0:5

konec (0:2, 0:2, 0:1)

22.08.2024, 18:00 • Buly Aréna, Kravaře • Tomáš Chalupa

Hezký zbytek středečního večera přeje Tomáš Chalupa. (20:21:48)
Je dobojováno! Utkání v Kravařích jednoznačně ovládl hostující Havířov, který domácí Opavu porazil 5:0. Nutno podotknout, že zaslouženě. AZet působil živějším dojmem a kvalita byla na jeho straně. Branky hostů vstřelili Lukáš Bednář, Matouš Ćmiel, Jakub Apolenář, David Klimša a Tomáš Franek.

58:47

Marek Slíž se snažil rozehrát po mantinelu a kotouč skončil až v ochranné síti. Nicméně vylučovat se nebude, síti totiž předcházel ještě zásah plexiskla.

58:20

Opavský brankář si poradil také s Apolenářovou střelou od modré, kterou ukryl v lapačce.

58:03

Slíž kryje Ševčíkovu střelu z mezikruží. Mezitím nám odstartovaly poslední dvě minuty zápasu.

57:29

Wendelin už je zpátky na ledě a utkání se chýlí ke svému konci.

56:57

Havířovští zatím opavskou svatyni neohrozili.

55:12

Dalším potrestaným hráčem dnešního zápasu je Wendelin, který dostává menší trest za hru vysokou holí.

55:03

Jednalo se o Jakuba Apolenáře, který nicméně bude v pořádku.

55:03

Jiří Šindelář za vlastní brankou tvrdě dohrál jednoho z havířovských útočníků a rozhodčí raději pískají.

54:27

Utkání pomalu ale jistě míří do své závěrečné pětiminutovky. O vítězi je rozhodnuto, ale Opava se snaží alespoň o čestný úspěch.

53:45

David Sachr v lapačce zkrotil nepovedenou střelu Radima Štěpánka. Vhazování v havířovské třetině.

53:26

Havířovské přečíslení zastavuje hvizd čárového rozhodčího. Ten odpískal ofsajd.

52:33

Zakázané uvolnění Havířova. Po hektických posledních minutách už nyní hrajeme v plném počtu na obou stranách.

51:41

Havířov právě vstřelil branku!
Opavští obránci za sebou nechali zcela volného TOMÁŠE FRANKA. Havířovští získali domácími vyvážený kotouč a poslali jej právě na svého kanonýra. Ten nejprve zamířil vedle, ale od zadního hrazení se kotouč opět odrazil k němu, druhá dorážka už skončila v brance – 0:5. Bez asistence.

51:26

Domácí přežili jednu velkou šanci Havířova a už jsou ve čtyřech.

51:04

Pumelice Tomáše Franka se od zadního mantinelu odrazila až na tribunu kravařské Buly Arény.

50:17

Minutu bude hrát AZet přesilovku 4 na 3.

50:17

Za podražení v rohu útočné třetiny dostává dvě minuty Jiří Brodek.

50:04

A vylučovat se bude znovu, Havířov má v tuto chvíli výhodu.

49:21

Frustrovaný Štindl jde dnes podruhé úplně zbytečně ven. Tentokrát za oplácení v podobě podražení.

48:39

Hosté navíc chvilku pobyli v útočné třetině.

48:19

Opavští se snažili puk dostat před branku, tam se ale AZet touše zmocnil a vyhodil jej ze třetiny.

47:05

Zápas končí pro Petra Antoníčka, pětiminutový trest odpyká Jiří Tvrdý.

47:05

O nesmyslné zákroky dnes skutečně není nouze, ve středu kluziště byl atakován Adam Beránek. Ten se zvedá až po několika desítkách sekund. Pro jednoho z havířovských hráčů za malou chvíli duel skončí, rozhodčí už ukazuje úder na hlavu a pětiminutový trest.

46:23

Na druhé straně se skvělým přesunem zaskvěl Marek Slíž, který likviduje dorážku Vojtěcha Pindela!
Dnešní utkání sleduje 159 diváků.

45:52

Klec Davida Sachra zůstává pro Opavu i nadále zakletá! Domácí teď do úniku vyslali Jana Štindla, jehož zakončení orazítkovalo pravou tyč!

44:08

Ani tahle opavská přesilovka gólem nekončí, Havířov Slezan do větších šancí nepouští.

43:39

Thiel s Krejsou si ve středím pásmu nerozuměli a výsledkem je zakázané uvolnění.

