21.05.2024, 16:20 • O2 arena, Praha • Skupina A • Vendula Zdražilová

Tipsport: 2.15 4.5 2.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 17314 diváků. (18:55:07)
To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou.
Kanada tedy vyhraje skupinu A, Češi ji zakončí buď na druhém nebo třetím místě, záleží, jak dopadne poslední večerní zápas mezi Finskem a Švýcarskem.
Sledovali jsme nádherný zápas z obou stran, národní tým ukázal vnitřní sílu a nyní už vyhlíží soupeře pro čtvrteční čtvrtfinále.
Je dobojováno. Češi dokázali v závěru třetí třetiny dorovnat dvoubrankové manko a vynutili si prodloužení. V něm dostali přesilovou hru, ale v oslabení nakonec ukončili zápas Kanaďané, když se trefil Dylan Cozens. Bonusový bod navíc tak berou javorové listy.

63:13

63:13 Dylan COZENS - 4:3

63:13

Kanada právě vstřelila branku!
Ve vlastním oslabení ale skóruje DYLAN COZENS, který si najel do těsné blízkosti Dostála a z levé strany ho bekhendovou střelou prostřelil – 4:3. Bez asistence.

62:47

Nyní už se ale vylučuje, Pierre-Luc Dubois přidržel českého hráče a už sedí na lavici hanby. Česko si zahraje přesilovku čtyři na tři.

62:03

David Pastrňák byl před brankovištěm sražen k zemi, ale sudí to posoudili jako čistý zákrok, vylučovat se tedy nebude.

61:20

Hagel poslal puk ven ze třetiny, Kanaďané si ho ale vzali zpět a hned Dostál kryje další pokus, který vyslal Kaiden Guhle.

60:38

Kanada od svého brankáře zakládá akci a hned se před Dostálem dostal ke střele Dylan Cozens a jeho pokus pak český brankář chytil.

60:01

Střely na branku: 23 – 21
Fantastický zápas ještě není u konce. Češi vymazali dvoubrankovou ztrátu a vyrovnali, vynutili si tak nastavenou hrací dobu.

60:00

59:35

Hra stále plyne velmi rychle, Češi se snažili o další branku, ale Binnington si poradil a má kotouč u sebe.

58:42

Kanada byla nyní nebezpečná, Hagel ale netrefil Dostálovu klec.

58:11

58:11 Roman ČERVENKA - 3:3

4:3

Branky a nahrávky: 42. Cozens (Power, Paul), 52. Mercer (Severson), 56. Hagel (Tavares), 64. Cozens – 50. Kubalík (Nečas, Sedlák), 57. Palát (Špaček, Červenka), 59. Červenka (Nečas, Špaček)

Kanada: Binnington (Hofer) – Parayko (A), Power, Oleksiak, Byram, Severson, Guhle, Zellweger – Mercer, McBain, Tanev – Bedard, Paul, McCann – Dubois, Tavares (C), Hagel – Mangiapane (A), Cozens, Bunting – Guenther.
Trenér: André Tourigny

Česko: Dostál (Mrázek) – Gudas (A), Krejčík, Rutta, Kempný, Kundrátek, Hájek, Špaček – Pastrňák, Zacha, Červenka (C) – Kaše, Sedlák, Palát (A) – Nečas, Kämpf, Kubalík – Flek, Tomášek, Beránek – Stránský.
Trenér: Radim Rulík

Rozhodčí: Björk (SWE), Kaukokari (FIN) – Briganti (USA), Yletyinen (SWE)

Diváci: 17314

00:18 CZE 2 Krejčík, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
13:11 CAN 2 Severson, vysoká hůl
40:54 CZE 2 Kempný, vysoká hůl
41:01 CAN 1:0 Cozens (Power, Paul)
47:20 CAN 2 Bedard, krosček
49:11 CZE 1:1 Kubalík (Nečas, Sedlák)
51:01 CAN 2:1 Mercer (Severson)
55:42 CAN 3:1 Hagel (Tavares)
56:27 CAN 2 Mercer, podrážení