15.05.2024, 20:20 • O2 arena, Praha • Skupina A • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 1.03 26.3 56.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji vám za pozornost a těším se na počtenou u dalšího přenosu z letošního MS v ledním hokeji. (22:40:02)
Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Nino Niederreiter (Švýcarsko) a Cade Neilson (Velká Británie).

Střely na branku: 30 – 15.
Švýcaři podle očekávaní vyhrávají i ve svém čtvrtém zápase na světovém šampionátu. Velkou Británii porážejí 3:0 a se ziskem 11 bodů přeskakují Česko na prvním místě pražské skupiny. Výběr helvétského kříže se už ve čtvrté minutě dostal do vedení, na konci první třetiny a v závěru druhé periody ho pak navýšil. Britové si příliš šancí nevytvořili a dnešní utkání budou spíš chtít hodit za hlavu. Celkově jsme ale nijak napínavý zápas neviděli, Švýcarsko hru kontrolovalo, ale s vedením se už nikam extra nehrnulo. Po dvou asistencích zaznamenali Kevin Fiala a Roman Josi, čisté konto si při svém prvním startu na MS díky 15 úspěšným zákrokům připisuje Akira Schmid.

59:38

Niederreiter zakončoval z pozice mezi kruhy, Whistle je ve střehu.

59:30

Švýcaři jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.

58:40

Glauser se vrátil na led a Švýcaři budou hrát asi minutu a půl dlouhou přesilovku.

58:06

Síly na ledě se na 33 vteřin srovnají, za hákování je vyloučen Ben O'Connor (GBR).

57:49

Kirk chtěl střílet z pravého kruhu, puk mu ale utekl.

56:45

Hned po vhazování pálil z první Ben O'Connor, další zákrok Schmida.

56:38

Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Andrea Glauser – 2 min., nedovolené bránění.

56:29

Lachowicz centroval zpoza branky, nahrávka proletěla přes celé útočné pásmo pryč.

Dnešní utkání sleduje 15 239 diváků.

55:18

Mark Richardson nahazoval od modré, Schmid i přes clonu puk zachytil a přerušil hru.

54:12

Komerční přestávka.

Střely na branku: 28 – 13.

53:58

Josi s Hischierem kombinovali v útočném pásmu, nedaří se jim ale proniknout do britského obranného valu. Britové jsou kompletní.

53:07

Sven Andrighetto si sjel na druhou stranu a z vrcholu pravého kruhu prudce střílel na Whistleho.

52:19

Střílenou nahrávku Andrighetta tečoval mezi kruhy Ken Jäger. Puk už skoro mířil za brankovou čáru, Whistle ho ale na poslední chvíli zastavil.

50:54

Z levého křídla střílel Robert Dowd, Schmid vyráží.

50:24

Dobrá práce Švýcarů znemožňuje Britům založit útok, Marti vyhazuje puk až na gólmana.

49:49

Švýcaři zavezli puk do britského obranného pásma a šetří tak cenné vteřiny.

49:05

Dean Kukan – 2 min., podrážení.

49:05

Střely na branku: 26 – 12.

48:25

Kurashev našel mezi kruhy Fialu, který ale golfákem promáchl. Nakonec zakončoval Hischier, jeho střelu Britové ztečovali.

47:53

Lachowicz nahazoval před branku na Betteridgeho, nahrávka byla příliš prudká.

46:30

Brett Perlini si nabruslil po levém křídle a mířil do horních prostor Schmidovy klece.

46:03

Hra se teď hodně kouskuje, píská se icing Britů.

45:39

O'Connor střílel hned po vhazování, Švýcaři přizvedli kotouč do ochranné sítě.

45:17

Dlouho se hraje bez přerušení, Ken Jäger teď nepřesnou nahrávkou vyhnal svého spoluhráče do středního pásma.

43:23

Siegenthaler dostal nahrávku do mezikruží a prudce pálil na Whistleho. Ten si připsal svůj třiadvacátý zákrok večera.

