Mistrovství světa

Česko – Dánsko

7:4

konec (1:1, 2:1, 4:2)

15.05.2024, 16:20 • O2 arena, Praha • Skupina A • Šimon Rogner (@simonrogner), Adéla Kvapilová

: 1.26 7.4 11.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

53:08

53:08 Ondřej PALÁT - 7:4

53:08

Česko právě vstřelilo branku!
Rozhodčí po trenérské výzvě dávají za pravdu české střídačce a ONDŘEJ PALÁT tak podruhé na turnaji už o gól nepřichází. Podle videozáznamu je skutečně vidět, že David Tomášek nemohl brankáři Dichowovi bránit nedovoleným způsobem. Asistence: Michal Kempný.

51:51

51:51 Mathias FROM - 6:4

51:51

Dánsko právě vstřelilo branku!
S góly se teď doslova roztrhl pytel a Dánové za 21 vteřin snižují na rozdíl dvou gólů. Scheel prudkým centrem našel u pravé tyče MATHIASE FROMA, od něhož se puk nejprve odrazil za Dostála a poskakoval před brankovou čárou. Dánský útočník však v souboji přetlačil obránce Hájka a doklepl ho do sítě. Asistence: Felix Scheel a Christian Wejse.

51:30

51:30 Matěj STRÁNSKÝ - 6:3

51:30

Česko právě vstřelilo branku! Aréna je ve varu a čeští fanoušci na nohou. Dvacet vteřin po pátém gólu přidávají svěřenci Radima Rulíka šestou branku. David Kämpf si poradil s dánskou obranou a naservíroval přesně puk na hokejku MATĚJE STRÁNSKÉHO, který u pravé tyče překonal dánského strážce. Asistence: David Kämpf a Daniel Voženílek.

51:10

51:10 Dominik KUBALÍK - 5:3

51:10

Poprvé na tomto mistrovství světa skóruje DOMINIK KUBALÍK! Ondřej Palát ukázal přehled a od pravého mantinelu našel ve středním pásmu rozjetého Davida Tomáška, který se s Kubalíkem řítil sám na Dichowa. Tomášek předal puk na pravou stranu Kubalíkovi, jenž nekompromisně poslal puk do sítě. Asistence: David Tomášek a Ondřej Palát.

46:16

46:16 Tomáš KUNDRÁTEK - 4:3

46:16

Češi se po minutě a půl vrací do vedení! První střelu TOMÁŠE KUNDRÁTKA jeden z dánských hráčů sice zblokoval, český obránce si ale hned puk zase našel a švihem do levého horního růžku prostřelil Dichowa. Dánští trenéři se ještě radili, jestli nevyužijí trenérskou výzvu kvůli souboji před Dichowem, nakonec to ale neudělají. Asistence: David Tomášek a Jakub Krejčík.

44:43

44:43 Oscar Fisker Mølgaard - 3:3

44:43

Dánsko právě vstřelilo branku! Tenhle zápas ještě bude drama, v pražské aréně je vyrovnáno. Lauridsen poslal puk směr k levému kruhu, kam si najížděl OSCAR FISKER MØLGAARD. Dánský útočník si puk prohodil a z prostoru mezi kruhy propálil českou obranu i gólmana Dostála. Asistence: Markus Lauridsen a Matias Lassen.

39:36

39:36 Patrick RUSSELL - 3:2

39:36

Dánové necelou půl minuty před koncem druhé třetiny snižují. NahozenÍ Jensena od modré čáry trefilo před brankou postaveného PATRICKA RUSSELLA, od jehož zad se kotouč odrazil za Dostála. Asistence: Nicholas Jensen a Phillip Bruggisser.

24:29

24:29 Lukáš SEDLÁK - 3:1

24:29

Neuběhly ani dvě minuty a Česko vede o dva góly! Ondřej Kaše dojel za dánskou brankou puk a vrátil ho před bližší tyč LUKÁŠI SEDLÁKOVI, jenž byl sice přesně mezi dvěma obránci, bekhendem ale poslal puk do sítě. Dichow se stále díval na opačnou stranu a jeho střelu tak vůbec neviděl. Asistence: Ondřej Kaše a Roman Červenka.

22:50

22:50 Jakub FLEK - 2:1

22:50

Tak tenhle rychlík by nezastavila ani zeď! JAKUB FLEK si ve středním pásmu převzal puk od Kondelíka, šlápl na plyn, přebruslil po levém křídle dánské obránce a přesnou střelou mimo dosah Dichowa posílá Česko do vedení. Asistence: Jáchym Kondelík a Daniel Voženílek.

19:53

19:53 Jan RUTTA - 1:1

19:53

Tlak třetí české formace však nakonec končí vyrovnávacím gólem sedm vteřin před koncem úvodní třetiny! Kämpf za bránou zachytil rozehrávku Dánů a předal puk na modrou čáru obránci JANU RUTTOVI, jehož nahození se přes clonícího Stránského a Lauridsena dostalo až do sítě. Asistence David Kämpf.

18:54

18:54 Christian WEJSE - 0:1

18:54

Dánsko na rozdíl od Čechů první přesilovou hru využívá a minutu před první sirénou jde do vedení. Joachim Blichfeld poslal z levé strany přesnou střílenou nahrávku na CHRISTIANA WEJSEHO, kterému stačilo u pravé Dostálovy tyče nastavit hokejku. Asistence: Joachim Blichfeld a Phillip Bruggisser.

7:4

Branky a nahrávky: 20. Rutta (Kämpf), 23. Flek (Kondelík, Voženílek), 25. Sedlák (Kaše, Červenka), 47. Kundrátek (Tomášek, Krejčík), 52. Kubalík (Tomášek, Palát), 52. Stránský (Kämpf, Voženílek), 54. Palát (Kempný) – 19. Wejse (Blichfeld, Bruggisser), 40. Russell (Jensen, Bruggisser), 45. Mølgaard (M. Lauridsen, Lassen), 52. From (Scheel, Wejse)

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.
Trenér: Radim Rulík

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen, Bruggisser, Jensen Aabo (C), O. Lauridsen (A), Larsen – True, Russell (A), Blichfeld – Aagaard, Mølgaard, Olesen – From, Wejse, Scheel – Storm, Poulsen, Andersen – Schultz.
Trenér: Mikael Gath

Rozhodčí: Hronský (SVK), Schrader (GER) – Briganti (USA), Nyqvist (SWE)

Diváci: 17 413

12:46 DEN 2 Mølgaard, podrážení
12:57 DEN 2 Jensen Aabo, podrážení