NHL

Edmonton Oilers – Vancouver Canucks

5:1

konec (1:1, 2:0, 2:0) Stav série: 3:3

19.05.2024, 02:15 • Rogers Place, Edmonton • Semifinále Z. konference • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.91 4.18 3.54 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (05:01:18)

3. Dylan Holloway (EDM) – 1+0
Edmonton dnes odvrátil první mečbol a kanadská série se tedy rozhodne až v sedmém utkání. Domácí se v první části dostali do vedení, ale hned záhy Vancouver odpověděl. Utkání na stranu Oilers naklonila druhá perioda, ve které skórovali Zach Hyman a Evan Bouchard. Ve třetí třetině pak navýšili náskok domácích Ryan Nugent-Hopkins s Evanderem Kanem. Vancouver dnes neměl protihru a zaslouženě prohrál, na soupeře nestačil poměrem 1:5.

59:28

Zápas se dohrává v obranné třetině Kosatek, které si teď předávají kotouč.

58:59

Přesně minutu před koncem utkání už Darnell Nurse rozhodně nikam nespěchá. Mezitím aréna bouří.

58:40

Tyler Myers si dojel pro kotouč do vlastního pásma, ale rychle jej napadali domácí hokejisté.

58:09

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Evander Kane – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Vincent Desharnais – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Vasilij Podkolzin – 10 min. osobní trest, nesportovní chování,
Nikita Zadorov – 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

58:09

Vyřizování účtů před sedmým zápasem? Do sebe se pustili Evander Kane a Nikita Zadorov. Rozhodčí zřejmě vylučovat budou.

57:52

Dylan Holloway z otočky nepřesně pálil, proto Arturs Šilovs zasahovat nemusel.

57:28

Quinn Hughes podržel kotouč ve vlastním pásmu. Už se celkem dlouho hraje bez přerušení.

56:19

Málem z toho byla další parádní rozborka, ale hosté se dokázali ubránit. Šestý gól Edmontonu nebyl daleko.

55:44

Závěr utkání si už ale domácí hlídají. Tato série tedy půjde do sedmého utkání, což si už uvědomují také hokejisté Canucks.

55:06

Filip Hronek měl na hokejce možnost. Dostal přihrávku na levý kruh, odkud pohotově pálil, jenže svatyni Oilers netrefil.

54:22

Brock Boeser se tlačil za pukem, ale u mantinelu jej zastavil jeden z obránců. Pravděpodobně to byl Brett Kulak.

53:50

Kotouč v útočném pásmu podržel Phillip Di Giuseppe, ale útočná akce hostů neměla dlouhého trvání.

53:04

53:04 Evander KANE - 5:1

53:04 5/5

Edmonton právě vstřelil branku!
Hned po buly přidává Edmonton pátou branku a dnes je hotovo! Leon Draisaitl vyhrál vhazování na hokejku EVANDERA KANEA, který se přesnou střelou nemýlil. Arturs Šilovs reagovat nestačil. 5:1. Asistence: Leon Draisaitl.
Kane E., Draisaitl L., Nurse D., Holloway D., Desharnais V.
Garland C., Miller J., Joshua D., Cole I., Zadorov N.

52:58

Iniciativu ale opět přebrali domácí, kteří teď bojují u mantinelu.

52:12

Vancouver se ale nadechl a ještě by rád něco s tímto zápasem udělal, nicméně tříbranková ztráta je příliš velká.

51:48

Elias Lindholm si odskočil k modré čáře, odkud střílel. Zkušený centr ale netrefil bránu.

51:28

Na levý kruh si povyjel Miller, jehož ránu Skinner zastavil. Máme tady druhou komerční pauzu v této třetině.

51:12

Tyler Myers vypálil po ledě od modré čáry. Vytáhlý zadák ale nechal vyniknout domácího brankáře.

50:50

Po delší době hosté hrají v útočném pásmu. Podaří se jim něco kloudného vymyslet?

50:29

Phillip Di Giuseppe bekhendem posouval kotouč před bránu, kde ale k teči nebo zakončení nedošlo.

49:25

Elias Pettersson ze středního pásma nahodil kotouč do toho útočného, Stuart Skinner touš vytřepal z lapačky.

48:36

Oba celky střídají ve chvíli, kdy Vancouver drží puk ve vlastní třetině. Zdá se, že domácí si poklidně dokráčí za třetí výhrou v sérii.

