po s.n. (2:1) (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

08.09.2024, 14:30 • 2. kolo • Tomáš Kubečka

Tipsport: 3.47 4.2 1.87 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na branku: 32 – 20 (17:09:24)
Je hotovo! Domácí Straubing nakonec udolal Skellefteu po obrovském dramatu v samostatných nájezdech. V nich se na gól čekalo až do čtvrté série. Za domácí se trefil Lipon, ale na druhé straně srovnal Forsfjall. Rozhodující nájezd v šesté sérii pak znovu proměnil Lipon.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Straubing Tigers.
Autorem vítězného nájezdu je JC LIPON!

6. série 2:1

Za domácí celek naopak rozhoduje druhým úspěšným nájezdem Lipon!

6. série 1:1

Pořadí se po pěti nájezdech otočilo. Forsfjall svůj úspěšný nájezd nezopakoval.

5. série 1:1

Drama pokračuje! Lindholm otřel svůj pokus o tyč.

Leier neproměňuje.

4. série 1:1

Za hostující celek ale ihned vyrovnává Forsfjall.

4. série 1:0

Jako první se v nájezdech dokázal prosadit Lipon.

3. série 0:0

Tři série, nula gólů. Johnsson recept na Bugla nenašel.

Samanski zvolil překvapivou střelu, ale trefil gólmana.

2. série 0:0

Série neproměněných nájezdů pokračuje. Na straně švédského celku si zuby vylámal Dzierkals.

Domácí Braun zkoušel stejné řešení jako McKenzie, ale ani on neuspěl.

1. série 0:0

Ani hostující Heikkinen neprocedil kotouč do sítě.

McKenzie na úvod nájezdů recept na Hellnema nenašel.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního souboje. Domácí celek v něm nedokázal využít přesilovku. O vítězi tak rozhodnout až samostatné nájezdy.

65:00

Prodloužení skončilo.

63:26

Hosté hrají v plném počtu.

62:10

Domácí se rozhodli zavolit hostujícího brankářem množstvím střel, ale ten zatím odolává.

61:26

Domácí dostávají obrovskou šanci! Max Lindholm totiž dostává dvě minuty za podrážení.

61:06

Hellnemo si poradil se slabou střelou od modré čáry. Kotouč pouze prověřil pevnost jeho betonů.

60:10

Na úvodním vhazování prodloužení uspěli domácí, kteří budou chtít navázat na povedenou třetí část utkání.

60:01

Střely na branku: 28 – 20
Je to tak! Po šedesáti minutách hry není o vítězi rozhodnuto. Na řadu tak přijde prodloužení. Za domácí celek totiž ve třetí části dokázal v přesilovce vyrovnat Fonstad.

60:00

59:20

Tlak domácích v závěru zatím nevede k šancím. Vše nasvědčuje tomu, že budeme sledovat prodloužení.

58:15

Straubing už se znovu dostal do útočného pásma, kde se domácí hledají prostor pro zakončení. Na ledě je elitní formace.

57:48

Nilsson získal kotouč za brankou a odrazem jej vyhodil do středního pásma. Unavení hráči švédského celku prchají střídat.

57:12

Domácí mají tlak v útočném pásmu, ale Hellnemo nyní nemusel zasahovat.

56:25

Samuelsson pálil od modré čáry, ale trefil nohu blokujícího obránce.

56:00

Střely ve třetí třetině: 11 – 0

55:09

Braun nahodil puk na branku hostujícího celku. Hellnemo kotouč neudržel ve výstroji, ale nikdo z domácích se nedostal k dorážce.

54:03

Skelleftea ve třetí třetině zcela vypadal z tempa. Švédský celek má obrovské problémy s přechodem do útočného pásma.

53:30

Po vyrovnání domácích panuje v hale parádní atmosféra. Závěr utkání slibuje dramatickou podívanou.

52:58

52:58 FONSTAD - 2:2

52:58

Straubing právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Německý celek nakonec dotahuje krok v početní převaze! COLE FONSTAD si v útočném pásmu našel to správné místo, z nějž poslal kotouč za záda hostujícího brankáře! Asistence: Justin Scott, Philipp Samuelsson.

52:25

Straubing se sice dostal do útočného pásma, ale akce domácího celku neskončila zakončením. Nepřesná přihrávka domácí zahnala.

51:45

Hosté vybojovali kotouč mezi kruhy a Pudas jej bez váhání napálil přes celé kluziště.

51:05

Domácí dostali dobrou možnost v podobě dlouhé přesilovky, ale zatím se nedostávají do zakončení.

50:12

Vyloučení v týmu Skellefteå AIK:
Vesterlund – 5 min. + 10 min. osobní trest, faul loktem.

