Rytíři Kladno – Banes Motor České Budějovice

1:4

konec (0:2, 0:0, 1:2)

14.09.2024, 14:00 • ČEZ stadion, Kladno • 4 • Skupina A • Petr Frömel

Až do poloviny třetí třetiny zůstával stav nezměněn, pak se hostům povedlo využít přesilovou hru a zdálo se být o vítězi jasno. Domácí se ale nevzdali a po využité početní převaze snížili, následně ale nevyužili pětiminutovou početní výhodu a žádné drama se tak nekonalo, naopak jihočeský tým gólem do prázdné brány definitivně pojistil své zasloužené vítězství. (16:33:35)

59:58

59:58 Dominik KONÍŘ - 1:4

59:58 5/6

České Budějovice právě vstřelily branku!
Domácí si až trestuhodně hráli s pukem v obranném pásmu, načež o něj přišli a DOMINIK KONÍŘ zády k prázdné bráně poslal puk z ostrého úhlu bekhendem za čáru.
Asistence: Jan Bartuška.
Koníř D., Bartuška J., Hečko M., Šrámek J., Benda M.
Mahovský D., Hausner E., Honisch A., Hlavsa F., Hotařík M., Pojkar D.

59:20

Hosté se dostali s pukem do útočného pásma, trefit prázdnou bránu se jim nepovedlo.

59:00

Další zakázané uvolnění hostů.

58:44

Icing Českých Budějovic, Kladno hraje v šesti.

58:08

A hosté jsou kompletní.

58:02

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:30

Jiří Novotný se snažil individuálně projít před domácího brankáře, to se mu sice nepovedlo, ale svému celku získal cenný čas.

56:15

Dlouhá početní výhoda se Kladnu moc nedaří, pro puk musí ke své bráně.

55:35

Znovu se Jihočeši osvobozují.

55:07

Domácím nevyšla kombinace a soupeř vyhazuje do bezpečí.

54:30

Jiří Novotný vypíchl soupeři puk a vydal se do útoku, byl odstaven zákrokem na hranici pravidel, hra pokračuje.

53:50

Hosté jsou ve čtyřech.

53:08

Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
Tobby Hřebejk – 5 min. + OK, vražení na hrazení, odpyká Max Benda.

52:52

52:52 František MAULIS - 1:3

52:52 5/3

Kladno právě vstřelilo branku!
Také Kladno využívá přesilovku a ještě vykřesává naději. FRANTIŠEK MAULIS tečoval Hausnerovu střelu od modré a puk nasměroval k bližší tyči mimo dosah Jelínka, jenž si tak čisté konto nepřipíše.
Asistence: Eliáš Hausner a Marek Hotařík.
Maulis F., Hausner E., Hotařík M., Hlavsa F., Honisch A.

50:21

Nepříliš prudká střela jednoho z kladenských hráčů končí u Jelínka.

49:33

49:33 Matyáš SCHMIED - 0:3

49:33 4/3

Hosté poprvé využívají početní převahu a deset minut před koncem vedou o tři góly. MATYÁŠ SCHMIED si zpracoval přihrávku na hranici pravého kruhu a švihem kolem lapačky gólmana poslal puk za jeho záda.
Asistence: Martin Hečko a Jakub Pekař.
Schmied M., Hečko M., Pekař J., Koníř D.
Hausner E., Zeus S., Gelhof A.

49:17

Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
Jakub Borkovec – 2 min. + 10 min. osobní trest, nesportovní chování.

46:15

Jiří Novotný zakončoval bekhendem, domácí brankář vyráží puk svými betony.

45:09

Matěj Švec se dostával do šance, Barchánek však hokejkou odehrál puk do bezpečí.

44:49

Úvodní aktivita poněkud uvadla, znovu je často přerušováno.

43:03

Kladno špatně střídalo a byla z toho šance, Michal Šíma ujel na brankáře, avšak blafákem do bekhendu jej překonat nedokázal.