47:32

Cody Ceci bojoval o kotouč u mantinelu. Souboj zvládl, ale teď už hrají hokejisté v bílých dresech.

46:53

Leon Draisaitl nabral rychlost a mířil do úniku. Poté byl ale de facto hozen na bránu, pravděpodobně se vylučovat nebude.

46:36

Quinn Hughes čeká za vlastní bránou na dostřídání spoluhráčů.

46:02

Edmonton se tentokrát usadil v útočné třetině, kde se nyní snaží něco vymyslet. Hosté vůbec nemají protihru.

45:35

Domácí hokejisté drží kotouč ve vlastním pásmu. Darnell Nurse se pokusí rozehrát.

44:39

Už to vypadalo, že domácí rozeberou obranu Canucks, ale Dylan Holloway kotouč nedostal.

44:04

Vancouver má za téměř 45 odehraných minut na svém kontě pouze 10 střel na bránu, což je velmi malé číslo na to, aby dnes uspěl.

43:25

43:25 Ryan NUGENT-HOPKINS - 4:1

43:25 5/5

Přichází uklidnění na domácí hokejky! Connor McDavid vzal kotouč, nabral rychlost a rozjel se po pravém křídle. Bekhendem před brankovištěm vybídl RYANA NUGENT-HOPKINSE, jenž si poradil. 4:1. Asistence: Connor McDavid a Evan Bouchard.
Nugent-Hopkins R., McDavid C., Bouchard E., Ekholm M., Hyman Z.
Soucy C., Garland C., Blueger T., Myers T., Joshua D.

43:07

Stuart Skinner si nadvakrát poradil s tvrdou střelou z pravé strany. Poté brankář domácích hru raději zastavil.

42:24

Dakota Joshua si už přebíral přihrávku kolegy, ale objevil se v ofsajdu.

42:00

Leon Draisaitl hledal mezírku mezi betony Arturse Šilovse, ale hostujícímu brankáři kotouč do klece nepropadl.

41:49

Na modrou čáru dostal přihrávku Filip Hronek, který se do puku opřel z první. Rána českého zadáka byla sražená.

41:43

Sražená přihrávka zapadla na edmontonskou střídačku, takže pokračovat budeme po krátkém přerušení.

41:08

Connor McDavid dostával přihrávku do jízdy na levé křídlo, jenže kotouč mu přeskočil přes čepel.

40:48

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 18 – 9
Ve druhé třetině se dvakrát prosadil Edmonton, takže tato série má blízko k rozhodujícímu sedmému utkání. Za Olejáře se ve druhých dvaceti minutách trefili Zach Hyman a Evan Bouchard. Oba celky měly k dispozici téměř minutové přesilovky pěti proti třem, jenže nabídnuté výhody využity nebyly.

40:00

39:48

Málem Ryan zamířil do úniku, jenže přihrávku na čepel nedostal. Edmonton už je ve čtyřech.

39:24

Quinn Hughes vyslal tvrdou ránu od modré čáry. Stuart Skinner touš vyrazil přímo do tyče, domácí měli štěstí.

39:11

Elias Pettersson si nedokázal zpracovat prudkou přihrávku Hughese. Útočnou třetinu ale hosté drží.

38:48

Také Vancouver bude hrát přesilovku pěti proti třem. Rozhodně nic nechce podcenit, a proto si Rick Tocchet vyžádal oddechový čas.

38:48

2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Zach Hyman.

38:24

Zatím se o puk bojuje v rohu kluziště. Vancouver si nemůže vytvořit pořádný přesilovkový tlak.

37:44

Derek Ryan – 2 min., hákování.

37:00

J. T. Miller poslal kotouč přímo do lapačky brankáře Skinnera. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

36:46

Darnell Nurse dostal přihrávku do tandemu a rychle pálil z pravého kruhu. Puk brankáři propadl na brankoviště, ale tam zareagoval Hronek, který vyhodil na icing.

36:29

36:17

Evan Bouchard tvrdě pálil od modré čáry, jenže svatyni hostů o pár čísel netrefil.

35:50

Kotouč byl vypíchnut do středního pásma, Kosatky se ale opět budou muset bránit.

35:26

Vancouver už je ve čtyřech, nejtěžší chvíle tak má za sebou.

