03.08.2024, 09:30 • Osmifinále • Milan Huppert

Li Ťia-man (CHN) – Alejandra Valenciaová (MEX) 5:6
Elif Berra Gokkirová (TUR) – Sacuki Nodaová (JPN) 6:4
Jeon Hunyoung (KOR) – Lei Chien-Ying (TPE) 6:4
Lim Sihyeon (KOR) – Megs Haversová (GBR) 7:1
Michelle Kroppenová (GER) – Deepika Kumariová (IND) 4:6
Bhajan Kaurová (IND) – Diananda Choirunisaová (INA) 5:6
Lisa Barbelinová (FRA) – Ana Luiza Sliachticas Caetanová (BRA) 6:2
Madalina Amaistroaieová (ROU) – Nam Suhyeon (KOR) 2:6 (11:50:22)
Osmifinálová fáze lukostřelkyň přinesla jedno překvapení, a to hned v prvním zápase, v němž si Mexičanka Valenciaová vyšlápla na Číňanku Li Ťia-man. Mezi nejlepších osm postoupily dle očekávání všechny tři Jihokorejky, dále Turkyně Gokkirová, Indka Kumariová, Indonésanka Choirunisaová a k radosti domácích fanoušků i Francouzka Barbelinová.

Konec programu.

Nam Suhyeon vítězí 6:2! To nejlepší si nechala na čtvrtý set, v němž nastřílela 29 bodů, Rumunce nestačil ani velmi pěkný součet 28 bodů.
Nicméně třetí dějství už znovu patřilo favoritce. Nam stačilo 28 bodů k odskočení do vedení 4:2, sokyně kontrovala 27 body.
Druhá série byla od Rumunky podstatně lepší! Parádních 29 bodů, s nimiž favoritku pokořila o dva body a srovnala.
První set se rumunské lukostřelkyni vůbec nepovedl, se 24 body jej prohrávala o body čtyři.
Čtvrtfinálovou fázi uzavře zápas mezi přemožitelkou Marie Horáčkové Nam Suhyoen z Jižní Koreji, které se postaví Rumunka Amaistroaieová.

Rozhodnuto, mezi osm nejlepších postupuje Lisa Barbelinová! Ve čtvrtém setu opět za 28, Brazilka po desítce dala osmičku a devítku, 27 bodů na udržení v soutěži nestačilo.
Barbelinová ve třetím setu vyrovnala 28 z dějství prvního a odskakuje do vedení 4:2, Brazilka se ještě nedostala nad 27 bodů.
Vzápětí ale Evropanka ve druhém setu zastřílela pouze za 26, soupeřka opět za 27 a vyrovnává!
V prvním setu stačilo Francouzce 28 bodů, Jihoameričanka byla o jediný bod horší.
Do akce míří Francouzka Barbelinová a Brazilka Sliachicas Caetanová.

Další čtvrtfinalistkou je Diananda Choirunisaová! V rozstřelu dala devítku, zatímco Indka Kaurová zasáhla jen osmičku.
Uvidíme rozstřel! Choirunisaová potřebovala desítku pro postup, avšak dala jen devítku čili s Kaurovou o bod prohrávala a pustila ji na stav 5:5.
Čtvrtý set přináší dělbu bodů. Indonésanka mohla pomýšlet na vítězství, ale třetím šípem dala devítku, takže si polepšila na pět bodů, sokyně má tři.
Choirunisaová se oklepala ze sedmičky, ve třetím setu dala velmi pěkných 28 bodů, o bod porazila Indku a vede 4:2.
Ve druhém setu si Indonésanka odstřelila naděje na další úspěch sedmičkou ze třetího šípu. Vyrovnáno 2:2!
První se zvládla lépe lukostřelkyně z Indonésie, přestřílela konkurentku o jeden bod 29:28.
Nyní uvidíme souboj mezi Indkou Kaurovou a Indonésankou Choirunisaovou.

Tři devítky německé lukostřelkyni nestačí! 27 bodů totiž zaznamenala i Kumariová, jež postupuje do čtvrtfinále výsledkem 6:4.
Konečně Michelle Kroppenová našla tu správnou salvu! 29 bodů a snížení na 3:5, sokyně odpověděla 27 body.
Třetí set a slabých 25 bodů pro Němku, která se nedokáže ideálně zkoncentrovat a po 26 bodech Indky prohrává už 1:5.
Ve druhém setu se německá lukostřelkyně zlepšila na 27 bodů. Soupeřka tento součet vyrovnala, skóre se tedy posouvá na 1:3 z pohledu Evropanky.
Tři devítky stačily Kumariové k zisku úvodních dvou bodů, protihráčka si odstřelila naděje šestkou z prvního šípu.
Pokračujeme soubojem mezi Němkou Kroppenou a Indkou Kumariovou.

Jihokorejka postupuje do čtvrtfinále výsledkem 7:1. V posledním setu jí stačil zisk 28 bodů, sokyně byla o bod horší.
Lim Sihyeon utíká do vedení 5:1, které by si už neměla nechat vzít. Soupeřka jí situaci výrazně ulehčuje, k osmičce a sedmičce přidala dokonce šestku.
Ve druhém kole však dala Britka dvě osmičky a devítku, to stačit nemůže. Jihokorejka nastřílela 27 bodů a vede 3:1.
Začínáme vyrovnaným nástřelem 28 bodů! Evropanka dává jasně najevo, že konkurentce nedá nic zadarmo.
První polovinu osmifinálových zápasů uzavře střetnutí mezi další Jihokorejkou Lim Sihyeon a Britkou Megan Haversovou.

