03.08.2024, 10:00 • Yves-du-Manoir Stadium 1, Paříž • Skupina B • Matěj Skula

Proměněné trestné rohy: 0:0
Držení míčku: 43:57
Zelené karty: 2:1
Žluté karty: 1:0 (11:32:17)
Poslední zápas skupinové fáze olympijského turnaje mezi hráčkami Velké Británie a Argentiny končí výhrou jihoamerického celku 3:0.
Na první branku jsme museli čekat až do třetí čtvrtiny, a to když přesný nástřel od Gorzelanyové našel hokejku Valentiny Raposové Ruizové, která usměrnila míček do sítě. O minutu později to pro Argentinky vypadalo ještě lépe, když prošla přihrávka od Granattové až k Agustině Albertarriové a ta z otočky prostřelila brankářku Pritchardovou – 0:2. Britky ke konci zápasu tlačily na svého soupeře, avšak gól nevstřelily a naopak v 58. minutě rozhodla o výhře Argentiny 3:0 Zoe Díazová de Armasová, která se trefila přesně do levého horního rohu branky.

60

Konec utkání.

60

Britky se pokusily zaútočit z pravé strany, odkud posílala přihrávku před branku Cosentinové Frenchová, avšak její pokus se odráží od jedné z Britek do zámezí.

59

Cracklesová se dobře prosmýkla kolem dvou obránkyní, ale poté už nezakončila, což se poté nepovedlo ani jejím spoluhráčkám.

59

A Britky to teď zkouší už bez brankářky Pritchardové, avšak míček mají Argentinky.

58

Maria Granattová viděla zelenou kartu.

58

Argentinky se už budou soustředit hlavně na defenzivu a budou to právě Britky, které teď budou více držet balonek.

57

Flora Peelová sice nadvakrát dokázala posunout balonek na spoluhráčku, podruhé to ale bylo až při hře na zemi a japonská rozhodčí píšťalkou přerušila hru.

57

Z hrany střeleckého kruhu teď vyslala střelu Tess Howardová, ale branku Argentiny minula.

56

Granattová chtěla posunout balon na svou spoluhráčku u pravé lajny, výborně ale zasáhla obránkyně Hamiltonová.

55

ZOE DÍAZOVÁ DE ARMASOVÁ - 0:3

55

Argentina právě vstřelila branku!
Klasické nedáš – dostaneš, Argentina vede o tři branky. Přihrávku z hrany střeleckého kruhu si zpracovala ZOE DÍAZOVÁ DE ARMASOVÁ, která se otočila a poté zamířila nechytatelně do levého horního růžku – 0:3. Brakářka Pritchardová byla úplně bez šance.

54

Hráčky z Británie jsou v poslední čtvrtině lepším týmem a teď byly blízko snížení, když Roperová tečovala balonek na Jonesovou, která poté z otočky pálila, ale brankářka Cosetinová podržela svůj celek.

53

Přihrávka Izzy Petterové trefila dolní končetinu jedné z argentinských hokejistek, hrát bude i nadále evropský celek.

52

Nebezpečná akce Britek do otevřené obrany gólem nekončí, neboť Hamilitonová nepropálila obránkyni z Jižní Ameriky.

52

Výborný návrat do obrany předvedla Cracklesová a obrala o balonek Argentinku Granattovou.

51

S další akcí přes levou stranu Britky neuspěly a rozehrávají zase hráčky z Jižní Ameriky.

50

Britky teď dlouho obehrávaly střelecký kruh soupeře, jejich snaha však končí po britském nástřelu do nohy Frenchové.