34:58

Leon Draisaitl dostal nabito na pravý kruh. Kdyby to trefil, mohl by se radovat, jenže rána mu nesedla.

34:43

Edmonton načal svou téměř minutovou přesilovku pěti proti třem. Dokáže odskočit do tříbrankového náskoku?

34:29

Dakota Joshua – 2 min., vysoká hůl.

34:09

Teď už ale Canucks poslali kotouč přes všechny čáry a pro černou gumu tak spěchá Evan Bouchard.

33:45

Leon Draisaitl z velkého úhlu hledal místo u bližší tyče, volný prostor ale Arturs Šilovs utěsnil.

33:24

Conor Garland teď vůbec neunesl souboj ve středním pásmu. Zbytečně dohrál Bretta Kulaka, za což dostane dvouminutový trest za hrubost.

32:50

Po delší době mohli zahrozit hosté. J. T. Miller z mezikruží jen plácl do puku, ten ale do brány nešel.

32:09

Teď jsou domácí jasně lepším týmem. Štěstí zkusil Cody Ceci, jehož nahození Arturs Šilovs zastavil.

31:20

31:20 Evan BOUCHARD - 3:1

31:20 5/5

Oilers vedou o dvě branky a rázem jsou blízko ke srovnání série! EVAN BOUCHARD dostal puk na modrou čáru, ze které tvrdě pálil. Zdálo se, že puk před gólmanem útočník Hyman netečoval. 3:1. Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.
Bouchard E., McDavid C., Nugent-Hopkins R., Hyman Z., Kulak B.
Boeser B., Miller J., Hronek F., Suter P., Myers T.

30:29

Mattias Ekholm dostal do tandemu přihrávku na levý kruh. Švédský obránce pálil po ledě, výborný zákrok ale vytáhl Arturs Šilovs.

29:48

Sam Carrick si nabruslil na levou stranu útočného pásma. Centr čtvrté lajny ale vypálil mimo brankový prostor.

29:06

Přihrávku na pravý kruh dostal český zadák Hronek, jehož projektil Skinner vyrazil.

28:45

Conor Garland přejel útočnou modrou čáru, ale už neměl dostatek sil na střelu, tak pouze posunul touš za bránu.

28:18

Olejáři cítí, že by nyní na soupeře mohli zatlačit. Vancouver se osvobodil pouze za cenu zakázaného uvolnění.

27:14

27:14 Zach HYMAN - 2:1

27:14 5/5

Podruhé v utkání jde Edmonton do vedení! Connor McDavid nabídl kotouč mezi kruhy ZACHU HYMANOVI, jenž rychle pálil. Puk se od Arturse Šilovse odrazil a takovým obloučkem zapadl za čáru. 2:1. Asistence: Connor McDavid a Ryan Nugent-Hopkins.
Hyman Z., McDavid C., Bouchard E., Ekholm M., Nugent-Hopkins R.
Boeser B., Soucy C., Miller J., Suter P., Myers T.

26:29

Warren Foegele se dostal k puku po přihrávce Ryana McLeoda a následně se natlačil před bránu. Skvělý zákrok ale předvedl Arturs Šilovs.

25:49

Útočná akce Oilers byla kvůli ofsajdu zastavena. Vhazování bude obstaráno v neutrální zóně.

25:28

Útočník Evander Kane si celkem snadno najel do útočného pásma, ale jeho následná rána se neujala.

25:18

Ian Cole si přebral kotouč na pravém kruhu, aby jej nabídl před bránu. Tam ale bylo plno, Edmonton to zvládl.

24:19

23:43

McDavid si už položil brankáře, ale jelikož byl v úhlu, zvolil manévr za bránu. Následně to už Evan Bouchard překombinoval přihrávkou na Ryana Nugent-Hopkinse.

23:00

Elias Lindholm sice vystihl přihrávku, ale následně puk pryč z pásma neposlal. Domácí znovu kombinují.

22:39

Connor McDavid si najel na levý kruh, odkud posílal kotouč před bránu, kde ale k teči nedošlo.

22:19

Nikita Zadorov – 2 min., držení.

21:59

Nahození hostů na zadní mantinel, pro kotouč si dojel brankář Stuart Skinner.

21:28

Dakota Joshua bojoval o kotouč v útočné třetině. Získal jej a o chvíli později nepřesně střílel Filip Hronek.

