NHL

New York Rangers – Carolina Hurricanes

1:4

konec (0:0, 1:0, 0:4) Stav série: 3:2

14.05.2024, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Semifinále V. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.58 3.98 2.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Igor Šesťorkin (NYR) – 24 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88,9 %, odchytal 59:45
Frederik Andersen (CAR) – 20 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 59:52

Česká a slovenská stopa
Martin Nečas (CAR) – 1+1, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:58

1. Jevgenij Kuzněcov (CAR) 1+0
2. Jordan Staal (CAR) 1+0
3. Jordan Martinook (CAR) 1+0 (03:46:37)
Statistiky
Střely na bránu: 21 – 28 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6
Hokejisté Caroliny i podruhé odmítají konec sezóny! Dnes vítězí na ledě Rangers 4:1 a stav série snižují na 2:3.

Po čtyřiceti minutách přitom byli blíže k výhře domácí hokejisté, kteří vedli 1:0 trefou Jacoba Trouby ve vlastním oslabení. Canes se však ve třetí části vzepjali k výbornému výkonu. Ve 44. minutě srovnal kapitán Jordan Staal a skóre otočil z dorážky Jevgenij Kuzněcov. Skvělou desetiminutovku v podání Hurikánů pak završil po Nečasově nahrávce zpoza branky Jordan Martinook. Právě Martin Nečas ještě potvrdil vítězství Caroliny trefou do vlastní branky a je tedy jasné, že na MS do Prahy zatím cestovat nebude.

59:39

Hosté odehráli puk až do obranného pásma soupeře. Šesťorkin ještě musí rozehrávat.

59:01

A začala poslední minuta.

58:40

Vypadá to, že utkání se už spíše jen dohrává.

58:02

Dvě minuty do konce řádné hrací doby. Fanoušci hromadně opouštějí hlediště Madison Square Garden.

57:24

Šesťorkin teď zůstává v brance. Zdá se, že Peter Laviolette už nechce sázet na hru s prázdnou klecí.

56:31

56:31 Martin NEČAS - 1:4

56:31 5/6

Carolina právě vstřelila branku!
Hosté přidávají pojistku a už jsou hodně blízko! V obranném pásmu se dostal k puku MARTIN NEČAS, který ho dokázal nasměrovat do opuštěné klece soupeře – 1:4. Asistence: Jack Drury a Jalen Chattfield.
Nečas M., Chatfield J., Drury J., Martinook J., Slavin J.
Panarin A., Lafrenière A., Trocheck V., Kreider C., Fox A., Zibanejad M.

56:16

Nyní se Canes dopustili zakázaného uvolnění. Igor Šesťorkin dostal následně pokryl k tomu, aby odjel na střídačku! Domácí tedy v šesti.

55:54

Hosté se zatím dobře brání a ukrajují cenné sekundy.

54:59

Pět minut zbývá do konce třetí třetiny. Carolina je teď v nadějné pozici.

53:33

Jack Drury to zkusil o odrazu od mantinelu z otočky. Nebezpečná střela z toho ale nebyla.

53:13

Po vyhraném buly přišlo nahození Bradyho Skjeie, které podržel Šesťorkin.

53:10

Po zakázaném uvolnění Rangers se bude vhazovat před brankářem Šesťorkinem.

52:28

Hurikáni jsou v plném počtu a o dvě minuty se přiblížili k vítězství v tomto zápase.

51:45

Do zakončení se prokličkoval Alexis Lafrenière. Jeho rána skončila na betonu Andersena.

1:4

Branky a nahrávky: 27. Trouba – 44. J. Staal (Orlov), 47. Je. Kuzněcov (Skjei, Kotkaniemi), 50. Martinook (Drury, Nečas), 57. Nečas (Drury, Chatfield)

New York Rangers: Šesťorkin (Quick) – Fox (A), R. Lindgren, Schneider, K. Miller, Trouba (C), E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad, Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow, Vesey.
Trenér: Peter Laviolette

Carolina Hurricanes: Andersen (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), DeAngelo, Skjei, Chatfield, Orlov – Svečnikov, S. Aho II, Guentzel – Nečas, Drury, Martinook (A) – Jarvis, J. Staal (C), Teräväinen – Noesen, Je. Kuzněcov, Kotkaniemi.

43:33 CAR 1:1 J. Staal (Orlov)
46:39 CAR 1:2 Je. Kuzněcov (Skjei, Kotkaniemi)
49:56 CAR 1:3 Martinook (Drury, Nečas)
50:27 CAR 2 Svečnikov, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
56:31 CAR 1:4 Nečas (Drury, Chatfield)