Extraliga dorostu

HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

0:5

konec (0:1, 0:2, 0:2)

14.09.2024, 13:00 • Holešovice, Sportovní hala Fortuna • 4 • Skupina A • Matyáš Hampl

Je dobojováno! Pražanům nevyšla ani závěrečná třetina, kterou prohráli po dvou brankách Jiřího Maxy v oslabení výsledkem 2:0. To už je ode mne dnes vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek deštivé soboty. (15:08:09)

59:56

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
Vojtěch Černý – 2 min., podrážení.

59:21

Po faulu v útočné třetině Plzně se bude vylučovat znovu na straně Pražanů, zatím probíhá výhoda.

58:50

Ani po této střele z levé strany se domácím nepodařilo dostat kotouč za záda brankáře Poustky.

58:21

Sparťané dokázali vybojovat kotouč za svou brankou a snaží se o kosmetickou úpravu skóre, ta ale nepřichází.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:50

Další plzeňské zakončení končí vedle sparťanské svatyně.

57:03

Je odpískaný plzeňský ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

56:42

Přihrávka našla na pravém kruhu úplně volného Jana Fodora, jehož zamonceni přestřelilo sparťanskou branku.

56:23

Plzeňští ještě nekončí a po dalším zákroku Filipa se jim podařilo získat útočnou třetinu.

55:58

Tým HC Škoda Plzeň hraje v plném počtu.

55:28

55:28 Jiří MAXA - 0:5

55:28 4/5

Plzeň právě vstřelila branku!
Pro domácí tohle je už obrovský debakl a facka do dalších zápasů! Po přihrávkách v útočné třetině totiž přišla chyba na modré čáře a samostatný únik JIŘÍHO MAXY, jenž svým druhým gólem v zápase dokázal připálit kotouč k pravé tyči Filipovy branky – 0:5! Bez asistence.
Maxa J., Mečl M., Kamas J., Ferda T.
Hoznourek D., Michálek M., Čížek J., Holoubek Š., Heřman D.

55:19

Až teď se podařilo Pražanům udržet kotouč v útočné třetině.

54:56

Sparťanům se nedaří vůbec udržet puk na útočné polovině, protože Plzeň znovu vyváží kotouč až do útočné třetiny.

54:30

A znovu se Škodě podařilo osvobodit vyhozením až k brankáři Filipovi.

54:18

Plzeňští ihned po buly dostali kotouč z obranné třetiny.

53:58

Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
Šimon Bělík – 2 min., faul kolenem.

53:56

Ztráta na obranné modré čáře potrestána v podobě sparťanské branky nebude, ale bude se vylučovat.

53:27

Tvrdá rána z pravé strany útočné třetiny pouze prosvištěla vedle plzeňské svatyně.

52:50

Vhazuje se v útočné třetině Pražanů, kteří se snaží o čestný úspěch v podobě úpravy skóre.

51:47

51:30

S domácím týmem to dnes vypadá hodně špatně, ani přesilovky se Sparťanům nedaří.

50:40

50:40 Jiří MAXA - 0:4

50:40 4/5

O sudu dnešního utkání je velmi pravděpodobně rozhodnuto! Chybu brankáře Filipa potrestal vyjetím zpoza branky a zasunutím puku k bližší tyči JIŘÍ MAXA – 0:4! Bez asistence.
Maxa J., Kamas J., Ferda T., Tománek M.
Hoznourek D., Michálek M., Kadlec O., Nejedlý R., Cvikl J.

50:20

Plzeňští hokejisté znovu vyhazují přes všechny čáry a dokázali se osvobodit ze sparťanského sevření.

49:47

Matyáš Fiala – 2 min., hákování.

49:30

Zákrok si připisuje také Filip Filip. Vhazuje se po jeho levé ruce.

49:09

Oba týmy bojují o vydolování kotouče za plzeňskou brankou a lépe tato situace dopadla pro Plzeň.

48:44

Hra je znovu přerušená po zákroku hostujícího gólmana. Vhazuje se ve sparťanském útočném pásmu.

48:28

48:06

Plzeňští hokejisté opět vyhodili přes všechny čáry a s pukem si zahraje znovu brankář Filip.