42:52

Opavští dlouho hledali cestičku, kterou by ohrozili branku Havířova. Nakonec ji objevil Jiří Šindelář, ale nahození opavské kapitána tečuje Sachra do ochranné sítě.

42:08

Oním hříšníkem je Vojtěch Šuhaj, který dostává dvě minuty za krosček.

42:00

Štindl je zpátky na ledě a Opava už je v plném počtu, dvě minuty ale nyní pro změnu dostane Havířov.

41:47

Antoníčkova rána bez přípravy se mezi tři tyče nevešla, puk navíc pod odrazu vyletěl z opavské třetiny.

41:22

Jiří Tvrdý se prosmýkl středem hřiště a ve velké rychlosti ranou z mezikruží orazítkoval břevno!

41:05

Nyní se Opava osmělila a vyvezla puk z vlastní třetiny. Dokonce díky Stuchlíkovi Slezan ohrozil svatyni AZetu.

40:46

Havířovští kombinují v opavské třetině, ale zatím bez výsledku.

40:01

Stejně jako v první části hry, i v té druhé hosté vstřelili dvě branky a po čtyřiceti minutách tak vedou 4:0. Mezi mantinely nám přibývaly zbytečné souboje, doufejme, že třetí třetina se dohraje v tomto směru bez výraznějších emocí.

40:00

40:00

V závěru druhé třetiny to znovu jiskřilo a nervy na pochodu neudržel Jan Štindl. Opavský centr dostává dvě minuty za podražení.

39:50

Snížení měl v závěru třetiny na hokejce Kryštof Kadula! Ten měl mezi kruhy moře času ke střele, ale trestuhodně kotouč poslal vedle levé tyče.

39:29

Šindelářova rána byla tečována a skončila v ochranné síti. Pavlík se za dvě vteřiny vrátí na led.

38:57

Pokračovat budeme ve hře pěti proti čtyřem, Slezan bude hrát ještě půl minuty přesilovku.

38:57

Vyloučení v týmu HK Opava:
Krejsa – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu AZ Havířov:
Kunc – 2 min., hrubost.

38:57

A na ledě se nám to znovu bije, za malou chvíli se bude opět vylučovat...

37:40

V oslabení domácím ujel Petr Antoníček, jeho sólo ale likviduje vynikajícím zákrokem Slíž!

37:21

Utkání začíná být možná trochu zbytečně vyhrocené a bude se opět vylučovat. Tentokrát na straně AZetu, dvě minuty dostává Šimon Pavlík za hrubost.

36:26

Hosté přidávají čtvrtou branku! Opavští nedokázali udělat pořádek před vlastní brankou, čehož ke dvěma dorážkám dokonale využil DAVID KLIMŠA. Asistence: Vojtěch Pindel.

36:00

Nadějně pro hosty vypadala střela Chrobočka, která sice skončila těsně vedle, pak se ale odrazila od mantinelu přímo do brankoviště. Pak ale rozhodčí ztratili touš z dohledu a hru přerušili.

35:40

Havířov operuje v opavské třetině, Slíž zatím musel vyrážet jednu střelu. Zbytek ran mířil vedle.

34:55

Další vyloučení na straně Slezanu. Dominik Ficek dostává dvě minuty za zásah protihráče vysokou holí.

34:46

Chrobočkova nízko letící střela od modré nalezla pouze lapačku Marka Slíže.

34:37

Zakázané uvolnění Slezanu.

34:26

Marek Brada je zpátky na ledě, domácí jsou kompletní.

34:22

Opava vyhazuje ze třetiny a střídá.

33:57

Za Opavu se poprvé v utkání objevuje David Gřesík, Havířov je mezitím v plném počtu a začíná jeho zkrácená početní výhoda.

32:26

Brada – 2 min., sekání.

31:38

Konečný – 2 min., vysoká hůl.

31:34

Beránkova rána z levé strany rozezvonila břevno klece Davida Sachra! Následně se puk odrazil mimo hrací plochu.

31:30

Opavští až nyní dostali puk ze třetiny a Bradova formace může vystřídat.

30:27

AZet teď Opavu zatlačil, nicméně, chybí tomu střelba.

29:18

Havířovští nahodili puk na opavskou klec a následně brankáři domácích nedovolili rozehrát.

28:46

Po delší době si zákrok připisuje Marek Slíž. Oba týmy na led posílají čerstvé síly, vhazuje se v opavské třetině.