43:12

Sentelerovi se otevřel volný prostor na pravém křídle, neměl však rychlost, proto zabrzdil a rozehrál.

42:28

Ruopp vypíchl puk Andrighettovi, který se tak musí vrátit do středního pásma.

41:21

Lachowicz centroval na před branku si najíždějícího Norrise, ten ale rychlý pas nezpracoval.

40:57

Roman Josi si nabruslil do útočného pásma a z otočky se snažil rychle nahrávat.

40:08

Schmid schoval do lapačky nahození ze středního pásma, vhazování po jeho pravici.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 22:04.
Ve druhé třetině viděli diváci v O2 areně jedinou branku – v čase 38:36 zvyšoval v přesilovce na 3:0 pro Švýcarsko útočník Nino Niederreiter. Prostřední část byla jinak vyrovnanější, Britové byli v jejím úvodu aktivní a i v samotném závěru mohli snížit. Na brankáře Schmida ale zatím nevyzráli.

Střely ve druhé třetině: 11 – 9.
Střely celkem: 24 – 11.

40:00

39:16

Samuel Duggan obral o puk švýcarského hráče a vydal se do brejku 2 proti 1. Ten nakonec zakončoval sám poté, co si stahovačkou položil soupeřova obránce, na Schmidův beton ale recept nenašel.

38:36

38:36 Nino NIEDERREITER - 3:0

38:36

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři minutu a půl před druhou sirénou přidávají třetí gól. Ten trochu připomíná ten druhý – střelu NINU NIEDERREITERA z pravého kruhu totiž britský brankář Whistle opět mírně tečoval, nakonec mu ale puk propadl u bližší tyče. Asistence: Kevin Fiala a Roman Josi.

38:03

Robert Dowd – 2 min., držení.

37:35

Rychlý brejk Švýcarů chtěli zakončovat Simion se Sentelerem, toho však na poslední chvíli odstavili vracející se Britové.

37:24

Podobná situace z druhé strany, nahození O´Connora chtěl tečovat Curran. Další zákrok Schmida.

37:13

Na hranici brankoviště zaparkovaný Duggan se snažil tečovat nahození Phillipse od modré čáry. Schmid se rozhodit nenechal.

36:18

Hischier našel na pravé straně Bertschyho, kterému se otevřelo hodně prostoru na pravém křídle. Svoji střelu ovšem mezi tři tyče nevměstnal.

35:30

Phillip Kurashev hledal mezeru mezi betony britského gólmana, neúspěšně.

34:23

Střely na branku: 20 – 8.

34:12

Siegenthaler se vyhnul clonícímu chumlu hráčů a vystřelil na britskou branku.

34:00

Kevin Fiala naznačil střelu, udělal kličku a pak prudce pálil z levé strany. Whistle je pozorný.

33:15

Sven Jung se vrátil na led, Švýcaři přečkali další oslabení.

32:07

Na druhou stranu se do brejku po pravém křídle vydal Scherwey, při střele ale zlomil hůl.

32:00

Robert Lachowicz nebezpečně zakončoval z mezikruží, střelou po ledě těsně minul pravou tyč.

31:37

Na útočné modré se nešťastně srazili Ben Lake a Liam Kirk, který se z ledu zvedá jen velmi těžce. Rozhodčí přerušuje hru.

31:14

Sven Jung (SUI) srazil k ledu jednoho z Britů, ti tak budou mít na ledě o jednoho hráče navíc.

30:50

Samuel Duggan si najel přes modrou čáru a prověřil pozornost Schmida.

30:10

Střely na branku: 19 – 6.

30:08

Andrighetto se natlačil u pravé tyčky, beton roztáhnutého Whistleho se mu ale přehodit nepodařilo.

28:32

Sven Senteler jel sám na britského brankáře, trefil tyč!

28:18

Glauser mířil svoji střelu na odraz od zadního mantinelu, záměr jim nevyšel.

