konec (1:1, 2:0, 1:0)

18.09.2024, 18:00 • Buly Aréna, Kravaře • 1 • Skupina Východ • Tomáš Chalupa

Tipsport: 1.75 4.54 3.06 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany pro dnešek vše, hezký zbytek středečního večera přeje Tomáš Chalupa. (20:15:27)
Je dobojováno! Domácí Opava si připisuje do tabulky v prvním kole tři body. Vítězství Slezanu se nerodilo lehce a Kopřivnice se zásluhou Rašky ujala vedení, nicméně domácí čtyřmi góly vývoj utkání otočili. Nutno podotknout, že po zásluze. Červenobílí svého soupeře předčili především bruslařsky, což hostům dělalo po většinu duelu velké problémy v rozehrávce.

Opava právě vstřelila branku!
Je hotovo! Pojistku do odkryté klece přidává přes několik bránících hráčů TOMÁŠ ROUSEK! Bez asistence.

58:19

Bartošák opouští své pracoviště, hosté v šesti!

57:43

Ne, Kopřivnici se v posledních minutách vůbec nedaří dostat do souvislejšího tlaku. Tohle už pro Opavu začíná vypadat velice dobře.

56:30

Jeden z klíčových momentů utkání! Marek Slíž teď z bezprostřední blízkosti vychytal Jakuba Macha a domácí drží dvoubrankové vedení.

56:20

I nadále se hraje ve třetině Kopřivnice, Opavským se tlak soupeře podařilo dokonale otupit.

55:21

Rána Adama Beránka z pravého kruhu skončila v lapačce Darka Bartošáka.

54:41

Opavští v tuto chvíli operují v útočné třetině a nepouští hosty do útoku. To je vše, co momentálně Slezan potřebuje.

53:37

Miroslav Marek po vyhraném vhazování po útočné třetině na nic nečekal a okamžitě vypálil. Slíž ale měl výhled odkrytý a bez potíží ránu ukryl v lapačce.

53:20

Opavě se hru podařilo vyrovnat a nyní musel několikrát zasahovat také Bartošák.

52:30

Další icing žlutomodrých.

52:20

Zakázané uvolnění vidíme také ze strany Kopřivnice.

51:43

Michal Velecký nyní dostal před branku exkluzivní přihrávku, z první ale vyprášil jen výstroj Marka Slíže!

51:34

Další zakázané uvolnění Slezanu. V Kravařích je zaděláno na dramatickou koncovku.

50:55

K oblouku letícímu z opavské třetiny se na útočné modré protlačil Kryštof Kadula a v úniku se snažil zakončovat bekhendem mezi betony, Bartošák však jeho úmysl dokonale přečetl!

50:23

Zakázané uvolnění Opavských.

50:09

Za brankou hostů zůstal ležet jeden z domácích hráčů a na opavskou branku se valil útok! Ten domácí přežili jen s velkými problémy, lavička Slezanu na vývoj posledních zhruba tří minut reaguje oddechovým časem.

49:40

Kopřivnice skutečně začíná kousat, Slezan se teď brání jen za cenu zakázaného uvolnění.

48:33

Na druhé straně se vzápětí ocitla Opava pod velkou palbou a Kopřivničtí se ještě rozhodně nevzdávají! Ze závaru před brankou vzniklo několik střel, ale vše ukončil Slíž zákrokem, při kterém puk udržel ve výstroji.

47:32

Na druhé straně mohl po perfektní přihrávce z pravého kruhu z první zvýšit vedení Opavy Tomáš Káňa, velezkušený útočník ale puk nezvedl nad levý beton!

46:30

Domácí teď ve vlastní třetině vyrobili šílenou hrubku a mezi kruhy zakončoval zcela sám Jakub Mach! Hostujícího kapitána ale skvělým zákrokem vychytal Marek Slíž a vypadlý kotouč následně zadáci Opavy odpálili do bezpečí.

46:17

Hosté v ofsajdu.

45:47

Dorážejícího Krejsu si vzal do parády po odpískání Filip Hlaváč, nešlo ale o nic zásadního a žádná rána nakonec nepadla. Vylučovat se tak nebude.

45:00

Kopřivničtí rozehrávají zpoza vlastní branky a na led posílají čerstvé síly.

43:50

43:49

Slíž si připisuje zákrok proti střele z pravé strany, z Häringova trestu ještě zbývá jedna vteřina.

43:31

Až nyní se bránící čtveřice osvobozuje a puk letí až za Bartošákovu branku.

43:20

Domácí jsou v tuto chvíli pod velkým tlakem.

42:32

Jan Štindl na modré vystihl rozehrávku soupeře a poslal kotouč do bezpečí.