28:10

Ludvíkova střela od modré skončila až v ochranné síti.

27:53

Sachr nemusel ani jednou zasahovat a jeho tým už je kompletní.
Ani domácím zatím moc přesilovka nevychází.

26:28

Opava v plném počtu.

25:43

Poměr sil na ledě se vyrovná, Marcel Kunc dostává dvě minuty za napadení.

25:27

Havířovští v ofsajdu. Zatím se hosté nedokáží usadit v opavské třetině.

24:18

Vzápětí navíc Josef Krejsa dostává dvě minuty za sekání a jeho spoluhráči se budou muset znovu bránit.

23:33

Ukázkový vlastenec! Havířov vyslal střelu na opavskou branku, puk pak zůstal ležet v brankovišti. Tam se dva hráči vůbec nedomluvili a kotouč nějakým záhadným způsobem umístili nakonec za záda vlastního brankáře. Jako autor branky byl označen JAKUB APOLENÁŘ. Bez asistence.

22:45

Tohle se dalo vyřešit mnohem lépe! Marek Brada táhl opavské přečíslení tří na jednoho a mohl si vybrat, kterému spoluhráči přihraje. Místo Petra Guldy v mezikruží ale hledal spoluhráče před brankou a úmysl přečetl obránce Havířova.

21:37

První zásah ve druhé třetině si připisuje David Sachr, který vychytal Kryštofa Kadulu pálícího z pravé strany. Následné vhazování Havířovští zvládli a puk dostali ze své třetiny.

20:30

Slezan se na začátku druhé třetiny ujal kotouče a operuje s ním v útočné třetině.

20:01

Je za námi prvních dvacet minut duelu, na jejichž konci vedou hosté v Kravařích 2:0. V přesilovce otevřel brankový účet utkání Lukáš Bednář, pak ještě úvodní gól navázal z předbrankového prostoru Matouš Ćmiel. Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:30

Žabičkou vybídl k pohotovému zakončení Krejsa Bradu. Rozezvonil se zvuk tyčky, ale o nic vážného nešlo protože se jednalo o boční oblouk brankové konstrukce.

19:00

Začala poslední minuta první třetiny, hraje se v opavské třetině.

18:35

Teď Slezan v rozletu zastavilo postavení mimo hru.

17:39

Opava se snaží s výsledkem něco udělat, ale Havířov brání velice pozorně a do větších šancí ji nepouští.

15:58

Hosté odskakují na rozdíl dvou branek. Viktor Konečný poslal před opavskou perfektní přihrávku pro MATOUŠE ĆMIELA a vytáhlý útočník nadvakrát kotouč dostal za záda Marka Slíže. Asistence: Viktor Konečný.

15:19

Další střelu na opavskou branku vyslal Jiří Tvrdý, Slíže však donutil pouze k rutinnímu zákroku.

14:30

Lukáš Bednář dostal dobrý puk od svého obránce a najížděl do opavské třetiny po levé straně. Stopku mu ale vystavil Jakub Ludvík.

14:10

Havířovští teď několikrát vypálili, ale Slíž ani jednou zasahovat nemusel. Činit se ale musí i Sachr, před nímž se po chvilce opět bude vhazovat.

13:16

Zakázané uvolnění hostů.

12:59

Thiel nahodil kotouč od modré a Sachr zasahuje nadvakrát. Následuje vhazování po levačce brankáře hostů.

12:39

AZet početní výhodu využívá a ujímá se vedení! Na levém kruhu dostal nabito LUKÁŠ BEDNÁŘ a proti jeho ráně na bližší tyč se Marek Slíž nestačil přesunout. Asistence: Tomáš Franek.

11:53

Havířov si zahraje první přesilovku, Šindelář dostává dvě minuty za podražení.

10:20

Oba hříšníci už jsou zpátky na střídačkách svých týmů.

10:10

Nepříjemný projektil z hole Radima Štěpánka! Ten pálil hned po předávce Josefa Krejsy a rána z voleje mu úplně nesedla, o to nebezpečnější a nevyzpytatelnější ale byla. Sachr vyráží okrajem lapačky.

09:20

Sachr kryje ránu ze strany.

08:19

Teď už rozhodčímu došla trpělivost a vylučuje se na obou stranách. Antoníček s Kadulou dostávají dvě minuty za hrubost.