27:30

Už na konci švýcarské přesilovky vyrazili do útoku Halbert s Neilsonem, zakončit se jim nicméně nepodařilo.

27:12

Fiala předal puk Hischierovi, který zakončoval sám před Whistlem. I on ale minul.

26:29

Kukan nabil na pravý kruh Andrighettovi, ten britskou bránu přestřelil.

25:46

Thürkauf špatnou nahrávkou vyhnal Loeffela zpátky do obranného pásma.

25:28

Ben Lake – 2 min., sekání.

25:22

Britové působí na začátku druhé třetiny určitě svěžeji, teď několika pokusy ostřelovali švýcarskou klec.

24:56

Nahození Moseyho bylo kvůli teči Sentelera nakonec poměrně nebezpečné, Schmid si ale poradil.

23:49

Britové si nerozuměli při rozehrávce a vyhodili na zakázané uvolnění.

23:24

Fiala chtěl na modré čáře najít Josiho, nenahrál ale přesně a vyhnal tak svůj tým pryč z útočné třetiny.

22:25

Betteridge našel mezi kruhy Ruoppa, který si ale musel neposedný puk zpracovávat, takže se Schmid stačil přesunout. Bekhendovou střelu však stejně poslal mimo.

22:00

Švýcaři už také hrají v plném počtu.

21:45

Nahození Bena O'Connora muselo brankáře Schmida trochu překvapit. Puk viděl až na poslední chvíli, nakonec ale betony včas sklapl.

21:20

Británie hraje v plném počtu a bude hrát asi půlminutovou přesilovku.

21:01

Kirk se chtěl otočit kolem osy a zakončovat z mezikruží, narazil na Andrighetta.

20:19

Nahození Halberta končí za švýcarskou brankou, pokračuje hra 4 na 4.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 21:12.
V úplném závěru se ještě snažil prosadit Liam Kirk, švýcarský brankář Schmid ale odolal a po první třetině tak drží čisté konto. Jsou to ovšem jeho spoluhráči, kteří se postarali o prozatímní vedení 2:0. Skóre otevřel ve čtvrté minutě Nico Hischier, ve 14. minutě pak britského gólmana Whistleho překonal Đean Kukan. Britové měli spíše jen náznaky, Švýcarsko hru pohodlně kontroluje.

Střely na branku: 14 – 2.
Vyhraná vhazování: 14 – 5.

20:00

19:51

Roman Josi (SUI) míří podruhé v zápase na trestnou lavici, provinil se hrou vysokou holí. Minutu a půl se bude hrát 4 na 4.

19:20

Fiala předal puk do mezikruží Niederreiterovi, jehož střelu k levé tyči vyráží Whistle do ochranné sítě.

19:11

Sam Ruopp (GBR) podrazil Christopha Bertschyho, Švýcarsko jde poprvé v utkání do přesilovky.

18:32

Oliver Betteridge nabral rychlost na levém křídle a mířil na bližší tyč. Trefil boční síťku.

17:44

Lake sice na útočné modré odzbrojil švýcarského kapitána Josiho, podle rozhodčích byl ovšem v ofsajdu.

17:22

Fiala podobně jako proti Česku mířil na bližší tyč, tentokrát přestřelil.

16:49

Od modré čáry střílel obránce Loeffel, Whistle vyráží, dorážku však nedovolil.

16:12

Britové si v početní výhodě nic nevytvořili, Josi je na ledě a jeho tým zase v pěti.

15:44

Střela Lachowicze na Schmida nedoletěla, odražený puk sbírá Herzog a vyhazuje.

15:00

Při dalším pokusu o průnik do útočného pásma Kirkovi nevyšla nahrávka na pravou stranu, Švýcaři vyhazují.

14:32

Kirk už útočné pásmo neudržel, Britové se musí vrátit k vlastnímu brankáři.

14:12

Střely na branku: 9 – 1.

14:12

První přesilovku v utkání si zahrají Britové, na trestnou lavici míří za hákování Roman Josi (SUI).

