Švýcarsko – Česko

5:3

konec (3:0, 1:0, 1:3)

14.08.2024, 13:30 • ZŠ Piešťany, Piešťany • Matěj Petruška

Úvodní zápas turnaje skončil prohrou favorizovaného Česka, které po špatné 2. třetině a ještě horší té první prohrálo 5:3 proti Švýcarsku. Na tribunách tak zvoní kravské zvony a Švýcaři slaví. Děkuji Vám za pozornost a přeji krásný zbytek dne! (15:50:09)

59:28

Oba týmy v plném počtu, Češi nevyužili přesilovku a zápas se tak nejspíš chýlí ke konci.

59:02

Švýcaři se osvobozují.

58:41

Teď máme šanci vidět první klasicky sehranou přesilovku, kdy Češi kombinují a snaží se jakkoliv prostřelit Zambelliho.

58:02

Češí pálí střelu za střelou a Zambellimu už musí být pěkné horko.

57:28

Vyloučení v týmu Švýcarsko:
Berger – 2 min., podrážení.

56:50

Češi se snaží vytvořit si šance, domácí však skvěle brání a do větších šancí se ani jeden z týmů nedostává.

55:16

Akci Švýcarů přerušil ofsajd. Komerční přestávka.

54:22

Oba týmy v plném počtu, Češi tak nevyužili svou další příležitost na snížení stavu.

54:15

Ohrozit po nějaké době Zambelliho se pokusil střelou od modré obránce Česka, brankář domácích byl ale stoprocentně koncentrován a připraven.

53:36

Pomalou hru na útočné modré potrestali Švýcaři a osvobodili se ze svého pásma.

53:22

Bouvard – 2 min., podrážení.

52:48

Snahu hostů opět zaútočit a znovu snížit překazil ofsajd.

51:50

51:50 FUETER - 5:3

51:50

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Švýcaři naplno využili svůj oddechový čas a opět zvyšují náskok na dvě branky. Přesný zásah připisuje FUETER, asistenci Bouvard.

50:35

Oddechový čas pro tým Švýcarsko.

50:35

50:35 RUML - 4:3

50:35

Česko právě vstřelilo branku!
A je tam! Kontaktní gól v přesilové hře vstřeluje RUML. Bez asistence.

49:23

Čechy vstřelené góly probudily k větší aktivitě a tvrdě bojují o kontaktní gól.

48:42

Akhmedov – 2 min., nedovolené bránění.

48:22

48:22 TOMEK - 4:2

48:22

Ale přeci jen to půjde! Přihrávku Švýcarů zachytil, do samostatného útoku ujel a nakonec skóroval TOMEK. Bez asistence

47:21

Akci Švýcarska překazil ofsajd.

46:41

Češi se snaží se zápasem ještě něco udělat, Švýcaři ale skvěle kontrolují hru a když jim náhodou někdo ujede do útoku a ohrozí branku, tak je podrží skvěle chytající Zambelli.

45:29

45:29 KATOLICKÝ - 4:1

45:29

Češi snižují a konečně prostřelili brankáře Švýcarů. Z přesilovky se prosazuje KATOLICKÝ. Asistence: Huk

45:02

Zambelli postavil svou lapačku do střely z pravého kruhu a připsal si velice pohledný zákrok do svých statistik.

44:34

Akhmedov – 2 min., hrubost.

43:05

Golfovým způsobem zkoušel jeden ze Švýcarů směrovat kotouč ze vzduchu na hostující branku, tu ale minul.

42:38

Češi opět zvýšili svou aktivitu se vstupem do třetiny, zatím jim to žádný přesný zásah nepřineslo.

41:25

Také Láryš si připisuje první zákrok ve třetí třetině, když rozklekem utěsnil střelu, která šla po zemi.

40:58

Skvělá příležitost, dorážka šla ale mimo Zambelliho branku.

40:19

Oba týmy v plném počtu.

40:01

Druhá třetina byla velmi nedisciplinovaná. Češi sice zlepšili svou hru, ale stále to nestačí ani na jednu branku. Švýcaři naopak navýšili své vedení na 4:0 a stav už jim stačí kontrolovat.
Další třetina začne přibližně v 15:13.

40:00

39:28

Čechům se nedaří usadit se během přesilové hry v útočném pásmu.

39:01

Probíhá poslední minuta 2. třetiny.

38:22

Češi své útočné buly prohráli a Švýcaři se tak hned na začátku oslabení osvobozují.

36:22

S další střelou už Láryš ale problémy měl, autorem branky je BOUVARD. Asistence: Castiglioni a Sauthier.

35:46

Švýcaři se snaží ohrozit branku Láryše, ten ale se střelou od modré neměl problém.

35:10

Nedorost – 2 min., sekání.

34:54

Oba týmy jsou v plném počtu a ani další početní převaha neskončila využita.

33:32

Úhledná kombinace Česka, ale střela byla opět velice nepřesná.

32:54

Sauthier – 2 min., hrubost.

31:36

Čechy velmi trápí nepřesná muška, většina střel létá mimo tři tyče a brankář Zambelli tak nemusí ani zasahovat.

30:49

Po komerční přestávce se bude vhazovat po boku Láryše.

30:02

Oba týmy hrají v plném počtu. Hosté zvládli ubránit přesilovou hru Švýcarska.

28:42

Česko se poprvé osvobozuje ze sevření Švýcarů.

28:02

Švancar – 2 min., podrážení.

27:19

K odražené střele Kachlíře se dostal Huk. Zambelli byl ale znovu připraven.

26:41

Další akce Česka a pokus o zasunutí puku mezi betonu Zambelliho vyústila v přerušení a vhazování po boku brankáře domácích.

