2:3

po s.n. (0:2) (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

07.09.2024, 15:00 • Zimný štadión Poprad • Ivan Harčár sk

Tipsport: 1.47 4.86 5.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Prvá prehra Košíc v príprave je skutočnosťou. Liptovský Mikuláš odčinili piatkový nevydarený večer s Popradom a zdolal jedného z ašpirantov na titul v novej sezóne. Od 19:00 pokračujeme súbojom medzi Popradčanmi a Michalovčanmi. Ďakujem za pozornosť. Dočítania priatelia. (17:38:02)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Rozhodujúci nájazd premenil VADIM PERESKOKOV.

Samostatné nájazdy sa začnú o 17:32.
65 minút nestačilo na spoznanie víťazného tímu. Jednoznačne však sledujeme kvalitný hokej, keďže určite každý očakával jasnú záležitosť Košíc. Ideme teda do samostatných nájazdov.

65:00

Predĺženie sa skončilo.

64:51

Michal Chovan nepremenil čistú možnosť na rozhodnutie! Fitzpatrick zastavil puk pravou rukou! Košického kapitána parádne našiel Petráš!

63:45

Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
Réway – 2 min., držanie.

63:39

Janus mal plné ruky práce. Quince sa dostal do teču zakončenia Martina Réwaya. Puk vyletel hore, ale Liptáci skôr neukončili predĺženie.

63:22

Liptovský Mikuláš oddychový čas!

63:22

Vylúčenie v tíme HC Košice:
Teves – 2 min., sekanie.

63:07

Nevydarená spolupráca dvojice Košičanov. Šedivý s veľmi mizerným spätným pukom na hokejku Tomáša Mikúša, ktorý musel vykorčuľovať z tretiny.

62:16

Prienik Gerlacha do streleckej príležitosti. Na Janusa poslal strelu z pravého kruhu, ktorú gólman súpera vykopol pravým betónom.

61:39

Ťažká pozícia pre košického legionára Danicka Martela. Nachádzal sa s pukom v uhle a nedokázal sa zbaviť Avcina.

61:00

Jaroslav Janus v tejto chvíli si pripísal úspešný zákrok. Pokus Chmielewskeho bol z kategórie nevydarených, preto nič náročné nečakalo brankára oceliarov.

60:37

Medzera v obrane Košíc. Pereskokov si to namieril do útoku, ale prestrelil Janusovu bránku.

60:01

Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 17:17.
Košice nenaplnil rolu favorita, a tak je tu prvé predĺženie na 77. ročníku Tatranského pohára. To prebehne v päťminútovej časovej porcii navyše.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:46

Skrumáž pred bránkou Košíc! Quince bojoval s Krivošíkom! Max Gerlach opečiatkoval iba žŕdku! Veľká smola pre Liptákov!

59:21

Košičania so zakázaným uvoľnením a pomerne lacným. Liptovský Mikuláš posiela na ľad prvú formáciu vedenú Quincem.

58:38

Zrýchlená hra na oboch stranách. Réway poskytol skvelú prihrávku Avcinovi. Blysol sa Jaroslav Janus. Z okamžitého protiútoku neskóroval Lamper. Trafil to priamo do Fitzpatricka.

58:00

Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:02

Ľalík s dobrou pozičnou hrou a nakoniec dôležitým blokom Petrášovej strely. Košický útočník ide za hetrikom, ale ešte si na jeho spečatenie bude musieť počkať.

56:11

Košice a Liptovský Mikuláš hrajú s piatimi hráčmi.

55:28

S Avcinom sa rázne, ale čisto porátal Marek Bartánus. Liptáci teraz idú do tlaku, a to núti Košičanov pridať v osobných súbojoch.

53:04

Dobre postavená bránka Liptovského Mikuláša! Pollock zasiahol ľavú žŕdku!

51:51

Rogoň – 2 min., krosček.

Taylor – 2 min., krosček.

51:20

Liptovský Mikuláš hrá s piatimi hráčmi.

51:03

Chovanovi bola vystavená stopka za pravým kruhom. Košický kapitán si bol vedomý tohto zlyhania. Liptáci vyhodili cez celé klzisko.

