovala porušení pravidel doteku míčku nohou a tím pádem trestný roh.

7

Arthur van Doren také nevystřelil, už se zase hraje proti brance Belgie.

6

Pěknou kličkovanou předváděl Nicolas de Kerpel, v brankovišti ale narazil na přesilu a bylo po akci.

5

Stále stejná písnička o taktickém úvodu.

4

Upadhyay zpracovával vysokou přihrávku, klepl ale u toho do soupeřovy hole.

4

Zatím sledujeme hodně opatrné utkání, stále čekáme na vůbec první střelecký pokus, ať už by byl z jakékoliv strany.

3

Levou stranou táhl míček na holi de Kerpel, jenže mu pak nevyšla klička a hra se zase otáčí opačným směrem.

2

Jen takové zkoumání situace předvedla i Belgie, akce van Dorena k ničemu nevedla.

1

První postupnou akci buduje Indie, zatím na své vlastní polovině.

1

Sestavy

Indie: Parattu Raveendran – J. Singh, Abhishek, Manpreet Singh, Hardik Singh, G. Singh, Mandeep Singh, Harmanpreet Singh, Sumit, Shamster Singh, Rohidas.
Náhradníci: Sanjay, Upadhyay, Pal, Prasad, Sikhjeet Singh.
Trenér: Craig Arthur Fulton

Belgie: Vanasch – van Doren, van Aubel, Boccard, de Kerpel, Hendrickx, Denayer, de Sloover, Kina, Wegnez, Onana Alima.
Náhradníci: Stockbroekx, Dohmen, Luypaert, Boon, van Dessel.
Trenér: Shane McLeod
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas může začít!
Zápas na Stade Yves-du-Manoir začne v 10:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Indie

Zástupci indického pozemního hokeje zatím proplouvají turnajem v dobrém rozpoložení, když ve třech duelech vybojovali sedm bodů a jsou na druhém místě tabulky. Nejprve porazili Nový Zéland těsně 3:2, poté remizovali s Argentinou 1:1 a naposledy si poradili s Irskem po výsledku 2:0.

Belgie

Belgičané jsou na tom ještě lépe, patří jim totiž první místo s plným počtem devíti bodů. Postupně na holích tohoto týmu zůstali Irové po výsledku 2:0, Nový Zéland po výsledku 2:1 a Austrálie v posledním utkání schytala nářez v poměru 6:2. Dnes nás tak čeká zápas o čelo tabulky a nejlepší pozici pro čtvrtfinále.
Dobré dopoledne u pozemního hokeje mužů v rámci LOH 2024. Společně se podíváme na duel skupiny B mezi Indií a Belgií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.