50:00

Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a hostující Skelleftea nadále drží těsné vedení.

49:34

Davidsson dostal nabito na modrou čáru, odkud vypálil příklepem, ale jeho rána jen zaduněla o zadní mantinel.

48:26

Dzierkals se uvolnil ve středním pásmu, projel do pásma útočného, ale nedokázal si seřídit mířidla.

48:12

Vyloučení v týmu Straubing Tigers:
Leier – 2 min., nesportovní chování.

Johnsson – 2 min., nesportovní chování.

48:00

Samanski našel zadovkou McKenzieho, který mohl pálit, jenže trefil brusle prvního hráče před sebou.

47:06

Domácí ve třetí části vyprodukovali teprve druhou střelu na branku. Hellnemo s ní navíc neměl žádný problém.

46:20

Nilsson projel do útočného pásma, jenže místo zakončení přihrával na levou stranu, kde našel jen hůl soupeře.

45:29

Hellnemo si pohlídal ránu z levé strany a schoval kotouč do lapačky. Před brankou navíc prostor čistili zadáci švédského mužstva.

45:03

Po skončení přesilovky se pokračuje v hodně svižném tempu bez přerušení. Domácí hledají cestičky za modrou čáru.

44:02

Domácí hrají v plném počtu.

43:34

Po další souhře hostů se Bugl sice musel přesouvat k pravé tyči své branky, nicméně zasahovat kvůli nepřesné střele nemusel.

43:03

Hostům se zatím v přesilovce nedaří usadit se v útočném pásmu. Defenziva domácího Straubingu pracuje výborně.

42:47

Domácí brankář Bugl si dal pozor na odražený kotouč a raději jej přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.

42:02

Bergqvist – 2 min., krosček.

41:15

Fleischer střílel z levé strany, jenže jeho projektil skončil daleko od branky. Defenziva soupeře bez problémů získala kotouč.

40:34

Úvod třetí části přinesl několik nepřesností na obou stranách. K puku se nakonec dostali domácí hokejisté.

40:15

Hosté uspěli na úvodním vhazování třetí části. Skelleftea si v ní bude chtít pohlídat těsné vedení a dokráčet k vítězství.

40:01

Střely na branku: 17 – 20
Druhá třetina je minulostí! I po prostřední periodě může být spokojenější švédský celek. Ten ve 30. minutě navýšil své vedení, když se prosadil Johnsson. Na jeho zásah ale využitou přesilovkou odpověděl Klein.

40:00

39:05

Rozjela se poslední minuta druhé části. Domácí se nastěhovali do útočného pásma, ale St. Denis při pokusu o zakončení zlomil hůl.

38:34

Vesterlund projel podél mantinelu do útočného pásma, jenže už nedokázal dobře přihrát. Defenziva soupeře se stáhla.

38:06

Johnsson nahodil puk od červené čáry na domácí klec, ale brankář Bugl byl pozorný a bez problémů zasáhl.

37:03

Bugl si dal pozor na dojíždějícím Forsfjalla, před kterým raději odehrál kotouč k mantinelu.

36:38

Domácí celek dnes zdobí také obětavost. Hráči Straubingu už mají na kontě dvanáct zblokovaných střel.

36:15

Pokračuje se ve svižném hokeji. Hostující celek po obdržení kontaktní branky převzal aktivitu a Bugl musel několikrát zasahovat.

35:23

Vuollet projel do útočného pásma, jenže jeho pokus bekhendem skončil vedle zadní tyče.

34:56

Nilsson zavezl puk do útočného pásma, kde obešel soupeře, ale z ostrého úhlu nedokázal přesně vypálit.

34:21

Samuelsson nahodil puk do útočného pásma, kde však neměl nikoho ze spoluhráčů. Hosté puk získali a mohou rozjet akci.

33:30

Domácí hokejisté jsou po vstřelení kontaktní branky pořádně nabuzení a rázem je jich plný let. Švédský tým čekají těžké minuty.

32:33

32:33 KLEIN - 1:2

32:33

Je sníženo! Domácí Straubing využívá přesilovou hru a dostává se zpátky do zápasu! Pouhých pět sekund po návratu vyloučeného Vuolleta se prosadil ADRIAN KLEIN! Asistence: Danjo Leonhardt, Marcel Brandt.

32:28

31:57

Vuollet – 2 min., sekání.

31:50

Střelec druhé branky Johnsson opět zakončoval, ale tentokrát si neseřídil mířidla a minul branku.

31:03

Hosté se v přesilovce usadili v útočném pásmu. Od modré čáry vypálil Pudas, jehož rána prolétla kolem zadní tyče.

30:28

Daschner – 2 min., sekání.