41:50

Šance pro hosty, Daniel Häring zbytečně přidržel protihráče za vlastní brankou a jsou z toho dvě minuty.

41:05

Kopřivničtí vstoupili do třetí dvacetiminutovky aktivně a od modré pálil Filip Hlaváč, Slížovi ovšem nikdo neclonil a opavský brankář si připsal snadný zákrok.
Dnešní utkání sleduje 169. diváků.

40:01

Je za námi čtyřicet minut hry, po kterých domácí vedou 3:1. Nutno říci, že zaslouženě. Výrazně Opava i ve druhé třetině soupeře přebruslovala, což mělo za následek několik kopřivnických faulů. Do vedení nejprve poslal domácí povedenou tečí Stuchlík, potřetí přítomné fanoušky v jedné z početních výhod rozveselil Josef Krejsa. V tuto chvíli nic nenasvědčuje nic tomu, že by Kopřivnice měla dostatek sil na zvrat duelu, nicméně konec zápasu je stále ještě dost daleko.

40:00

39:20

Radim Hradil nahodil puk na branku soupeře a Bartošák nemohl rozehrát. Opava na ledě má druhou formaci a bude ještě chtít zahrozit.

39:00

Začala poslední minuta druhé třetiny.

37:09

37:09 Josef KREJSA - 3:1

37:09

A domácí přesilovku využívají k odskočení na rozdíl dvou branek! Slezané dostali kotouč zpoza branky do nebezpečného prostoru, kde třetí branku přidává JOSEF KREJSA! Asistence: Tomáš Káňa, Dominik Ficek.

36:35

Jiří Pargač podruhé v této třetině putuje za katr. Své vyloučení doplnil slovním komentářem o tom, že "to nejsou šachy". Nechybělo ani nějaké to peprné slovíčko, nicméně na dvou minutách za sekání se nic nemění.

35:32

Slezanu je pískáno zakázané uvolnění, dokonce v kombinaci s ofsajdem. Vhazuje se tak po levici Marka Slíže.

34:30

Solidní závar před Slížem, který musel nadvakrát reflexivně vykopávat kotouč pravým betonem!

33:57

I po Pargačově návratu na kluziště se nicméně hosté musejí bránit.

33:25

Kopřivnice zvládla i druhé oslabení a už hraje v plném počtu.

32:50

Málem bylo srovnáno! Martin Kubík využil chaosu v prostoru opavské modré čáry a zmocnil se kotouče. Jeho následné bekhendové zakončení se od břevna odrazilo mimo hrací plochu!

32:03

Stuchlíkovo zakončení bylo zblokováno do ochranné sítě, domácí zatím v početní výhodě branku neohrozili.

31:11

Řekl bych, že nyní rozhodčí rozhodčí předchozí situaci lehce kompenzují. Za kulantně řečeno lehké hákování jde za katr Jiří Pargač.

30:40

Opavští příznivci se teď dožadovali odpískání kopřivnického faulu, jejich volání ale zůstalo nevyslyšeno.

29:28

29:28 Kryštof STUCHLÍK - 2:1

29:28

Přesně takového gólu, takzvaně z ničeho, se báli vedle mě sedící fanoušci Opavy na druhé straně! Přesně takovým stylem ale nyní udeřil Slezan. Na modré jen tak do kotouče plácnul Tomáš Rousek a letící puk v hodně těžké pozici za záda bezmocného Bartošáka usměrnil KRYŠTOF STUCHLÍK! Asistence: Tomáš Rousek.

29:18

Dominik Ficek svým nahozením hledal Rouskovu teč, ta ale nepřišla.

28:37

Na druhé straně bryskně pálil Radim Hradil, ale také Bartošák je pozorný.

28:19

Slíž to nyní neměl vůbec jednoduché. Při ráně obrovitého Slavíka byl před brankářem Opavy velký provoz, jednička domácích ale nakonec puk udržela ve výstroji.

27:40

Jiří Šindelář se snažil své předchozí zaváhání odčinit a na levé straně našel ve středním pásmu rozjetého Jiřího Brodka. Ten po přechodu do útočné třetiny nestřílel špatně, Bartošák projektil nicméně viděl a zasáhl.

27:19

Opavě první přesilovka zápasu vůbec nevyšla, tři vteřiny před jejím koncem navíc Šindelář vyrobil zakázané uvolnění. Hlaváč se za moment vrátí na led.

26:39

Další nepodařené zakončení Slezanu přináší zákrok hostujícího brankáře. Opava na led posílá první přesilovkovou formaci.

26:01

Dominiku Fickovi rána ideálně nesedla a Bartošák si připisuje rutinní zákrok. Čtveřice Kopřivnických může vystřídat.

