konec (0:1, 1:0, 3:0) Stav série: 2:0

11.06.2024, 02:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • Finále • Milan Huppert

Tipsport: 2.39 3.93 2.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

58:01

Závěr zápasu je hodně vyhrocený. Došlo k další potyčce, při níž rozhodčí sáhli ke dvěma trestům. Za sekání je potrestán hostující Sam Carrick, on i Vincent Desharnais navíc dostali osobní desetiminutový trest.

57:32

57:32 Aaron EKBLAD - 4:1

57:32 5/6

Florida právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Bennett vleže vybojoval puk pro AARONA EKBLADA, kanadský obránce ve středním pásmu bleskově zacílil a s přehledem nasměroval kotouč do prázdné soupeřovy klece. Asistence: Sam Bennett.
Ekblad A., Bennett S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Forsling G.
Bouchard E., Hyman Z., Henrique A., Draisaitl L., Kane E., Nugent-Hopkins R.

55:06

Problémy pro Floridu. Ve snaze o vyhození poslal Oliver Ekman-Larsson puk mimo hrací plochu bez doteku tvrzeného skla, vědom si svého přestupku odjíždí na trestnou lavici bez řečí.

54:07

Tkachukem těsně bráněný Connor McDavid mířil sám na gólmana. Americkým útočníkem se evidentně nechal rozhodit a střílel jen do pravého betonu Bobrovského.

53:14

Uvidíme hru čtyři na čtyři. Za vzájemnou potyčku obdrželi po dvou minutách. Brandon Montourzha hrubost, Evander Kane za nesportovní chování.

52:26

52:26 Evan RODRIGUES - 3:1

52:26 5/4

Přesilovka využita a Florida je velmi blízko ke druhé finálové výhře! U levého mantinelu odvedl skvělou práci Lundell, když poslal puk do předbrankového prostoru přesně na hokejku EVANA RODRIGUESE, po povedené teči puk zapadl k levé tyčce. Asistence: Anton Lundell a Oliver Ekman-Larsson.
Ekblad A., Tarasenko V., Lundell A., Rodrigues E., Ekman-Larsson O.
Bouchard E., Janmark M., Kulak B., Brown C.

50:32

Rozhodčí po poradě dospěli ke stejnému názoru. Leon Draisaitl oslabuje svůj tým, za zákrok na Barkova inkasuje dvě minuty za hrubost.

43:11

43:11 Evan RODRIGUES - 2:1

43:11 5/5

Obrat dokonán, Mauriceho družina vede! V levém kruhu dostal příliš mnoho volného prostoru EVAN RODRIGUES, ten s hlavou nahoře zamířil a puk pověsil neomylně do bližší šibenice, Skinner byl bez šance. Bez asistence.
Ekblad A., Okposo K., Barkov A., Rodrigues E., Forsling G.
Bouchard E., Ekholm M., Brown C., McLeod R., Kane E.

38:01

Před bránu si najel nikým nebráněný Sam Bennett a dostal přihrávku od Rodriguese, Stuart Skinner ovšem skvěle zareagoval, zmenšil střelci úhel a puk schytal do výstroje.

36:20

Početní převahu si zahraje rovněž Florida. Podruhé v dnešním zápase zamířil na trestnou lavici Evan Bouchard, tentokráte za sekání.

33:55

Vzápětí předvedl Connor McDavid další kličkovanou a vybojoval pro svůj tým přesilovku, neboť jej Carter Verhaeghe tělem podrazil.

32:14

Velké příležitosti Panthers! Nejprve se Matthew Tkachuk parádní kličkou z pravého kruhu do středu uvolnil přes obránce, avšak tváří v tvář brankáři potom nenašel mezeru mezi betony. Následně chytře nastřeloval na teč Montour, leč spoluhráč nezvládl touš nasměrovat do odkryté části brány.

