21.05.2024, 16:20 • Ostrava Arena • Skupina B • Tomáš Kubečka

Tipsport: 11.7 7.43 1.21 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:15

59:15 Joel FARABEE - 3:6

59:15

Spojené státy právě vstřelily branku! Tohle na letošním šampionátu ještě k vidění nebylo! JOEL FARABEE se hnal z levé strany sám na prázdnou branku, jenže vinou faulu obránce minul. Přesto je Američanům uznán technický gól!

58:51

Ještě jedno vyloučení na americké straně! Zach Werenski dostává dvě minuty za krosček.

58:36

Lotyši se nakonec dočkali obrovské šance! Po nahození Jakse puk poskakoval před brankou USA, ale nikdo v bílém jej nedoklepl za ležícího Lindgrena!

56:05

Gudlevskis je na střídačce! Lotyši zkouší hru šesti proti čtyřem!

56:04

Lotyšský trenér si vyžádal oddechový čas!

56:04

Lotyšsko si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podrážení si vysloužil Ryan Leonard.

48:55

Lotyšsko si zahraje přesilovku! Shane Pinto dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

48:52

Vyloučení v týmu Lotyšsko:
Martins Lavinš – 2 min., nesportovní chování.

Vyloučení v týmu USA:
Kevin Hayes – 2 min., nesportovní chování.

48:46

48:46 Cole CAUFIELD - 3:5

48:46

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané dávají plánům Lotyšů na boj o postup obrovskou trhlinu! SHANE PINTO si našel odražený puk, poslal jej za branku, kde byl COLE CAUFIELD, který s kotoučem vybruslil do předbrankového prostoru a napálil jej do horního rohu! Asistence: Shane Pinto.

45:00

45:00 Robert MAMČICS - 3:4

45:00

Lotyšsko právě vstřelilo branku! Druhá branka Lotyšska během šestnácti sekund dává Lotyšům šanci na postup! Od modré čáry vypálil ROBERT MAMČICS a jeho pokus prošel kolem clonících hráčů až do branky! Asistence: Kaspars Daugavinš.

44:44

44:44 Eduards TRALMAKS - 2:4

44:44

Lotyšsko právě vstřelilo branku! Lotyšsko ještě snižuje! Defenziva Američanů nedokázala kotouč vyhodit do bezpečí. Následnou ránu Charlie Lindgren vyrazil betonem jen před sebe a osamocený EDUARDS TRALMAKS měl snadnou práci! Asistence: Kristaps Zile, Martins Lavinš.

40:14

40:14 Matthew BOLDY - 1:4

40:14

Spojené státy právě vstřelily branku! Fantastický vstup USA do třetí části! Lotyši nedokázali vyhodit puk ven z obranného pásma. Brock Nelson jej poslal před branku a MATT BOLDY kotouč šikovně tečoval mezi betony Gudlevskise! Asistence: Zach Werenski.

34:36

Příznivci Lotyšska jsou na nohou! Jejich tým si totiž zahraje dvojnásobnou přesilovku. Nelson dostává dvě minuty za podrážení a na trestnou lavici míří i Trevor Zegras, který dostává dvě minuty za podrážení.

32:32

Přesilovku si zahrají také Američané. Markuss Komuls dostává dvě minuty za hákování.

30:04

Lotyšsku se naskýtá příležitost ke snížení v podobě přesilové hry. Shane Pinto dostává dvě minuty za hákování.

27:38

Lotyši už slavili po zakončení Robertse Bukartse, ale jeho pokus se odrazil od tyče do tyče a poté mimo branku!

23:35

23:35 Renars KRASTENBERGS - 1:3

23:35

Lotyšsko právě vstřelilo branku! Tak jsem to zakřikl! Lotyši totiž předvedli povedený přechod do útočného pásma a snižují! RENARS KRASTENBERGS obdržel přihrávku na levou stranu, sjel si s pukem na kruh a propálil amerického gólmana! Asistence: Eduards Tralmaks, Kristers Gudlevskis.

