12.05.2024, 16:20 • Ostrava Arena • Skupina B • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.86 4.12 3.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

64:59

64:59 Kaspars DAUGAVINŠ - 3:2

64:59

Lotyšsko právě vstřelilo branku! Nakonec se prodlužovat nebude! Francouzi měli po úspěšném vhazování kotouč na hokejkách, jenže přišla zbytečná ztráta v obranném pásmu. Kotouče se zmocnil KASPARS DAUGAVINŠ, který si položil brankáře a vítěznou trefou pod horní tyč zajistil Lotyšsku bod navíc! Bez asistence.

61:33

Trenér Lotyšska si vyžádal oddechový čas! Lotyši cítí, že mají velkou možnost zlomit duel na svou stranu.

61:33

Lotyšsko bude hrát v prodloužení přesilovku 4 na 3! Dvě minuty za hákování dostává Anthony Rech.

59:00

Mohlo být rozhodnuto! Pierre-Édouard Bellemare se v útočném pásmu probil k puku, dostal se do zakončení bekhendem, ale neumístil puk za záda brankáře!

56:51

56:51 Pierre-Édouard BELLEMARE - 2:2

56:51

Francie právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Francie udeřila bleskově po vyhraném vhazování! Do zakončení se nejprve dostal Stéphane Da Costa, jehož sražený pokus si před brankou našel PIERRE-ÉDOUARD BELLEMARE a bez váhání zavěsil mimo dosah lotyšského brankáře! Asistence: Stéphane Da Costa.

54:39

Pierre-Édouard Bellemare vystihl chybnou rozehrávku soupeře ve středním pásmu, dostal se do úniku, který zakončil střelou zápěstím, jenže Elvis Merzļikins vytáhl důležitý zákrok!

53:30

Julian Junca drží naděje Francie nad vodou! Nejprve zastavil ránu od modré čáry a následně udržel beton na ledě proti dorážce z těsné blízkosti!

51:48

51:48 Roberts BUKARTS - 2:1

51:48

Lotyšsko právě vstřelilo branku! Lotyšsko využívá přesilovou hru a otáčí vývoj dnešního souboje! Lotyši vsadili na jednoduché založení do útoku. Do útočného pásma projel s pukem na holi Kaspars Daugavinš, jehož rána se odrazila od tyče k ROBERTSI BUKARTSOVI, který dorážkou rozjásal zaplněnou halu! Asistence: Kaspars Daugavinš, Janis Jaks.

50:06

Lotyšsko dostává obrovskou šanci zlomit duel na svou stranu! Pětiminutový trest plus trest do konce utkání za faul loktem dostává Hugo Dallet.

47:22

Francie si zahraje přesilovku. Elvis Merzļikins v těžké pozici podrazil soupeře a vysloužil si dvouminutový trest, který za něj odpyká Miks Indrašis.

42:59

42:59 Rodrigo ABOLS - 1:1

42:59

Lotyšsko právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Lotyšsko se dočkalo odměny za aktivní vstup do závěrečné periody! Po přechodu do útočného pásma po pravé straně nastřelil Freibergs kotouč před branku a dojíždějící RODRIGO ABOLS tečoval puk do sítě! Asistence: Ralfs Freibergs, Mārtiņš Dzierkals.

38:35

Obrovskou šanci měl po přihrávce z rohu kluziště Rodrigo Abols, jenže kotouč netrefil ideálně a nezapsal se mezi střelce!

35:41

Lotyšsko dostává možnost k vyrovnání v podobě další přesilové hry. Dvě minuty za sekání dostává Hugo Gallet.

25:45

Ve vlastním oslabení měl obrovskou šanci po chybě lotyšské defenzivy Aurélien Dair, ale Elvis Merzļikins jej skvěle vychytal levým betonem!

24:19

Zbytečný faul při napadání v útočném pásmu předvedl Anthony Rech, který dostává dvě minuty za hákování.

16:18

Vylučuje se také na straně Francie! Sacha Treille dostává dvě minuty za krosček.

16:02

16:02 Stéphane Da Costa - 0:1

16:02

Francie právě vstřelila branku! Francie využívá nabídnutou možnost a dostává se do vedení! STÉPHANE DA COSTA dostal moře prostoru, dostal kotouč do ideální pozice a příklepem prostřelil Merzlikinse, před kterým ještě clonil další Francouz! Asistence: Yohann Auvitu, Charles Bertrand.

15:31

Lotyši budou hrát ve třech! Oskars Batna dostává pět minut plus dokonce utkání za bodnutí špičkou hole.

14:15

Svou první přesilovku v dnešním utkání si zahraje také Francie. Kristaps Zile dostává dvě minuty za držení.

12:41

Abols a Mārtiņš Dzierkals se dostali k odraženému puku před brankou Francie. Zejména Dzierkals střílel nebezpečně, jenže těsně minul zadní tyč!

11:24

Pierre-Édouard Bellemare se po dalším nedůrazu Lotyšů dostal v útočném pásmu před obránce, ale v dobré šanci jej betonem vychytal Elvis Merzļikins!

09:05

Hugo Gallet zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Daira, který se do kotouče opřel bez přípravy a jeho svižná rána těsně minula lotyšskou klec!

07:20

Kaspars Daugavinš obral o kotouč soupeře ve středním pásmu, sám se vydal do pásma útočného, kde ještě vylepšil pozici Dzierkalsovi, jehož pokus Junca vykopl betonem!

01:27

Lotyšsko si zahraje první přesilovku dnešního souboje. Florian Chakiachvili dostává dvě minuty za hákování.

3:2

Branky a nahrávky: 43. Abols (Freibergs, Dzierkals), 52. Ro. Bukarts (Daugavinš, Jaks), 65. Daugavinš – 17. Da Costa (Auvitu, Bertrand), 57. Bellemare (Da Costa)

Lotyšsko: Merzļikins (Gudlevskis) – Jaks, Zile, Čukste, Freibergs, Komuls, Mamčics, Cibulskis – Daugavinš (C), Dzierkals, Abols (A) – Krastenbergs, Ro. Bukarts (A), Batna – Ri. Bukarts, Indrašis, Egle – Ansons, Tralmaks, Gavars.

Francie: Junca (Ylönen) – Gallet, Auvitu, Cantagallo, Chakiachvili, Llorca, Crinon, Thiry – Bertrand, Da Costa (A), K. Bozon – Bellemare (A), Perret, Treille (C) – Boudon, Simonsen, Rech – Dair, Bruche, T. Bozon.

Rozhodčí: Bjork (SWE), Heikkinen (FIN) – Ondráček (CZE), Yletyinen (SWE)

Diváci: 8 525

01:27 FRA 2 Chakiachvili, hákování
14:15 LAT 2 Zile, držení
15:31 LAT 5+20 OK Batna, bodnutí špičkou hole+bodnutí špičkou hole, odpyká Gavars
16:02 FRA 0:1 Da Costa (Auvitu, Bertrand)
16:18 FRA 2 Treille, krosček
24:19 FRA 2 Rech, hákování
35:41 FRA 2 Gallet, sekání
42:59 LAT 1:1 Abols (Freibergs, Dzierkals)
47:22 LAT 2 Merzļikins, podrážení, odpyká Indrašis
50:06 FRA 2+20 OK Gallet, faul loktem+faul loktem, odpyká Simonsen
51:48 LAT 2:1 Ro. Bukarts (Daugavinš, Jaks)