20:23

Hned na začátku druhé části Kosatky odpálily kotouč přes všechny čáry na icing. Bude se vhazovat před Artursem Šilovsem.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 4 – 4
Je za námi první třetina, která nabídla dvě branky. Do vedení se dostal Edmonton, za který skóroval rychlý a důrazný Dylan Holloway. O chvíli později se ale radovali také hosté, přihrávku Eliase Petterssona využil Nils Höglander. V závěru třetiny se domácí prosadili znovu, jenže trefa Evana Boucharda kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti neplatila.

20:00

19:59

V poslední sekundě sice domácí skórovali, jenže branka neplatila. Ve chvíli střely Boucharda se dostal do kontaktu s brankářem Connor McDavid stojící na brankovišti.

19:39

Kotouč byl sražen do ochranné sítě. Po krátkém přerušení nás čeká buly ve střední třetině.

18:57

Dylan Holloway vystřelil, jeho pokus v lapačce zastavil pozorný Arturs Šilovs.

18:39

Hughes hledal mezi kruhy Brocka Boesera, který ale od obránců mnoho času a prostoru nedostal.

17:50

Obrovskou rychlost po pravém křídle nabral Elias Lindholm, který se domácího brankáře snažil nachytat ranou mezi betony, avšak Stuart Skinner se činil.

17:29

Dostáváme se do závěru úvodní periody. Hosté si pomohli nahozením na zadní mantinel.

16:33

Kane našel před bránou úplně volného Leona Draisaitla, který bleskově zakončil. Německý útočník ale těsně minul bránu soupeřova celku.

15:53

Phillip Di Giuseppe jednoduše posunul kotouč do středního pásma a následně zamířil na střídačku.

15:12

Vancouver se pár desítek vteřin držel na kotouči v útočném pásmu, nakonec ale z toho byla pouze nepřesná rána z úhlu.

14:33

Elias Pettersson z červené čáry nahodil kotouč směrem dopředu, pro hrací předmět si dojeli domácí.

14:10

Evander Kane rychle vystřelil po přihrávce spoluhráče, jenže jeho pokus byl přizvednut do ochranné sítě nad brankou hostů.

13:53

Conor Garland v útočném snažení pokračovat nemohl. Kvůli ofsajdu je přerušeno a my si dáme komerční pauzu.

13:16

12:55

Téměř parádní kombinace! Millerova křížná přihrávka našla Boesera, který posouval kotouč před prázdnou bránu Lindholmovi. Hosté to nedotáhli, ale chybělo jim velmi málo.

12:14

Zpětná přihrávka Brocka Boesera přesná nebyla. Dá se napsat, že dnes se zatím Canucks v přesilovkách trápí.

11:39

Kosatky se sice chtěly připomenout křížnou přihrávkou, jenže samy sebe vyhnaly z útočné zóny.

11:16

Connor McDavid – 2 min., vysoká hůl.

11:00

Tyler Myers se pořádně opřel do kotouče od modré čáry. Puk zapadl těsně vedle brány.

10:38

Nepřesná rozehrávka celku v bílých dresech. Pískáno je zakázané uvolnění Vancouveru.

10:03

10:03 Nils HÖGLANDER - 1:1

10:03 5/5

Vancouver právě vstřelil branku!
Švédská spolupráce slavila úspěch a rázem znovu začínáme od nuly! Elias Pettersson si najel za bránu a precizní přihrávkou posunul kotouč na hokejku NILSE HÖGLANDERA, který nadvakrát zametl černou gumu do sítě. 1:1. Asistence: Elias Pettersson a Filip Hronek.
Höglander N., Pettersson E., Myers T., Soucy C., Lindholm E.
Hyman Z., Nurse D., McLeod R., Desharnais V., Nugent-Hopkins R.

09:34

Edmonton je při chuti a opět pobývá v útočném pásmu. Vancouver potřebuje zareagovat.

08:18

08:18 Dylan HOLLOWAY - 1:0

08:18 5/5

Domácí jdou do vedení poměrně brzy! DYLAN HOLLOWAY se v obrovské rychlosti probil mezi obránce a před brankářem prostrčil kotouč mezi betony. Důležitá trefa pro Oilers. 1:0. Asistence: Leon Draisaitl a Evan Bouchard.
Holloway D., Draisaitl L., Bouchard E., Ekholm M., Kane E.
Hronek F., Höglander N., Lindholm E., Pettersson E., Hughes Q.

