12.05.2024, 20:20 • O2 arena, Praha • Skupina A • Šimon Rogner (@simonrogner)

Tipsport: 17.5 10.3 1.13 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:10

59:10 Nico HISCHIER - 5:6

59:10

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři se výrazně přibližují tříbodové výhře! Puk po vyražené střele Josiho si sebral NICO HISCHIER a po otočce kolem pravé tyčky ho poslal do sítě. Kompletuje tak hattrick! Asistence: Roman Josi a Andreas Ambühl.

52:17

52:17 Benjamin BAUMGARTNER - 5:5

52:17

Rakousko právě vstřelilo branku!
Švýcarští brankáři dnes nemají svůj zápas. Reto Berra po druhé třetině střídal, jeho náhradník Akira Schmid teď zase inkasuje gól, který asi mohl chytit. Na dalekonosnou střelu BENJAMINA BAUMGARTNERA od modré čáry si dokonce šáhl, přes lapačku mu ale puk propadl do sítě. Je vyrovnáno. Asistence: David Maier a Steven Strong.

40:43

40:43 Nico HISCHIER - 4:5

40:43

Švýcaři dávají už čtvrtý přesilovkový gól a na začátku třetí třetiny se vracejí do vedení. Kurashevův centr se otřel o levou tyč rakouské branky a odrazil se příhodně k NICO HISCHIEROVI, který už měl jednoduchou práci a dává svůj druhý gól v utkání. Asistence: Phillip Kurashev a Nino Niederreiter.

34:45

34:45 Lukas HAUDUM - 4:4

34:45

Vteřinu před koncem přesilovky Rakušané vyrovnávají! Podruhé v utkání skóruje LUKAS HAUDUM, a to v podstatě ze stejné pozice jako ve 22. minutě. Na pravý kruh mu tentokrát nahrál obránce Unterweger. Asistence: Clements Unterweger a Mario Huber.

29:43

29:43 Ken JÄGER - 3:4

29:43

Uběhlo pouze třináct vteřin a Švýcarsko otáčí skóre! Pokračující klasickou přesilovku předčasně ukončuje KEN JÄGER. Ten si najel za rakouskou obranu a u pravé tyčky doklepl do sítě přesnou nahrávku Andrighetta. Asistence: Sven Andrighetto a Dean Kukan.

29:30

29:30 Roman JOSI - 3:3

29:30

Také podruhé Švýcaři dvojnásobnou přesilovku trestají! Znovu se o to postaral kapitán ROMAN JOSI, který si sjel k brankovišti a po neúspěšných dorážkách Hischiera a Ambühla doklepl puk za ležícího Kickerta. Asistence: Andres Ambühl a Nico Hischier.

22:26

22:26 Nico HISCHIER - 3:2

22:26

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a Švýcaři za 38 vteřin znovu snižují na rozdíl jediné branky. Roman Josi si sjel z obrany na úroveň brankové čáry a centrem do brankoviště našel u levé tyče NICO HISCHIERA, jemuž už jen stačilo nastavit hůl. Asistence: Roman Josi a Romain Loeffel.

21:48

21:48 Lukas HAUDUM - 3:1

21:48

Poprvé ještě LUKAS HAUDUM bránu netrefil, rakouský útočník ale na pravém kruhu zůstal a po přesné křižné nahrávce Zwergera na bližší tyč propálil švýcarského gólmana Berru. Rakušané tak využívají přesilovku a vracejí se do dvoubrankového vedení. Asistence: Dominic Zwerger a Clements Unterweger.

15:48

15:48 Roman JOSI - 2:1

15:48

Švýcaři dvojnásobnou početní výhodu bleskově využívají a snižují na 1:2. Romain Loeffel předal puk na pravý kruh ROMANU JOSIMU, který dělovkou k levé tyči překonává Kickerta. Asistence: Romain Loeffel a Andreas Ambühl.

14:33

14:33 Paul HUBER - 2:0

14:33

Rakousko se proti favoritovi ujímá dvougólového vedení! Tenhle gól si za rámeček nedají hlavně švýcarští obránci, kteří nechali u pravé tyčky Berry příliš dlouho dorážet neodbytného PAULA HUBERA. Ten z boku vrátil kotouč do brankoviště a nakonec i za čáru. Asistence: Vinzenz Rohrer.

04:15

04:15 Clements UNTERWEGER - 1:0

04:15

Rakušané zužitkovávají tlak z úvodních minut a v páté minutě jdou do vedení! Marco Rossi vyhrál vhazování za sebe na levou stranu na CLEMENTSE UNTERWEGERA, který golfovou střelou, možná ještě tečovanou švýcarským útočníkem, propálil Berru. Asistence: Marco Rossi.

5:6

Branky a nahrávky: 5. Unterweger (Rossi), 15. P. Huber (Rohrer), 22. Haudum (Zwerger, Unterweger), 35. Haudum (Unterweger, M. Huber), 53. Baumgartner (Maier, Strong) – 16. Josi (Loeffel, Ambühl), 23. Hischier (Josi, Loeffel), 30. Josi (Ambühl, Hischier), 30. Jäger (Andrighetto, Kukan), 41. Hischier (Kurashev, Niederreiter), 60. Hischier (Josi, Ambühl)

Rakousko: Kickert (Höneckl) – Heinrich (A), Zündel, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Stapelfeldt, Brunner – Raffl (C), Nissner, Schneider – Zwerger, Rossi, M. Huber – Ganahl (A), Baumgartner, Haudum – P. Huber, Wukovits, Rohrer.
Trenér: Roger Bader

Švýcarsko: Berra (40. Schmid) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung, Fora – Thürkauf, Hischier, Kurashev – Andrighetto, Jäger, Niederreiter – Herzog, Senteler, Simion – Scherwey (A), Ambühl (A), Bertschy.
Trenér: Patrick Fischer

Rozhodčí: MacFarlane (USA), Vikman (FIN) – Gustafson (USA), Nyqvist (SWE)

Diváci: 13 512

04:15 AUT 1:0 Unterweger (Rossi)
11:51 SUI 2 Herzog, vysoká hůl
14:33 AUT 2:0 P. Huber (Rohrer)