HC Tábor – HC Oceláři Třinec

2:4

konec (0:0, 1:1, 1:3)

10.10.2024, 18:30 • Zimní stadion Tábor • 20 • Skupina B • Vít Muzikář

Třinec vítězí v Táboře 4:2. Zvládl tak těžké vyrovnané utkání. Ještě ve 43. minutě prohrávali hosté 1:2, nicméně pak ujeli dva na nikoho a srovnali. Vítěznou trefu pak obstaral v 52. minutě Blahuta, v situaci tři na dva jej nikdo nenavázal a na pokus mezi betony skvěle chytajícího Kalkuse už Tábor nenašel odpověď. V závěru měl několik šancí hlavně Slabý z pravé strany, ale Čelka nepřekonal. (20:42:16)
HC Tábor – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 25. Bušta (TS), 43. Vinš (Boháč, Bušta) – 35. Vlk (Řípa), 44. Řípa (Vlk), 52. Blahuta (Polášek), 60. Řípa (Řehák). Rozhodčí: Horažďovský – Tuháček, Kopřiva. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.

59:35

59:35 Dominik ŘÍPA - 2:4

59:35 5/6

Třinec právě vstřelil branku!
Třinec vyhraje! Po chybě Tábora na modré čáře dovezl DOMINIK ŘÍPA kotouč do prázdné brány. Asistence: René Řehák.
Řípa D., Řehák R., Vlk F., Barteczek D., Niemczyk P.
Mohyla R., Slívko O., Čečetka F., Nevšímal Š., Slabý M., Charvát O.

59:20

Slabý se snažil trefit z pravé strany prostor mezi betony brankáře.

59:11

Oddechový čas pro tým HC Tábor.

59:11

Zakázané uvolnění Třince.

59:01

Slabý měl rychlost na pravé straně, ale hosté srazili jeho šanci vedle protější tyče.

58:46

Čelko se nenechal překvapit pokusem z úhlu z pravé strany.

58:30

Hraje se daleko od brány Třince, ten zatím zvládá závěr naprosto perfektně.

58:09

Slabý se dostal na pravé straně přes dva hráče, ale Třinec přestál jeho tlak do brány.

57:40

Fizek s Maxmilián Niemczyk kombinovali a tím pochopitelně tahali čas.

57:20

Vhazovalo se před bránou Třince, Fizek se pak vrhl po kotouči na modré čáře.

56:51

Hraje se docela dlouho bez přerušení a to samozřejmě Třinci vyhovuje.

56:14

Fleischman zavezl puk na levé straně do pásma, ale Tábor jej hned ztratil.

55:42

Slabý se rozjel na levé straně, Třinec mu pak nepovolil otočku kolem tyčky.

55:01

Čelko zastavil nahození z pravé strany pro spoluhráče.

54:19

Petr Niemczyk se natlačil na pravé straně před obránce a snažil se poslat puk nahoru.

53:50

Díky Markovi se musel Tábor vrátit do vlastního obranného pásma.

53:15

Kalkus vykopl střelu Vlka po ledě.

51:06

51:06 Jakub BLAHUTA - 2:3

51:06 6/5

JAKUB BLAHUTA podpořil útok tři na dva jako třetí hráč, Polášek mu nahrál pod sebe z pravé strany a zakončení mezi betony znamená, že hosté otáčí vývoj duelu. Asistence: Jakub Polášek, Michal Lazovský.
Blahuta J., Polášek J., Lazovský M., Blahuta J., Niemczyk M., Kaleta V.
Lomoz L., Šťastný J., Fleischman D., Slabý M., Charvát O.

50:49

Vlk si počkal na hráče ve středním pásmu, ale bylo to z jeho strany čisté.

50:32

Maxmilián Niemczyk protečoval kotouč na pravé straně na střídačku Tábora.

50:01

Při další šanci od modré čáry měl Kalkus zakrytý výhled.

48:55

Kalkus vyrážel pokus od modré čáry ke spoluhráči Boháčovi, ten neměl kolem sebe žádného hokejistu Třince.

48:26

Polášek obdržel perfektní pas na levou stranu do jízdy, ale minul vzdálenější tyčku.

