5:1

konec (1:0, 2:0, 2:1) Stav série: 3:3

22.06.2024, 02:00 • Rogers Place, Edmonton • Finále • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 2.38 3.97 2.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Po pěti letech nabídne NHL sedmý zápas finále! Edmonton dokázal Floridu porazit potřetí za sebou a série se tedy ještě jednou, a také naposledy, přesune na Floridu. Olejáři vstoupili do dnešního utkání výborně, když v první třetině Pantery jasně přehráli a navíc vstřelili zásluhou Warrena Foegeleho první branku. Krátce po návratu ze šaten poslal domácí do dvoubrankového vedení Adam Henrique a v závěru třetiny se trefil také Zach Hyman. Ve třetí periodě snížil ztrátu Floridy kapitán Aleksander Barkov, jenže závěr si už kanadský tým pohlídal. Do prázdné brány navíc ještě přidali pojistky Ryan McLeod a Darnell Nurse. Edmonton tak vítězí poměrem 5:1. Kdo nakonec zvedne nad hlavu Stanleyův pohár? To se dozvíme v noci na úterý.

Z mé strany je to pro toto utkání vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:12:48)

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Ryan McLeod – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Ryan Lomberg – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

59:35

Rogers Place v závěrečných vteřinách tohoto utkání bouří. Edmonton poslední domácí utkání v této sezoně vyhraje, teď půjde o to, zda uspěje v tom úplně posledním.

59:12

Stuart Skinner si proti střele od modré čáry připsal další úspěšný zákrok.

58:46

Přechod do útočného pásma se Floridě tak úplně nepovedl, ale teď by se už hosté nejradši viděli v šatně.

58:19

Tarasenko se snaží vystrčit kotouč na zadním mantinelu, ale domácí obránci jsou pozorní.

57:56

Zápas se už z obou stran víceméně dohrává. Puk drží v obranné třetině Oliver Ekman-Larsson.

56:57

56:57 Darnell NURSE - 5:1

56:57 5/6

Edmonton právě vstřelil branku!
Hosté znovu odvolali na střídačku brankáře Bobrovského a Edmonton přidal pátou trefu. Stuart Skinner předvedl efektivní zákrok, puk přistrčil DARNELLU NURSEOVI, který trefil přes celé kluziště prázdnou klec. 5:1. Asistence: Stuart Skinner.
Nurse D., Janmark M., Henrique A., Brown C., Broberg P.
Bennett S., Reinhart S., Barkov A., Tkachuk M., Verhaeghe C., Montour B.

56:45

56:45 Ryan MCLEOD - 4:1

56:45 5/6

Finálová série půjde do sedmého utkání! Panteři hráli bez brankáře jen chvíli, neboť RYAN MCLEOD poslal kotouč do opuštěné klece. Útočník čtvrté formace dal svou čtvrtou branku v letošním play-off. 4:1. Asistence: Warren Foegele.
McLeod R., Foegele W., Nurse D., Draisaitl L., Broberg P.
Bennett S., Reinhart S., Barkov A., Tkachuk M., Verhaeghe C., Ekman-Larsson O.

56:35

Sergej Bobrovskij odjíždí na střídačku, takže Florida to zkouší v šesti hráčích v poli.

56:09

Mattias Ekholm drží kotouč za svou klecí. Je jasné, že spěchat nebude.

55:47

Evan Rodrigues z velkého úhlu postrčil kotouč směrem na bránu, ale Stuart Skinner si poradil.

55:13

Vypadalo to na hostující přečíslení tři na dva, ale Sam Reinhart neprostrčil přesnou přihrávku na Barkova.

54:55

Ofenzivní akce domácích byla kvůli ofsajdu zastavena. Máme zde poslední dnešní reklamní přestávku.

54:25

Kanaďané už to hrají velmi chytře. Situace ve vlastní třetině si nekomplikují a Panteři mají problém se usadit před Skinnerem.

5:1

Branky a nahrávky: 8. Foegele (Draisaitl, Kulak), 21. Henrique (Janmark, Ekholm), 39. Hyman (Nugent-Hopkins), 57. R. McLeod (Foegele), 57. Nurse (S. Skinner) – 42. Barkov (Verhaeghe, Kulikov)

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Broberg, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Holloway, Draisaitl (A), Foegele – C. Brown, Henrique, Janmark – Perry, Ryan, R. McLeod.
Trenér: Kris Knoblauch

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Rodrigues – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Cousins, Stenlund, Lomberg.
Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Daisy, Berg

Diváci: 18 347

07:27 EDM 1:0 Foegele (Draisaitl, Kulak)
08:17 EDM 2 Janmark, sekání