42:16

Kladno střílí ze všech možných pozic, teď ihned po buly střílel jeden z hráčů, ale Jelínek je zatím nepřekonatelný.

40:22

Kladno hned vyrazilo do útoku a prověřilo Jelínka několika střelami, ten však drží svůj tým.

40:01

Dlouhá druhá část trvala, jež trvala čtyřicet minut, gól v ní ale nepadl. Oba celky měly šance jej dosáhnout, domácí mohli snížit, hosté naopak odskočit, avšak nestalo se ani jedno a jihočeský mančaft tak nadále vede u dva zásahy a Jelínek hájí čisté konto.
Další třetina začne přibližně v 15:45.

40:00

39:40

Kladno málem vsítilo gól do kabin, Jelínek vyrazil střelu protihráče špičkou levého betonu.

39:15

Ofsajd domácího klubu.

39:02

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:40

Nepříjemně skákavý puk nadělal Barchánkovi nemalé problémy, nechybělo moc a Jihočeši šli kuriózní brankou do třígólového trháku.

37:52

Kladno přečkalo i tohle oslabení.

37:48

Michal Šíma se málem ocitl tváří v tvář brankáři, na přihrávku o kousek nedosáhl.

37:21

Znovu musel Barchánek vyrážet kotouč ramenem, hosté velmi často střílí do horních pater jeho brány.

36:51

Jan Smejkal trefil domácího brankáře do ramene, k dorážce se snažil dostat Lukáš Chaloupka, avšak ze vzduchu kotouč netrefil.

36:38

Ondřej Přibyl dvakrát střílel, nejprve do pravého betonu brankáře a o chvíli později do jeho náruče.

35:52

Antonín Honisch – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

35:52

Domácí se snažili puk vyhodit, ten doputoval ven z ledové plochy a bude se vylučovat.

35:16

Josef Šrámek střílel po ledě a puk ještě stačil někdo tečovat, leč mimo bránu.

34:40

Štěpán Kučera vystavil stopku Jiřímu Novotnému, který hodně tvrdě narazil. Vše bylo v rámci pravidel.

33:56

Kladno je kompletní.

33:51

Teď ale propadlo v obraně a hosté vyrazili tři na jednoho, přečíslení ukončil nebezpečnou střelou z mezikruží Martin Hečko a Barchánek možná ani sám nevěděl, jak se mu podařilo kotouč vyrazit.

33:31

Kladno se dobře brání a opět vyhazuje.

33:15

Hosté špatně zakombinovali v útočném pásmu a musí pro puk zpátky.

32:43

Jan Bartuška netrefil kotouč ideálně a adresoval jej daleko vedle brány.

32:24

Kladno vyhazuje přes všechny čáry.

31:56

Jakub Borkovec – 2 min., napadení.

31:56

Na ledě zůstává ležet jeden z hráčů hostujícího celku, nevypadá to moc dobře.

31:28

Avšak i České Budějovice jsou kompletní, aniž musely řešit nějaké nebezpečí.

30:36

Kladno je kompletní a začíná jeho zkrácená přesilovka.

30:04

Barchánek opět zasahuje, když ukrývá kotouč do své lapačky.

29:28

29:03

Současné vyloučení:
David Pojkar – 2 min., hrubost.

Tobby Hřebejk – 2 min., hrubost.

29:03

Po Chaloupkově střele vzešla v brankovišti velká strkanice a bude se opět vylučovat.

28:36

Antonín Honisch – 2 min., faul kolenem.

27:39

Skrumáž před hostující bránou, několik kladenských hokejistů se snažilo dostat puk za čáru, ovšem Jelínek situaci ustál a drží čisté konto.

27:13

Středočeský tým je kompletní.

27:02

Jakub Borkovec střílel nepříjemně do horní části brány a Jelínek musel zasáhnout ramenem.

