NHL

New York Rangers – Carolina Hurricanes

1:4

konec (0:0, 1:0, 0:4) Stav série: 3:2

14.05.2024, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Semifinále V. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.58 3.98 2.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Igor Šesťorkin (NYR) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 59:45
Frederik Andersen (CAR) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 59:52

Česká a slovenská stopa
Martin Nečas (CAR) – 1+1, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:58

1. Jevgenij Kuzněcov (CAR) 1+0
2. Jordan Staal (CAR) 1+0
3. Jordan Martinook (CAR) 1+0 (03:46:37)
Statistiky
Střely na bránu: 21 – 28 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6
Hokejisté Caroliny i podruhé odmítají konec sezóny! Dnes vítězí na ledě Rangers 4:1 a stav série snižují na 2:3.

Po čtyřiceti minutách přitom byli blíže k výhře domácí hokejisté, kteří vedli 1:0 trefou Jacoba Trouby ve vlastním oslabení. Canes se však ve třetí části vzepjali k výbornému výkonu. Ve 44. minutě srovnal kapitán Jordan Staal a skóre otočil z dorážky Jevgenij Kuzněcov. Skvělou desetiminutovku v podání Hurikánů pak završil po Nečasově nahrávce zpoza branky Jordan Martinook. Právě Martin Nečas ještě potvrdil vítězství Caroliny trefou do vlastní branky a je tedy jasné, že na MS do Prahy zatím cestovat nebude.

59:39

Hosté odehráli puk až do obranného pásma soupeře. Šesťorkin ještě musí rozehrávat.

59:01

A začala poslední minuta.

58:40

Vypadá to, že utkání se už spíše jen dohrává.

58:02

Dvě minuty do konce řádné hrací doby. Fanoušci hromadně opouštějí hlediště Madison Square Garden.

57:24

Šesťorkin teď zůstává v brance. Zdá se, že Peter Laviolette už nechce sázet na hru s prázdnou klecí.

56:31

56:31 Martin NEČAS - 1:4

56:31 5/6

Carolina právě vstřelila branku!
Hosté přidávají pojistku a už jsou hodně blízko! V obranném pásmu se dostal k puku MARTIN NEČAS, který ho dokázal nasměrovat do opuštěné klece soupeře – 1:4. Asistence: Jack Drury a Jalen Chattfield.
Nečas M., Chatfield J., Drury J., Martinook J., Slavin J.
Panarin A., Lafrenière A., Trocheck V., Kreider C., Fox A., Zibanejad M.

56:16

Nyní se Canes dopustili zakázaného uvolnění. Igor Šesťorkin dostal následně pokryl k tomu, aby odjel na střídačku! Domácí tedy v šesti.

55:54

Hosté se zatím dobře brání a ukrajují cenné sekundy.

54:59

Pět minut zbývá do konce třetí třetiny. Carolina je teď v nadějné pozici.

53:33

Jack Drury to zkusil o odrazu od mantinelu z otočky. Nebezpečná střela z toho ale nebyla.

53:13

Po vyhraném buly přišlo nahození Bradyho Skjeie, které podržel Šesťorkin.

53:10

Po zakázaném uvolnění Rangers se bude vhazovat před brankářem Šesťorkinem.

52:28

Hurikáni jsou v plném počtu a o dvě minuty se přiblížili k vítězství v tomto zápase.

51:45

Do zakončení se prokličkoval Alexis Lafrenière. Jeho rána skončila na betonu Andersena.

51:30

Zatím nepovedená přesilovka Rangers. Startuje její druhá minuta.

51:14

Nyní vyhazuje Brent Burns.

50:54

Hostům se podařilo vyhodit. Puk odpálil Jordan Staal.

50:27

Andrej Svečnikov vyhodil puk mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry. Domácí budou hrát po reklamní přestávce přesilovku.

