27.07.2024, 10:30 • Stade Yves-du-Manoir 2, Paříž • Skupina B • Matěj Skula

Ode mě je to pro dnešek z pozemního hokeje všechno, užijte si víkend a třeba zase někdy na počtenou. (12:01:23)

Střely: 17:2
Trestné rohy: 8:1
Využité trestné rohy: 1:0
Držení míčku: 53%:47%
Jedno z prvních utkání na olympijském turnaji v pozemním hokeji mezi Belgií a Irskem končí lépe pro hráče v červeném, kteří zvítězili 2:0.
V první polovině zápasu byli Belgičané lepší, dlouho ale nenašli cestu za záda brankáře Harteho. To se povedlo až Tomu Boonovi v 25. minutě, který tečoval Kinův nástřel mimo dosah irského gólmana – 1:0.
I ve druhé části tohoto střetnutí to byli právě hokejisté Belgie, kteří diktovali tempo a soupeře do příliš šancí nepouštěli. Ve 49. minutě se navíc dočkali „domácí“ druhé branky v zápase, a to když se po trestném rohu prosadil Alexander Hendrickx – 2:0. V závěru ještě hráči v červeném nevyužili sérii trestných rohů a protože ani Irové už brankáře Vanasche neprověřili, skončil duel belgickou výhrou 2:0.

60

Dnešní utkání skončilo.

60

Murraymu ale míček utekl do zámezí a o vítězi je asi rozhodnuto.

60

Všechno v pořádku, půl minuty před koncem hrací doby hrají irští hokejisté.

60

Hra je teď přerušena, hlavní rozhodčí ještě něco zkoumají ve spolupráci s videem.

59

Belgie měla k dispozici další dva trestné rohy, ale po nich už gólman Irska zasahovat nemusel.

59

Po exekuci pálili van Doren i Boon, brankáři Hartemu nadělal problém hlavně pokus druhého jmenovaného, avšak zasáhnout dokázal.

59

irové se provinili proti pravidlům, další trestný roh pro Belgii.

59

Otevřené obrany teď chtěl využít de Kerpel, ale jeho přihrávka až na Stockbroekxe neprošla.

59

Walshova přihrávka na O'Donoghueho byla sražená do autu.

58

Útočná akce Irska se příliš nepovedla, rozehrávali Belgičané, ale ani ona dlouho u míčku nevydrželi.

57

Belgičané v posledních minutách skoro vůbec nepůjčují balonek soupeři a jsou teď výrazně aktivnějším týmem.

56

Irský hokejista Shane O'Donoghue zastavil Van Aubela jen za cenu faulu, který neušel hlavnímu rozhodčímu.

55

A po jeho rozehrávce pálil znovu Alexander Hendrickx, avšak gólman Harte tentokrát předvedl výborný zákrok.

55

A znovu v akci vytáhlý útočník Alima Onana, tentorktá získal pro svůj tým trestný roh.

55

Nelson Alima Onana byl na poslední chvíli zablokován, ale hrát bude i nadále Belgie.

54

Nástřel z levé strany v podání Irska byl tečovaný, hosté však zůstávají u balonku.