26:57

Budějovicím se tahle početní výhoda nedaří, napřed se domácím povedlo vyhodit a vzápětí se Jihočeši provinili ofsajdem.

26:11

Lukáš Chaloupka střílel z otočky vedle vzdálenější tyče.

25:28

Domácí vyhazují puk do bezpečí.

25:13

Štěpán Kučera – 2 min., podrážení.

24:32

Martin Hečko si sjížděl před odkrytou část domácí brány na přihrávku, té se ale nedočkal.

24:08

Velká šance Kladna na snížení, Antonín Bobek si zpracoval přihrávku a z dobré pozice pálil zřejmě do masky brankáře Budějovic.

23:37

Jelínek musel být v pozoru, nepříjemný pokus, jenž směřoval mezi jeho betony, však chytil.

22:57

Hosté vyrazili do přečíslení tři na jednoho, Dominik Koníř dostal přihrávku na střed, následně udělal brankáři kličku do forhendu, kterou ale nedotáhl až do konce.

21:58

Jakub Matějka se snažil pálit hned po buly, trefil však pouze protihráče před sebou.

21:31

Jan Smejkal pálil z dálky do betonů kladenského brankáře.

21:06

Jelínek si pohlídal střelu k pravé tyči, kterou vyrazil pravým betonem.

20:01

Úvodní část přinesla dvě branky, o obě se postaral hostující celek. Ten byl zpočátku o něco aktivnější a ujal se vedení, domácí byli velmi blízko vyrovnání v přesilovce, avšak nepovedlo se a přišel trest, když v poslední minutě inkasovali podruhé.
Další třetina začne přibližně ve 14:49.

20:00

19:17

19:17 Dominik KONÍŘ - 0:2

19:17 5/5

Hosté v poslední minutě zvyšují svůj náskok. Po chybě Kladna v útočném pásmu dokázal projet mezi dvěma jeho obránci DOMINIK KONÍŘ, jenž se tak dostal sám před brankáře, jehož překonal střelou nad vyrážečku.
Asistence: Matěj Švec.
Koníř D., Švec M., Přibyl O., Hečko M., Schmied M.
Borkovec J., Mahovský D., Honisch A., Hotařík M., Pojkar D.

19:02

Běží poslední minuta první třetiny.

18:35

Budějovice sice ukázaly dobrý forčeking, jenže následně vyhodily puk pouze na zakázané uvolnění.

17:39

Barchánek neudržel Švecovu střelu ve výstroji, poblíž však nebyl nikdo z protihráčů a tak se kladenskému brankáři povedlo kotouč rychle schovat pod lapačku.

16:58

Domácí vyrazili ve dvou proti dvěma, avšak puk jen nahodili za bránu a odjeli střídat.

15:23

A vzápětí rovněž zakázaným uvolněním, hra je v posledních minutách poměrně často přerušována.

15:00

Jihočeský celek vyrazil do útoku, avšak provinil se ofsajdem.

14:17

Tečovaný puk opustil hrací plochu, znovu je tak přerušeno.

13:57

Kladno vyhodilo puk na icing.

12:56

Jakub Pekař nahazoval kotouč z dálky, avšak žádný z jeho spoluhráčů se nedostal k teči.

12:45

Parádním zákrokem lapačkou se blýskl domácí gólman, jenž kryl střelu od modré čáry.

12:15

Budějovice dlouho obléhali bránu Kladna v útočném pásmu, ohrozit ji se jim však nepovedlo.

10:40

Špatná kombinace Kladna vede ke ztrátě kotouče.

10:18

Je pískán icing, třebaže Jan Bartuška měl rychlost a puk by možná dobruslil jako první.

09:31

Hostující celek je kompletní.

08:24

Filip Hlavsa dostal parádní křižnou přihrávku před odkrytou bránu, trestuhodně ale kotouč do ní nedokázal usměrnit. Tohle měl být gól.

07:52

Nebezpečný pokus z dálky prošel vedle levé tyče budějovické brány.