07:40

Opavští se dostali k zajímavému přečíslení dvou na jednoho, Marek Brada ovšem v rozhodující chvíli nepřihrál přesně.

07:05

Nepřesná přihrávka Opavy znamená zakázané uvolnění.

07:00

Po aktivním vstupu hostů se hra srovnala a hrozí i Opavští. K žádné vyložené šanci se však zatím nedostali.

05:30

V Kravařích nám to jiskří, nyní jsme byli po opavském zakončení svědky další menší potyčky. Ani tentokrát Pelc nevylučuje.

04:40

Další icing Havířova.

03:50

AZet se snažil o dlouhou přihrávku z vlastní třetiny na číhajícího útočníka, nicméně ten na kotouč nedosáhl. Zakázané uvolnění.

03:20

Poprvé se souvisleji v útočné třetině usadil také Slezan. Nakonec z toho byla střela Štěpánka od modré, ale Sachr vše dobře viděl.

02:45

Jiří Šindelář teď možná rozehrávku ve vlastní obraně pojal až příliš laxně a jeho tým za to mohl být potrestán. Havířovští jej totiž o kotouč obrali a zakončoval Klimša, naštěstí pro Opavu ale zkušený forvard rozvlnil pouze boční síť.

02:15

Po nahození na opavskou kasu se v brankovišti strhla drobná rozmíška, ale vše se obejde bez jakýchkoliv vyloučení.

01:10

Další útok AZetu teď zastavuje postavení mimo hru. Tomáš Valenta zavezl puk do pásma příliš brzy.

00:55

Chrobočkův projektil z levé strany Marek Slíž ukryl ve své lapačce.

00:40

Zakázané uvolnění Opavy.

00:05

Havířovští zvládli úvodní vhazování a okamžitě puk nahazují do opavské třetiny.

00:01

Nyní už jsou na ledě také hráči, vše směřuje k začátku duelu.
Jako první se na ledovou plochu vyřítil hlavní arbitr duelu Petr Pelc, za chvíli jej budou následovat také hráči obou týmů.

HK Opava: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Gulda, Ficek, Štěpánek, Ludvík, Thiel, Gřesík – Brodek, Stuchlík (A), Štindl (A) – Krejsa, Brada, Kadula – Wendelin, Beránek, Havel – Kotásek.
Trenér: Pavel Zdráhal.

AZ Havířov: Sachr (Šimonů) – Valenta, Ševčík, Chroboček, Kunc, Michálek, Hrachovský, Tomiga – Klimša, Šuhaj, Franek – Bednář, Pindel, Tvrdý – Antoníček, Ćmiel, Konečný – Pavlík, Haas, Apolenář.
Trenér: Marek Pavlačka.
Hezký den z kravařské Buly Arény, kde pro nadcházející sezonu našla své útočiště domácí Opava.

Ledovou plochu svazového prezidenta Aloise Hadamczika si dnes přijede vyzkoušet v roli hostujícího týmu Havířov. Ten stejně, jako v loňské sezoně, skládá našlapaný kádr, který by se měl na jaře příštího roku rvát o postup do Maxa ligy. AZet sice zatím všechny čtyři utkání v přípravě prohrál, nicméně zápasy odehrál s velice kvalitními soupeři – do cesty se mu postavila Poruba a Frýdek-Místek, neúspěšně dopadla i konfrontace s účastníky polské nejvyšší polské soutěže v podobě Katowic a Jastrzebie.

Domácí Slezan je naopak zatím výsledkově stoprocentní, svěřenci kouče Pavla Zdráhala minulý týden zvítězili v Šumperku a v úterý v kravařské premiéře zdolali 4:0 Nový Jičín. Také Opava by se v letošním ročníku druhé ligy pohybovala ráda v horních patrech tabulky, postupové ambice na rozdíl svého dnešního soupeře ale rozhodně nemá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

0:5

Branky a nahrávky: 13. Bednář (Franek), 16. Ćmiel (Konečný), 24. Apolenář, 37. Klimša (Pindel), 52. Franek

42:08 HAV 2 Šuhaj, krosček
47:05 HAV 5+20 OK Antoníček, nedovolený zásah do hlavy nebo krku+nedovolený zásah do hlavy nebo krku
49:21 OPA 2 Štindl, podrážení
50:17 OPA 2 Brodek, podrážení
51:41 HAV 0:5 Franek
55:12 OPA 2 Beránek, vysoká hůl