47:29

Rychlý protiútok Plzně po ztrátě Sparty na útočné modré čáře brankáře Filipa vystrašil jen částečně. Rána z pravé strany pokutového ale skončila vedle.

47:16

Brankář Eliáš Poustka si připisuje další klíčový zákrok a stále drží v tomto utkání čisté konto.

46:28

Jan Fodor – 2 min., nedovolené bránění.

46:18

Sražené nahození od modré čáry končí vysoko v ochranné síti, Plzeňští ale stále zůstanou v útočné třetině.

46:11

Další přerušení hry, je odpískáno sparťanské zakázané uvolnění a vhazuje se po pravé ruce Filipa Filipa.

45:47

Další špatný přechod Plzně do útočné třetiny, píská se ofsajdové postavení.

45:21

Sparťané se po delší odmlce dostali znovu k brance Eliáše Poustky a snaží se o vrácení se do zápasu.

44:55

Tým HC Sparta Praha hraje v plném počtu.

44:47

Je odpískáno postavení mimo hru hostů, vhazuje se ve středním pásmu.

44:06

Další vyhození domácího mužstva znamená osvobození se pro domácí.

43:40

Sparťané po delší době vyhazují přes všechny čáry.

43:10

Sražená střela od modré čáry končí v rohu kluziště, Plzeňští ale stále kombinují.

42:55

Vojtěch Černý – 2 min., vražení na hrazení.

42:19

41:57

Sparťané se dokázali ubránit a posílají kotouč až k brankáři Poustkovi.

41:23

Plzeňští hokejisté hrají stále přesilovou hru díky pětiminutovémi vyloučení a teď kombinují v útočné třetině.

40:56

40:17

Úvodní buly závěrečné dvacetiminutovky vyhráli Pražané, kteří budou muset dotahovat tříbrankové manko.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:36.
Druhá třetina tohoto klání je za námi! Sparťané sice navýšili svou aktivitu, jenže nedokázali vstřelit branku a byli za to potrestáni. Nejprve se trefil za hosty Eliáš Matoušek a poté proměnil pětiminutovou přesilovku svým druhým gólem v zápase Matěj Tománek.

40:00

39:30

Závěr třetí třetiny už se dohraje bez žádných ostrých soubojů. Nejspíše v plzeňském útočném pásmu.

37:47 5/4

Škoda využívá pětiminutovou přesilovku ihned na jejím začátku a jde si za vítězstvím v tomto zápase! Jiří Kamas předal na modré čáře kotouč Janu Fodorovi, jeho bomba od modré sice pouze rozezvučela tyč, ale na brankovišti se nejlépe zorientoval MATĚJ TOMÁNEK, jenž se trefuje podruhé v zápase – 0:3! Asistence: Jan Fodor a Jiří Kamas.
Tománek M., Fodor J., Kamas J., Maxa J., Pitter V.
Černý V., Toms M., Prichodko S., Strachota J.

37:40

Plzeňští se ihned na začátku pětiminutové přesilovky usadili v útočné třetině a brankář Filip Filip si připisuje další zákrok.

37:19

Patrik Poláček – 5 min. + OK, faul kolenem, odpyká Lucas Vágner.

37:19

Po tvrdém a nebezpečném zákroku zůstal na ledě ležet plzeňský hráč, bude se vylučovat a na ledě se strhla poměrně velká bitka!

36:33

Škoda stále kombinuje v útočné třetině, rána z mezikruží proletěla vedle tyče sparťanské svatyně.

35:48

Plzeňští nemají dost a po přihrávce zpoza branky střílel další plzeňský hráč, jenže tentokrát ho Filip dokázal vychytat.

34:58

34:58 Eliáš MATOUŠEK - 0:2

34:58 5/5

Hosté se dočkali a navyšují své vedení! Filip Stupka vybojoval kotouč za sparťanskou branku, tam si ho převzal ELIÁŠ MATOUŠEK, najel s ním až před brankáře Filipa, kterého prostřelil zakončením mezi betony – 0:2! Asistence: Filip Stupka.
Matoušek E., Stupka F., Kamas J., Ferda T., Bělík Š.
Žuffa S., Michálek M., Nejedlý R., Cvikl J., Poláček P.

34:29

Domácím se nepovedl další rychlý protiútok a puk mají opět plzeňští hokejisté.