07:31

Lukáš Chaloupka – 2 min., faul kolenem.

07:07

07:07 Matěj ŠVEC - 0:1

07:07 5/5

Je tu první gól utkání. Jihočeši ujeli do přečíslení tři na dva, MATĚJ ŠVEC se rozhodl pro střelu příklepem od modré lajny a jeho čistý průstřel doputoval až za gólmanova záda.
Asistence: Filip Voráček a Max Benda.
Švec M., Voráček F., Benda M., Bartuška J., Šrámek J.
Borkovec J., Mahovský D., Hotařík M., Gelhof A., Pojkar D.

06:22

David Pojkar najel s pukem až před hostujícího brankáře, zblízka jej však překonat nedokázal.

05:49

05:15

Další střela od modré, která šla mezi betony gólmana, i v tomto případě byl Barchánek úspěšný.

04:29

Střelu švihem od modré čáry chytá Barchánek do náruče.

03:49

Samuel Zeus – 2 min., podrážení.

03:15

Martin Hečko dostal přihrávku mezi kruhy, ale než stačil vystřelit, o kotouč přišel.

02:28

Nahození z dálky kladenský brankář bez potíží kryje a hned rozehrává.

01:49

01:24

Hosté se dostávali do šance, kdy jeden z hráčů ujel kladenské obraně, avšak bekhendem zblízka mířil mimo.

00:01

Rytíři Kladno: Barchánek (D. Šrámek) – Borkovec (C), J. Matějka, Špacír, Hausner (A), Zeus, Š. Kučera, Mahovský – Gelhof, Irlbek, Bobek – Pojkar, Hotařík, Hlavsa – Sivek, Honisch (A), Maulis – Boháček.
Trenér: P. Procházka.

Banes Motor České Budějovice: Jelínek (Schejbal) – Schmied (C), J. Šrámek (A), M. Švec, Pekař, Smejkal, Benák – Hřebejk, Koníř, Hečko (A) – J. Novotný, M. Šíma, Voráček – Přibyl, Benda, L. Chaloupka – Bartuška.
Trenér: R. Skuhrovec.

Rozhodčí: M. Píša – J. Stacho, J. Koliš.
Rytíři Kladno

Domácímu celku vstup do sezóny nevyšel. V 1. kole zajížděl na led Plzně, kde se soupeřem hrál nerozhodně po první třetině, ten však v té druhé třemi zásahy Kladnu odskočil a duel nakonec skončil 4:1. Ve druhém klání přivítali Rytíři na svém ledě jiný západočeský tým, a sice Karlovy Vary, od kterých schytali debakl 0:7.

Banes Motor České Budějovice

Hosté hráli se stejnými soupeři. Nejprve v Karlových Varech prohráli těsně 5:6, třebaže po první třetině vedli 3:2, ve druhém případě brali bod za porážku 3:4 v prodloužení s Plzní. Ta na jihu Čech vedla po čtyřiceti minutách 3:2, protivník srovnával v 52. minutě. Který z dnešních mančaftů dnes zaznamená první výhru v sezóně?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

1:4

Branky a nahrávky: 53. Maulis (Hausner, Hotařík) – 8. M. Švec (Voráček, Benda), 20. Koníř (M. Švec), 50. Schmied (Hečko, Pekař), 60. Koníř (Bartuška)

31:56 KLA 2 Borkovec, napadení
35:52 KLA 2 Honisch, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
47:06 CEB 2 Přibyl, krosček
47:42 KLA 2 Pojkar, podrážení
48:34 CEB 2 Hřebejk, sekání
49:17 KLA 2+10 Borkovec, nesportovní chování+nesportovní chování
49:33 CEB 0:3 Schmied (Hečko, Pekař)
50:55 CEB 2 Hečko, držení
51:50 CEB 2 Koníř, podrážení
52:52 KLA 1:3 Maulis (Hausner, Hotařík)