13:36

13:36 Dean KUKAN - 2:0

13:36

Tenhle gól si britský brankář Whistle za rámeček nedá. Na střelu DEANA KUKANA z pravého kruhu si totiž šáhl, puk mu ale lapačkou propadl a nakonec se dokutálel za čáru. Asistence: Jonas Siegenthaler a Fabrice Herzog.

12:45

Andrighetto se po vyhraném vhazování okamžitě otáčel a střílel, zařízení ovšem netrefil.

12:32

Zakázané uvolnění vrací hru před bránu Británie, na led jde druhý švýcarský útok.

11:32

V dobré pozici se mezi kruhy objevil Scherwey, na poslední chvíli mu ale do střely skočil hbitý obránce Batch.

10:30

Jung vyslal perfektní průnikovou do samostatného úniku Daria Simiona. Ten chtěl trefit prostor u pravé tyče, Whistle si ho ale pohlídal.

10:21

Střely na branku: 6 – 1.

10:21

Nahození Sama Ruoppa ztečovali Švýcaři do ochranné sítě, bude se vhazovat vedle Schmida.

09:20

Po několika výměnách puku střílel Kurashev, pokus mířící k pravé tyči ale letěl mimo.

08:00

Britové jsou směrem dopředu zatím bezradní, Lachowicz teď místo pokusu o průnik šel raději střídat.

07:32

Herzogův pokus o zakončení zblokoval Sean Norris, Švýcaři jsou ale dál na puku.

06:50

Richardsonovo nahození tečoval před bránou dobře postavený Ben Lake a puk jen těsně minul švýcarskou branku!

06:31

Prudká Niederreiterova nahrávka přeskočila hůl Andrighetta, puk míří do obranného pásma Švýcarů.

06:14

06:14

Nebyl to nikdo jiný než Liam Kirk, který se z pravého křídla natlačil do brány a snažil se dostat puk pod Schmidem. Švýcarský brankář ale betony zaklapl.

05:52

Hischier hledal u levé tyčky Fialu, do nahrávky ale vložil hokejku Mosey.

05:06

Sven Jung zajímavou ránou mířil k bližší tyči, ale minul. Glaser musí pro puk zpátky do středního pásma.

04:54

Švýcaři se opět pohybovali v útočném pásmu, Whistle po jejich akci raději puk přidržel.

03:48

03:48 Nico HISCHIER - 1:0

03:48

Souhra tří hvězd ze zámoří končí prvním gólem v britské síti. Kevin Fiala přijel ze střídačky, dostal puk a přihrál na pravou stranu Josimu, jehož rána ostrého úhlu se o horní tyč odrazila k NICU HISCHIEROVI. Ten už měl jednoduchou práci a dorazil kotouč do odkryté klece. Asistence: Roman Josi a Kevin Fiala.

02:51

Roman Josi z pozice na pravém kruhu hledal u levé tyčky Kurasheva, kterému se jen těsně nepodařilo umístit puk do sítě.

01:50

Nabídku Herzoga před bránu Švýcaři nevyužili, následně puk ztrácí a musí zpátky.

01:33

01:33 Fialu vychytal betonem Whistle

01:33

Puku se ujal Kevin Fiala, který v pondělí proti Čechům proměnil nájezd. Tentokrát zkusil střelu na levou tyč, Whistle vyráží.

01:33

Švýcaři měli ještě ponechanou výhodu, rozhodčí teď ale nařizuje trestné střílení!

01:10

Niederreiter se dostal za britskou obranu a ujížděl sám na bránu. Chtěl zakončit forhendovým blafákem, ale byl faulován!

00:52

Hischier shodil puk na modrou čáru pro Glausera, jeho tvrdou ránu ke vzdálenější tyči Whistle vyráží.

00:27

O chvíli později střílí z podobné pozice Kurashev, puk je v lapačce britského brankáře Whistleho.

