Česko – Belgie

6:0

konec (4:0, 2:0)

19.09.2024, 12:50 • Roccaraso, Itálie • Daniel Kinc

Utkání u konce a Češi podle předpokladů slaví postup do čtvrtfinále, kde se v pátek od 18:10 utkají s vítězem duelu Kolumbie – Argentina. (14:30:14)

39:50

Bernad v dobré pozici hledal ještě Jindru, Van Gool v brankovišti nakonec nadvakrát sebral puk.

39:14

Začala už poslední minuta, Belgie na puku a chce se dočkat alespoň čestné branky.

38:38

Na závěr oslabení ještě dva těžké zákroky pro Matouška, ten však drží čisté konto.

38:01

Česko právě vstřelilo branku!
Matoušek zasáhl betonem a Češi vyrazili do brejku, kdy Školoud narýsoval střílený pas na ADAMA PŘIBYLA a ten v jízdě protečoval kotouč pod břevno – 6:0. Asistence: Petr Školoud.

36:59

Krásný průnik v oslabení předvedl obránce Vyoral, dostal se až před branku, ale tam nedokázal zakončit nad beton gólmana.

36:23

Vyloučení v týmu Česko:
Mikuláš Skoupý – 2 MIN, vysoká hůl.

34:53

Češi zůstávají aktivní s pukem, Van Gool ale tentokrát bez práce.

33:50

Skoupý sám před gólmanem, rozhýbal si ho, ale zakončit nad beton nedokázal.

32:45

Bernad dvěma stahovačkami projel před branku, ale nezakončil. Z druhé vlny poté do mezikruží přijel Jindra a nechal vyniknout Van Goola.

31:58

Čechy gól docela nakopl a jsou znovu aktivní v útoku, Daniel Čech se ke střele nedostal.

31:13

Rychlá česká akce a první gól ve druhé půli. PETR ŠKOLOUD si sjel před branku na Přibylův pas a po rychlé kličce zakončoval bekhendem do prázdné svatyně. Asistence: Adam Přibyl.

30:28

Halou teď hlasitě zaznělo břevno belgické branky, když prudkou ránu zápěstím vyslal mezi kruhy Jakub Novák.

30:00

Belgie po delší době v útoku, ale jen na pár sekund.

29:03

Až teď zakončoval křižnou přihrávku Šebek, těsně minul levou tyč.

28:30

Dlouhá česká kombinace opět bez střeleckého vyústění...

27:34

Oddechový čas pro Čechy.

27:34

Čech před brankou tečoval střílený pas, ale Van Gool zázračně udržel puk ve své moci.

6:0

Branky a nahrávky: 9. Šebek (Čech), 16. J. Novák (Přibyl), 20. Loskot (Šebek), 20. Loskot (Bernad), 32. Školoud (Přibyl), 39. Přibyl (Školoud)

Česko: Matoušek (Brabec) – L. Novák, Bernad (C), Přibyl, Vyoral, Skoupý, Šebek – J. Novák, Loskot, Školoud, Čech, Jindra.
Trenér: Martin Mecera

Belgie: Van Gool Fernandez (Keymolen) – Jo. Blomme, Dury, Maescalck, Raciborski, Sallendre, Leenders, De Smit (C), Lauwers, Pielquin, Ja. Blomme, Heyndrickx, Fondu, Pittoors, Van Den Bogaert.

Rozhodčí: Michele Slaviero, Carl Grayson