29:34

29:34 Niko MIKKOLA - 1:1

29:34 5/5

Panteři jsou za střeleckou aktivitu odměněni vyrovnávací trefou! Rychlý útok završil Anton Lundell u levého kruhu povedenou zadovkou na urostlého NIKA MIKKOLU, který vypálil nechytatelně těsně nad ledem k zadní tyči. Asistence: Anton Lundell a Vladimir Tarasenko.
Tarasenko V., Lundell A., Luostarinen E., Montour B., Mikkola N.
Kulak B., Brown C., McLeod R., Desharnais V., Kane E.

20:41

Početní převaha Panthers navíc končí o pár vteřin dříve, dvě minuty za hákování totiž vyfasoval americký forvard Matthew Tkachuk.

19:13

Faul z kategorie zbytečných udělal v závěru první části Evan Bouchard, když mimo hlavního dění hry zvedl loket do obličeje provokatéra Tkachuka.

11:32

Rychlou odpověď měl na hokejce Brandon Montour, leč odkrytou bránu Oilers netrefil, kotouč poslal do břevna!

11:17

11:17 Mattias EKHOLM - 0:1

11:17 4/4

Edmonton právě vstřelil branku!
První střela Oilers na bránu končí gólem! McDavid vyslal do přečíslení MATTIASE EKHOLMA a švédský zadák si počínal jako zkušený ostrostřelec, když si příliš nevšímal napravo najíždějícího Draisaitla, střelou zápěstím propasíroval puk za brankovou čáru mezi betony Bobrovského. Asistence: Connor McDavid a Evan Bouchard.
Bouchard E., Ekholm M., Draisaitl L., McDavid C.
Ekblad A., Reinhart S., Barkov A., Forsling G.

10:58

Olejáři se brání na jedničku, a navíc uvidíme hru čtyři na čtyři. Do protiútoku měl po zisku kotouče namířeno Mattias Janmark, Oliver Ekman-Larsson jej zastavil pouze za cenu podrážení.

09:21

Velká příležitost pro Floridu! Warren Foegele v obranném pásmu tvrdě najel do Eetu Luostarinena, jehož trefil koleno na koleno, rozhodčí po zhlédnutí opakovaných záběrů udělují trest na pět minut + do konce zápasu.

06:10

Naprosto zbytečné dvě minuty inkasuje Sam Bennett. Americký útočník se vydal napadat zpoza brány rozehrávajícího Boucharda, jehož dostal pod velký tlak, aby ho ve finále podrazil.

4:1

Branky a nahrávky: 30. Mikkola (Lundell, Tarasenko), 44. Rodrigues, 53. Rodrigues (Lundell, Ekman-Larsson), 58. Ekblad (Bennett) – 12. Ekholm (McDavid, Bouchard)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – Rodrigues, Bennett, M. Tkachuk (A) – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Okposo, Stenlund, Lorentz.
Trenér: Paul Maurice

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse, Broberg, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Henrique, Draisaitl (A), Holloway – E. Kane, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Carrick, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Daisy, Berg

Diváci: 19 673

06:10 FLA 2 Bennett, podrážení
09:21 EDM 5+20 OK Foegele, faul kolenem+faul kolenem
10:58 FLA 2 Ekman-Larsson, podrážení
11:17 EDM 0:1 Ekholm (McDavid, Bouchard)
19:13 EDM 2 Bouchard, hrubost
20:41 FLA 2 M. Tkachuk, hákování
29:34 FLA 1:1 Mikkola (Lundell, Tarasenko)
33:55 FLA 2 Verhaeghe, podrážení
36:20 EDM 2 Bouchard, sekání
43:11 FLA 2:1 Rodrigues
50:32 EDM 2 Draisaitl, hrubost
52:26 FLA 3:1 Rodrigues (Lundell, Ekman-Larsson)
53:14 FLA 2 Montour, hrubost
EDM 2 E. Kane, nesportovní chování
55:06 FLA 2 Ekman-Larsson, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
57:32 FLA 4:1 Ekblad (Bennett)
58:01 EDM 2+10 Carrick, sekání+nesportovní chování