NHL

Edmonton Oilers – Vancouver Canucks

3:2

konec (1:0, 1:0, 1:2) Stav série: 2:2

15.05.2024, 03:50 • Rogers Place, Edmonton • Semifinále Z. konference • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.78 4.39 3.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (06:31:12)

3. Conor Garland (VAN) – 1+0
Viděli jsme neuvěřitelnou koncovku čtvrtého utkání série mezi Edmontonem a Vancouverem. Kosatky po dvou třetinách prohrávaly o dva góly, ale ve 47. minutě snížil Conor Garland a vyrovnání přišlo necelé dvě minuty před koncem třetí periody. Úplný závěr ale patřil Oilers, kteří se dostali do útočné třetiny a pěknou střelu od modré čáry vyslal Evan Bouchard, jenž podruhé v sérii rozhodl o výhře Edmontonu. Do Vancouveru se tak série bude vracet za stavu 2:2 na zápasy.

59:42

Hosté to samozřejmě znovu zkouší bez brankáře, ale moc času už nemají.

59:21

59:21 Evan BOUCHARD - 3:2

59:21 5/5

Edmonton právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné! Edmonton sice ztratil vedení, ale v poslední minutě znovu odskočil! Pas Draisaitla zpoza brány si našel u modré čáry EVAN BOUCHARD, jehož utažená rána propadla brankáři mezi rukou a tělem. 3:2. Asistence: Leon Draisaitl a Evander Kane.
Bouchard E., Draisaitl L., Ekholm M., Holloway D., Kane E.
Boeser B., Miller J., Hronek F., Lindholm E., Zadorov N.

58:55

J. T. Miller se dostal do útočného pásma, ale jeho rána zápěstím nebyla moc důrazná.

58:19

58:19 Dakota JOSHUA - 2:2

58:19 6/5

Vancouver právě vstřelil branku!
Canucks dokázali vyrovnat a v 59. minutě začínáme od nuly! Brock Boeser dostal prostor na levém kruhu, odkud zápěstím vypálil. Puk se do sítě odrazil od nastavené brusle. Prosadil se DAKOTA JOSHUA. 2:2. Asistence: Brock Boeser a Quinn Hughes.
Joshua D., Boeser B., Miller J., Lindholm E., Pettersson E., Hughes Q.
Ryan D., Nurse D., Draisaitl L., Desharnais V., McDavid C.

58:13

Oddechový čas pro tým Vancouver Canucks.

58:12

Elias Lindholm zkusil štěstí z velkého úhlu, ale přesný nebyl. Následnou střelu od modré čáry brankář zastavil.

57:47

Mattias Ekholm odpálil kotouč na zakázané uvolnění, ale domácí ukrojili pár cenných sekund.

57:22

Arturs Šilovs už zůstává na střídačce, takže Vancouver začíná svou powerplay.

57:21

Teď jsou ale hosté zpět v útočné třetině. Nahození od modré čáry zachytil Calvin Pickard lapačkou.

56:52

Edmontonu se podařilo otupit tlak soupeřova mužstva. Už dvě až tři střídání hraje velmi dobře takticky.

56:22

Evan Bouchard si situaci nechtěl komplikovat, tak ze středního pásma jen nahodil kotouč do toho útočného.

55:42

Už to vypadalo, že se domácí útočník dostane do úniku, ale Arturs Šilovs vystartoval z brány a téměř u modré čáry vypíchl kotouč.

55:19

První lajna Kosatek si chtěla vynutit tlak, ale přihrávka po mantinelu v podání Millera nebyla úplně přesná.

3:2

Branky a nahrávky: 12. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 40. Nugent-Hopkins (Ekholm), 60. Bouchard (Draisaitl, E. Kane) – 47. Garland (E. Lindholm, Zadorov), 59. Joshua (Boeser, Q. Hughes)

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins – E. Kane, Draisaitl (A), Holloway – Perry, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Ryan, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Zadorov, Juulsen, Cole – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – L. Karlsson, E. Pettersson (A), Michejev – Garland, E. Lindholm, Joshua – Lafferty, Blueger, Aman.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: L’Ecuyer, Charron – Cherrey, Gibbons

Diváci: 18 347

03:32 EDM 2 Nurse, krosček
09:56 VAN 2 J. Miller, nedovolené bránění
11:10 EDM 1:0 Draisaitl (McDavid, Bouchard)