3. Česká fotbalová liga (B)

TJ Sokol Živanice – FC Hradec Králové B

1:1

konec (0:1)

31.08.2024, 10:15 • Sportovní areál Živanice • 4. kolo • Info o důležitých událostech (Vojtěch Martinek (@mrtnkv))

Tipsport: 1.82 3.86 2.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek soboty. Napočtenou někdy příště! (12:32:26)

Dnešní utkání sledovalo 105 diváků.
Sokol příští víkend vyrazí do České Lípy, zatímco Votroci na své půdě přivítají béčko Slovanu.
Dohráno! Živanice vybojovaly remízu díky pozdnímu zásahu Martina Staňka a aspoň dočasně se odráží na střed tabulky, kde po výsledku 1:1 zůstávají také hosté z Hradce. Za ty se prosadil Lukáš Hruška.

90+3

90+2

Hosté jdou v nastavení do deseti, Martin Hlaváč (HKB) totiž vidí druhou žlutou kartu za podražení protihráče během slibné akce!

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90

Střídání v týmu FC Hradec Králové B (4/5):
ze hřiště odchází David Jurčenko, přichází Matěj Hampl.

88

Pouhých pár desítek sekund po domácím gólu dostává kartu také Jakub Zeman (HKB).

87

Živanice právě vstřelily branku!
Dramatický finiš v malém východočeském derby! Sokol vyrovnává zásluhou MARTINA STAŇKA.

83

Střídání v týmu FC Hradec Králové B (3/5):
ze hřiště odchází Jan Mahr, přichází Tadeáš Boniš.

83

Krátce před koncem je trestán David Petrus (ZIV).

80

Žlutou kartu mimo hřiště dostává Michal Buriánek (ZIV).

78

Střídání v týmu TJ Sokol Živanice (2/5):
ze hřiště odchází Ondřej Sedláček, přichází Filip Pánek.

70

Střídání v týmu TJ Sokol Živanice (1/5):
ze hřiště odchází Václav Pilný, přichází Filip Zvěřina.

66

Další varování, tentokrát pro Marka Kadrmase (HKB).

57

Rozhodčí v sedmapadesáté minutě řešil strkanici a ukázal žlutou kartu dvěma hráčům, a to Michalu Svobodovi (ZIV) a Martinu Hlaváčovi (HKB).

56

Střídání v týmu FC Hradec Králové B (2/5):
ze hřiště odchází Daniel Hypšman, přichází Vojtěch Baloun,
ze hřiště odchází Vítek Šimon, přichází Jakub Zeman.

46

Druhý poločas začne přibližně v 11:18.

45+2

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

29

První žlutou kartu zápasu dostává Michal Petráň (ZIV).

24

Hradec Králové B právě vstřelil branku!
Mladí Votroci se dostávají do vedení! Druhou trefu v nové sezóně si připisuje LUKÁŠ HRUŠKA.

1

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemné sobotní ráno, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

TJ Sokol Živanice: Zíma – M. Svoboda, Chocholatý (C), Sedláček, Petrus, Hajník, Pilný, Staněk, D. Pánek, T. Svoboda, Petráň.
Náhradníci: Frydrych – F. Pánek, Zvěřina, Buriánek, Bobek, Macháček, Kaufman.
Trenér: Jiří Krejčí.

FC Hradec Králové B: Čábelka – Kadrmas, Mahr (C), Jurčenko, Kaštánek, Hypšman, Vobejda, Holovatskyi, Hlaváč, Hruška, Šimon.
Náhradníci: Hrnčíř – Baloun, Zeman, Kareš, Hampl, Truhelka, Boniš.
Trenér: Tomáš Šilhavý.

Rozhodčí: Doubrava – Švagr, Ježek.

DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude Jakub Doubrava z Příbrami, který se pomalu ale jistě blíží k metě třiceti odpískaných utkání v ČFL. Jeho asistenty budou Tomáš Švagr a Ondřej Ježek.
LOŇSKÉ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Ve vzájemných střetnutích dnešních soupeřů v minulé sezóně platilo pravidlo „můj dům – můj hrad“: zaříjový duel skončil výhrou Hradce, zatímco Živaničtí jim porážku oplatili na svém hřišti v březnové odvetě. Který celek se bude radovat dnes dopoledne?

29. 3. 2024: Živanice – Hr. Králové "B" 2:1
3. 9. 2023: Hr. Králové "B" – Živanice 3:2
FC HRADEC KRÁLOVÉ "B" (9. místo)
4 Z, 1–1–2, 5:8 (-3), 4 body

K hradeckým mladým puškám los vloženého kola už tak milosrdný nebyl, čekala je totiž cesta na hřiště Záp. Duel na severovýchodní hranici hlavního města dopadl přesně dle papírových očekávání: po poločasové pauze se tam postupně prosadili Matějka, Kocourek a Weis. Sečteno, podtrženo – 3:0 pro Středočechy.

Pro svěřence kouče Šilhavého, syna někdejšího kouče reprezentace, šlo již o druhou prohru v probíhající sezóně. Ta první přišla hned v prvním zápase proti aspirantovi na postup z Ústí, zatímco zápas v Mostě skončil remízou a z domácí bitvy proti Chlumci hosté vytěžili svou dosud jedinou výhru.

4 Z, 1–1–2, 3:7 (-4), 4 body

Pokud si ve středu nějací fanoušci „Oranjes“ našli cestu do Chlumce, zhruba hodinového výletu zcela určitě nelitovali. Svěřenci kouče Krejčího tam totiž vybojovali svou první výhru v nové sezóně, když na gól domácího Rybičky ještě před koncem poločasu odpověděl Petráň a hned zkraje toho dalšího obrat dokonal Hajník.

Sokol tak k jednomu bodu, který získal za remízu s Kolínem hned na startu ročníku, přidal rovnou tři. V kombinaci s celkovým skóre 3:7 mu jeho dosavadní zisk stačí na průběžné dvanácté místo. Podaří se mu dnes na středeční úspěch navázat a poprvé od května zvítězit ve dvou soutěžních duelech za sebou?

Michal PETRÁŇ – 4 Z, 1 branka
Příjemnou sobotu u sledování ČFL! Los čtvrtého kola si pro nás připravil mimo jiné i východočeské derby, ve skupině B na sebe narazí Živanice a Hradec "B".
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.