Olympijské hry - Zápas

Volný styl do 57 kg – muži

Vítěz: R. Higuči (JPN)

09.08.2024, 19:30 • O medaile • Tomáš Kubečka

Neskutečné! Japonec přišel před třemi lety o domácí olympiádu, ale dnes ve finále poráží Američana 4:2 a slaví zlatou medailIi! (20:15:06)
Japonec skvěle otočil Američana na záda a srovnává na 2:2. Zbývají dvě minuty do konce.
Po prvním kole vede Američan 2:0 a je blíže k zisku zlaté medaile! Lee navíc během krátké přestávky hecuje zaplněné tribuny.
Do souboje o zlato vstoupil lépe Američan. Lee po minutě a patnácti sekundách získal bod.
Tuto kategorii na olympijských hrách čeká už jen souboj o zlato. V něm se představí Rei Higuči z Japonska a Spencer Richard Lee z USA.

Nakonec byl souboj o bronz velmi vyrovnaný! V samotném závěru však Uzbek odskočil a po triumfu 4:1 slaví bronz!
Po prvním kole může být spokojenější Uzbek, který získal jediný bod. Jeho soupeř nevymyslel prakticky vůbec nic.
Druhý souboj o bronz obstarají Uulu z Kyrgyzstánu a Uzbek Ambulajev.

Bronzovou medaili vybojoval indický zápasník Aman Aman! Toi Cruz neměl ve druhém kole prakticky žádné síly, nedokázal útočit a prohrál poměrem 5:13.
Dvě minuty před koncem potřebuje zápasník z Portorika ošetření kotníku.
Po prvním kole má k bronzu o bod blíže indický zápasník, který vede 6:3. Poslední dva body získal v poslední sekundě prvního kola. Ztráta koncentrace může Toi Cruze mrzet.
Toi Cruz vstoupil do souboje o bronz o něco aktivněji a po minutě vede 1:0.
Po třech semifinálových kategoriích plynule přecházíme do souboje o medaile. Nejprve se představí muži v kategorii do 57 kilogramů. Začneme soubojem o bronz mezi Darianem Toi Cruzem a Amanem Amanem.

O bronz:

Darian Toi Cruz (PUR) – Aman Aman (IND)
Bekzat Almaz Uulu (KGZ) – Gulumjon Ambulajev (UZB)

O zlato

Rei Higuči (JPN) – Spencer Richard Lee (USA)
Volný styl je společně se sportovním judem nejrozšířenější zápasnický styl na světě. Popularitu postupně nabýval po zařazení na olympijské hry v St. Louis v roce 1904. Na rozdíl od stylu řecko-římského (klasického) může zápasník útočit na jakoukoliv část soupeřova těla. Cílem zápasu ve volném stylu je dostat soupeře na lopatky, tak aby se dotkl oběma lopatkami současně žíněnky. Není-li tohoto cíle v průběhu utkání dosaženo, rozhodují body udělované rozhodčími za jednotlivé techniky (chvaty).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 19:30.