05.09.2024, 20:45 • A. Le Coq Arena, Tallinn (EST) • Skupina 1 • Matěj Skula

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou. (22:50:18)
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 2:11. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 3:11. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 14:9.
Slovenští fotbalisté si připisují úspěšný start do nového ročníku Ligy národů, když v Estonsku vybojovali po výhře 1:0 všechny tři body.
V prvním poločase byli Sokoli lepším týmem, ale na gól čekali marně. Nejblíže mu asi byli Suslov s Bénesem, ale oba skvěle vychytal domácí gólman Hein.
Do druhé části hry také vstoupili lépe svěřenci kouče Calzony. Hned v 50. minutě mohl otevřít skóre Dávid Hancko, avšak jeho dělovku zastavilo břevno. Štěstí nepřálo Slovensku ani o pár minut později, když Dudův projektil skončil na vzdálenější tyči estonské branky. V 68. minutě se pak prosadili z ojedinělé šance domácí, avšak branka Sappinena kvůli těsnému ofsajdu nemohla platit. A tak na druhé straně udeřili hosté. Centr Bénese se odrazil příhodně pro Tomáše Suslova, který byl dostatečně důrazný a přes obránce Metse zakončil pod horní tyčku Heinovy branky – 0:1. Estonci se s postupujícím časem tlačili více a více do útoku, v 88. minutě dokonce mohl vyrovnat záložník Shein, ale jeho pokus vykopnul z brankové čáry kapitán Slovenska Škriniar. Svěřenci trenéra Henna poté nedokázali využít ani více než šestiminutové nastavení a se Slovenskem tak padli 0:1.

90+7

90+7

Estonci povolali na poslední standardku do vápna i brankáře Heina, ale branku Slovenska už neohrozili a z dnešního utkání odejdou bez bodů.

90+6

A poté taky trenér Slovenska Francesco Calzona.

90+5

Vzápětí dostal kartu za nesportovní chování slovenský brankář Martin Dúbravka.

90+5

David Hancko se ve skluzu ostře střetnul s Yakovlevem a za svůj faul dostává po právu žlutou kartu.

90+4

Po dalekonosné standardní situaci sice přišel střelecký pokus od Metse, ten ale v poklidu doskákal do rukavic Dúbravky.

90+4

Lobotka podrazil jednoho z hráčů Estonska, hlavní sudí Jug odpískal faul. Možná poslední šance domácích na teoretické vyrovnání.

90+3

Rozehrávka domácích fotbalistů nebyla přesná, do útoku mohl znovu Haraslín, ale balon dlouho neudržel.

90+2

Střídání v týmu Slovensko:
ze hřiště odchází Peter Pekarík, přichází Norbert Gyömbér.

90+1

Čtvrtý rozhodčí teď měl nějaký ten problém se světelnou tabulí, tak se slovenské střídání trochu protáhlo.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

90

Lukáš Haraslín zůstal ležet na trávníku po nedovoleném zákroku Rocca Roberta Sheina. Hlavní rozhodčí Jug sice nejprve ponechal výhodu, ale teď se k zákroku vrací a kromě přivolaného ošetření uděluje žlutou kartu estonskému středopolaři.

89

Estonci musí rozehrávat z vlastní obranné poloviny, čas se rychle krátí.

88

Slovenská obrana teď úplně zapomněla na Rocca Roberta Sheina, ke kterému doletěl centr zleva. Estonský záložník byl úplně sám a zvolil dobrou střelu na zadní tyč, tu však také neméně cenným zákrokem vykopl na brankové čáry hostující kapitán Škriniar.

87

Denis Vavro si jasně přidržel jednoho z domácích fotbalistů a za svůj taktický faul obdržel zaslouženou žlutou kartu.