Podobně jako ve druhé sérii, tak i teď musela Lei Chien-Ying trefit pro vyrovnání skóre sokyně dát desítku. Opět neuspěla, ustřelila se do osmičky a na turnaji končí! Dál jde výsledkem 6:4 favorizovaná Jeon Hunyoung.
Jeon Hunyoung v ohrožení! Osm, devět a osm, to je na Lei Chien-Ying málo! Ta totiž zapsala parádních 29 bodů a i třetí osmifinále míří do posledního pátého setu.
Ve třetím čtvrtfinále se překvapení nejspíše nezrodí. Reprezentantka Tchaj-pej zařídila svůj neúspěch sedmičkou z druhého výstřelu, zatímco Jihokorejka zůstala koncentrovaná, dala 28 bodů, vede 4:2 a stačí jí jeden získaný set k postupu.
Lei Chien-Ying byla pod tlakem, pro vyrovnání skóre sokyně potřebovala třetím šípem dát desítku. Neuspěla, dala osmičku, takže tu máme remízu 2:2.
Jeon Hunyoung začala sedmičkou, aby následně dala dvě desítky, druhou dokonce do čistého středu. Nebylo jí to ale k ničemu, protože soupeřka dala 28 bodů a dostává se do vedení!
Třetí osmifinále a v něm první z tria favorizovaných Jihokorejek. O překvapení se proti Jeon Hunyoung pokusí Lei Chien-Ying z Tchaj-pej.

Parádní obrat dokonán, dále jde Elif Berra Gokkirová! Po dvou devítkách zaznamenala i jednu desítku, zatímco pokračovalo trápení sokyně Nodaové, ta ve druhé sérii v řadě dala sedmičku, k tomu devítku a osmičku, končí tedy naprosto zaslouženě, byť to po dvou setech vypadalo na její hladký postup.
No tak pozor, je srovnáno 4:4! Nodaová vypadla z rytmu a dovolila si sedmičku. Nakonec zopakovala 25 bodů, soustředěná protihráčka ji zdolala o dva body. Rozhodne pátý set?
Turecká lukostřelkyně neřekla poslední slovo! Ve třetím kole předvedla pěkných 28 bodů, zatímco soupeřka si vybrala slabší chvilku a dala jen 25.
S 25 body nemůže Gokkirová pomýšlet na úspěch. Nodaová ji přestřílela rozdílem tří bodů a vedení 4:0 už pro ni vypadá velmi slibně.
Japonka se evidentně vyspala skvěle. Ke dvěma desítkám přidala dostačující devítku, Turkyně byla o jediný bod horší.
Ve druhém osmifinále se představí Turkyně Gokkirová proti Japonce Nodaové.

Senzace je na světě! Alejandra Valenciaová udržela nervy na uzdě a dala čistou devítku. Mexičanka zůstává v bitvě o medaile.
Začala Li Ťia-man, jež dala osmičku, možná těsnou devítku! Velká šance pro Valenciaovou!
Rozhodne rozstřel! Navzdory tepu kolem stovku Valenciaová třetím šípem našla desítku a zapsala už nedostižitelných 29 bodů, Číňanka také dala 10, ale v součtu předešlých dvou výstřelů se dostala „pouze“ na 28.
Ještě není konec! Valenciaová bojuje a se dotáhla desítkou druhým šípem, ve třetím daly obě devítku, takže skóre je 5:3 pro Číňanku, které teď stačí k postupu klidně i remíza v pátém setu.
Li Ťia-man zadělala k postupu! Ke dvěma desítkám přidala těsnou devítku a součet 29 jí stačí k vedení 4:2, protože soupeřka dala tři devítky.
Mexičanka mohla ve druhém setu strhnout vedení na svou stranu, pokud by posledním šípem zasáhla desítku. Dala devítku, takže obě opět vyrovnaně za 28 a skóre 2:2.
Parádní salva tří šípů od obou účastnic hned na úvod. Li Ťia-man i Alejandra Valenciaová zaznamenali shodně 29 bodů a berou tak po bodu.

Program začal.
Osmifinále

Li Ťia-man (CHN) – Alejandra Valenciaová (MEX)
Elif Berra Gokkirová (TUR)
Jeon Hunyoung (KOR) – Lei Chien-Ying (TPE)
Lim Sihyeon (KOR) – Megs Haversová (GBR)
Michelle Kroppenová (GER) – Deepika Kumariová (IND)
Bhajan Kaurová (IND) – Diananda Choirunisaová (INA)
Lisa Barbelinová (FRA) – Ana Luiza Sliachticas Caetanová (BRA)
Madalina Amaistroaieová (ROU) – Nam Suhyeon (KOR)
Všem fanynkám a fanouškům lukostřelby přeju krásné sobotní dopoledne. Vítám vás při sledování turnaje žen, kde jsou na programu osmifinálové zápasy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 09:30.