NHL

Winnipeg Jets – Colorado Avalanche

3:6

konec (1:1, 1:2, 1:3) Stav série: 1:4

01.05.2024, 03:30 • Canada Life Centre, Winnipeg • Čtvrtfinále Z. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.6 4.12 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na bránu: 36 – 32 | Přesilová hra: 1/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4
Hokejisté Colorada vítězí v pátém utkání na ledě Winnipegu 6:3, sérii vyhrávají 4:1 na zápasy a postupují tak do konferenčního semifinále.

Domácí se ujali už po 75 sekundách zápasu vedení, ovšem Laviny rychle srovnaly a ve druhé části se dvakrát ocitly v roli vedoucího týmu ony. Duel se pak lámal ve třetí třetině. V jejím úvodu sice srovnal na 3:3 Tyler Toffoli, ale pak zaúřadoval dosud mlčící střelec Mikko Rantanen, jenž v sérii zatím sbíral jen asistence. Finský útočník zařídil Coloradu dvěma zásahy rozhodující náskok. Jets tři minuty před koncem vsadili na hru bez gólmana. Dát kontaktní gól však nedokázali a v úplném závěru naopak zpečetil skóre i osud celé série Josh Manson.

59:58

59:58 Josh MANSON - 3:6

59:58 5/6

Colorado právě vstřelilo branku!
Skóre utkání pečetí JOSH MANSON! Hostující obránce trefil po vyhraném buly Caseyho Mittelstadta z vlastního obranného pásma opuštěnou branku Jets – 3:6. Asistence: Casey Mittelstadt.
Mittelstadt C., Manson J., Girard S., Lehkonen A., Trenin J.
Pionk N., Vilardi G., Monahan S., Ehlers N., Scheifele M., Connor K.

59:49

Závěrečný nápor domácích nepřináší kontaktní gól! Avs vyhazují na icing a tohle už zvládnou.

59:28

Po ráně Joshe Morrisseyho dorážel Mark Scheifele, ovšem Georgijev zasahuje vyrážečkou!

59:01

Poslední minuta třetí třetiny.

58:16

Vyhození Calea Makara jen těsně minulo prázdnou branku soupeře! Pískáno zakázané uvolnění.

58:07

Domácí vyhráli buly. Morrissey přiťukl Kyleovi Connorovi, jehož projektil vyráží Georgijev! Poté přišla rána Joshe Morrisseyho, Georgijev však viděl a přerušil hru.

57:58

Domácí kouč Rick Bowness si vyžádal oddechový čas.

57:58

Tentokrát vyhodil Artturi Lehkonen na zakázané uvolnění. Dvě minuty do konce třetí části.

57:34

Ničuškin dostal puk do středního pásma.

57:03

A je to tu! Tryskáči hrají se šesti hráči v poli a s prázdnou brankou.

56:42

Rantanen se spokojil s nahozením puku za branku soupeře. Sekundy ubíhají.

55:47

Hellebuyck zastavil puk za branku a rozehrál spoluhráčům. Uvidíme, kdy nastane čas na to, aby domácí gólman zamířil na střídačku. Jistě se toho dočkáme.

55:39

Zakázané uvolnění Colorada. Hra se stěhuje před Georgijeva.

55:03

Morrissey si vyměnil puk s Ehlersem. Pak ho nahodil na branku, ale Georgijev byl na místě. Je tu poslední reklamní přestávka.

3:6

Branky a nahrávky: 2. Connor, 27. Morrissey (Scheifele, Vilardi), 43. Toffoli (Ehlers, C. Miller) – 4. Ničuškin (Toews, Rantanen), 26. Trenin (Manson, Cogliano), 34. Lehkonen, 45. Rantanen (Toews, MacKinnon), 49. Rantanen (MacKinnon, Makar), 60. Manson (Mittelstadt)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Samberg, C. Miller, Schmidt – Vilardi, Scheifele (A), Ehlers – Perfetti, Monahan, Connor – Appleton, Lowry (C), Niederreiter – Toffoli, D. Gustafsson, Iafallo.
Trenér: Rick Bowness

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Parise, Mittelstadt, Lehkonen – Kovalenko, Colton, Wood – Cogliano, Trenin, Duhaime.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Sutherland, Lambert – Knorr, Shewchyk

01:15 WPG 1:0 Connor
03:18 COL 1:1 Ničuškin (Toews, Rantanen)
22:30 WPG 2 Pionk, krosček