07:30

McDavid posunul ve velké rychlosti puk na hůl Hymana, jenž pálil po ledě. Arturs Šilovs si připsal jistý zákrok pravým betonem.

06:48

Puk za svou klecí podržel Evan Bouchard, který rozhodně nikam nespěchá.

06:22

Přihrávka před bránu úspěšná nebyla, Kosatky se opět dokázaly ubránit.

05:44

Evan Bouchard vystřelil od modré čáry z první. Kotouč mu příliš na čepel nesedl, a proto letěl daleko za zadní tyč.

04:56

Už to vypadalo, že se Edmonton dostane do přečíslení dvou na jednoho, ale akci hokejisté v modrém nedotáhli.

04:28

Dakota Joshua šikovně tečoval nahození od modré čáry, brankář Oilers nastavil pravý beton.

04:04

Proti pohotové střele z pravé strany domácí brankář zasahovat nemusel. Nyní se hra přenáší na opačnou stranu.

03:46

03:18

Hughesovo nahození zastavili obránci, následně hrací předmět poslali přes celé kluziště.

03:03

Mattias Janmark – 2 min., hrubost.

J. T. Miller – 2 min., hrubost.

03:03

Brankář Stuart Skinner ve své moci zastavil kotouč, který poskakoval před jeho brankovištěm. Máme přerušenou hru.

02:34

Domácí znovu posílají kotouč přes celé kluziště. Zatím Vancouver nemá tolik potřebný přesilovkový nápor.

02:06

Mattias Ekholm vzal kotouč a vyhodil jej přes všechny čáry. Další akci hostů zakládá Hughes.

01:46

Leon Draisaitl – 2 min., nedovolené bránění.

01:39

Oilers na chvíli hráli v útočné třetině, ale pořádně se tam neusadili. Poté Draisaitl tvrdě pálil mimo tři tyče.

00:58

Ryan Nugent-Hopkins se na levém kruhu rychle otočil a nabízel puk před bránu, kde ale zapracovali hosté.

00:31

Brock Boeser hledal najetého spoluhráče po levém křídle, jenže přihrávku na něj nepropasíroval.

00:01

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse (A), Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – E. Kane, Draisaitl, Holloway – Ryan, R. McLeod, Foegele – C. Brown, Carrick, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

Vancouver Canucks: Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Cole, Zadorov – Boeser, J. Miller (A), P. Suter – E. Pettersson (A), E. Lindholm, Höglander – Garland, Blueger, Joshua – Podkolzin, Aman, Di Giuseppe.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Rank, Hebert – Alphonso, Murray.
Vancouver v této sérii vede 3:2 na zápasy a pokud by dnes v Edmontonu uspěl, dostal by se mezi čtyři nejlepší celky této sezony, čehož od ročníku 2010/2011, kdy byl ve finále NHL, nedosáhl. Náročné páté utkání, které v této sérii bylo možná i klíčové, Kosatky zvládly. Zajímavostí bylo, že zápas rozhodl v 60. minutě J. T. Miller, čímž Vancouver de facto odpověděl na rozhodující trefu Evana Boucharda v zápase s pořadovým číslem 4. To naopak v poslední minutě rozhodl Edmonton. Zatím všechny duely v této sérii jsou nesmírně vyrovnané, vždy byl rozdíl jednobrankový. Oilers dnes potřebují uspět, rozhodně nechtějí končit stejně jako loni ve druhém kole.

Filip Hronek (Vancouver)
Hezkou hokejovou noc při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se společně zaměříme na utkání mezi Edmontonem a Vancouverem. Start klání je naplánován na 2:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

5:1

Branky a nahrávky: 9. Holloway (Draisaitl, Bouchard), 28. Hyman (McDavid, Nugent-Hopkins), 32. Bouchard (McDavid, Nugent-Hopkins), 44. Nugent-Hopkins (McDavid, Bouchard), 54. E. Kane (Draisaitl) – 11. Höglander (E. Pettersson, Hronek)

Rozhodčí: Rank, Hebert – Alphonso, Murray

Diváci: 18 347

01:46 EDM 2 Draisaitl, nedovolené bránění
03:03 EDM 2 Janmark, hrubost