15.05.2024, 16:20 • Skupina B • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.68 4.53 4.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Německo se znovu představí v pátek, kdy se utká s Kazachstánem. Lotyše nyní čekají dva dny volna. V sobotu se pak postaví proti silnému Švédsku. (18:53:48)
Střely na branku: 31 – 21
Zásahy brankářů: 20 – 23
Německo zvládlo důležitý souboj o postup do čtvrtfinále a poráží Lotyšsko vysoko 8:1. Za vítězstvím vykročili Němci už v první třetině. V 6. minutě otevřel skóre Dominik Kahun, na jehož zásah navázal v závěru periody Kai Wissmann. Ve druhé třetině Německo předvedlo ofenzivní galapředstavení. Třetí branku přidal hned v úvodu periody Leonhard Pföderl a Gudlevskise vyhnal z branky Parker Tuomie. Elvis Merzlikins se v brance ještě ani nerozkousal a už jej překonal v přesilovce John Peterka. Další početní převahu využil Marc Michaelis a v závěru třetiny se podruhé prosadil Peterka. Minutu před koncem druhé periody zaznamenal jediný gól Lotyšska Markuss Komuls. Ve třetí části tempo hry výrazně opadlo. Přesto osmou branku Německa vsítil Nico Sturm.
Nejlepší hráči utkání:

Markuss Komuls (Lotyšsko)
Marc Michaelis (Německo)

59:35

Robert Mamčics ještě rozjel útok Lotyšska po pravé straně, ale hráči v bílém se do útočného pásma nedostali. Němci už pomalu mohou slavit.

58:40

John Peterka se opět prosmýkl do zakončení, ale z ostrého úhlu minul přední tyč lotyšské klece.

58:10

Jaks hledal dlouhou přihrávkou Robertse Bukartse, který si na modré čáře nedokázal kotouč převzetí. Zakázané uvolnění se nepíská.

57:45

Ralfs Freibergs předvedl důraz v obranném pásmu a u modré čáry obral soupeře o kotouč. Němci mají útočné chutě i v samotném závěru.

57:10

Frederik Tiffels se hnal za skákavou přihrávkou mezi kruhy, ale ve vzduchu kotouč nezasáhl. Ralfs Freibergs následně vyhodil puk o hrazení.

56:20

Felikss Gavars dojel nahození do rohu útočného pásma, kde ale neměl podporu spoluhráčů. Lotyši se nedostávají do zakončení ani ve třetí části.

55:57

Elvis Merzļikins si pohlídal nahození od mantinelu a bez problémů puk schoval v lapačce.

55:12

John Peterka prudkou brzdou nechal za sebou obránce, jenže následně prováhal ideální moment k přihrávce do prostoru mezi kruhy.

54:34

Karlis Čukste a Markuss Komuls dvakrát váhali s rozehrávkou z obranného pásma a odevzdali kotouč hokejistům Německa.

54:00

Frederik Tiffels před německou brankou nebezpečně tečoval nahození od modré čáry. Elvis Merzlikins se ale roztáhl a kotouč vyrazil betonem!

53:40

Janis Jaks v obranném pásmu počkal na vystřídání svých spoluhráčů. Čerstvé síly vyslal na ledovou plochu i německý kouč,

53:10

Janis Jaks střílel zápěstím od modré čáry, jenže jeho pokus skončil vedle levé tyče. Odražený kotouč Němci obloučkem poslali za modrou čáru.

52:08

Philipp Grubauer si dal pozor na nahozený kotouč, který před dojíždějícím soupeřem raději přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho levé ruce.

51:46

Ralfs Freibergs upadl po souboji na pravé straně útočného pásma. Lotyšskou akci navíc zastavilo postavení mimo hru.

8:1

Branky a nahrávky: 6. Kahun (Kälble, Tiffels), 19. Wissmann (Sturm), 21. Pföderl (Ehliz, J. Müller), 23. Tuomie, 26. Peterka (Reichel, Wissmann), 31. Michaelis (Ehliz), 36. Peterka, 45. Sturm – 40. Komuls (Dzierkals)

Německo: Grubauer (Niederberger) – Wissmann, J. Müller, Szuber, M. Müller (C), Wagner, Kälble, Fohrler, Ugbekile – Stachowiak, Peterka, Reichel – Kahun (A), Sturm, Tiffels – Ehliz (A), Michaelis, Pföderl – Kastner, Ehl, Tuomie.
Trenér: Harold Kreis

Lotyšsko: Gudlevskis (25. Merzļikins) – Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibulskis – Daugavinš (C), Dzierkals, Abols (A) – Krastenbergs, Ro. Bukarts (A), Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Ločmelis – Ansons, Tralmaks, Gavars – Egle.
Trenér: Harijs Vitolinš

Rozhodčí: Branders (FIN), Campbell (CAN) – Ondráček (CZE), Špůr (CZE)

Diváci: 8 652

05:27 GER 1:0 Kahun (Kälble, Tiffels)
15:38 GER 2 Wagner, držení hole