49:56

49:56 Jordan MARTINOOK - 1:3

49:56 5/5

Skvělá třetí třetina v podání Canes! Hosté vedou už o dva góly. Jacob Trouba přišel za brankou o puk. Ten se dostal k Martinovi Nečasovi, který ho poslal do předbrankového prostoru. Jack Drury pustil hrací předmět mezi kruhy k JORDANOVI MARTINOOKOVI a ten ranou k pravé tyčce nedal Šesťorkinovi šanci – 1:3. Asistence: Jack Drury a Martin Nečas.
Chatfield J., Orlov D., Drury J., Martinook J., Nečas M.
Trouba J., Kreider C., Gustafsson E., Zibanejad M., Roslovic J.

49:34

Teuvo Teräväinen prostrčil puk na před branku najíždějícího Setha Jarvise. Ten puk nezvedl nad levý beton Šesťorkina.

48:53

Puk skončil v prostoru střídaček. Reklamní přestávka.

47:36

Panarin nalezl Vincenta Trochecka. Ten zblízka usměrnil kotouč vedle branky Caroliny.

47:27

Situaci se výrazně změnila a honit skóre musejí rázem hokejisté NY Rangers.

46:39

46:39 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:2

46:39 5/5

Máme tu hostující obrat! Jesperi Kotkaniemi nahrál v útočném pásmu doleva Bradymu Skjeiovi. Jeho ránu vyrazil Šesťorkin jen k JEVGENIJOVI KUZNĚCOVOVI, proti jehož dorážce se již natahoval marně – 1:2. Asistence: Brady Skjei a Jesperi Kotkaniemi.
Kuzněcov Je., Skjei B., Kotkaniemi J., Noesen S., DeAngelo A.
Schneider B., Panarin A., Goodrow B., Kakko K., Miller K.

46:29

Z takového krátkého nápřahu vypálil Kaapo Kakko. Svižnou ránu vykopl Andersen pravým betonem.

45:33

Martin Nečas napadáním narušil domácí rozehrávku a dal spoluhráčům čas na střídání.

45:14

Zakázané uvolnění Rangers.

44:49

Šesťorkin neudržel nepříjemnou střelu Jordana Martinooka od mantinelu. Před brankovištěm však chyběl některý z hokejistů Caroliny.

44:25

V tomto zápase zatím skórovali jen oba kapitáni. Canes rázem oživili své naděje na prodloužení této série.

43:33

43:33 Jordan STAAL - 1:1

43:33 5/5

Je vyrovnáno! Dmitrij Orlov sebral puk ve středním pásmu u pravého mantinelu a nahrál do jízdy JORDANOVI STAALOVI. Ten obešel bránícího Schneidera, dostal se přes Šesťorkina a rychlým stáhnutím do bekhendu ho překonal. Asistence: Dmitrij Orlov.
Orlov D., Burns B., Staal J., Jarvis S., Teräväinen T.
Schneider B., Kreider C., Miller K., Wennberg A., Roslovic J.

43:20

Jalen Chattfield střílel z levého kruhu vedle domácí branky.

41:52

Rangers ubránili i třetí oslabení a stále drží nejtěsnější náskok.

41:45

Domácí vyhazují.

41:21

Martin Nečas se dostal k puku na vrcholu levého kruhu. Do jeho golfáku padli hned dva protihráči.

40:42

Přihrávka Setha Jarvise hledala Sebastiana Aha. Puk trefil brusli bránícího hráče a odrazil se směrem na branku. Šesťorkin stačil zareagovat a betonem zabránil případnému vlastnímu gólu.

40:02

Hosté rozehrávají přesilovku.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.
Statistiky
Střely na bránu: 15 – 18 | Přesilová hra: 0/2 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 4
Ve druhé třetině jsme už viděli alespoň jeden gól, který přiblížil Rangers k postupu do konferenčního finále. Ve vlastním oslabení ho ve 27. minutě zaznamenal poměrně nečekaný střelec Jacob Trouba. Domácí kapitán vyřešil přečíslení 2 na 1 přesnou střelou pod vyrážečku. Canes také mají své příležitosti, ovšem narážejí na bezchybného Igora Šesťorkina v brance newyorského týmu.