49:51

Martelovi sa ukázal Šimon Petráš, ktorý bol pripravený ihneď páliť z menšej vzdialenosti. Zakončenie mal však sťažené jedným z brániacich Liptákov.

49:20

Taylor – 2 min., nedovolené bránenie.

48:24

Liptovský Mikuláš dal gól! VADIM PERESKOKOV pomýlil košických hokejistov. Pozeral na Ľalíka, ale strieľal zápästím spoza kruhu. Janus bol na toto prikrátky. Asistencie: Daniel Tkáč a Lukáš Ľalík.

47:56

Filip Mezovský bol prvý pri puku v rohu klziska. Hneď za ním visel Jääskeläinen, ale hra je pozastavená pre zakázané uvoľnenie oceliarov.

46:56

Teves teraz potreboval mať hokejku na pravú stranu. Vtedy by mohol pohotovo vystreliť. Kanaďan si ale musel prehadzovať puk na forhend, čo hralo do kariet Sukeľovi.

45:58

Uhrík prišiel vypomáhať na zadný mantinel. Po zisku puku sa však popri ňom neprešmykol do nebezpečnej pozície. Lamper sa blysol skvelým bránením.

44:44

Gildon stojí s pukom na hokejke na vlastnej polovici. Čaká na príchod čerstvých síl zo striedačky, Liptáci sa sústreďujú na bránenie strednej tretiny.

43:39

Fitzpatrick podržal Liptovský Mikuláš! Najprv však brankár Liptákov chytal strelu Martela ako horúci zemiak, no následne všetko vyriešil pri dorážke Pollocka!

42:03

Košice hrajú s piatimi hráčmi.

42:00

Košice hrajú so štyrmi hráčmi.

41:44

40:57

Košičania uzavreli útočnú tretinu. Z modrej čiary vyskúšal pokus kanadský útočník Pollock. Fitzpatrick si túto situáciu vychutnal lapačkou.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 16:45.
Prostredné dejstvo zdobilo viac vylúčení ako gólové momenty, ale v jednom prípade sa šťastie usmialo na košických hokejistov. Šimon Petráš strelil nateraz rozdielový gól.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:44

Taylor – 2 min., držanie.

39:43

Motanica zo strany Liptovského Mikuláša! Nezmyselne zavadzal Taylor Chmielewskemu! Košičania zobrali puk, ale Havrila bol faulovaný práve Taylorom!

39:03

Liptáci idú za využitím aspoň jednej presilovej hry. Janus čelil streleckému pokusu Ullmana, ktorý získal do lapačky.

39:00

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:03

Jääskeläinen – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.

38:00

Gildon – 2 min., hákovanie.

37:44

Janusovi prepadla strela Jakuba Sukeľa! Puk vykukol spomedzi betónov! Záchranu poskytol pohotový obranca Hudec!

36:39

Prečíslenie štyroch proti dvom! Martel uvoľnil medzi kruhmi Karaffu! Ten sa prezentoval nepresným zakončením!

35:47

Max Gildon masíroval Šandora vo vlastnom bránkovisku! Dokonca mu ako keby ani nechcel dovoliť postaviť sa! Potrestaný ale nebude!

35:33

34:59

Chmielewski spoza modrej čiary nahadzoval, ale nevyzeralo to, že mal v pláne ohroziť Janusa, no ten nakoniec musel chytať puk.

33:56

33:33

Gildon – 2 min., podrazenie.

33:14

Pollock nenašiel podľa predstáv Jääskeläinena. Zakázané uvoľnenie sa v tomto prípade nepískalo.

31:56

J. Sukeľ – 2 min., nedovolené bránenie.

31:52

Nezvládnutý prechod Košíc smerom do útoku. Týkalo sa to hráčov druhej formácie. Zakázané uvoľnenie a vhadzovanie po pravici Janusa.

30:39

Gerlach úradoval v útočnom pásme, ale strelu na seba nezobral. Tohto sa zhostil Ľalík. Mimoriadne tvrdú bombu nemal Janus príliš pod kontrolou, ktorému nakoniec musel pomôcť Havrila odstrelom do bezpečia.