30:00

Je za námi polovina základní hrací doby a favorit dnešního souboje zatím kráčí za triumfem. Domácí Straubing je po příchodu z kabin prakticky bezzubý.

29:32

Samuelsson projel po křídle do útočného pásma, prudkou přihrávku našel hůl McKenzieho, jehož pokus nebyl přesný.

29:18

29:18 JOHNSSON - 0:2

29:18

Skellefteå právě vstřelila branku!
Hostující celek přidává druhou branku a výrazně se přibližuje k triumfu v dnešním utkání! Po nepříliš atraktivní části duelu se prosadil ANDREAS JOHNSSON! Asistence: Oskar Nilsson.

28:12

Samanski nabral rychlost ve středním pásmu, projel do pásma útočného, jenže ve vysoké rychlosti už nezakončil.

27:29

Ve druhé části zatím sledujeme hodně opatrné utkání. Ani jeden z týmů se nedostává k ohrožení soupeřovy branky.

27:00

Bugl si dal pozor na padající kotouč a kuriózně vyrážečkou jej posunul do rohu ledové plochy.

25:37

Brandt dostal nabito na modrou čáru, odkud pohotově vypálil zápěstím, jenže jeho pokus zablokoval obránce v bílém.

25:22

Lipon projel s pukem na čepeli do útočného pásma, zbavil se obránce, jenže zadovkou nevybídl spoluhráče ke střele.

24:03

Vyloučený Johansson si po návratu na ledovou plochu vzal kotouč, objel s ním branku soupeře, ale už nestačil zakončit.

23:41

McKenzie si chtěl kličkou najít místo pro zakončení, jenže se zahnal mimo osu a už vůbec nevypálil.

23:00

Hellnemo si pohlídal ránu od modré čáry a betonem kotouč vykopl k mantinelu. Odražený puk navíc získali hráči v bílém.

22:13

Daschner zavezl puk do útočného pásma, nicméně nahozením od modré čáry branku minul o pořádný kus. Odražený kotouč získali hosté.

21:15

Domácí hokejisté se v úvodu druhé třetiny snaží přitvrdit. Tvrdý hit nyní u hrazení schytal Nilsson.

20:36

Samanski – 2 min., hrubost.

20:36

Vyloučení na straně švédského celku. Pontus Johansson dostává dvě minuty za držení.

20:36

Hostující brankář Hellnemo si dal pozor na nahození ze středního pásma a jednoduše schoval kotouč do lapačky.

20:15

Na úvodním vhazování druhé části uspěla Skelleftea. Hosté se ihned vydali vpřed, ale jejich akce skončila sraženým nahozením.

20:01

První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce může být spokojenější hostující Skelleftea, která drží vedení 1:0. Hosty poslal do vedení po osmi minutách hry šťastnou trefou Forsfjall. Oba týmy poté hrály přesilovou hru, nicméně ani jeden z nich početní převahu nevyužil.

20:00

19:28

Po rychlé výměně kotouče v útočném pásmu vypálil příklepem Nilsson, jehož dělovku brankář Bugl vyrazil ramenem.

19:06

Švédský celek se zatím v přesilovce trápí. Ani další kombinace nevedla k zakončení. Domácí puk dokázali vyhodit.

18:15

První přesilovku si vyzkouší i hosté. Zimmermann dostává dvě minuty za podrážení.

18:09

Scott poslal přihrávku do rohu útočného pásma, odkud se mu kotouč vrátil, jenže domácí hráč už nestačil zakončit.

17:28

Další povedený zásah domácího brankáře. Ten si povyjel proti ráně z pravé strany a vykopl puk betonem do rohu.

17:06

Leonhardt je zatím hodně aktivní. Nyní projel do útočného pásma, ale bekhendem nenašel spoluhráče mezi kruhy.

16:00

Po další ráně od modré čáry a zásahu obránce skončil kotouč v ochranné síti. Vhazovat se bude po pravici domácího gólmana.

15:06

Výborný průnik po pravé straně předvedl Scott, který se dostal do střelecké pozice, ale z ostrého úhlu nedokázal zamířit do branky.

14:28

Další dělovku od modré čáry domácí brankář pro změnu dokázal vykopnout pravým betonem mimo tři tyče.

14:03

Domácí brankář si dal pozor na dělovku od modré čáry a dokázal kotouč schovat v lapačce.

13:32

12:30

Hosté zatím v další přesilovce nemají prostor pro zakončení.

11:32

Domácí si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za krosček dostává Andreas Johnson.

11:03

Po ubráněném oslabení se hosté opět vydali vpřed, kde nasbírali cenné sekundy k vystřídání. Domácí brankář tentokrát zasahovat nemusel.