40:00

39:50

Sebastian Aho se dostal k puku přes Willa Cuylleho, který ho podrazil. Přesilovka pro Canes, kterou asi rozdělí přestávka.

39:30

Na druhé straně se řítil do brejku Will Cuylle. Rána z levé strany však minula branku.

39:18

Andrej Svečnikov střílel z pravé strany. Šesťorkin byl připraven. Ten pak ještě hokejkou zablokoval nahrávku přes brankoviště, která hledala Aha.

39:00

Začíná poslední minuta druhé třetiny.

37:58

Po buly vystřelil od modré čáry Adam Fox. Ten branku netrefil, ale kotouč se od plexiskla odrazil do brankoviště. Tam už se po něm natahoval Mika Zibanejad, ovšem Andersen ho stačil přikrýt.

37:52

Jimmy Vesey nabral rychlost na pravé straně. Střílel do podobného prostoru jako při gólu Trouba. Andersen ale tentokrát zachytil puk někde mezi svým tělem a pravou rukou.

36:52

Jack Drury se teď protlačil až do předbrankového prostoru a z velmi zajímavé pozice zakončoval. Trefil levou ruku Šesťorkina!

36:08

Nyní se domácí dostali do útočného pásma. Pas Kreidera hledal Jacka Roslovica, před kterým kotouč stačil přizvednout Orlov.

35:38

Domácí se v posledních minutách soustředí především na kvalitní bránění a čekají na možnosti pro rychlé brejky.

34:51

Puk vypadl do prostoru střídaček. Je tu poslední reklamní přestávka ve druhé třetině.

34:02

Jordan Martinook hledal křížným pasem Jacka Druryho. Ten u tyčky tečoval puk na branku, ale Šesťorkin tam včas natáhl pravý beton!

33:14

Zakázané uvolnění domácích.

33:06

Nahození DeAngela bylo přizvednuto bránícím hráčem a puk se vysokým obloučkem snesl až do ochranné sítě.

32:14

Nyní tu máme reklamní přestávku.

32:00

Rangers ubránili také druhé oslabení.

31:53

Bekhendové nahození Teräväinena směřovalo na zadní tyčku, kde byl Aho. K němu však kotouč neprošel.

31:03

Martina Nečase připravil o puk Ryan Lindgren. Ten pak dokonce vyrazil dopředu, ale nebyl v takové pozici jako při gólové situaci Trouba. Skončilo to střelou mimo.

30:19

Přihrávka Kuzněcova na Guentzela byla sražena do ochranné sítě.

29:59

Anthony DeAngelo vyrazil na útočný výlet až před domácí branku. Tam hledal Kotkaniemiho, jehož zápasnickým chvatem držel Adam Fox. Ten je tedy vyloučen a Canes budou moci napravit nepovedenou přesilovku, v níž před pár minutami inkasovali.

28:30

Vincent Trocheck udělal stahovačku na Svečnikova, který ho ale nakonec ještě vytlačil do rohu. Tam došlo ke srážce a oba borci pak pokračovali v pošťuchování až do středního pásma. Rozhodčí to neřeší.

28:08

Po střele Sebastiana Aha má puk ve výstroji Šesťorkin. Reklamní přestávka.

27:57

Domácí jsou už kompletní. Ukazuje se, že Canes v téhle sérii přesilovky vůbec nevycházejí.