33:47

Od modré čáry znovu vypálil Matěj Toms a po jeho ráně se za brankou Plzně strhla menší mela o puk. Vyhráli ji Plzeňští a ti míří kupředu.

33:16

Po střele od modré čáry zasahuje plzeňský brankář Eliáš Poustka. Bude se vhazovat v útočné třetině Sparty po pravé ruce gólmana v modrém dresu.

32:30

Obrovská šance domácích! Na branku Plzně ujížděla dvojice Sparťanů, jeden z nich přistrčil kotouč přes prázdnou branku Radku Nejedlému, jenž ale trestuhodně přestřelil odkrytou část plzeňské svatyně!

31:28

Po vhazování se nepodařilo Plzni udržet v útočné třetině a na puku jsou znovu Pražané.

30:58

Hra se nám po delší době trochu uklidnila a na puku jsou momentálně hostující hokejisté.

30:31

Je odpískaný ofsajd hostující Plzně. Vhazuje se ve střední třetině.

30:14

Střela z levé strany útočného pásma Plzně docela vylekala Filipa, ten si připisuje zákrok levým betonem.

29:46

Škoda uklidňuje průběh hry držením kotouče v obranné třetině.

29:13

Sparťané se snaží v útočném pásmu o vyrovnání skóre tohoto utkání, obrana Plzně dnes ale pracuje skvěle.

28:52

Po dalším přerušení hry se bude vhazovat po pravici sparťanského brankáře Filipa Filipa.

28:37

28:10

Po další střele z prostoru mezi kruhy se už podařilo Sparťanům vyhodit puk pryč z obranné třetiny.

27:40

Plzeňští hokejisté se snaží o zvýšení skóre a využití této přesilové hry. Střely hostů jsou ale velmi nepřesné.

26:50

Současné vyloučení:
Matěj Toms – 2 min., hrubost.

Šimon Bělík – 2 min., hrubost.

26:50

Po přerušení se strhla na ledě menší potyčka, bude se vylučovat na obou stranách.

26:37

David Hoznourek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

26:23

Sparta se stále držela v útočné třetině, jenže po špatné přihrávce se dostanou do útoku také Plzeňští.

25:50

Další vyhození na zakázané uvolnění nechá Sparťany pokračovat v útočné třetině.

25:43

Nelehká práce pro Eliáše Poustku, zakončení z bezprostřední blízkosti mu ale zůstalo někde ve výstroji. Plzeňský brankář tak i po této velké šanci drží čisté konto!

25:11

Zakázané uvolnění hostujícího celku znamená vhazování po pravici plzeňského brankáře Eliáše Poustky.

24:42

Sparťané se opět dostali za modrou čáru a snaží se pokračovat v útoku souboji u levém mantinelu.

24:07

Po přerušení v obranném pásmu Sparty znovu vystřídali domácí trenéři brankáře. Nejspíše tam byl pouze problém s výstrojí.

24:07

Střídání brankářů v týmu HC Sparta Praha:
ze hřiště odchází Tomáš Makarius, přichází Filip Filip.

23:37

Sparťané se tlačili znovu do rychlého kontru, jenže zakončit nedokázali a hra se přesouvá opět na stranu druhou.

23:10

Po delší době se snažili o ohrožení branky také domácí hokejisté, ti ale z protiútoku nedokázali ani zakončit.

22:30

Plzeňští hokejisté se stále drží v útočné třetině a kombinují po mantinelu. Sparťané jim ale moc prostoru nerozdávají.

22:05

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útočné třetině Škody Plzeň.

21:34

Do útoku už míří opět Pražané, kteří se snaží být aktivnější než v první třetině a chtějí vyrovnat.

21:01

ze hřiště odchází Filip Filip, přichází Tomáš Makarius.

21:01

Po dlouhé době si zákrok připisuje také brankář Eliáš Poustka, proto se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

20:34

20:17

Úvodní buly druhé třetiny vyhráli hráči Plzně, kteří dohrávají ještě dvojnásobnou přesilovku.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 13:45.
První třetina tohoto duelu Skupiny A Extraligy dorostu mezi Spartou a Plzní je za námi. Lépe zatím vychází zápas Plzni, která byla celou první třetinu aktivnější a po zásluze dokázala otevřít skóre, když se kuriózně trefil Matěj Tománek.

