Tenis

US Open - muži (tvrdý povrch)

Nuno Borges – Jakub Menšík

3:2 6:7 (5), 6:1, 3:6, 7:6 (6), 6:0

31.08.2024, 22:25 • Kurt č. 17, NTC Billie Jean Kingové, New York (USA) • 3. kolo • Jiří Zabilanský (@Korb278)

Tipsport: 1.61 2.38 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

A je dobojováno! Viděli jsme strhující utkání plné zvratů. Ale pojďme popořadě. V prvním setu nebyl k vidění ani jeden brejk a tak o vítězi musela rozhodnout až zkrácená hra, ve které byl úspěšnější český tenista. Druhý set byl jednoznačnou záležitostí a Borges dovolil Menšíkovi uhrát pouze jeden gem. Ve třetím setu jsme viděli o poznání vyrovnanější bitvu, o jeden brejk více ale nakonec získal Menšík, který tak vedl 2:1 na sety. Čtvrtý set vypadal dlouho jednoznačně, ale za stavu 5:2 pro Borgese Menšík zabral, získal tři gemy v řadě a vynutil si tie break. V něm došlo ke klíčovému okamžiku celého zápasu! Jakub Menšík měl hned tři mečboly, ale ani jeden nevyužil a set ztratil. Rozhodující pátý set byl pak jednoznačný. Menšík svému soupeři vůbec nestačil a neuhrál ani gem! Nuno Borges po setech 6:7, 6:1, 3:6, 7:6 a 6:0 postupuje do osmifinále US Open, kde se potká s vítězem utkání Medvěděv – Cobolli. (02:22:11)

Konec zápasu

3:2; 6:0 - Nuno Borges

6:0

Hned první mečbol Borges využívá nechytatelným forhendem do odkryté strany a vítězí v dramatické pětisetové bitvě!

40-0

Borges zahrál stopbal, který Menšík nedokázal doběhnout!

30-0

Return Menšíka dopadl za základní čáru.

15-0

Po returnu soupeře zahrál Borges vítězný forhendový úder křížem.

5:0

Konec přestávky, podávat bude Nuno Borges.

5:0

Následuje přestávka a výměna stran.

5:0

2:2; 5:0 - Nuno Borges

5:0

A Borges tento brejkbol využívá poté, co nabíhaný forhend proměnil ve vítězný úder! Portugalec vede 5:0 a po přestávce půjde podávat na vítězství v celém utkání.

A-40

Opět dobrý return Borgese a po něm chyba českého tenisty! Je tu opět brejkbol!

40-40

Borges dobře returnoval na druhý servis soupeře a Menšík poté nedokázal svůj forhendový úder protlačit přes pásku.

30-40

Alespoň prozatím nemusí Menšík v tomto gemu čelit brejkbolům a to díky chybě z forhendu od Borgese.

30-30

Menšík měl výměnu dobře rozehranou, ale nakonec je to opět on, kdo chybuje.

15-30

Nyní si Menšík pomohl esem.

15-15

Borges nedokázal svůj return dostat na druhou stranu kurtu.

15-0

Aní pátý gem tohoto setu nezačal pro Jakuba úplně dobře.

4:0

Jenže Menšík je hodně rozhozen předešlým tie breakem a dělá zbytečné chyby. Borges tak vede 4:0 a je na dobré cestě za vítězstvím.