03.08.2024, 09:30 • Osmifinále • Milan Huppert

Li Ťia-man (CHN) – Alejandra Valenciaová (MEX) 5:6
Elif Berra Gokkirová (TUR) – Sacuki Nodaová (JPN) 6:4
Jeon Hunyoung (KOR) – Lei Chien-Ying (TPE) 6:4
Lim Sihyeon (KOR) – Megs Haversová (GBR) 7:1
Michelle Kroppenová (GER) – Deepika Kumariová (IND) 4:6
Bhajan Kaurová (IND) – Diananda Choirunisaová (INA) 5:6
Lisa Barbelinová (FRA) – Ana Luiza Sliachticas Caetanová (BRA) 6:2
Madalina Amaistroaieová (ROU) – Nam Suhyeon (KOR) 2:6 (11:50:22)
Osmifinálová fáze lukostřelkyň přinesla jedno překvapení, a to hned v prvním zápase, v němž si Mexičanka Valenciaová vyšlápla na Číňanku Li Ťia-man. Mezi nejlepších osm postoupily dle očekávání všechny tři Jihokorejky, dále Turkyně Gokkirová, Indka Kumariová, Indonésanka Choirunisaová a k radosti domácích fanoušků i Francouzka Barbelinová.

Konec programu.

Nam Suhyeon vítězí 6:2! To nejlepší si nechala na čtvrtý set, v němž nastřílela 29 bodů, Rumunce nestačil ani velmi pěkný součet 28 bodů.
Nicméně třetí dějství už znovu patřilo favoritce. Nam stačilo 28 bodů k odskočení do vedení 4:2, sokyně kontrovala 27 body.
Druhá série byla od Rumunky podstatně lepší! Parádních 29 bodů, s nimiž favoritku pokořila o dva body a srovnala.
První set se rumunské lukostřelkyni vůbec nepovedl, se 24 body jej prohrávala o body čtyři.
Čtvrtfinálovou fázi uzavře zápas mezi přemožitelkou Marie Horáčkové Nam Suhyoen z Jižní Koreji, které se postaví Rumunka Amaistroaieová.

Rozhodnuto, mezi osm nejlepších postupuje Lisa Barbelinová! Ve čtvrtém setu opět za 28, Brazilka po desítce dala osmičku a devítku, 27 bodů na udržení v soutěži nestačilo.
Barbelinová ve třetím setu vyrovnala 28 z dějství prvního a odskakuje do vedení 4:2, Brazilka se ještě nedostala nad 27 bodů.
Vzápětí ale Evropanka ve druhém setu zastřílela pouze za 26, soupeřka opět za 27 a vyrovnává!
V prvním setu stačilo Francouzce 28 bodů, Jihoameričanka byla o jediný bod horší.
Do akce míří Francouzka Barbelinová a Brazilka Sliachicas Caetanová.

Další čtvrtfinalistkou je Diananda Choirunisaová! V rozstřelu dala devítku, zatímco Indka Kaurová zasáhla jen osmičku.
Uvidíme rozstřel! Choirunisaová potřebovala desítku pro postup, avšak dala jen devítku čili s Kaurovou o bod prohrávala a pustila ji na stav 5:5.
Čtvrtý set přináší dělbu bodů. Indonésanka mohla pomýšlet na vítězství, ale třetím šípem dala devítku, takže si polepšila na pět bodů, sokyně má tři.
Choirunisaová se oklepala ze sedmičky, ve třetím setu dala velmi pěkných 28 bodů, o bod porazila Indku a vede 4:2.
Ve druhém setu si Indonésanka odstřelila naděje na další úspěch sedmičkou ze třetího šípu. Vyrovnáno 2:2!
První se zvládla lépe lukostřelkyně z Indonésie, přestřílela konkurentku o jeden bod 29:28.