26:23

26:23 Jacob TROUBA - 1:0

26:23 4/5

Rangers právě vstřelili branku!
Domácí jdou do vedení gólem ve vlastním oslabení! Po zablokované střele Sebastiana Aha se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu kapitán Rangers JACOB TROUBA. Ten zamířil na pravé straně dopředu. Nalevo mu ještě najížděl v situaci 2 na 1 Barclay Goodrow. Trouba to ale vyřešil sám a trefil to skvěle. Zamířil pod vyrážečku a nad pravý beton gólmana Andersena. Bez asistence.
Goodrow B., Trocheck V., Trouba J., Lindgren R.
Aho S. II, Jarvis S., Svečnikov A., Skjei B., Nečas M.

25:56

Dmitrij Orlov se vrátil z trestné lavice a Jack Roslovic ho podrazil. První početní výhodu si zahrají Canes.

25:18

Teuvo Teräväinen vyvezl puk z hostujícího pohledu do bezpečí. Pro hosty škoda, že byl jejich útočník na ledě už dlouho. Jinak z toho mohl být možná i zajímavý únik.

24:43

Nyní už ale přichází tlak Rangers! Ránu Miky Zibanejada vyrazil Andersen k Vincentovi Trocheckovi, který nedokázal dorazit kotouč do sítě!

24:19

Vypadá to, že hosté už mají přesilovky Rangers dobře přečtené. Opět vyhodili.

23:59

Seth Jarvis vystihl domácí přihrávku mezi kruhy. Puk zachytil a vyhodil.

23:47

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Dmitrij Orlov – 2 min., hrubost.

23:47

Po ráně Jacoba Trouby puk skončil na zadním mantinelu. Rozhodčí přerušují hru a signalizují nějaký prohřešek na straně Caroliny.

23:05

Zakázané uvolnění Hurricanes.

22:57

Jack Roslovic převzal puk u levého mantinelu, nabral rychlost a projel až na pravý kruh. Jeho ránu mezi betony pokryl Andersen.

22:18

Aho nahrál na modrou Bradymu Skjeiovi, jehož střelu vyrazil Šesťorkin.

21:58

Martin Nečas vytvořil tlak na rozehrávajícího Jimmyho Veseyho, který zahrál na icing.

21:37

Nyní nahrál Svečnikov Sebastianovi Ahovi, který pálil od pravého mantinelu. Šesťorkin zasáhl. Následně se mu nelíbilo počínání Guentzela, který projel jeho brankovištěm. Žádná velká mela z toho ale nebyla.

21:30

Dobré přenesení hry na pravou stranu. Odsud přišla ostrá rána Jakea Guentzela, kterou vykopl pravým betonem Šesťorkin.

20:52

Od modré čáry střílel Jalen Chattfield. Šesťorkin ztratil hůl, ale k puku se dostali domácí a vyhodili na zakázané uvolnění. Gólman Rangers si tak může své náčiní vzít.

20:23

Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

20:06

A Canes jsou v plném počtu.

20:01

Domácí nastupují do druhé třetiny ještě v početní výhodě, ale ta skončí za 5 sekund.
Statistiky
Střely na bránu: 9 – 9 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2
Další třetina začne přibližně ve 2:02.
První třetina zápasu gól nepřinesla. Sledujeme zatím vyrovnanou bitvu. V závěru periody to vypadalo, že Canes přebírají iniciativu. Například Guentzel najížděl sám na brankáře Šesťorkina, který se však překonat nenechal. Necelé dvě minuty před pauzou se pak nechal za zbytečný zákrok v útočném pásmu vyloučit hostující Kuzněcov. Rangers v nabídnuté přesilovce ale nic velkého nepředvedli.

20:00

19:03

Frederik Andersen našel skvělou rozehrávkou přes půl hřiště Sebastiana Aha. Ten v situaci 2 na 1 nahrál Teuvovi Teräväinenovi. Ten však musel na pravém kruhu zpracovávat puk a následnou střelu už pokryl připravený Igor Šesťorkin.

18:25

Hosté se dostávali do protiútoku. Na přihrávku Jarvise nedosáhl před brankou kapitán Jordan Staal.

18:05

Jevgenij Kuzněcov sekl do ruky Erika Gustafssona a daroval tak domácím přesilovou hru. Byl to zákrok v útočném pásmu, takže dost zbytečný trest.

