Liga mistrů

ŠK Slovan Bratislava – FC Midtjylland

3:2

konec (1:1)

28.08.2024, 21:00 • Národný futbalový štadión (Bratislava) • 2 • Play-off • Petr Sumbal

Tipsport: 2.96 3.59 2.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Začátek zápasu byl vyrovnaný a v době, kdy začínali mít hosté více ze hry z ničeho nic přišel gól Slovanu, když se na pravé straně vápna pěkně uvolnil a poté i zakončil Marko Tolič. Slovan ale pak úplně přestal hrát a zaslouženě byl po osmi minutách vyrovnáno. Obrovskou šanci Osoria ještě Takáč vychytal, na střelu Arala Simsira už ale neměl.

Ve druhém poločase se povedlo Midtjyllandu dokonat otočku, když se už v 50. minutě prosadil Franculino. Se Slovanem to pak dlouho vypadalo špatně, ale slovenský tým se vzchopil a předvedl málokdy vídanou otočku. Nejprve v 82. minutě srovnal svým druhým gólem v zápase Marko Tolič a o čtyři minuty později pak vystřelil Slovanu Ligu mistrů Tigran Barseghjan.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 5:6. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:11.
Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc. (23:03:23)
Zápas skončil a hráči i fanoušci Slovanu se mohou začít radovat z postupu do ligové fáze Ligy mistrů, poté co slovenský tým porazil dánský Midtjyland 3:2.

90+7

90+7

Už se hraje mírně přes čas a Mak fauloval Gabriela na polovině hřiště.

90+6

Buksa dostává žlutou kartu za nesportovní chování. Protestoval, že měl jeho tým zahrávat rohový kop a měl pravdu. Rozhodčí nepochopitelně neviděli, že jako poslední se míče dotkl Wimmer.

90+5

Wimmer dal velkou razanci své obranné hlavičce, tak aby se míč odrazil co nejdál od branky Slovanu.

90+3

Slovan je pod tlakem, ale daří se mu kouskovat hru a i proto zatím závěr zápasu zvládá.

90+2

Zakončoval Joel Andersson a Slovan měl teď obrovské štěstí, protože ho zachránila tyč!

90+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+1

Blackman dostává žlutou kartu a bude tu nebezpečná standardka pro hosty.

89

Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava:
ze hřiště odchází David Strelec, přichází Kyriakos Savvidis.

87

Střídání v týmu FC Midtjylland:
ze hřiště odchází Franculino, přichází Edward Chilufya,
ze hřiště odchází Emiliano Martinez, přichází Denil Castillo.

86

86. Tigran BARSEGHJAN - 3:2

86

Slovan Bratislava právě vstřelil branku!
Slovan je v ráží a během čtyř minut otáčí stav utkání na 3:2 ve svůj prospěch! Hrdinou okamžiku je TIGRAN BARSEGHJAN, který překonal životní střelou zpoza vápna brankáře Olafssona. Asistence: Idjessi Metsoko.

86

Hosté se rohovému kopu ubránili a následně běžel sám na branku Osoriu. Takáč ho ale skvěle vychytal.

85

85. Pěkná střela Metsoky

85

Tolič byl tentokrát v roli asistenta a přichystal krásně míč pro Marsoka, který střílel pravačkou a Olafsson konečky prstů vytáhl míč na rohový kop.

84

Róbert Mak střílel, ale pouze přesně do prostoru, kde stál brankář Olafsson.

82

82. Marko TOLIČ - 2:2

82

Je opět vyrovnáno, Slovan je znovu ve hře o Ligu mistrů! Už podruhé v utkání se prosazuje MARKO TOLIČ, který si podobně jako před prvním gólem připravil míč na levačku a pak se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Róbert Mak.

80

Kašia odvedl v obraně dobrou práci a zastavil akci Midtjyllandu. Dánské mužstvo má ale rohový kop.

79

ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Róbert Mak.

78

ze hřiště odchází Július Szőke, přichází Idjessi Metsoko.

77

Strelec dokázal vystihnout rozehrávku soupeře, ale míč se od něj odrazil pouze k brankáři Olafssonovi. Ten už dlouho neměl žádnou práci.

76

Po faulu měl Slovan standardní situaci, ale Weiss trefil pouze zeď a z dorážky pak pro změnu netrefil branku.

74

ze hřiště odchází Aral Simsir, přichází Ola Brynhildsen.

