Švýcarsko – Finsko

0:1

konec (0:1, 0:0, 0:0)

29.08.2024, 15:00 • ROCKETNET ARÉNA, Chomutov • Tadeáš Rulf

Je hotovo, závěrečné pokusy formálně domácího týmu dokázaly obránkyně Finska zablokovat a v úvodním soutěžním mači sezóny tak nad Švýcarkami berou hubenou, ale tříbodovou výhru 1:0.

Jedinou branku zápasu vsítila již v sedmé minutě Jannika Stenová, která má ve svých šestnácti letech již na kontě šest zápasů v nejvyšší finské hokejové soutěži za Lahti Pelicans.

Švýcarsko předvedlo kvalitní výkon především ve druhé třetině, vinou neproměněných šancí a nedostatku sil v závěrečné periodě však vzhledem k dominantnímu výkonu hostujících hráček v první a třetí třetině prohrávají a to zaslouženě.

Další zápas čeká na oba týmy již zítra, tedy v pátek 30. 8., Švýcarky od 15:15 vyzvou Švédky, finský tým změří síly s naším výběrem.

To už je za mě pro dnešek vše, přeji top den všem fanouškům ženského hokeje! (16:56:37)

59:50

Po další nepřesné přihrávce vyšel ze souboje o kotouč míč přímo do rukavic Piekkariové.

59:30

Nepřesný pas na modrou čáru vyhnal Švýcarky ven z pásma.

59:00

Pas zpoza branky dokázala nyní přečíst Piekkariová a kryje kotouč.

58:30

Rána Müllerové z úhlu je zablokovaná.

58:00

Švýcarský tým zkouší hru bez brankářky.

57:30

Hned dvakrát na druhé straně dokázala zakročit Piekkariová, která zatím předvádí velmi kvalitní výkon a kráčí za čistým kontem. Následuje švýcarský timeout.

57:00

Finsko získává útočné pásmo, po ráně ze střední vzdálenosti kryje puk Zagnoliová.

56:30

Po nepřesném nahození Finek přišla zajímavá švýcarská protiakce, včasný návrat obránkyň však nebezpečí zneutralizoval.

56:00

Finky kontrolují puk ve vlastním pásmu.

55:30

Nájezd švýcarské forvardky Ochsnerové po pravé straně končí bídným zakončením vysoko nad.

55:00

Velmi nepřesný finský pokus znamená ztrátu kotouče.

54:30

Nepřesné pasy nyní ani jednomu z týmů neumožňují přejít ze středního pásma do útoku.

54:00

Nyní se na chvíli třetinu vybojovat podařilo, po souboji u mantinelu ovšem odebírají puk hráčky Švýcarska. Po jejich protiakci je pískán ofsajd.

53:30

Finské pokusy o zisk útočného pásma jsou zatím neúspěšné.

53:00

Švýcarky získávají puk a vyvážejí do útočné třetiny, tam ovšem byly jen dvě domácí hráčky a tak raději vzápětí vracejí puk soupeřkám.