2:3

po s.n. (1:2) (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

19.05.2024, 20:20 • Ostrava Arena • Skupina B • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.41 6.13 6.28 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Utkání je u konce a po dramatickém průběhu berou Lotyši dva body! Ve třetí třetině rozjeli Slováci honbu za srovnáním skóre a uspěli už na začátku 43. minuty, kdy před Gudlevskisem předvedl bekhendovou kličku Martin Pospíšil a rozvlnil síť. Slovensko se pak pokoušelo dokonat obrat, jenže gólman Lotyšů byl dnes obrovskou hvězdou, držel tým nad vodou a ten mohl sám rozhodnout. Jenže i Hlavaj na opačné straně se nenechal zahanbit a vytáhl několik těžkých zákroků. Blížil se konec základní hrací doby a vše směřovalo jasné k prodloužení. To odmítal Peter Cehlárik a v 59. minutě poslal Slovensko do vedení a fanoušky do euforie. To ale za 24 sekund zchladil Oskars Cibulskis rychlým srovnáním kroku a šlo se skutečně do nastavení. V něm měli Lotyši hned dvě přesilovky, ostřelovali Hlavaje, jenže neuspěli a tak na řadu přišla poslední kapitola zápasu – samostatné nájezdy. V nich otevřel skóre Slafkovský, aby hned srovnal Ločmelis. V pěti sériích se nerozhodlo, jelo se jich celkem sedm a v té rozhodl s velkou porcí štěstí opět Dans Ločmelis, když propasíroval bekhendový blafák za brankovou čáru a když vzápětí neuspěl Slafkovský, vyhrálo Lotyšsko 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledek má na skupinu velký vliv, neboť Lotyši udrželi šanci na postup do čtvrtfinále. V tom ale potřebují za tři body porazit USA a doufat, že stejným způsobem porazí Švédsko Slovensko. Oba zápasy se budou hrát v úterý, Lotyšsko nastoupí od 16:20, Slovensko až od 20:20.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:48:44)
Utkání sledovalo 9 109 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Martin Pospíšil (Slovensko) a Oskars Cibulskis (Lotyšsko).
Statistiky

Střely na branku: 43:42
Zásahy brankářů: 40:41
Vyhraná vhazování: 28:29
Trestné minuty: 10:10

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lotyšsko.
Dramatické samostatné nájezdy rozhoduje v sedmé sérii DANS LOČMELIS, když s kopou štěstí procpal svůj bekhendový blafák za Hlavaje a zařídil tak svému celku prémiový bod a šanci na postup do čtvrtfinále.

Juraj SLAFKOVSKÝ

7. série 1:2

Slafkovského vybruslil gólman, je rozhodnuto.

Dans LOČMELIS

Ločmelis s obrovskou klikou procpal puk za čáru se svým bekhendovým blafákem

Libor HUDÁČEK

6. série 1:1

Hudáčka vybruslil gólman. Jedeme dál!

Kaspars DAUGAVINŠ

Daugavinšovi ujel v rozhodující chvíli puk a o zbytek se postaral Hlavaj.

Renars KRASTENBERGS

5. série 1:1

Pokračujeme dál, Hlavaj si poradil i s pátým pokusem.

Tomáš TATAR

Podobně dopadl i Tatar, Gudlevskis si dal na brankové čáře pozor.

2:3

Branky a nahrávky: 43. Pospíšil (Regenda, Ivan), 59. Cehlárik (Slafkovský, Hrivík) – 19. Freibergs (Indrašis, Ri. Bukarts), 59. Cibulskis (Jaks, Indrašis), rozh. náj. Ločmelis