25:29

Šance pro domácí, Filip Hlaváč dostává dvě minuty za držení protihráče v rohu vlastní třetiny.

25:09

Jiří Brodek byl při domácím přechodu do útočné třetiny do pásma natlačen dříve, než puk přešel modrou čáru. Ofsajd.

24:55

Slezan odpaluje puk na zakázané uvolnění, nyní pro změnu sledujeme několik slušných střídání Kopřivnice.

24:41

Machova střela byla v mezikruží nepříjemně tečována, ale Slíž se stačil natáhnout hokejkou a kotouč vyrazil.

23:11

Tomáš Rousek na pravém kruhu perfektně předal kotouč skrz hostujícího zadáka Janu Štindlovi, před kterým se otevřela dálnice. Zkušený útočník ale zakončil jen těsně vedle pravé tyče Bartošákovy svatyně!

22:54

Opavským je odpískáno zakázané uvolnění.

22:31

Kryštof Kadula z bezprostřední blízkosti kotouč nedokázal zvednout nad Bartošákův pravý beton.

21:18

Jeden z opavských útočníků teď otočkou z velkého úhlu málem zaskočil Darka Bartošáka. Kotouč se nicméně od vnější strany spojnice odrazil do ochranné sítě.

20:26

Petrekova pohotová rána od modré možná lehce vylekala Slíže, nicméně kotouč rozduněl pouze zadní mantinel.

20:01

Je za námi prvních dvacet minut hry, po kterých rozhodně mohou být s výsledkem spokojenější hosté z Kopřivnice. Ty do vedení poslal vydařenou tečí Dominik Raška, ale Opava v posledních pěti minutách kontrovala brankou Jana Vašenky. Slezan byl po většinu první části hry aktivnějším týmem, markantní je především rozdíl v bruslení obou celků. Pokud se mančaft z města automobilů ve zbytku utkání v tomto směru nezlepší, na body z města svazového prezidenta může pomýšlet jen těžko.

20:00

19:30

Půl minuty před první sirénou Slezan vybojoval další vhazování před Bartošákem.

18:15

Kopřivnice nicméně krizové momenty zvládla a celá unavená pětice už je na střídačce.

17:57

Opavští pokračují ve své aktivitě a svého soupeře teď minutu a půl točili v jeho vlastní třetině. Takový Matej Petrek je po icingu svého týmu rád, že stojí na nohou.

16:19

16:19 Jan VAŠENKA - 1:1

16:19

Máme srovnáno! Opavští vybojovali puk v útočné třetině a kotouč se dostal k rozjetému JANU VAŠENKOVI, jehož střelu zápěstím sice Bartošák ztlumil, ovšem udržet ji nedokázal. Asistence: Adam Beránek.

16:00

Hra se nám nyní dost kouskuje a další přerušení přichází po opavském nahození na branku hostů. To Bartošák raději ukryl ve své lapačce.

15:10

Ondřej Sluštík sice ranou z otočky orazítkoval tyč Slížovy klece, nicméně těsně předtím už se pískalo. Vhazuje se opět v opavské třetině.

14:48

Křídelníci první opavské formace si teď nerozuměli a výsledkem je zakázané uvolnění.

14:36

Hosté po nahození ze středního pásma získávají buly v útočné třetině.

13:18

Dominik Suchý se s pukem ocitl v ofsajdu, což pozornosti rozhodčích neuniklo.

12:33

Velká šance ke srovnání! Opavští ve středním pásmu protečovali kotouč a Kryštof Kadula od útočné modré postupoval na branku sám. Na zádech však cítil dobruslujícího beka a tak raději vypálil, Bartošák si s ranou poradil.

11:40

Čároví sice odpískali zakázané uvolnění hostů, ale nakonec se vhazuje ve středovém kruhu.

10:55

Kopřivnice se po gólu uklidnila a hru zjednodušila. Svěřenci Josefa Doboše se snaží puky jednoduše dostávat ze třetiny.

09:53

Štěpánek nahodil kotouč do pásma a domácí nedovolili Bartošákovi rozehrát. Oba týmy na led před vhazováním posílají čerstvé síly.

09:28

Tomáš Káňa se před chvílí natlačil do kopřivnického brankoviště, ale pokus o efektní zakončení mezi nohama mu nevyšel. Následně byl natlačen na branku a hra musela být přerušena.

07:42

07:42 Dominik RAŠKA - 0:1

07:42

Kopřivnice právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají vedení! Před opavskou střídačkou kotouč na branku nahodil jeden z obránců a dráhu letícího puku nechytatelnou tečí změnil DOMINIK RAŠKA! Asistence: Patrik Gola, Marek Slavík.

