konec (4:0, 3:0, 3:1)

19.05.2024, 16:20 • Ostrava Arena • Skupina B • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.05 19.7 45.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

54:20

Ještě jedna přesilovka pro Američany! Dvě minuty za podrážení si vysloužil Kirill Savickij.

50:06

50:06 Johnny GAUDREAU - 10:1

50:06

Spojené státy právě vstřelily branku! První desítka letošního šampionátu je na světě! Američané udeřili po rychlém protiútoku. Přečíslení dvou proti jedinému obránci vyšperkoval Boldy přihrávkou před branku a JOHNNY GAUDREAU poslal puk nad beton bezmocného Šutova! Asistence: Matthew Boldy.

46:57

46:57 Alichan OMIRBEKOV - 9:1

46:57

Kazachstán právě vstřelil branku! Kazachstán se raduje alespoň z čestného úspěchu! Spolu s hokejisty v modrém se raduje také zaplněná hala! Arťom Koroljov dostal přihrávku na modrou čáru a jeho ránu tečoval za záda amerického gólmana ALICHAN OMIRBEKOV! Asistence: Arťom Koroljov.

45:42

45:42 Kevin HAYES - 9:0

45:42

Spojené státy právě vstřelily branku! Velmi rychle se blížíme nepopulární desítce! Krátce po vyhraném vhazování v útočném pásmu přilétlo před branku nahození z hole Petryho, které do sítě usměrnil KEVIN HAYES! Asistence: Jeff Petry.

45:21

45:21 Brady TKACHUK - 8:0

45:21

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané využívají další přesilovku a přidávají osmou branku! Po silném tlaku v útočném pásmu dostal přihrávku na pravý kruh BRADY TKACHUK, který pohotovou střelou dovršil hattrick! Asistence: Matthew Boldy, Johnny Gaudreau.

44:30

Po nádherné kombinaci kolem brankoviště střílel ve vyložené šanci Johnny Gaudreau, ale Andrej Šutov se stačil přemístit k pravé tyči!

44:07

Přesilovou hru si vzápětí zahrají také Američané. Maxim Muchametov dostává dvě minuty za podrážení.

42:13

Kevin Hayes se hnal ze středního pásma sám na Šutova, obtěžoval jej důrazný obránce, ale přesto zakončil Ránu směřující mezi betony Šutov udržel.

41:27

Kazachstán si zahraje přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry vyfasoval Luke Hughes.

40:01

Střídání v týmu Kazachstán:
ze hřiště odchází Nikita Bojarkin, přichází Andrej Šutov.

39:00

Ihned po návratu na led se Brock Nelson řítil sám na Bojarkina, zkoušel zakončení mezi betony, nicméně brankář Kazachstánu vytáhl dobrý zákrok!

36:52

Hru v početní převaze si vyzkouší také Kazachstán. Brock Nelson vyfasoval dvouminutový trest za držení hole.

31:04

31:04 Luke KUNIN - 7:0

31:04

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané si naplno užívají dění na ledě! Po další krásné kombinace přidávají už sedmou branku. Na přihrávku z pravé strany si mezi kruhy nabruslil LUKE KUNIN, který uklidil puk pod horní tyč! Asistence: Matthew Boldy, Zach Werenski.

26:22

Střídačka Kazachstánu je potrestána dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě.

23:32

23:32 Matthew BOLDY - 6:0

23:32

Spojené státy právě vstřelily branku! Nakonec dochází ke změně původního rozhodnutí a Američané přidávají šestou branku. Kotouč skutečně překročil brankovou čáru a až poté skončil v lapačce Nikity Bojarkina. Jako autor branky je označen MATTHEW BOLDY! Asistence: Johnny Gaudreau, Brady Tkachuk.

23:32

Rozhodčí ještě zkoumají záznam hry, zda kotouč náhodou nepřekročil brankovou čáru!

23:32

Nikita Bojarkin podržel svůj výběr fantastickým zákrokem! Po rychlé kombinaci dostal přihrávku na pravý kruh osamocený Matthew Boldy, ale Bojarkin se přemístil a puk udržel před brankovou čárou!

22:45

Američané si zahrají čtvrtou přesilovku v dnešním utkání. Samat Danijar dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

21:39

21:39 Gavin BRINDLEY - 5:0

21:39

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané navíc přidávají pátou branku! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu Bojarkin snad potřetí v utkání neudržel ránu od modré čáry. Odražený kotouč si za zády gólmana našel GAVIN BRINDLEY, který jej jednoduše dorazil do branky! Asistence: Matthew Kessel, Luke Kunin.

20:10

Hned v úvodu druhé části se sám na brankáře Bojarkina řítil Trevor Zegras, ale jeho ránu gólman vyrazil a dorážka minula branku!

18:33

Ihned navíc přichází další přesilovka pro USA. Rymarev dostal dvě minuty za podrážení.