17:05

Následovala další velká šance Canes! Guentzel v rohu znovu vybojoval puk. Aho ho poslal mezi kruhy na Bradyho Skjeie, kterému však střela nesedla ideálně a nedůrazný pokus Šesťorkin vyrazil.

16:56

Jake Guentzel se dostal do samostatného úniku. Jeho střelu však vyrazil levým betonem Šesťorkin!

15:36

Jordan Staal projel s pukem až do útočného pásma. Možná to mohl z mezikruží zkusit, ale místo toho nahrával doprava, kde spoluhráč přišel o kotouč.

15:18

Ránu Jimmyho Veseyho pokryl Andersen. Pak ještě následovala slovní přestřelka mezi Anthonym DeAngelem a domácím bitkařem Mattem Rempem. Zatím se to obešlo bez ran pěstí. To se dnes ale ještě může změnit.

15:05

Jesperi Kotkaniemi střílel po ledě z pravého kruhu. Šesťorkin vyráží.

14:08

Několik střel domácích hráčů v krátkém sledu. Zkoušeli to Jack Roslovic či K'Andre Miller a Andersen musel v brankovišti pořádně kmitat.

13:16

Domácí fanoušky potěšilo dohrání Jacoba Trouby, který trefil Jacka Druryho.

12:56

Teď se hra přelévá hlavně mezi modrými čarami, u kterých útočné akce obou týmů většinou končí.

12:12

Členové čtvrtého útoku Caroliny drží puk daleko od vlastní branky. S tímhle střídáním mohou být spokojeni.

10:59

Teuvo Teräväinen to zkusil švihem z levé strany. Branku netrefil.

10:34

Rána Anthonyho DeAngela byla sražena do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

10:18

Trocheck hledal nahrávkou z rohu Artěmije Panarina. U něho byl ale protihráč a Panarin tak z mezikruží nevystřelil.

09:12

Alexander Wennberg objel v rychlosti branku a snažil se puk zasunout za ležícího brankáře Andersena. To mu o fous nevyšlo!

08:41

Seth Jarvis připravil dobrou střeleckou pozici pro Jordana Staala. Jeho dobře mířený pokus na vzdálenější tyčku vytěsnil do ochranné sítě Šesťorkin!

08:16

Brady Skjei nahazoval puk od modré na branku. Teč Stefana Noesena skončila vedle branky.

07:50

Střely na branku – 6:5

06:34

Teď zase hosté v útočném pásmu. Ti si tam několikrát rychle vyměnili puk. Nakonec střílel vedle Jalen Chatfield.

06:02

Dobré střídání Rangers. Po ráně Kaapa Kakka přerušil hru Andersen. Reklamní přestávka.

05:49

Zajímavé nahození Schneidera z rohu, ovšem před brankou clonící Barclay Goodrow měl zablokovanou hokejku. Po dalším nahození se už Goodrow dostal k dorážce, ale Carolinu podržel Andersen.

05:07

Další nahození Anthonyho DeAngela. Šesťorkin vyrazil před sebe, ale tam byli jen jeho spoluhráči.

04:07

Zatím to je vyrovnaný zápas. Úvod utkání slibuje zajímavou bitvu.

03:15

Jake Guentzel hledal zpoza branky Andreje Svečnikova, kterému střela sjela a puk neohrozil Šesťorkina.

02:46

Nahození Anthonyho DeAngela Šesťorkin na několikrát krotil. Domácí brankář s kotoučem žongloval, nakonec ho dokázal zachytit do košíku lapačky.

02:07

Střelecký pokus domácích zablokovala defenziva Canes. Puk pak přikryl Frederik Andersen.

01:35

Vincent Trocheck se z levé strany natlačil do zakončení, které poslal vedle branky.