48:04

Obránce dojel skvělého Vlka na středu a Kalkus ještě vytáhl hokejku.

47:19

Bušta podržel puk v útočném pásmu, hosté posléze srazili zakončení Polky z pravé strany.

46:44

Petr Niemczyk vystřelil z levé strany do lapačky, bude se vhazovat před bránou Tábora.

46:10

Slabý tentokráte nezpracoval kotouč na pravém kruhu a Vlk jej pak poslal k brankáři Kalkusovi.

45:45

Chalupa zablokoval střelu Slabého z pravého kruhu.

44:41

Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
Filip Morcinek – 2 min., krosček.

44:38

Čelko si poradil se střelou z levé strany hned po vhazování.

43:27 5/5

Vlk jel dva na nikoho s DOMINIKEM ŘÍPOU, tomu předložil kotouč a ten rychlým bekhendovým blafákem do protipohybu překonal gólmana. Asistence: Filip Vlk.
Řípa D., Vlk F., Řehák R., Niemczyk M., Kaleta V.
Mohyla R., Lomoz L., Nevšímal Š., Slabý M., Charvát O.

42:09

42:09 David VINŠ - 2:1

42:09 5/5

Tábor právě vstřelil branku!
Bušta nahrával zprava pod sebe před bránu, Boháčův pokus Čelko pouze vyrazil a DAVID VINŠ poslal kotouč mezi betony gólmana. Asistence: David Boháč, Zbyněk Bušta.
Vinš D., Boháč D., Bušta Z., Šťastný J., Ryšavý J.
Marek Jakub, Chalupa T., Hanák V., Morcinek F., Fizek A.

41:54

Mohyla byl jako první u nahození Kalety z levé strany.

40:57

Vlk to myslel dobře pasem z levé strany před bránu, ale to nečekal Blahuta.

40:23

Slívko hned spálil šanci zleva vedle poloprázdné brány.

40:01

Po dvou třetinách platí stav 1:1. Nadále sledujeme vyrovnané utkání ve výborném tempu. Domácí šli do vedení v 25. minutě, kdy bylo nařízeno trestné střílení. To proměnil Bušta svým bekhendovým blafákem. Tábor pak nevyužil přesilovku a několikráte jej podržel výborný Kalkus. Nicméně v závěru přece jen Jihočeši inkasovali bekhendem Vlka.

40:00

39:45

Pokus Blahuty od pravého mantinelu šel do lapačky Kalkuse na první tyčce.

39:10

Nevšímal narušil třineckou rozehrávku, hosté se museli vracet za svou bránu.

38:40

Slívko vypíchl puk hráči na modré čáře, ale při úniku z pravé strany nevyzrál na Čelka!

38:07

Rozhodčí se upískl a bude se vhazovat na polovině hřiště.

37:33

Vyloučení v týmu HC Tábor:
Filip Čečetka – 2 min., podrážení.

36:59

Slabý si najel na pravé straně do bránícího hráče a podle toho to také dopadlo.

36:06

Třinec dobře napadal rozehrávku, Tábor si nemůže oddychnout.

34:57

34:57 Filip VLK - 1:1

34:57 5/5

Řípa zavezl puk po pravé straně za bránu a předložil kotouč pro FILIPA VLKA, ten bekhendem pod břevno srovnal! Asistence: Dominik Řípa.
Vlk F., Řípa D., Řehák R., Barteczek D., Niemczyk P.
Mohyla R., Lomoz L., Fleischman D., Slívko O., Čečetka F.

34:47

Třinec nemohl přes levou stranu do pásma, protože by se jinak znovu pískal ofsajd.

34:02

Řehák přebíral nahrávku na pravé straně v ofsajdu.

33:06

Táborský Šťastný reklamoval faul Poláška před bránou, hraje se dál.

32:26

Vlk si počínal skvěle na posledním při akci Tábora.

32:01

Zbyněk Bušta – 2 min., držení.

31:23

Řípa mířil z pravého kruhu na vyrážečku, Třinec ještě zůstává v útočném pásmu.

31:14

Nepřesná rozehrávka Třince znamená zakázané uvolnění.

31:03

Při kontru dva na jednoho se nabízel Čečetka na levé straně na křižnou přihrávku, místo toho přišla střela do gólmana Čelka!