07:18

Krejsa už je zpátky na ledě, domácí první oslabení ustáli bez větších potíží. V závěru navíc Bartošáka ještě prověřil přízemní ranou Štěpánek.

06:30

Markovo nahození od modré bylo nepříjemné a Slížovi nejprve vypadlo z rukavice, nicméně Slezan pak puk vyhodil ze třetiny.

05:40

Opava puk vyhazuje z vlastní třetiny.

05:11

Kopřivničtí sice úplně dobře nevyřešili přečíslení tří proti dvou, mrzet je to však nemusí. Krejsa totiž dostává dvě minuty za hákování.

04:00

Radim Štěpánek ve středu ledové plochy parádně od kotouče tvrdým hitem odstavil Michala Veleckého.

03:00

Domácím to v úvodních minutách výrazně lépe bruslí a Kopřivničtí mají velký problém s rozehrávkou ve vlastní třetině.

02:19

Dobré střídání třetí opavské formace, která poprvé zahrozila. Bartošák si zakončení z otočky pohlídal, vhazuje se po jeho pravici.

01:42

Zakázané uvolnění domácích.

01:22

Nahození Kaduly směřovalo před branku do prostoru, kde operoval Josef Krejsa. Tomu se ale letící kotouč nepodařilo sklepnout a Bartošák zůstal bez práce.

00:45

Oba celky už se dostaly do útočného pásma svého soupeře, na první střelu zatím nicméně čekáme.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše, zápas za malou chvíli začne.

HK Opava: Slíž (Nowak) – A. Adamec, Šindelář (C), Ficek, R. Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Gřesík – Brodek, K. Stuchlík, Rousek (A) – Krejsa, Káňa, Kadula – Vašenka, A. Beránek, Štindl – Hradil, Wendelin, Häring.
Trenér: Pavel Zdráhal.

HC ISMM Kopřivnice: D. Bartošák (Kubáň) – M. Marek (A), Petrek, R. Bartošák, Slavík, P. Zeman, Mošnička, Hlaváč, Fojtík – Suchý, J. Mach (C), Pargač – Sluštík (A), Pastor, Siekierka – Raška, Gola, Velecký – Indrst, Spurný, Kubík.
Trenér: Josef Doboš.

Rozhodčí: Rapák – Rychlý, Tvrdý.
Samotné klání na ledové ploše by podle papírových předpokladů mělo být poměrně vyrovnané. Týmy se v rámci přípravy potkaly dvakrát a v obou případech se z pomyslných tří bodů radoval domácí celek.

27.8.2024 HK Opava – HC ISMM Kopřivnice 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Kadula (Brada, Krejsa), 33. Brada (Kadula, Ficek), 40. Rousek (Beránek, Stuchlík), 46. Stuchlík (Brodek) – 24. Suchý (Spurný), 55. Suchý (Jurek, Sluštík). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 98.

10.9.2024 HC ISMM Kopřivnice – HK Opava 6:4 (2:1, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 1. Suchý (Mach), 11. Sluštík (Pargač), 48. Gola (Raška), 54. Bartošák (Slavík, Spurný), 57. Suchý (Mach), 60. Zeman – 18. Krejsa, 30. Adamec (Stuchlík), 31. Pachula (Wendelín), 45. Kalus (Adamec, Stuchlík). Vyloučení: 6:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.
Hezký den z Kravař, kde je dnes na programu úvodní kolo nové sezony druhé ligy. Domácí Opava v něm přivítá v souboji dvou tradičních druholigových účastníků Kopřivnici.

Bude se ve středu vůbec hrát? To byla otázka, kterou si kladly několik předchozích dnů vedení obou klubů. Povodně totiž o víkendu semlely velkou část Opavy, v šíleném stavu skončil také provizorní zimní stadion stojící přímo u koryta řeky Opava. Myšlenky na hokej tak nejspíše ani spousta hráčů stále nemá, duel se nicméně odehraje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:1

Branky a nahrávky: 17. Vašenka (A. Beránek), 30. K. Stuchlík (Rousek), 38. Krejsa (Káňa, Ficek), 59. Rousek – 8. Raška (Gola, Slavík)

Trenér: Pavel Zdráhal

HC ISMM Kopřivnice: D. Bartošák (Kubáň) – M. Marek (A), Petrek, R. Bartošák, Slavík, P. Zeman, Mošnička, Hlaváč, T. Fojtík – Suchý, J. Mach (C), Pargač – Sluštík (A), Pastor, Siekierka – Raška, Gola, Velecký – Indrst, Spurný, M. Kubík.
Trenér: Josef Doboš

Rozhodčí: Rapák – Rychlý, Tvrdý