Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Nuno Borges – Jakub Menšík

3:2 6:7 (5), 6:1, 3:6, 7:6 (6), 6:0

31.08.2024, 22:25 • Kurt č. 17, NTC Billie Jean Kingové, New York (USA) • 3. kolo • Jiří Zabilanský (@Korb278)

Tipsport: 1.61 2.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

3:2; 6:0 - Nuno Borges

6:0

Hned první mečbol Borges využívá nechytatelným forhendem do odkryté strany a vítězí v dramatické pětisetové bitvě!

5:0

2:2; 5:0 - Nuno Borges

5:0

A Borges tento brejkbol využívá poté, co nabíhaný forhend proměnil ve vítězný úder! Portugalec vede 5:0 a po přestávce půjde podávat na vítězství v celém utkání.

A-40

Opět dobrý return Borgese a po něm chyba českého tenisty! Je tu opět brejkbol!

40-30

Dlouhá výměna končí lépe pro Portugalce! Menšík navíc při výměně blbě došlápl a drží se za koleno! Tohle nevypadá vůbec dobře!

3:0

Menšík není aktuálně v dobrém rozpoložení! Další nevynucená chyba budiž tomu důkazem! Jakub Menšík ztrácí i druhý servis pátého setu a prohrává už 0:3!

1:0

Borges si pomohl dobrým returnem, Menšík poté poslal míček těsně za síť, ale jen do koridoru pro čtyřhru! Borges tak hned v prvním gemu pátého setu získává brejk!

7:6

Nejspíš nejdelší výměna tohoto utkání byla velmi opatrná od obou tenistů! Nakonec to byl Menšík, kdo od základní čáry chyboval a to znamená, že o vítězi tohoto utkání rozhodne až třetí set. To všem navzdory tomu, že Menšík měl v tie breaku tři mečboly!

7-6

1:2; 6:6; 7-6 - Nuno Borges

7-6

Čtvrtý míček v řadě pro Borgese znamená, že Portugalec má pro změnu setbol!

3-6

Po bekhendovém úderu Menšíka zahrál Borges forhendem jen do sítě a jsou tu první tři mečboly pro rodáka z Prostějova!

5:4

Borges udělal třetí dvojchybu v gemu v ten nejhorší okamžik! Jakub Menšík tak získává brejk a snižuje na 4:5. Velmi důležitý moment!

40-A

1:2; 5:3; 40-A - Jakub Menšík

40-A

Skvělý return Menšíka a po něm Borgesova forhendová chyba.

40-A

Druhá dvojchyba v gemu znamená druhý brejkbol!

30-40

Dvojchybou daroval Borges Menšíkovi důležitý brejkbol!

40-30

Po returnu soupeře trefuje Menšík bekhendem jen síť a je tu setbol!

3:1

1:2; 3:1 - Nuno Borges

3:1

A ten hned Borges využívá, když Menšík nedokázal dostat míček přes síť. Nuno Borges má brejk a vede ve čtvrtém setu 3:1!

3:6

1:2; 3:6 - Jakub Menšík

3:6

A Jakub Menšík ukončuje třetí set esem ven z kurtu!

40-A

Opět výborný servis Menšíka, po kterém returnuje Borges jen do outu! Je tu pro změnu setbol!

2:4

A brejkbol Menšík dokázal využít a tím jde do vedení 4:2!

40-A

1:1; 2:3; 40-A - Jakub Menšík

40-A

Menšík nejprve zahrál tvrdý forhend po lajně a poté kratší stopvolej za síť. Borges kontroval jen do zámezí a Menšík má brejkbol!

2:2

Napotřetí to už ale vyšlo. Borgesův forhend byl příliš dlouhý a Jakub Menšík si rychle bere ztracené podání zpět.

2:1

A ten bohužel pro Menšíka také využívá! Nuno Borges tak velmi brzy získává ve třetím setu brejk a vede 2:1!

6:1

Menšíkův return končí za základní čárou! Borges velmi rychle získává druhý set poměrem 6:1 a srovnává stav setů na 1:1.

5:1

Po returnu trefuje prostějovský rodák forhendem pouze pásku a potřetí v setu ztrácí své podání.

4:1

0:1; 4:1 - Jakub Menšík

4:1

Portugalský tenista kazí nabíhaný bekhendový volej a vztekle praštil raketou do pásky. Jakub Menšík dokázal využít hned první brejkbol a jedno ztracené podání si bere zpět!

4:0

Napodruhé to už ale nevyšlo, Menšíkův volej u sítě končí v deblovém koridoru! Český tenista tak přichází i o druhý servis v tomto setu a prohrává už 0:4!

2:0

Jakub Menšík přichází dnes poprvé o svůj servis! Na úvod druhého gemu tak Portugalec vede 2:0!

6:7

Přímým bodem ze servisu ukončuje Menšík tento tiebreak a získává tak první set!

5-6

0:0; 6:6; 5-6 - Jakub Menšík

5-6

Velká chyba Borgese! Ten měl výměnu dobře rozehranou a odkrytou část kurtu, ale forhendem zamířil jen do sítě. Menšík má setbol a jde podávat!

30-40

Vůbec první dvojchyba Borgese nepřišla úplně ve vhodnou chvíli. Menšík má setbol!

40-30

Borgesův úder dopadl přesně na lajnu a Menšík poté chybuje. Borges má tak svůj druhý brejkbol v tomto utkání!