73

Franculinovu střelu Takáč dokázal vyrazit a nakonec se stejně mával ofsajd.

72

Centr opět jen prolétl před brankou Midtjyllandu, k zakončení však nedošlo.

71

Diao předvedl dobrý obranný zákrok a odkopl míč do zámezí na rohový kop pro Slovan.

70

Centr z pravé strany jen prolétl pokutovým územím Midtjyllandu. Slovenský tým neměl ve vápně nikoho.

68

Osorio našel ideální přihrávkou ve střelecké pozici Sorensena, tomu ale střela vůbec nevyšla a netrefil branku.

66

Slovan se ubránil následnému rohovému kopu, ale stále je pod tlakem Midtjyllandu.

65

Gabriel se ocitl po souboji ve vápně s Weissem na trávníku, penalta se ale nepíská.

64

Kevin Wimmer a Ousmane Diao dostávají za vzájemnou strkanici každý po žluté kartě.

63

Kucka byl pravděpodobně ve středu pole faulovaný, ale rozhodčí si toho nevšiml, faul se nepíská.

61

Slovan se ubránil i následnému rohovému kopu hostujícího týmu.

60

60. Sorensenovo zakončení.

60

Český záložník Midtjyllandu našel pěknou přihrávkou ve vápně Olivera Sorensena, jehož střelu na bližší tyč dokázal Takáč vyrazit.

59

Vypadá to, že Buksa bude moci pronikat po pravé straně dopředu, ale nakonec mu chyběla rychlost.

58

Slovan se teď musel bránit výpadu Osoria, ale zvládl to. Pak mu však nevyšel pokus o rychlý protiútok.

57

ze hřiště odchází Juninho, přichází Adam Gabriel.

56

Vypadá to, že se chystá první střídání a bude to dánský celek, který jako prnví sáhne do zákldní sestavy.

54

Weiss našel pěknou přihrávkou ve vápně Toliče, ale ten střelou z osy hřiště netrefil branku.

53

Je to poprvé v tomto dvojzápase, kdy je ve vedení favorizovaný celek z Dánska. Slovan teď musí ukázat, že se dokáže z této šlamastiky vylízat, pokud si chce zahrát ligovou fázi Ligy mistrů.

50

50. FRANCULINO - 1:2

50

Midtjylland právě vstřelil branku!
Obrana Slovanu opět vůbec nezachytila náběh jednoho z útočících hráčů soupeře a je z toho gól na 2:1 pro hosty. Juninho našel parádní přihrávkou FRANCULINA, který pohotovým volejem o tyč překonal Takáče. Tady brankář Slovanu neměl nárok. Asistence: Juninho.

49

Tentokrát pálil Tolič z levé strany, ale rozvlnil jen boční síť branky Midtjyllandu. Slovan má ale dobrý start do druhé půle.

48

Dobrá šance Slovanu! Na centr z pravé strany od Barseghjana si naběl Tolič, ale střelou z první minul branku.

47

Kucka přišlápl nohu Simsirovi, který chvíli zůstával na trávníku, ale po Slovákově šlapáku nakonec bude v pořádku.

46

Oba týmy nastoupily do druhého poločasu v nezměněných sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
První poločas je za námi a Slovan hraje doma s Midtjyllandem zatím nerozhodně 1:1. V době, kdy začínali mít hosté více ze hry z ničeho nic přišel gól Slovanu, když se na pravé straně vápna pěkně uvolnil a poté i zakončil Marko Tolič. Slovan ale pak úplně přestal hrát a zaslouženě byl po osmi minutách vyrovnáno. Obrovskou šanci Osoria ještě Takáč vychytal, na střelu Simsira už ale neměl.

45+3

45+2

Domácí se standardní situaci Midtjyllandu ubránili a více už se toho asi v první půli nestane.

45+2

Marko Tolič dostává žlutou kartu za tahání za dres.

45+1

Pro Slovan se otevírala šance na brejk, ale Weiss nebyl schopný přesně přihrát.

45+1

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45

Hosté jsou při chuti a nadále aktivně kombinují na polovině Slovanu. Ten už se naopak asi nemůže dočkat konce prvního poločasu.

44

Na světelné tabuli nyní svítí stejný stav, jakým skončilo první utkání hrané v Dánsku. Pokud zápas takto nebo jakoukoliv jinou remízou také skončí, bude se pokračovat prodloužením.