25:58

Od modré střílel Studnický, těsně však minul branku.

25:31

Obrovskou šanci z úniků měly teď oba týmy. Skončilo to až posunutou brankou Švýcarů po útoku Huka.

23:18

One-timer z mezikruží zkoušel Filip Novák, trefil ale jen beton Zambelliho.

22:28

Češi sice zlepšili svou hru, stále je to však málo. Dělají mnoho hrubých chyb a domácí jsou značně lepším týmem na startu 2. třetiny.

21:43

Akce Švýcarů 3 na 2 končí na tyčce Láryše, který měl teď vellké štěstí.

20:23

První šanci druhé třetiny měli Češi. Zambelliho beton byl ale na místě a vhazuje se po jeho levici.

20:01

V první třetině ze začátku dominoval národní tým Česka, po několika chybách ale mohli Švýcaři hned třikrát zapsat přesný zásah a po lekci z efektivity pro hosty zaslouženě vedou 3:0 po první části.
Další třetina začne přibližně v 14:17.

20:00

19:15

Vypadá to, že třetina skončí u branky Zambelliho.

19:01

Probíhá poslední minuta 1. třetiny.

17:26

Hrozící protiútok Česka po zachycení rozehrávky překazil signalizovaný ofsajd, který znamenal podstoupení puku Švýcarům.

16:40

Češi opět napadali rozehrávku Švýcarska, tentokrát z napadání vytěžili střelu na branku. Zambelli ji ale pokryl.

15:25

Švýcarsko v plném počtu, přesilovka nebyla využita.

15:00

Ze situace 4 na 2 Česko nevytěžilo nakonec ani střelu na bránu a Zambelli má zatím vcelku klid.

14:00

Dělovku od modré a dorážku pokrývá Zambelli.

13:25

Castiglioni – 2 min., hákování.

13:00

Nadějný nájezd Česka do útoku překazil ofsajd.

12:00

Obrázek hry je stejný jako do teď, Česko se usadí v útočném pásmu a Švýcarsko odvětí protiútokem. Tentokrát ale nikdo nestřílel.

10:06

Střídání v týmu Česko:
ze hřiště odchází Poletín, přichází Láryš.

10:06

Oddechový čas pro tým Česko.

10:06

10:06 SAUTHIER - 3:0

10:06

A na tribunách zvoní kravské zvony znovu. Tentokrát rychle po buly přesný zásah zapisuje SAUTHIER. Asistence: Bizzozeru, Guzzi

9:01

9:01 Fuhrer L. - 2:0

9:01

Znovu po tlaku Česka se Švýcarům podařilo vstřelit branku, tentokrát se trefil FUHRER L. Asistoval Grossniklaus.

8:00

Česká republika se po reklamní pauze vrací na koně a uzamyká Švýcary v jejich pásmu.

6:42

6:42 FUETER - 1:0

6:42

Švýcarsko se jako první dostává do vedení, gól vstřelil FUETER. Bez asistence.

6:00

Švýcaři se poprvé dostali na delší dobu do útoku, akce však skončila u modré čáry

4:00

Češi v první vážnější příležitosti, nikdo ale nebyl na dorážku před brankou připravený.

3:00

Huk se málem dostal do brejku, nezastihl však kotouč.

2:00

První ohrožení branky Zambelliho vyslal z poza kruhu útočník Česka.

1:00

Český výběr zatím stále na puku a kontroluje hru.

0:01

Úvodní buly končí v Českém útočném pásmu.

00:01

Hráči se pozdravili a za pár okamžiků začneme.

Švýcarsko: Zambelli (Ziegler) – Akhmedov, Thoma, Fuhrer J., Guzzi, Castiglioni, Favre, Fuhrer L., Van Gessel – Fueter, Bouvard, Sutter – Achermann, Sauthier, Bizzozero – Berger, Troxler, Reist – Bosshard, Grossniklaus, Kriesi
Trenér: Patrick Schob

Česko: Poletín (Láryš) – Vaněček, Kachlíř, Ruml, Nedorost, Burda, Studnický, Hora – Katolický, Tomek, Novák – Bělohorský, Huk, Švancar – Kerbler, Mařík, Kubín – Svozil, Krajdl, Maxa – Matějka
Trenér: František Ptáček

Rozhodčí: Krajčík, Žák – Gegáň, Jedlička.
Zápas odstartuje Turnaj pěti, který se letos koná v Piešťanech a zúčastní se ho výběry do 17 let České republiky, Slovenska, Německa, USA a Švýcarska. Pořadí týmů bude určovat klasicky počet bodu ve společné tabulce, protože týmy budou hrát systémem "každý s každým".

Česko je v tomto zápase jasným favoritem, s výběrem Švýcarska odehrál během července 3 zápasy, všechny vyhrál (4:3, 4:1, 4:0) a neočekává se žádné překvapení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

5:3

Branky a nahrávky: 7. Fueter, 10. Fuhrer L. (Grossniklaus), 11. Sauthier (Bizzozero, Guzzi), 37. Bouvard (Castiglioni, Sauthier), 52. Fueter (Bouvard) – 46. Katolický (Huk), 49. Tomek, 51. Ruml

Rozhodčí: Krajčík, Žák – Gegáň, Jedlička

6:42 SUI 1:0 Fueter
9:01 SUI 2:0 Fuhrer L. (Grossniklaus)
10:06 SUI 3:0 Sauthier (Bizzozero, Guzzi)
10:06 CZE -Poletín +Láryš (Střídání)
13:25 SUI 2 Castiglioni, hákování
28:02 CZE 2 Švancar, podrážení
32:54 SUI 2 Sauthier, hrubost