00:25

Oba brankáři už mají první zákroky. Šesťorkina nejprve prověřil Jordan Staal, Andersena pak Chris Kreider.

00:01

Rangers dnes opět nastoupí bez Filipa Chytila. Ten se vrátil po dlouhé době do sestavy pro utkání číslo tři. Už minule však opět absentoval z důvodu nemoci.

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – Fox (A), R. Lindgren, Schneider, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad, Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow, Vesey.
Trenér: Peter Laviolette

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Svečnikov, S. Aho II, Guentzel – Nečas, Drury, Martinook (A) – Jarvis, J. Staal (C), Teräväinen – Noesen, Je. Kuzněcov, Kotkaniemi.
Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: St. Laurent, O'Rourke – Gawryletz, Murchison.

Průběh série – 3:1 na zápasy:
Série je herně velmi vyrovnaná, výsledkově ale zatím vyznívá ve prospěch Rangers. Rozdílovým faktorem byl v prvních třech duelech brankář Igor Šesťorkin, který přechytal gólmany Caroliny. Nejprve dvakrát Frederica Andersena a ve třetím utkání na ledě Canes i Pjotra Kočetkova. Například ve druhém zápase Šesťorkin zasahoval ve 49 případech. Ve třetím pak na něho mířilo 47 puků, z nichž propadli jen dva. Do čtvrtého utkání, které již mohlo definitivně rozhodnout, se do branky Hurikánů vrátil zase Andersen, jenž tentokrát dovedl svůj tým k výhře 4:3. Carolina tak v sérii ještě zůstala.

1. zápas: NY Rangers – Carolina 4:3 (3:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
3. Zibanejad (Roslovic, Fox), 11. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 17. Trocheck (Zibanejad, Kreider), 49. Panarin (Lafrenière) – 4. Slavin (S. Aho II, Guentzel), 43. Nečas (Martinook, Orlov), 59. Jarvis (S. Aho II, Burns)

2. zápas: NY Rangers – Carolina 4:3 po prodl. (1:2, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
11. Lafrenière (K. Miller, Wennberg), 28. Lafrenière (Fox, Panarin), 47. Kreider (Trocheck, Panarin), 88. Trocheck (Zibanejad, Panarin) – 16. Guentzel (S. Aho II, Svečnikov), 20. Orlov (Skjei, S. Aho II), 39. Guentzel (S. Aho II, DeAngelo)

3. zápas: Carolina – NY Rangers 2:3 po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
11. Guentzel (Orlov, Svečnikov), 59. Svečnikov (S. Aho II, Skjei) – 29. Kreider (Zibanejad), 47. Lafrenière (Panarin, Trocheck), 62. Panarin (Trocheck)

4. zápas: Carolina – NY Rangers 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Je. Kuzněcov, 7. Noesen (Teräväinen, DeAngelo), 16. S. Aho II (Guentzel, Burns), 57. Skjei (Teräväinen, Svečnikov) – 9. Cuylle (Kakko, E. Gustafsson), 33. Goodrow (Schneider, Vesey), 43. Lafrenière (Zibanejad, Trouba)
Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V noci z pondělka na úterý je na programu pátý zápas semifinále Východní konference mezi New Yorkem Rangers a Carolinou Hurricanes. Domácí celek bude mít druhou šanci rozhodnout o svém postupu. V minulém duelu Canes hrozbu vyřazení dokázali odvrátit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:4

Branky a nahrávky: 27. Trouba – 44. J. Staal (Orlov), 47. Je. Kuzněcov (Skjei, Kotkaniemi), 50. Martinook (Drury, Nečas), 57. Nečas (Drury, Chatfield)

43:33 CAR 1:1 J. Staal (Orlov)
46:39 CAR 1:2 Je. Kuzněcov (Skjei, Kotkaniemi)
49:56 CAR 1:3 Martinook (Drury, Nečas)
50:27 CAR 2 Svečnikov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
56:31 CAR 1:4 Nečas (Drury, Chatfield)