30:16

Tábor přečkal brejk tři na dva a poté chtěl nahrát o mantinel na pravou stranu Vinšovi.

29:32

Kalkus zachránil Tábor při šanci do poloprázdné brány svým přesunem na gólmanu levou stranu.

29:14

Richterovu střelu z pravého kruhu schoval Kalkus do lapačky.

28:40

Tábor vyhodil kotouč přes pravou stranu a už je kompletní.

28:15

Zřejmě Blahuta zazvonil z levého kruhu na zadní tyčku!

27:54

Třinec hraje přesilovku s Vlkem na pravém kruhu.

27:21

Slívko najížděl na křižnou nahrávku za obránce, ale Čelko udržel střelu mezi ruku a tělo!

27:03

Tábor ztratil kotouč při rozehrávce, ale svou chybu dokázal napravit.

26:15

Robin Mohyla – 2 min., hákování.

25:58

Tábor si zatím nevytvořil vůbec nic při přesilovce.

24:36

24:36 Zbyněk BUŠTA - 1:0

24:36

ZBYNĚK BUŠTA se nenechal překvapit vystrčenou hokejkou a bekhendovým blafákem otevřel skóre!

24:36

Blahuta ještě podrážel ve výhodě, takže Tábor bude hrát pět na čtyři.

24:36

Maxmilián Niemczyk – TS, sekání.

24:36

Nakonec to bude trestné střílení za faul na Buštu!

24:24

Už dlouho má Tábor výhodu a bude hrát přesilovku, pokud neudělá faul.

23:58

Bušta si řekl o nahrávku za obranu a zakončil křížem bekhendem z pravé strany.

23:32

Třinec docela přidal na důrazu a agresivitě, ale počíná si v mezích hokejových pravidel.

22:48

Slívko narazil na levé straně na Vlka, poté zaútočil Třinec a Kaleta minul branku.

22:27

Barteczekovi se to otevřelo na střelu, ale Kalkus prostě musel chytit zakončení doprostřed brány.

21:50

Bušta byl ubráněný na pravé straně, při pádu na led se otáčel na sudího, jestli to nebylo na dvojku.

21:03

Při střele z pravé strany se přemístil Čelko na bližší tyč.

20:31

Řípa nezpracoval kotouč na zadní tyči při brejku dva na jednoho!

20:01

V první třetině branka nepadla. To ale neznamená, že bychom se nudili. Zatím sledujeme vyrovnané utkání ve skvělém tempu. Hraje se nahoru-dolů. Třinečtí sevřeli soupeře okolo desáté minuty, ale gólově to nevyjádřili. Poté hrozil Tábor hlavně přes pravou stranu. V závěru dostali domácí možnost přesilovky za nedovolené bránění Petra Niemczyka. Tu si tak přenesou do druhé dvacetiminutovky.

20:00

19:50

Třinec zatím nepouští soupeře před Čelka.

19:10

Petr Niemczyk se úplně zbytečně dopustil z levé strany nedovoleného bránění.

18:50

Tábor zamezil nahrávce na pravou stranu za obranu, poté překřížil Slívko útočícího hokejistu.

18:06

Hned po buly na levém kruhu vypálil Fizek do lapačky Kalkuse.

18:01

Zakázané uvolnění Tábora na pravé straně.

17:07

Třinec podržel puk v pásmu, ale to poté musel opustit a stáhnout se až k vlastní modré čáře.

16:25

Richter vzal na sebe situaci dva na dva, Kalkus byl připravený při střele z levé strany.

15:48

Fizek napoprvé trefil hráče před sebou, napodruhé jej Kalkus vychytal.

15:01

Trošku zničehonic měl Čečetka vyloženou příležitost z mezikruží!

14:42

Polášek zakončoval z levého kruhu přes obránce vedle vzdálenější tyčky.

13:58

Charvát jen odevzdal kotouč z pravé strany a odjel střídat.

13:15

Marek se vymanil z tlaku při rozehrávce, následovala nahrávka od jízdy na Řeháka a střela z úhlu na přední tyč.

12:37

Třinec zablokoval zakončení z levého kruhu a puk se momentálně nachází až ve středním pásmu.