10:27

10:00

Domácí se usadili v útočném pásmu, jenže nahození od modré čáry srazil obětavý obránce mimo tři tyče. Skelleftea puk poté vyhodila.

09:20

Domácí se sice usadili v útočném pásmu, jenže jejich akce vyústila jen v nepovedenou ránu od modré čáry, kterou zablokoval obránce.

09:00

Hosté mohli při vlastním oslabení odskočit do vedení o dvě branky! Do úniku se dostal Vuollet, který zápěstím těsně minul horní roh!

08:27

Dzierkals – 2 min., držení.

08:12

08:12 Zeb FORSFJALL - 0:1

08:12

Švédský celek se prakticky z první velké šance dostává do vedení! Po přechodu do útočného pásma dostal přihrávku nahoru osamocený bek, jehož zakončení poslal do sítě dojíždějící ZEB FORSFJALL!

07:45

Na stadionu v první třetině panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci ženou své oblíbence proti velkému favoritovi vpřed.

07:15

Hostující brankář měl velké problémy s nahozením ze středního pásma a vykopl kotouč betonem do rohu ledové plochy.

06:29

Do útočného pásma projel Leonhardt, který střílel zápěstím jen těsně vedle vzdálenější tyčky. Straubing v úvodní periodě působí velmi aktivním dojmem.

06:05

Skelleftea uklidnila rozehrávku v obranném pásmu. Nikdo z domácích hokejistů rozehrávku soupeře aktuálně neatakuje.

05:29

Bugl si dal pozor na ránu od modré čáry a ramenem kotouč vyrazil mimo tři tyče. Výborný výkon zatím podávají domácí zadáci, kteří sbírají odražené puky.

05:15

Domácí protečovali kotouč do útočného pásma a vyrazili na střídačku. Také kouč švédského celku poslal na led čerstvé síly.

04:35

Až nyní musel rozhodčí poprvé přerušit hru. St. Denis projel po levé straně do útočného pásma a jeho překvapivé zakončení na přední tyč gólman přizvedl ramenem do ochranné sítě.

04:05

Lundberg nahodil puk od modré čáry na domácí klec, jenže nikdo v bílém dresu jeho pobídku nedokázal tečovat. Odražený puk získal soupeř.

03:36

Hraje se hodně svižné utkání. Od úvodního vhazování rozhodčí dosud nemuseli duel přerušovat.

03:05

Domácí sehráli zajímavé přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Scott, jenže v těsné blízkosti hostující branky gólmana nepřekonal!

02:37

Lindberg táhl útok švédského celku středem ledové plochy, jenže ve středním pásmu mu puk utekl od čepele a už jej nedohnal.

02:09

Klein vyvezl puk po levé straně do útočného pásma, jenže poslal přihrávku jen do míst, kde neměl volného spoluhráče.

01:35

Do rozehrávky domácího celku se musel zapojit také gólman, který puk sklepl na spoluhráče, jenže ti nedokázali rozehrát konstruktivně.

01:09

Straubing se vydal do zajímavého protiútoku. Connolly při něm objel branku švédského celku, ale přihrávkou mezi kruhy spoluhráče nenašel.

00:34

Domácí Braun dostal nabito na modrou čáru, odkud se bez přípravy opřel do kotouče, jenže jeho dělovka skončila jen v rohu ledové plochy.

00:15

Hostující celek uspěl na úvodním vhazování dnešního souboje a ihned se vydal do útoku. První zakončení skončilo blokem obránce.

00:01

Straubing Tigers: Bugl (McIntyre) – Braun, Brandt, Zimmermann, Klein, Green, Samuelsson, Daschner – Lipon, Samanski, Connolly – Fleischer, Leonhardt, Hede – McKenzie, Scott, Fonstad – St. Denis, Brunnhuber, Leier, Clarke

Skellefteå AIK: Hellnemo (Lindvall) – Johansson, Pudas, Lundberg, Sundqvist, Bergqvist, Nilsson – Johnsson, Lindberg, Davidsson – M. Lindholm, P. Lindholm, Eriksson – Vuollet, Forsfjall, Brandsegg-Nygard – Heikkinen, Dzierkals, Vesterlund.
Dnes se společně podíváme na souboj mezi německým Straubingem a týmem Skelleftea ze Švédska. V loňském ročníku Ligy mistrů dokráčel švédský celek až do finále, kde padl se Servette Ženeva. Do letošního ročníku po povedené přípravě vstoupila Skelleftea vítězstvím 4:3 nad Salcburkem. Domácí celek pak přehrál 3:0 Sonderjyske.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

3:2

Branky a nahrávky: 33. Klein (Leonhardt, Brandt), 53. Fonstad (Scott, Samuelsson), rozh. náj. Lipon – 9. Forsfjall, 30. Johnsson (Nilsson)