29:01

28:26

Chyba Košíc! Jakub Nespala vypichol puk a objavil sa v samostatnom nájazde! Janusa však nevykúpal podľa predstáv!

27:34

Brett Pollock spôsobil nepríjemnosti brankárovi Fitzpatrickovi, ktorý veľmi ťažko krotil jeho zakončenie a k dorážke sa dostal Jääskeläinen. Už je hra prerušená po zásahu amerického gólmana.

27:01

hráčska lavica Liptovský Mikuláš – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

26:09

Na košickú bránku nedokázal vypáliť ruský hokejista Pereskokov. Absolvoval súboj jeden proti jednému a pri bránení nechal vyniknúť Tevesa.

25:23

Akciu Košičanov vytváral skúsený center Michal Chovan. Keď už bol v tretine, veľmi nepresne k sebe zapájal Mikúša. Liptáci si na to dali pozor.

25:01

Košice dali gól! ŠIMON PETRÁŠ je momentálne najlepší strelec Tatranského pohára. Tretí gól na turnaji dosiahol rýchlou strelou medzi betóny Fitzpatricka. Asistencie: Brett Pollock a Danick Martel.

24:43

Gerlach – 2 min., sekanie.

24:28

23:23

Radek Deyl využil veľa voľného miesta na odpálenie puku cez všetky čiary. Liptáci už prišli o minútu z početnej výhody.

22:44

Janus videl na strieľajúceho Taylora, a preto sa na to pripravil! Košický gólman pomohol svojmu zamestnávateľovi, hoci hneď aj stratil hokejku, ale ustál celú situáciu!

22:28

Š. Petráš – 2 min., hákovanie.

22:14

Šprint Vankúša do hĺbky ofenzívnej tretiny. Blízko stojaci čiarový rozhodca zakričal hrajte, takže priestor pre Liptákov.

21:43

21:24

Pred Janusom sa stretlo niekoľko hráčov. Týmto smerom vypálil zo svojej pozície švédsky obranca Ullman, no neprišiel žiadny teč, ktorý by pomýlil košického brankára.

20:41

Liptovský Mikuláš sa sám vyhodil z pásma. Strela Avcina preletela po mantineli a nezmenil to ani Gerlach, ktorému prepadol puk.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 15:54.
Zdĺhavá úvodná tretina v Poprade, ale bolo sa na čo pozerať. Košice rýchlo poslal do vedenia Petráš, ale v 7. minúte dal o sebe vedieť Réway.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:49

Gerlach mohol poslať Liptákov do vedenia! Janus sa nestíhal presúvať, ale Američan trafil spodnú obruč bránky!

19:43

19:00

Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

17:49

Liptovský Mikuláš výrazne pohrozil! Chmielewski poslal do šance Quinceho, ktorý po kľučke nezakončil stopercentne!

16:48

Gildon výborne pokryl na obrannej modrej čiare Nespalu, čím nechal dostatočný priestor na prácu s pukom mladému partnerovi z defenzívy Dachnovskemu.

15:18

Havrila získal puk v ľavom rohu klziska. Obišiel bránku Liptákov a v medzikruží mal v ponuke dvoch spoluhráčov. Lenže Teves ani Bartánus nevystrelili.

14:40

14:24

Geniálna sťahovačka Pollocka, ktorou nechal za sebou Ľalíka! Košický strelec ale neupravil skóre na 2:1, keďže Fitzpatrick bol pozorný!

13:18

12:40

Uhrík – 2 min., nedovolené bránenie.

12:37

Zľava sa vyrútil Michal Uhrík. Premiešal na malom priestore a pokúšal sa uspieť strelou na vzdialenejšiu žŕdku. A teraz tento hráč zamieri na trestnú lavicu.

12:05

Trochu iskrenia po zákroku Janusa! Puk do ohňa poslal Gerlach! Tkáč a Quince aktívne dorážali a zasiahnuť tak museli obrancovia Košíc!

11:18

Deyl – 2 min., držanie hokejky.