20:00

19:46

Po zakončení od modré čáry se k dorážce tlačil Matěj Tománek, puk ale nedokázal zkrotit a nezakončil.

19:19

Zámek Škody se rychle utahoval, špatná přihrávka ale donutila Sparťany kotouč vyhodit.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:39

Sparťané se budou dlouho bránit ve třech, nicméně hned po buly vyhazují až k plzeňskému brankáři.

18:34

Štěpán Holoubek – 2 min., vysoká hůl.

18:20

Sava Prichodko – 2 min., podrážení.

18:02

Tým HC Sparta Praha hraje v plném počtu. Nicméně se bude znovu vylučovat na straně Pražanů. Přesilovka tak bude po přerušení pokračovat.

17:41

Plzeňští se nechtěli vzdát útočné třetiny i za cenu signalizace čárového rozhodčího. Proto se píská úmyslný ofsajd a vhazuje se po levici brankáře Poustky.

17:07

Střelecké zakončení od levého mantinelu projelo celým útočným pásmem a dostalo se až do obranné třetiny Plzně.

16:44

Další plzeňský pokus od modré čáry byl pouze zablokovaný. Škoda je ale stále v útočné třetině.

16:15

Nepovedené zakončení plzeňského hráče se dostalo k domácím, kteří vyhazují přes všechny čáry.

16:02

Adam Burda – 2 min., držení.

15:28

Plzeňští jsou v první třetině zatím lepším týmem a zaslouženě vedou. Momentálně se nachází znovu na útočné polovině.

14:43

Spartě se stále nepodařilo vyřešit plzeňské sevření v útočném pásmu a až teď dokázali domácí vyhodit.

14:14

Plzeňští už znovu kombinují v útočné třetině a snaží se o zvýšení svého vedení. To jim ale zatím sparťanská obrana neumožňuje.

13:37

Sparťanský muž s maskou přerušuje hru svým zákrokem. Vhazuje se po jeho levici.

12:43

12:43 Matěj TOMÁNEK - 0:1

12:43 5/5

Kuriózní branka hostujícího týmu je na světě, Plzeň tak otevírá skóre! Z levé strany přihrával do prostoru mezi kruhy Jan Fodor, ten našel MATĚJE TOMÁNKA, jehož rána nejspíše propadla do sparťanské svatyně. Hlavní rozhodčí po poradě se svými kolegy branku uznává – 0:1! Asistence: Jan Fodor.
Tománek M., Fodor J., Boskovic M., Pitter V., Maxa J.
Hoznourek D., Burda A., Kadlec O., Nejedlý R., Cvikl J.

12:18

Plzeňští mohli odskočit do vedení! Střela z mezikruží sice nejprve trefila clonícího hráče před brankou, jenže se hosté dostali i k dorážce, která skončila na levé tyči! Sparťané poté vyhazují na icing.

11:56

Sražená plzeňská střela končí v ochranné síti, vhazuje se v útočném pásmu Plzně.

11:35

Dočkat se mohli i Plzeňští! K odraženému kotouči se na levém kruhu dostal k ráně jeden z hráčů v modrém dresu, jenže jeho pumelice Filipa neohrozila.

10:39

10:32

V mezikruží se k nebezpečnému zakončení dostal Matěj Toms, jehož tvrdá rána rozezvučela až zadní mantinel!

10:04

Sparťané znovu zavezli kotouč na útočnou polovinu a snaží se o vstřelení první branky zápasu.

09:33

Nepřesná přihrávka pomohla Plzni k osvobození. Hosté totiž znovu vyhazují až k brankáři Filipovi.

09:09

Hosté vyhazují kotouč přes všechny čáry.

08:48

Ihned po buly pálil domácí hráč od modré čáry, jeho ránu vyrazil brankář Poustka na zadní mantinel.

08:39

Josef Mertl – 2 min., podrážení.

08:27

Vojtěch Černý vypálil od modré čáry a puk si ve své lapačce našel plzeňský gólman Eliáš Poustka.

08:02

Nebezpečná situace před plzeňskou brankou, puk se tam nečekaně odrazil k levé tyči. Sparťané ho ale do branky dotlačit nedokázali.

