15.09.2024, 17:00 • Utilita Arena, Sheffield • 4. kolo • Matěj Skula

Tipsport: 4.37 4.59 1.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek všechno, přeji hezký večer a třeba zase někdy na počtenou. (19:26:51)

Trestné minuty: 4:4
Vyhraná vhazování: 22:34
Zákroky: 22:31
Hity: 8:3
Britský Sheffield poráží v rámci hokejové Ligy mistrů švédskou Skellefteu a po výhře 3:2 si připisuje tři body do tabulky.
Domácím se opravdu povedl vstup do utkání, neboť hned ve třetí minutě otevřel skóre Brandon Whistle, který se trefil přesně pod horní tyčku. O minutu později na něj navíc navázal Joel Janatuinen a bylo to už o dvě branky. Hosté se do zápasu vrátili asi v polovině první části, kdy nejprve snížil Andreas Johnson a o chvíli později srovnal na 2:2 střelou z mezikruží Zeb Lindgren.
Ve druhé periodě byli lepší Steelers a také si vzali své vedení zpět. V čase 34:03 totiž dostal Mark Simpson parádní nahrávku od Huttuly a následně překonal jinak skvěle chytajícího brankáře Hellnema.
Ve třetí části hry začala hrát aktivněji Skellefteå, jednu z šancí měl Rickard Hugg, ale trefil jen beton brankáře Greenfielda. Na druhé straně mohl pojistit vedení Steelers Robert Dowd, jenže jeho ránu zastavila horní tyčka. Hosté ze Švédska to v závěru zkusili v šesti, avšak gól už nedali a Sheffield si tak připsal cennou výhru 3:2.

59:37

Hráčům AIK utíká puk do středního pásma, Sheffield už je blízko třem bodům.

59:18

Domácí dokázali dostat puk alespoň do středního pásma.0

58:47

Pokus jednoho z domácích hokejistů na prázdnou branku končí vedle, píská se icing.

58:29

Hosté už hrají v šesti.

57:21

Domácí hokejisté zatím odolávají, tlak soupeře ale o nadále roste.

56:05

Brankář Greenfield zasáhnul proti střele od modré čáry, domácí poté vyhazují.0

55:38

Průnik Vuolleta byl zastaven čistě, domácí ale nedokázali dostat puk z obranné třetiny.

54:48

Tlak Skelleftei začíná narůstat. Do další šance se dral Johnson, ale puk poté nedostal přesně.

54:02

Domácí hokejisté teď velmi ochotně padali na led a nakonec dokázali fotbalově dostat puk do středního pásma.

53:39

Simpson zakončit nedokázal, nicméně Steelers i nadále drží kotouč ve své moci.

52:53

Heikkinenova střela neprošla, domácí hráči vzápětí odehrávají puk do bezpečí.

52:24

Vallerand sice znovu zdržel na pár okamžiků hosty, kteří ale poté puk získali a zase rychle míří do ofenzivy.

51:56

Pudas si vybruslil až ke střele, tu ale poslal těsně vedle vzdálenější tyče.

51:24

Po vhazování jsou navíc hosté vyhnáni mimo útočnou třetinu hrací plochy.

3:2

Branky a nahrávky: 3. Whistle (Miceli, Guimond), 4. Janatuinen (Saucerman, Cormier), 35. Simpson (Huttula, Diffley) – 10. Johnson (Granberg, Lindberg), 11. Lindgren (Hugg, Bergqvist)

Sheffield Steelers: Greenfield (De Filippo) – Saucerman, Cormier, Diffley, Huttula, Tansey (A), Guimond – Leavens, Watling, Balmas – Vallerand, Dowd (C), Juusola – Janatuinen (TS), Simpson, Ciampini (A) – Miceli, Whistle, Shudra
Trenér: Aaron Fox

Skellefteå AIK: Hellnemo (Lindvall) – Pudas (C), Granberg, Johansson, Sundqvist, Lindgren, Bergqvist – Heikkinen, Nilsson (A), Hugg (A) – Eriksson, Lindholm, Dzierkals – Davidsson, Lindberg, Johnson (TS) – Vuollet, Forsfjäll, Vesterlund
Trenér: Robert Ohlsson

Rozhodčí: C. Debuche (FRA), A. Dalton – R. Fraley, I. Kisil (vš. GBR)

Diváci: 7 844

02:47 SHE 1:0 Whistle (Miceli, Guimond)
03:42 SHE 2:0 Janatuinen (Saucerman, Cormier)
09:38 SKE 2:1 Johnson (Granberg, Lindberg)
10:57 SKE 2:2 Lindgren (Hugg, Bergqvist)