18:28

18:28 Brady TKACHUK - 4:0

18:28

Spojené státy právě vstřelily branku! I na druhý pokus dokázali Američané přesilovku bleskově přetavit ve vstřelenou branku! Po vyhraném vhazování nabil Johnny Gaudreau na modrou čáru Werenskimu, jehož odražený pokus dopravil do branky BRADY TKACHUK! Asistence: Zach Werenski, Johnny Gaudreau.

18:21

Američané si podruhé v utkání vyzkouší hru v početní převaze. Kirill Savickij dostává dvě minuty za hákování.

16:50

16:50 Brock NELSON - 3:0

16:50

Spojené státy právě vstřelily branku! Třetí branka USA v první třetině! Hokejisté v bílém se usadili v útočném pásmu. Po rychlé výměně kotouče neudržel Bojarkin ránu od modré čáry. K odraženému puku se dostal důrazný BROCK NELSON, který ležícího gólmana překonal! Asistence: Matthew Boldy, Jake Sanderson.

15:40

Michael Eyssimont se z nenápadné pozice hnal sám na Bojarkina, který proti americkému hráči včas vyjel a připsal si úspěšný zákrok pravým betonem!

09:06

Matthew Boldy se zjevil v další obrovské šanci, jenže Bojarkin tentokrát dokázal beton přitlačit k pravé tyči a nepustil kotouč za svá záda!

07:16

07:16 Brady TKACHUK - 2:0

07:16

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané dokázali svou úvodní přesilovku přetavit v branku už po osmi sekundách! Po vyhraném vhazování dostal na modrou čáru nabito Zach Werenski, jehož ránu před brankou ještě tečoval BRADY TKACHUK! Asistence: Zach Werenski, Johnny Gaudreau.

07:08

A po chybě Starčenka přichází první přesilovka pro USA. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Arťom Koroljov.

04:37

04:37 Matthew BOLDY - 1:0

04:37

Spojené státy právě vstřelily branku! Američané se hned v úvodu duelu dostávají do vedení! Na dlouhou přihrávku si nabruslil osamocený BROCK NELSON, jehož rána se od brankové konstrukce odrazila do míst, kde byl MATTHEW BOLDY, který snadno dorazil puk do odkryté klece! Asistence: Brock Nelson, Luke Hughes.

00:54

Na opačné straně měl první obrovskou šanci Matthew Boldy, který dostal přihrávku do jízdy před branku, ale zápěstím trefil hruď gólmana!

10:1

Branky a nahrávky: 5. Boldy (Nelson, Hughes), 8. Tkachuk (Werenski, Gaudreau), 17. Nelson (Boldy, Sanderson), 19. Tkachuk (Werenski, Gaudreau), 22. Brindley (Kessel, Kunin), 24. Boldy (Gaudreau, Tkachuk), 32. Kunin (Boldy, Werenski), 46. Tkachuk (Boldy, Gaudreau), 46. Hayes (Petry), 51. Gaudreau (Boldy) – 47. Omirbekov (Koroljov)

USA: Nedeljkovic (Augustine) – Se. Jones, Werenski (A), Hughes, Sanderson, Petry, Vlasic, Kessel – Boldy, Gaudreau, Nelson (A) – Tkachuk (C), Caufield, Pinto – Zegras, Hayes, Farabee – Kunin, Eyssimont, Brindley – Smith.
Trenér: John Hynes

Kazachstán: Bojarkin (41. Šutov) – Gajtamirov, Beketajev, Orechov, Danijar (A), Koroljov, Dichanbek, Breus – Omirbekov, Starčenko (C), Rymarev – Michajlis (A), Paňukov, Muchametov – Šulga, Muratov, Savickij – Bojko, Musorov, Rachmanov – Asetov.
Trenér: Galym Mambetalijev

Rozhodčí: Brander (FIN), Hronský (SVK) – Durmis (SVK), Nyquist (SWE)

Diváci: 8 468

04:37 USA 1:0 Boldy (Nelson, Hughes)
07:08 KAZ 2 Koroljov, nedovolené bránění
07:16 USA 2:0 Tkachuk (Werenski, Gaudreau)
16:50 USA 3:0 Nelson (Boldy, Sanderson)
18:21 KAZ 2 Savickij, hákování
18:28 USA 4:0 Tkachuk (Werenski, Gaudreau)
40:01 KAZ -Bojarkin +Šutov (Střídání)
41:27 USA 2 Hughes, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
44:07 KAZ 2 Muchametov, podrážení
45:21 USA 8:0 Tkachuk (Boldy, Gaudreau)
45:42 USA 9:0 Hayes (Petry)
46:57 KAZ 9:1 Omirbekov (Koroljov)
50:06 USA 10:1 Gaudreau (Boldy)
54:20 KAZ 2 Savickij, podrážení