41

41. Aral SIMSIR - 1:1

41

Vedení Slovanu vydrželo jen osm minut a je vyrovnáno! Obrana Slovanu opět nechala útočícímu hráči Midtjyllandu příliš mnoho prostoru, čehož tentokrát dokázal využít ARAL SIMSIR, který po krásné individuální akci překonal střelou po zemi k levé tyči Takáče. Asistence: Franculino

40

Nepovedený vysoký centr z pravé strany končí v rukavicích brankáře Takáče.

40

Franculino se z pravé strany dostal s trochou štěstí do vápna. Potom střílel Sorensen, jenomže nepřesně.

38

Barseghjan posupoval dopředu proti trojnásobné přesile, ale nakonec neuspěl a ani si nevymodlil ochotným pádem faul.

36

36. Osorio a skvělý zákrok Takáče.

36

Mohlo být bleskově vyrovnáno! Slovan v obraně naprosto propadl a k hlavičce se po centru Franculina dostal na zadní tyči Osorio. Fantastický zákrok ale předvedl Takáč.

33

33. Marko TOLIČ - 1:0

33

Z další šance už přeci jen Slovan otevírá skóre! MARKO TOLIČ dostal přihrávku do vápna, nejprve naznačil střelu, pak si balón nachystal na pravačku a následně střelou po zemi překonal Olafssona. Asistence: Cesar Blackman

32

Po rohovém kopu zakončoval nebezpečně Barseghjan, míč se však po bloku Martineze odrazil mimo branku hostů.

31

31. Blackman střílel z úhlu.

31

Do vápna se dostal Blackman a dokázal také vypálit, jenomže se střelou na první tyč z velkého úhlu neuspěl.

30

Midtjylland jsou přeci jen v posledních minutách častěji na míči a snaží se kontrolovat hru.

28

Osoriův centr mířil do jasného ofsajdu, což pochopitelně neuniklo zraku pomezního rozhodčího.

27

Hráči Midjylandu rozehrávají z vlastní poloviny, Slovan zatím vyčkává a nenapadá.

26

Útočník z Guiney Bissau je naštěstí v pořádku, takže hra může pokračovat.

25

Na hřišti zůstává ležet Franculino, tak Wimmer zakopl míč do autu.

24

Nahrávka na hrot Midtjyllandu nevyšla a míč propadl až k brankáři Olafssonovi.

22

Po Toličově centru s k hlavičce dostal Kašia, ale míč poslal jen nad branku dánského týmu.

20

Juninho fauloval Slovan při jeho rozehrávce, aby se mohl jeho tým zformovat.

18

Úvod zápasu je poměrně vyrovnaný. Obě mužstva jsou směrem dopředu aktivní, ale zatím čekáme na první vážnou šanci na jedné či druhé straně.

17

Wimmer se hezky uvolnil a po jeho sraženém centru budou domácí kopat roh.

16

Strelec dostal pěknou přihrávku a vůbec ne nerozpakoval a hned střílel. Ale jen přesně na brankáře Olafssona.

15

Osorio centroval z pravé strany do vápna, ale jen do prostoru, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

13

Strelec se dral za míčem a ačkoliv skončil na zemi, právě jemu je pískán útočný faul.

10

Slovenský křídelník Vladimír Weiss skončil na chvíli na trávníku, ale už je zase na nohou a snad bude v pořádku.

8

Martinez byl faulovaný, u míče tak budou nyní hosté.

7

Toličův centr nenašel hlavu žádného z hráčů Slovanu, míč dobře odvrátil Juninho.

6

Domácí předvedl nápaditou akci po levém křídle, ve které hrál hlavní roli Weiss. Nakonec je z toho rohový kop pro Slovan.

6

Slovenský tým po faulu soupeře rychle rozehrál z vlastní poloviny a začne pomalu rozvíjet novou akci.

5

Také druhý rohový kop utkání dokázal Slovan Bratislava ubránit.

4

Rychlá akce Midtjylandu málem přinesla vlastní gól Slovanu. Wimmer tečoval ale naštěstí pro domácí míč do zámezí.

3

První střelu na branku měl na svědomí Barseghjan, jeho rána ale postrádala přesnost i razanci.

3

Centr na první tyč nebyl nebezpečný, tento prostor dobře bránil Strelec.