07:37

07:14

Další skrytá rána od modré čáry končí pouze na zadním mantinelu, odkud puk znovu vyhazují hráči v bílém.

06:51

Pražané znovu vyhazují přes všechny čáry a toto oslabení jim zatím vychází skvěle.

06:27

Po střele od modré čáry se puk odrazil k mantinelu, odkud dokázali puk vyhodit domácí hráči.

06:07

Hosté se po vyhození Sparťanů opět zabydleli v útočné třetině a snaží se o otevření skóre.

05:37

Matěj Toms – 2 min., podrážení.

05:14

Skrumáž na zadním mantinelu se snaží vydolovat kotouč, lépe to dopadlo pro Plzeňské, kteří ale nedokázali zakončit.

04:38

Po boji v útočném pásmu posílá jeden z domácích kotouč za Poustku, který si pro něj dojede a rozehraje ho na své spoluhráče.

04:13

Sparťané se dostali do útočné třetiny porušením pravidel, je odpískaný ofsajd.

03:26

Patrik Poláček dostal přihrávku na levou stranu útočného pásma a nebezpečně vypálil na vzdálenější tyč, jenže branku minul!

03:05

Buly ale vyhráli plzeňští hokejisté, kteří ihned vyvážejí kotouč z útočné třetiny.

02:43

V útočném pásmu se už ohřívají i Pražané, po delší době je ale přerušená hra a vhazuje se po pravici Eliáše Poustky.

02:18

Sparťany teď osvobodilo protečování do útočné třetiny, a domácí hokejisté tak mají možnost vystřídat.

01:42

Škoda nedokázala útočné pásmo udržet a musí z něho vyjet, Pražané se nicméně stále hledají.

01:17

Útočný pokus na druhé straně skončil ale už na modré čáře a dopředu míří opět hosté.

00:49

První útočná akce Plzně končí alespoň zakončením od modré čáry, které bez komplikací vyráží brankář Filip Filip.

00:13

Úvodní buly tohoto utkání vyhráli domácí hokejisté, kteří mají na sobě bílé dresy. Hosté z Plzně si vybrali modrou variantu.

00:01

Oba týmy už najíždějí společně s rozhodčími tohoto utkání na hrací plochu v Holešovicích a za pár minut může utkání započít! Níže si zatím můžete prohlédnout sestavy obou mužstev.

HC Sparta Praha: F. Filip (Makarius) – Žuffa, Michálek, Hoznourek, Černý, Vágner, Toms, Burda (C) – Nejedlý (A), Heřman, Cvikl – Holoubek, Čížek, O. Kadlec – Prichodko (A), Poláček, Strachota – Kalčev.
Trenér: Richard Žemlička

HC Škoda Plzeň: Poustka (Osvald) – Pitter, Boskovic, Kamas, Ferda, Šulan, M. Fiala – Fodor, Maxa (C), Tománek (A) – F. Stupka, Bělík (A), Matoušek – Slováček, Mertl, Mečl.
Trenér: Dušan Andrašovský

Rozhodčí: Horažďovský – Štofa, Beneš.
Krásné sobotní odpoledne všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Vítám vás u Extraligy dorostu a společně budeme sledovat duel mezi týmy HC Sparta Praha a HC Škoda Plzeň. Utkáním vás provedu prostřednictvím textového online přenosu. Zápas započne ve 13:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

0:5

Branky a nahrávky: 13. Tománek (Fodor, Boskovic), 35. Matoušek (F. Stupka, Kamas), 38. Tománek (Fodor, Kamas), 51. Maxa (Kamas), 56. Maxa (Mečl)

HC Sparta Praha: F. Filip (22.–25. Makarius) – Žuffa, Michálek, Hoznourek, Černý, Vágner, Toms, Burda (C) – Nejedlý (A), Heřman, Cvikl – Holoubek, Čížek, O. Kadlec – Prichodko (A), Poláček, Strachota – Kalčev.

18:34 SPA 2 Holoubek, vysoká hůl
21:01 SPA -F. Filip +Makarius (Střídání)
24:07 SPA -Makarius +F. Filip (Střídání)
26:37 SPA 2 Hoznourek, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
26:50 SPA 2 Toms, hrubost