11.06.2024, 02:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • Finále • Milan Huppert

Tipsport: 2.39 3.93 2.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 29 – 19 | Přesilová hra: 1/6 – 0/4 | Trestné minuty: 12 – 45

Sergej Bobrovskij (FLA) – 18 zákroků, 1 OG, úspěšnost 94,7 %, odchytal 60:00
Stuart Skinner (EDM) – 25 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,3 %, odchytal 56:20

1. Evan Rodrigues (FLA) – 2+0
2. Anton Lundell (FLA) – 0+2
3. Sergej Bobrovskij (FLA) – 18 zákroků (05:26:30)

Utkání přihlíželo 19 673 diváků.
Florida je zase o kousek blíže vysněnému zisku Stanley Cupu. Panteři zvládli i druhé finálové klání na domácím kluzišti, Edmonton tentokráte porazili výsledkem 4:1.

Přitom to byl Edmonton, kdo vstřelil první gól zápasu, ve 12. minutě se prosadil Mattias Ekholm. Prostřední část přinesla srovnání zásluhou finského zadáka Nika Mikkoly a ve třetí třetině Panteři dokonali povedený obrat, o nějž se postaral ve 44. minutě Evan Rodrigues, tentýž hráč o devět minut později navýšil vedení svou druhou brankou v utkání. Olejáři riskovali a odvolali gólmana už šest minut před koncem třetí třetiny, přičemž snížení se nedočkali, místo toho definitivně zpečetil vítězství Panthers Aaron Ekblad trefou do prázdné klece.

Série se stěhuje do Edmontonu, třetí zápas proběhne v Rogers Place z noci ze čtvrtka na pátek.

59:50

Zápas se dohrává za bránou Floridy, kde má puk pod kontrolou Dmitrij Kulikov, protihráči už se ho ani nesnaží napadat.

59:32

Do útoku se vydal Ryan Nugent-Hopkins, ovšem spoluhráči jej nedoplnili, sám proti dobře rozestavené defenzivní řadě byl Kanaďan bez šance.

58:45

Panteři si hlídají komfortní tříbrankový náskok. Vladimir Tarasenko mohl postupovat dopředu, místo toho nahodil do útočného pásma a odjel na střídačku.

58:01

Závěr zápasu je hodně vyhrocený. Došlo k další potyčce, při níž rozhodčí sáhli ke dvěma trestům. Za sekání je potrestán hostující Sam Carrick, on i Vincent Desharnais navíc dostali osobní desetiminutový trest.

57:32

57:32 Aaron EKBLAD - 4:1

57:32 5/6

Florida právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Bennett vleže vybojoval puk pro AARONA EKBLADA, kanadský obránce ve středním pásmu bleskově zacílil a s přehledem nasměroval kotouč do prázdné soupeřovy klece. Asistence: Sam Bennett.
Ekblad A., Bennett S., Tkachuk M., Verhaeghe C., Forsling G.
Bouchard E., Hyman Z., Henrique A., Draisaitl L., Kane E., Nugent-Hopkins R.

57:22

Florida přestála oslabení, hraje v plném počtu! Matthew Tkachuk navíc zvládl Draisaitlovi vypíchnout puk do střední třetiny.

57:01

Connor McDavid si myslel, že střílí, jenže puk mu sjel z hokejky a promáchl naprázdno, Dmitrij Kulikov této skutečnosti využil k vyhození.

56:30

Oddechový čas pro tým Edmonton Oilers.

56:30

Další vyhození domácího hráče mimo kluziště, ale v tomto případě s dotekem tvrzeného skla, takže vyloučení nepřichází.

56:19

Edmonton se usadil v útočné třetině, ale kontaktní gól zatím ne a ne přijít. Pokus Nugenta-Hopkinse pokryl Bobrovskij vyrážečkou.

55:38

Protože hraje Florida v oslabení, tak může zkoušet střílet z každí pozice bez hrozby icingu. Sam Bennett mířil těsně vedle pravé tyčky.

55:06

Problémy pro Floridu. Ve snaze o vyhození poslal Oliver Ekman-Larsson puk mimo hrací plochu bez doteku tvrzeného skla, vědom si svého přestupku odjíždí na trestnou lavici bez řečí.

54:07

Trenér Knoblauch se rozhodl, že není nač čekat a šest minut před koncem třetí třetiny odvolává brankáře!

4:1

Branky a nahrávky: 30. Mikkola (Lundell, Tarasenko), 44. Rodrigues, 53. Rodrigues (Lundell, Ekman-Larsson), 58. Ekblad (Bennett) – 12. Ekholm (McDavid, Bouchard)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – Rodrigues, Bennett, M. Tkachuk (A) – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Okposo, Stenlund, Lorentz.
Trenér: Paul Maurice

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse, Broberg, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Henrique, Draisaitl (A), Holloway – E. Kane, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Carrick, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Daisy, Berg

Diváci: 19 673

06:10 FLA 2 Bennett, podrážení
09:21 EDM 5+20 OK Foegele, faul kolenem+faul kolenem
10:58 FLA 2 Ekman-Larsson, podrážení
11:17 EDM 0:1 Ekholm (McDavid, Bouchard)
19:13 EDM 2 Bouchard, hrubost
20:41 FLA 2 M. Tkachuk, hákování
29:34 FLA 1:1 Mikkola (Lundell, Tarasenko)
33:55 FLA 2 Verhaeghe, podrážení
36:20 EDM 2 Bouchard, sekání
43:11 FLA 2:1 Rodrigues
50:32 EDM 2 Draisaitl, hrubost
52:26 FLA 3:1 Rodrigues (Lundell, Ekman-Larsson)
53:14 FLA 2 Montour, hrubost
EDM 2 E. Kane, nesportovní chování
55:06 FLA 2 Ekman-Larsson, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
57:32 FLA 4:1 Ekblad (Bennett)
58:01 EDM 2+10 Carrick, sekání+nesportovní chování