2

Dánský celek vybojoval první rohový kop v utkání.

2

Andersson už nezastihl míč na hrací ploše, takže vhazovat budou domácí.

1

Domácí Slovan bude hrát v modrých dresech, Midjyland se představí celý v bílém.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na hrací ploše. Teď proběhne symbolická chvíle aplausu na počest zesnulého švédského trenéra Svena-Görana Erikssona.

ŠK Slovan Bratislava: Takáč – Blackman, Kašia, Bajrič, Wimmer – Szőke, Kucka – Barseghjan, Tolič, Weiss – Strelec
Náhradníci: Habodasz, Hrdina, Isaac, Mak, Marcelli, Madveděv, Matsoko, Mustafič, Savvidis, Trnovský, Voet, Vojtko
Trenér: Weiss st.

FC Midtjylland: Olafsson – Andersson, Diao, Bech Sörensen, Juninho – Osorio, Sorensen, Martinez, Simsir – Franculino, Buksa
Náhradníci: Askildsen, Bravo, Brynhildsen, Byskov, Castillo, Chilufya, Ejeheri, Gabriel, Gogorza, Kamara, Lee, Lössl
Trenér: Thomasberg

Rozhodčí: Stieler – Foltyn, Borsch.
FC Midtjylland

Dánský Midtjylland touží po druhé účasti v Lize mistrů v klubové historii. Premiéry se dočkal v sezóně 2020/21, kdy v rozhodujícím dvojzápase přešel přes pražskou Slavii a v základní skupině s Liverpoolem, Ajaxem a Atalantou obsadil čtvrté místo za dvě remízy.

V tomto ročníku bojů o Ligu mistrů Midtjylland ve druhém předkole zdolal Santu Colomu z Andorry po výhrách 3:0 venku a 1:0 doma, poté přešel přes Ferencváros díky domácí výhře 2:0, v Budapešti stačila remíza 1:1.

Neporažen zůstává Midtjylland také v dánské Superlize, kde úvodních šest kol odehrál s bilancí 4-2-0 a z druhé pozice ztrácí jeden bod na vedoucí Silkeborg. Právě na jeho trávníku odehraje v sobotu přímý duel o pozici lídra.
Slovan Bratislava

Slovan Bratislava usiluje o historicky první účast v hlavní fázi Ligy mistrů. Dosud se nejdále dostal v sezóně 2014/15, kdy jej ve čtvrtém předkole zastavil běloruský BATE Borisov po remíze 1:1 ve slovenské metropoli a domácí výhře 3:0.

Do letošní kvalifikace Slovan vstoupil už v prvním předkole, kde si po výhrách 4:2 doma a 2:1 venku poradil s makedonskou Strugou. Ve druhém po výsledcích 1:1 venku a 5:0 doma přešel přes slovinské Celje, ve třetím předkole pak bez inkasované branky (2.0 doma a 0:0 venku) přešel přes APOEL Nikósii.

Ve slovenské lize má Slovan za sebou čtyři kola se stoprocentní bilancí, postupně zdolal Komárno 4:1, Podbrezovou 1:0, Košice 2:1 a Bánskou Bystrici 2:0.
Hezký večer při sledování přenosu atraktivity odvety o postup do Ligy mistrů, Slovan Bratislava vyzve dánský Midtjylland a ze severu si přivezl velmi nadějnou remízu 1:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

3:2

konec (1:1)

Branky: 33. Tolič (Blackman), 82. Tolič (Mak), 86. Barseghjan (Metsoko) – 41. Simsir (Franculino), 50. Franculino (Juninho)

Karty:   45+2. Tolič (SBA), 64. Wimmer (SBA), 90+1. Blackman (SBA) – 64. Diao (MID), 90+6. Buksa (MID)

ŠK Slovan Bratislava: Takáč – Blackman, Kašia, Bajrič, Wimmer – Szőke (78. Metsoko), Kucka – Barseghjan, Tolič, Weiss (79. Mak) – Strelec (89. Savvidis)

FC Midtjylland: Olafsson – Andersson, Diao, Bech Sörensen, Juninho (57. Gabriel) – Osorio, Sorensen, Martinez (87. Castillo), Simsir (74. Brynhildsen) – Franculino (87. Chilufya), Buksa

Rozhodčí: Stieler – Foltyn, Borsch

První zápas: Midtjylland - Slovan Bratislava 1:1