00:13

Tristan Scherwey si sjel na modrou čáru, jeho nahození Britové zblokovali.

00:01

Švýcarsko: Schmid (Genoni) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung – Fiala, Hischier (A), Bertschy – Niederreiter (A), Jäger, Andrighetto – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey, Thürkauf, Kurashev – Ambühl.
Trenér: Patrick Fischer

Velká Británie: Whistle (Bowns) – O'Connor, Phillips, Batch, Mosey, Tetlow, Halbert, Ruopp, Richardson (A) – Kirk (A), Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd (C) – Norris, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.
Trenér: Peter Russell

Rozhodčí: Anson (LAT), Heikkinen (FIN) – Heffner (GER), Lundgren (SWE).
POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS:
01.06.21 Švýcarsko – Velká Británie 6:3
VELKÁ BRITÁNIE

Nepřekvapí, že Britové jsou zatím jako jediný tým skupiny A bez bodu. Přitom v úvodním utkání s Kanadou předvedli sympatický výkon, dokonce se díky Liamu Kirkovi dostali v osmé minutě do vedení. Kanaďané ale už za půl minuty srovnali a od té doby Velká Británie nevedla. Se zámořským výběrem prohrála 2:4 a ve druhém zápase s Finy dostala výprask 0:8. Na střely prohráli 14:47 a příliš šancí si nevytvořili.

Ani proti Švýcarsku nelze čekat, že budou Britové zásadněji vzdorovat. V jediném vzájemném zápasu obou reprezentací na MS před třemi lety sice díky zmíněnému Kirkovi dvakrát srovnali, Švýcaři si však nakonec dokráčeli k výhře 6:3. Navíc, jak už bylo zmíněno, Josi a spol. jsou na MS ve formě. Britové by nicméně nějaký překvapivý bodík potřebovali, a to i kvůli tomu, že Rakušané, zřejmě jejich největší soupeř v bojích o udržení, včera proti Kanadě bodovali.
ŠVÝCARSKO

Švýcaři zatím postupují turnajem suverénně. Po úvodní výhře nad Norskem si i přes obtíže nakonec poradili i s Rakouskem a naposledy v pondělí vyzráli na Čechy. Proti nim předvedli urputnou hru, a poté co přežili několik jejich šancí, tak získali bonusový bod za výhru v nájezdech. V nich, stejně jako v základní hrací době, skóroval šikovný útočník Kevin Fiala, který se k mužstvu před zápasem připojil.

Výběr helvétského kříže podle očekávaní táhnou hvězdy z NHL. V první řadě samozřejmě kapitán Roman Josi, který už za tři utkání stihl nasbírat šest bodů (2+4) a dělí se s Connorem Bedardem o pozici nejproduktivnějšího hráče MS. Tři branky a dvě asistence má na kontě Nico Hischier, po čtyřech bodech mají hráči z domácí ligy Romain Loeffel (1+3) a Andres Ambühl (0+4). V brance se už objevili všichni tři brankáři, proti Čechům předvedl dobrý výkon Leonardo Genoni (92,31 % na celém šampionátu).
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u textového přenosu ze zápasu skupiny A letošního MS v ledním hokeji mezi hokejisty Švýcarska a Velké Británie. Úvodní vhazování je naplánováno na 20:20 na led O2 areny v Praze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:20.

3:0

Branky a nahrávky: 4. Hischier (Josi, Fiala), 14. Kukan (Siegenthaler, Herzog), 39. Niederreiter (Fiala, Josi)

Rozhodčí: Anson (LAT), Heikkinen (FIN) – Heffner (GER), Lundgren (SWE)

Diváci: 15 239

03:48 SUI 1:0 Hischier (Josi, Fiala)
13:36 SUI 2:0 Kukan (Siegenthaler, Herzog)
14:12 SUI 2 Josi, hákování
19:11 GBR 2 Ruopp, podrážení
19:51 SUI 2 Josi, vysoká hůl
25:28 GBR 2 Lake, sekání