11:01

Brankár Fitzpatrick chytil šancu, ktorú mal Tomáš Mikúš. Jednoducho získal puk po odraze od zadného mantinelu. Jeho nevýhodou ale bolo, že strieľal z mimoriadne ťažkého uhla.

10:14

Hráčska skrumáž vznikla pred brankárom Liptovského Mikuláša. Hradbu tiel chcel prepáliť Bartánus, ale Fitzpatrick nedostal za chrbát druhý puk.

09:34

Ďalšia situácia, v ktorej figuroval Pollock! Gól však mohol streliť Šimon Petráš, ktorý zvládol kľučku, no Fitzpatrick ho prečítal!

09:01

Pollock sa dobre uvoľnil v ľavom kruhu a dá sa povedať, že disponoval gólovou pozíciou. Fitzpatrick napokon pohľadom odprevadil koncovku kanadského útočníka vo farbách Košíc.

08:13

Košickí hráči stratili puk po jednej nepresnej prihrávke. Ten prešiel všetkými čiarami. Liptáci sa pozrú pred Janusa vďaka vhadzovaniu.

07:39

Rovnaký kúsok sa mohol podariť i Košičanom! Jääskeläinen číhal na zadnej tyčke, kam mu to hádzal Michal Chovan! Fín tesne minul bránku!

06:57

Liptovský Mikuláš dal gól! Oku lahodiaca práca hráčov z Liptova. Naozaj perfektná súhra s gólovou čerešničkou. MARTIN RÉWAY tečoval Žilkovo nahodenie. Asistencie: Vadim Pereskokov a Jakub Žilka.

06:24

Jakub Sukeľ s Quincem pretlačili svoje mužstvo do útočného pásma. Oceliari sa chceli oslobodiť, no od modrej nastreľoval presne Ľalíka a o zákrok Janusa sa postaral Pereskokov.

05:06

04:54

Presilovka Liptákov bola dlhé sekundy o ničom, ale Chmielewski sa takmer dostal k presnému zásahu! Janusovi pomohol jeden zo spoluhráčov, keď hokejkou vyrazil koncovku!

03:06

Janus – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka.

02:52

Jaroslavovi Janusovi to chcel poriadne znepríjemniť Šandor, ktorý siahal na teč Žilkovho nastrelenia. Liptákom sa však vyrovnať nepodarilo.

02:03

Liptáci pochopiteľne myslia na revanš rovnakou mincou. Prvé zakončenie Quinceho bolo nepresné, a teraz poslal strelu Tkáč. Ale ani z tohto mráčika nezapršalo.

01:41

Liptovský Mikuláš sa len previezol z jednej strany na druhú bez akejkoľvek práce. Zakázané uvoľnenie. Buly po pravej ruke brankára Fitzpatricka.

00:44

Košice dali gól! Skvelý úvod pre oceliarov. Liptákov pomýlil odraz puku od zadného mantinelu. ŠIMON PETRÁŠ priletel pred bránku a nekompromisne skóroval do brány Fitzpatricka. Asistencia: Danick Martel.

00:24

Gerlach pred modrou čiarou prihral Quincemu, ale jeho strelecký pokus nebol najpresnejší. Janus sa puku nedotkol.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní 3. zápasu na 77. ročníku Tatranského pohára v Poprade medzi Košicami a Liptovským Mikulášom.

HC Košice

Košičania zvládli vstupnú turnajovú previerku. V derby sa stretli s Michalovcami. Oceliari rozhodli o výhre už v druhej tretine. Za Duklu sa dokázal presadiť len Patrik Svitana, a tak Košice porazili Zemplínčanov 3:1.

HK 32 Liptovský Mikuláš

Liptáci boli pomerne ľahkou korisťou domáceho Popradu vo večernom meraní síl. Mužstvo vôbec nepodržal brankár Fitzpatrick a Surák už toho veľa nestihol zmeniť. Mikuláš prehral 2:6.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

2:3

Branky a nahrávky: 1. Š. Petráš (Martel), 26. Š. Petráš (Pollock, Martel) – 7. Réway (Pereskokov, Žilka), 49. Pereskokov (Tkáč, Ľalík), rozh. náj. Pereskokov