22:34

22:34 Cole CAUFIELD - 0:3

22:34

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané využívají přesilovku a výrazně se přibližují k vítězství! Po kombinaci v útočném pásmu dostal přihrávku z pravé strany mezi kruhy COLE CAUFIELD, který pohotově propálil bezmocného Gudlevskise! Asistence: Matthew Boldy, Brady Tkachuk.

22:01

Američané si na úvod druhé třetiny zahrají přesilovku. Dvě minuty za sekání si odsedí Oskars Cibulskis.

21:06

Oskars Batna mohl vrátit Lotyšsko do boje o postup mezi nejlepší osmičku turnaje, ale z ostrého úhlu minul branku USA!

19:41

Početní převaha Lotyšska trvala rovné čtyři sekundy! Kaspars Daugavinš si totiž vysloužil dvě minuty za zdržování hry.

19:37

V závěru první periody se ještě vylučuje na americké straně. Zach Werenski vyfasoval dvě minuty za zbytečný krosček v útočném pásmu.

13:20

13:20 Zach WERENSKI - 0:2

13:20

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané přidávají druhou branku, která již tentokrát bude platit! Přihrávku do prostoru před brankou dostal z rohu útočného pásma nehlídaný ZACH WERENSKI, který zamíchal pukem před Gudlevskisem a zavěsil pod horní tyč! Asistence: Cole Caufield, Shane Pinto.

10:18

Po potyčce před lotyšskou brankou se bude znovu vylučovat. Mārtiņš Dzierkals a Luke Kunin dostávají dvě minuty za hrubost.

07:03

Američané si zahrají úvodní přesilovku dnešního souboje. Dvě minuty za hákování si odsedí Rihards Bukarts.

02:44

Rozhodčí na videu odhalili nedovolené bránění brankáři! Branka neplatí, skóre se vrací na stav 1:0 pro USA!

02:44

Lotyšský trenér si ještě vyžádal výzvu k přezkoumání nedovoleného bránění gólmanovi!

02:44

02:44 Brindleyho zrušený gól

02:44

Spojené státy právě vstřelily branku! Bleskově navíc přichází druhý zásah Američanů! Po průniku do útočného pásma zakončoval před Gudlevskisem Michael Eyssimont. Odražený kotouč si na brankovišti ještě našel GAVIN BRINDLEY, který jej posunul za čáru! Asistence: Michael Eyssimont, Luke Kunin. Branka byla po trenérské výzvě lotyšského trenéra odvolána pro nedovolené bránění brankáři!

01:23

01:23 Brady TKACHUK - 0:1

01:23

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané se hned v úvodu dnešního utkání dostávají do vedení! Po rychlém přechodu do útočného pásma obdržel přihrávku na pravou stranu BRADY TKACHUK, který svižnou střelou potvrdil fantastickou formu na turnaji! Asistence: Cole Caufield.

3:6

Branky a nahrávky: 24. Krastenbergs (Tralmaks, Gudlevskis), 45. Tralmaks (Zile, Lavinš), 45. Mamčics (Daugavinš) – 2. Tkachuk (Caufield), 14. Werenski (Caufield, Pinto), 23. Caufield (Boldy, Tkachuk), 41. Boldy (Werenski), 49. Caufield (Pinto), 60. Farabee

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzļikins) – Čukste, Jaks, Cibulskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile – Krastenbergs, Daugavinš (C), Abols (A) – Dzierkals, Ro. Bukarts (A), Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Ločmelis – Ansons, Tralmaks, Lavinš – Gavars.
Trenér: Harijs Vitolinš

USA: Lindgren (Nedeljkovic) – Se. Jones (A), Werenski (A), Hughes, Sanderson, Petry, Vlasic, Kesselring – Boldy, Gaudreau, Nelson – Tkachuk (C), Caufield, Pinto – Zegras, Hayes, Farabee – Eyssimont, Kunin, Brindley – Leonard.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Brander (FIN), Holm (SWE) – Heffner (GER), Hofer (GER)

Diváci: 8 924

01:23 USA 0:1 Tkachuk (Caufield)
02:44 USA neuznaná branka