konec (0:1, 1:0, 3:0) Stav série: 2:0

11.06.2024, 02:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • Finále • Milan Huppert

Tipsport: 2.39 3.93 2.69 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

58:01

Závěr zápasu je hodně vyhrocený. Došlo k další potyčce, při níž rozhodčí sáhli ke dvěma trestům. Za sekání je potrestán hostující Sam Carrick, on i Vincent Desharnais navíc dostali osobní desetiminutový trest.

55:06

Problémy pro Floridu. Ve snaze o vyhození poslal Oliver Ekman-Larsson puk mimo hrací plochu bez doteku tvrzeného skla, vědom si svého přestupku odjíždí na trestnou lavici bez řečí.

53:14

Uvidíme hru čtyři na čtyři. Za vzájemnou potyčku obdrželi po dvou minutách. Brandon Montourzha hrubost, Evander Kane za nesportovní chování.

50:32

Rozhodčí po poradě dospěli ke stejnému názoru. Leon Draisaitl oslabuje svůj tým, za zákrok na Barkova inkasuje dvě minuty za hrubost.

36:20

Početní převahu si zahraje rovněž Florida. Podruhé v dnešním zápase zamířil na trestnou lavici Evan Bouchard, tentokráte za sekání.

33:55

Vzápětí předvedl Connor McDavid další kličkovanou a vybojoval pro svůj tým přesilovku, neboť jej Carter Verhaeghe tělem podrazil.

20:41

Početní převaha Panthers navíc končí o pár vteřin dříve, dvě minuty za hákování totiž vyfasoval americký forvard Matthew Tkachuk.

19:13

Faul z kategorie zbytečných udělal v závěru první části Evan Bouchard, když mimo hlavního dění hry zvedl loket do obličeje provokatéra Tkachuka.

10:58

Olejáři se brání na jedničku, a navíc uvidíme hru čtyři na čtyři. Do protiútoku měl po zisku kotouče namířeno Mattias Janmark, Oliver Ekman-Larsson jej zastavil pouze za cenu podrážení.

09:21

Velká příležitost pro Floridu! Warren Foegele v obranném pásmu tvrdě najel do Eetu Luostarinena, jehož trefil koleno na koleno, rozhodčí po zhlédnutí opakovaných záběrů udělují trest na pět minut + do konce zápasu.

06:10

Naprosto zbytečné dvě minuty inkasuje Sam Bennett. Americký útočník se vydal napadat zpoza brány rozehrávajícího Boucharda, jehož dostal pod velký tlak, aby ho ve finále podrazil.

4:1

Branky a nahrávky: 30. Mikkola (Lundell, Tarasenko), 44. Rodrigues, 53. Rodrigues (Lundell, Ekman-Larsson), 58. Ekblad (Bennett) – 12. Ekholm (McDavid, Bouchard)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – Rodrigues, Bennett, M. Tkachuk (A) – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Okposo, Stenlund, Lorentz.
Trenér: Paul Maurice

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse, Broberg, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Henrique, Draisaitl (A), Holloway – E. Kane, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Carrick, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Rooney, Hebert – Daisy, Berg

Diváci: 19 673

06:10 FLA 2 Bennett, podrážení
09:21 EDM 5+20 OK Foegele, faul kolenem+faul kolenem
10:58 FLA 2 Ekman-Larsson, podrážení
11:17 EDM 0:1 Ekholm (McDavid, Bouchard)
19:13 EDM 2 Bouchard, hrubost
20:41 FLA 2 M. Tkachuk, hákování
29:34 FLA 1:1 Mikkola (Lundell, Tarasenko)
33:55 FLA 2 Verhaeghe, podrážení
36:20 EDM 2 Bouchard, sekání
43:11 FLA 2:1 Rodrigues
50:32 EDM 2 Draisaitl, hrubost
52:26 FLA 3:1 Rodrigues (Lundell, Ekman-Larsson)
53:14 FLA 2 Montour, hrubost
EDM 2 E. Kane, nesportovní chování
55:06 FLA 2 Ekman-Larsson, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
57:32 FLA 4:1 Ekblad (Bennett)
58:01 EDM 2+10 Carrick, sekání+nesportovní chování