11:41

Hanák si vybruslil do střely z pravé strany na zadní tyč.

11:04

Marek neobhodil hráče na pravé straně a následně vjel Hanák do ofsajdu.

10:13

Zatím se hraje ve skvělém tempu nahoru-dolů a šance střídá šanci.

09:19

Třinec skvěle forčekoval, ale Vlk nadvakrát neskóroval z pravé strany!

08:36

Čelko vytěsnil křižnou střelu Slabého z levé strany na teploměr, Tábor se pak natahoval po dorážce.

08:20

Fleischman se tlačil z pravé strany do brány, Coufal ještě dorážel.

07:25

Třinecký tlak má v posledních minutách stoupající tendenci, ale Tábor zatím odolává.

06:21

Rozjetý Slabý si pohrál s obráncem a už byl sám před Čelkem, ten ale zachránil Třinec!

05:53

Po nahrávce středem nepřekonal Řehák zblízka gólmana Kalkuse.

05:12

Sudí rozpažil, icing se nebude pískat a Polka tak musí hrát.

04:49

Fizek se otočil na levé straně, Kalkus byl pokrytou bližší tyčku.

04:06

Barteczek projížděl na levé straně kolem dvou hráčů, nikdo z hostů posléze nezakončil.

03:02

Táboru se úplně nepovedla rozehrávka na levou stranu a na puku je tak Třinec.

02:04

Šťastný dostupoval Kaletu na kruhu, poté střílel Pečonka na lapačku.

01:31

Kaleta nahodil, ale Tábor získal kotouč a může rozehrávat Vinšem.

01:02

Slabý byl hodně důrazný při souboji u modré čáry, poté přerušil Čelko hru.

00:26

Obránce tečkoval střelu Marka z pravé strany, posléze ještě bojuje u mantinelu Petr Niemczyk.

00:04

Třinec nastoupil v černém, zatímco Tábor v bílém.

00:01

HC Tábor: Kalkus (Neduchal) – Mohyla (A), Šťastný, J. Ryšavý, Coufal, Lomoz, Polka, Šachl – Slabý (C), Eremiáš, Fleischman – Bušta, O. Charvát, Slívko (A) – Boháč, Vinš, Čečetka – Nevšímal.
Trenér: Milan Dančišin

HC Oceláři Třinec: Čelko (Krejčí) – M. Niemczyk, Jakub Marek (A), P. Niemczyk (C), D. Barteczek, Kaleta, Chalupa – Richter, Blahuta, Vlk – Morcinek, Lazovský, Hanák – Řípa, Řehák, Pečonka – Fizek, Polášek (A).
Trenér: Jan Mikš

Rozhodčí: Horažďovský – Tuháček, Kopřiva.
Třinec jde do dnešního zápasu jako papírový favorit. Je druhý a má třiadvacet bodů stejně jako lídr soutěže z Hradce Králové. Jen jednou v letošní sezoně se stalo, že Třinečtí nebodovali, a sice ve druhém kole. Doma podlehli svému dnešnímu soupeři 5:6. Po dvou třetinách byl stav utkání nerozhodný. Ve 46. minutě vsítil vítěznou trefu Ondřej Charvát. Ve svém posledním vystoupení pak Třinec podlehl Přerovu 5:6 po samostatných nájezdech.
Tábor se nachází v tabulce skupiny B na šesté pozici s pasivním skóre a ziskem čtrnácti bodů. V letošní sezoně se blýskl zejména parádním obratem z 0:5 proti Jihlavě. Jihočeši budou chtít dnes navázat na výhru z posledního kola, kdy zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Vítkovic. Rozhodl o tom Štěpán Nevšímal. Tábor si tak připsal dva body.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu Extraligy dorostu, ve kterém se střetnou HC Tábor a HC Oceláři Třinec. Začínáme v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

2:4

Branky a nahrávky: 25. Bušta (TS), 43. Vinš (Boháč, Bušta) – 35. Vlk (Řípa), 44. Řípa (Vlk), 52. Blahuta (Polášek, Lazovský), 60. Řípa (Řehák)

Rozhodčí: Horažďovský – Tuháček, Kopřiva