konec (2:1, 2:3, 1:2)

12.05.2024, 20:20 • O2 arena, Praha • Skupina A • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 17.5 10.3 1.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to z O2 arény už všechno, děkuji za pozornost a těším se zase na shlednou! (22:52:55)
Švýcarsko v divokém utkání nakonec potvrzuje roli favorita a poráží Rakousko 6:5. Rakušané sice v zápase vyslali dvakrát méně střel než jejich soupeř (18:36), v první třetině se ale dostali do vedení a ve 22. minutě vedli 3:1. Švýcaři pak sice třemi góly skóre otočili a po vyrovnání Rakušanů na začátku třetí třetiny znovu odskočili, svěřenci trenéra Badera ale v 53. minutě díky Benjaminu Baumgartnerovi opět srovnali. Hráči ze země helvétského kříže ovšem v čase 59:10 využili svoji pátou přesilovku v utkání, když Nico Hischier zkompletoval hattrick.

Švýcarsko tak podruhé v turnaji vyhrává za tři body a vyrovnává na čele skupiny A Kanadu. Zítra večer se družina trenéra Fischera střetne s Českem, utkání začíná ve 20:20.

Nejlepšími hráči obou týmů byli vyhlášeni Lukas Haudum (Rakousko) a Nico Hischier (Švýcarsko).

59:40

Senteler sice prázdnou branku netrefil, puk byl ale tečován a nepíská se icing.

59:20

Rakousko odvolává brankáře a zkusí to v šesti!

59:10

Oddechový čas pro tým Rakousko.

59:10

59:10 Nico HISCHIER - 5:6

59:10

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři se výrazně přibližují tříbodové výhře! Puk po vyražené střele Josiho si sebral NICO HISCHIER a po otočce kolem pravé tyčky ho poslal do sítě. Kompletuje tak hattrick! Asistence: Roman Josi a Andreas Ambühl.

58:58

Švýcaři to sehráli bez chybičky, Ambühl posunul křižnou nahrávkou puk na pravý roh Kurashevovi. Ten ihned pálil, Kickert se ale stihl přesunout a střelu zastavil.

58:25

Oddechový čas pro tým Švýcarsko.

58:25

Prohřešek konkrétně spáchal Bernd Wolf (AUT), Švýcarsko bude hrát přesilovou hru.

58:25

Po skvělé práci Siegenthalera na obranné modré vyrazil do brejku po levém křídle Ambühl a natlačil se až před Kickerta. Ten puk vyrazil, nicméně švýcarský útočník byl podle rozhodčích faulován.

58:07

Ambühl posílal puk do brankoviště, Kickert jeho nahození vyráží.

57:18

Andrighettovu nabídku těsně před brankou usměrnil Niederreiter, puk končí za rakouskou klecí.

56:50

Po tvrdé ráně Glausera z pravého kruhu na hranici brankoviště doráželi Niederreiter a Andrighetto. Kickert se roztáhl a všechny jejich pokusy lapil.

56:11

Bertschy z otočky rychle nahazoval na bránu, puk trefil některého z hráčů.

55:51

Tohle nebyl pro Schmida vůbec jednoduchý zákrok. Rakouský obránce Heinrich totiž sice mířil z ostrého úhlu, těsně před ním mu ale clonila soupeřící dvojička.

55:45

Do útočného pásma vjel Baumgartner, jeho střelu přizvedl do ochranné sítě švýcarský kapitán a dnešní (zatím) dvojnásobný střelec Josi.

55:13

Komerční přestávka.

Střely na branku: 16 – 27.

5:6

Branky a nahrávky: 5. Unterweger (Rossi), 15. P. Huber (Rohrer), 22. Haudum (Zwerger, Unterweger), 35. Haudum (Unterweger, M. Huber), 53. Baumgartner (Maier, Strong) – 16. Josi (Loeffel, Ambühl), 23. Hischier (Josi, Loeffel), 30. Josi (Ambühl, Hischier), 30. Jäger (Andrighetto, Kukan), 41. Hischier (Kurashev, Niederreiter), 60. Hischier (Josi, Ambühl)

Rakousko: Kickert (Höneckl) – Heinrich (A), Zündel, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Stapelfeldt, Brunner – Raffl (C), Nissner, Schneider – Zwerger, Rossi, M. Huber – Ganahl (A), Baumgartner, Haudum – P. Huber, Wukovits, Rohrer.
Trenér: Roger Bader

Švýcarsko: Berra (40. Schmid) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung, Fora – Thürkauf, Hischier, Kurashev – Andrighetto, Jäger, Niederreiter – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey (A), Ambühl (A), Bertschy.
Trenér: Patrick Fischer

Rozhodčí: MacFarlane (USA), Vikman (FIN) – Gustafson (USA), Nyqvist (SWE)

Diváci: 13 512

04:15 AUT 1:0 Unterweger (Rossi)
11:51 SUI 2 Herzog, vysoká hůl
14:33 AUT 2:0 P. Huber (Rohrer)