15.05.2024, 20:20 • O2 arena, Praha • Skupina A • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 1.03 26.3 56.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji vám za pozornost a těším se na počtenou u dalšího přenosu z letošního MS v ledním hokeji. (22:40:02)
Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Nino Niederreiter (Švýcarsko) a Cade Neilson (Velká Británie).

Střely na branku: 30 – 15.
Švýcaři podle očekávaní vyhrávají i ve svém čtvrtém zápase na světovém šampionátu. Velkou Británii porážejí 3:0 a se ziskem 11 bodů přeskakují Česko na prvním místě pražské skupiny. Výběr helvétského kříže se už ve čtvrté minutě dostal do vedení, na konci první třetiny a v závěru druhé periody ho pak navýšil. Britové si příliš šancí nevytvořili a dnešní utkání budou spíš chtít hodit za hlavu. Celkově jsme ale nijak napínavý zápas neviděli, Švýcarsko hru kontrolovalo, ale s vedením se už nikam extra nehrnulo. Po dvou asistencích zaznamenali Kevin Fiala a Roman Josi, čisté konto si při svém prvním startu na MS díky 15 úspěšným zákrokům připisuje Akira Schmid.

59:38

Niederreiter zakončoval z pozice mezi kruhy, Whistle je ve střehu.

59:30

Švýcaři jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.

58:40

Glauser se vrátil na led a Švýcaři budou hrát asi minutu a půl dlouhou přesilovku.

58:06

Síly na ledě se na 33 vteřin srovnají, za hákování je vyloučen Ben O'Connor (GBR).

57:49

Kirk chtěl střílet z pravého kruhu, puk mu ale utekl.

56:45

Hned po vhazování pálil z první Ben O'Connor, další zákrok Schmida.

56:38

Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Andrea Glauser – 2 min., nedovolené bránění.

56:29

Lachowicz centroval zpoza branky, nahrávka proletěla přes celé útočné pásmo pryč.

Dnešní utkání sleduje 15 239 diváků.

55:18

Mark Richardson nahazoval od modré, Schmid i přes clonu puk zachytil a přerušil hru.

54:12

Komerční přestávka.

Střely na branku: 28 – 13.

53:58

Josi s Hischierem kombinovali v útočném pásmu, nedaří se jim ale proniknout do britského obranného valu. Britové jsou kompletní.

53:07

Sven Andrighetto si sjel na druhou stranu a z vrcholu pravého kruhu prudce střílel na Whistleho.

52:19

Střílenou nahrávku Andrighetta tečoval mezi kruhy Ken Jäger. Puk už skoro mířil za brankovou čáru, Whistle ho ale na poslední chvíli zastavil.

51:54

Střely na branku: 27 – 13.

3:0

Branky a nahrávky: 4. Hischier (Josi, Fiala), 14. Kukan (Siegenthaler, Herzog), 39. Niederreiter (Fiala, Josi)

Švýcarsko: Schmid (Genoni) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung – Fiala, Hischier (A), Bertschy – Niederreiter (A), Jäger, Andrighetto – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey, Thürkauf, Kurashev – Ambühl.
Trenér: Patrick Fischer

Velká Británie: Whistle (Bowns) – O'Connor, Phillips, Batch, Mosey, Tetlow, Halbert, Ruopp, Richardson (A) – Kirk (A), Perlini, Curran – Lake, Neilson, Dowd (C) – Norris, Lachowicz, Betteridge – Shudra, Davies, Duggan.
Trenér: Peter Russell

Rozhodčí: Anson (LAT), Heikkinen (FIN) – Heffner (GER), Lundgren (SWE)

Diváci: 15 239

03:48 SUI 1:0 Hischier (Josi, Fiala)
13:36 SUI 2:0 Kukan (Siegenthaler, Herzog)