Tipsport extraliga

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc

4:2

konec (0:2, 1:0, 3:0)

18.09.2024, 17:30 • ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav • 1. kolo • Lukáš Chuchválek

Tipsport: 2.03 4.27 3.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše, děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dne. (19:54:36)
Je dobojováno, Boleslav zažívá nakonec vítěznou premiéru proti tradičně urputnému soupeři, který v první třetině znechuťoval domácím hru, navíc vstřelil dvě branky. Od druhé třetiny Boleslav výrazně zlepšila svůj výkon, nedala soupeři moc čuchnout, výrazně ho přestřílela a pustupně, ale nakonec přece začala střílet góly. Ve třetí třetině vyrovnala a pak otočila vývoj ve svůj prospěch. Tři body tedy zůstávají doma.

Hráči zápasu:
Adam Jánošík (MBL)
Pavel Musil (OLO)

58:50 5/5

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Bruslaři efektivně obírali soupeře o čas zdánlivě zbytečnými přihrávkami podél mantinelů v útočném pásmu. Když se Olomouci podařilo konečně získat puk, nedokázali vyhodit. Pak se otevřela možnost pro střelu Fořta, který dostal namazáno na modrou, jenž našel DOMINIKA LAKATOŠE, který definitivně rozhoduje zápas! Asistence: Tomáš Fořt.
Lakatoš D., Fořt T., Čech A., Jánošík A., Skalický P.
Navrátil J., Káňa J., Sirota J., Rutar A., Kusko S.

57:28

Orsava po zisku puku v obranném pásmu přejel s dalšími dvěma spoluhráči a vypálil nepříjemně pod lapačku. Furch se musel až podívat za sebe, protože jeho zásah nebyl úplně přesvědčivý, ale uviděl puk v síti ochranné, nikoliv v brankové.

56:40

Po vhazování se jeden z kohoutů opřel do puku a Petr Fridrich před bránou nepříjemně tečí přizvedl střelu. Do brány však nezamířila.

56:24

Ale nakonec jim kohouti utekli před Dominika Furcha. Po komerční pauze se bude vhazovat v boleslavském pásmu po jeho levici.

55:49

Boleslav nadále útočí, ale již nemusí spěchat. Stačí držet kohouty zavřené před klecí.

54:19 5/5

Boleslav otáčí vývoj utkání ve svůj prospěch, když se před ADAMEM JÁNOŠÍKEM otevřela dálnice, když Olomouc špatně vyhodila kotouč přímo ke slotu. Měl čas popojet blíž a správně si vybral, kudy prostřelí Jakuba Sedláčka. Bez asistence.
Jánošík A., Buchtele J., Doležal Z., Lintuniemi A., Hradec V.
Kohout M., Fridrich P., Rašner A., Nahodil L., Škůrek D.

53:16

Lakatošův protiútok nevyšel. Jeho rána prosvištěla kolem levé tyčky.

52:32

52:23

Kunc napálil puk opět zleva poté, kdy si olomoučtí vyměňovali dlouho puk.

51:20

Kolmá rána přes brankoviště nenašla nikoho tečujícího z olomouckých řad.

51:03

Sudí vykazují hru z pásma Boleslavi pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

50:54

Káňa zleva pálil do Furcha, akce Olomouce pokračuje.

50:32

Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
Zdeněk Doležal – 2 min., napadení.

50:01

Boleslav se po neúspěšné ofenzivě stáhla za vlastní bránu. Jeden z hráčů Olomouce musel střídat po nastřelení ruky pukem.

48:50

Na druhé straně pálil tvrdě Alex Rašner, ale jen do plexiskla za bránou.

4:2

Branky a nahrávky: 25. Doležal (Jánošík, F. Pavlík), 44. Skalický (Fořt), 55. Jánošík, 59. Lakatoš (Fořt) – 15. Fridrich (Rašner, Nahodil), 16. P. Musil (Orsava, Sirota)

BK Mladá Boleslav: Furch (J. Růžička) – Pyrochta (A), Čech, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík (C), F. Pavlík, Havlín – Skalický, Fořt (A), Lakatoš – Buchtele, Hradec, Doležal – Junttila, Čajka, Rekonen – Dvořáček, Závora, Stránský – Malát.
Trenér: Richard Král

HC Olomouc: Sedláček (Machovský) – Ondrušek (C), T. Černý, Sirota, Rutar, Rašner, Řezníček, Korenčík, Škůrek – Káňa (A), P. Musil, Orsava – Kunc, Kusko, Navrátil – Fridrich, Nahodil (A), Kohout – Anděl, Knotek, Doktor.
Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Mejzlík, Květoň – Frodl, Kajínek