Olympijské hry - muži

Srbsko – Austrálie

95:90

po prodl. (17:31, 42:54, 67:65, 82:82)

06.08.2024, 14:30 • Bercy Arena, Paříž • Čtvrtfinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.41 16.7 3.32 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Srbové zvládli extrémně těžký duel ve čtvrtfinále olympijského turnaje, když s Australany prohrávali ve druhé čtvrtině už o 22 bodů, ovšem už během třetí čtvrtiny vedli a nakonec tuhou a vyrovnanou bitvu dovedli do vítězného konce po prodloužení.

Za Srby měl Nikola Jokić 21 bodů a 14 doskoků, Bogdanović 17 bodů a Micić 14.

Na australské straně Patty Mills 26, když 24 měl už na začátku třetí čtvrtiny a těmi posledními dvěma body poslal zápas v samém závěru čtvrté čtvrtiny do prodloužení. Josh Giddey přidal 25 bodů a Jack McVeigh 13.

Srbové se v semifinále utkají s vítězem USA – Brazílie a byla by hotová senzace, pokud by to nebyli Američané. (16:46:33)

Konec zápasu. (95:90)

44:59

Josh Giddey už závěrečnou střelu pod srbským košem neproměnil a Srbové postupují do semifinále! (95:90)

44:47

Bogdan Bogdanović proměnil oba trestné hody. (95:90)

44:47

Australané nedokázali dobře vyhodit míč ze zámezí, Giddeyho těžkou přihrávku si nedokázal zpracovat Mills a Srbové získali míč! Následně si pro faul došel Bogdanović. (93:90)

44:35

Oddechový čas pro tým Austrálie. (93:90)

44:35

Nikola Jokić se trefuje z otočky a Srbové vedou o tři! (93:90)

44:15

McVeigh neproměnil trojku, doskočil Jokić. (91:90)

43:55

Nikola Jokić se prosazuje pod košem a jdeme do poslední minuty prvního prodloužení! (91:90)

43:35

Nikola Jokić přichází o míč v souboji s Millsem, tomu ale Jokić poté zase vzal míč zpět! (89:90)

42:55

Petrušev proměnil obě šestky. (89:90)

42:55

Giddey si naběhl na blok Jokiće, v protiútoku byl faulován Petrušev. (87:90)

42:35

Vasilije Micić se dopustil útočného faulu a Australané mohou dopředu! (87:90)

42:20

42:20 Josh Giddey trefil trojku přes Nikolu Jokiće.

42:20

Josh Giddey trefil trojku přes Nikolu Jokiće! (87:90)

41:55

Bogdan Bogdanović se postaral o vyrovnání. (87:87)

41:40

Vasilije Micić neproměnil nájezd pod koš, na opačné straně se v podkošovém prostoru prosadil Reath. (85:87)

41:05

Na opačné straně se za tři body trefuje McVeigh! (85:85)

40:37

Ognjen Dobrić trefuje trojku! (85:82)

40:13

Patty Mills neproměňuje první střelu prodloužení. (82:82)

40:01

Začalo prodloužení. (82:82)

40:00

Čtvrtá čtvrtina skončila. (82:82)

39:59

39:59 Patty Mills posílá zápas do prodloužení!

39:59

Patty Mills proměnil individuální akci střelou za dva body a půjdeme do prodloužení! (82:82)

39:50

Oba trenéři si vzali oddechový čas hned po sobě. (82:80)

39:50

Oddechový čas pro tým Srbsko. (82:80)

39:50

Oddechový čas pro tým Austrálie. (82:80)

39:50

Druhý trestný hod už Micić proměnil a australský trenér Goorjian si bere oddechový čas. (82:80)

39:50

Vasilije Micić první trestný hod neproměnil... (81:80)

39:50

Pro Jocka Landaleho je to pátý faul, bude tak chybět v závěru zápasu. (81:80)

39:50

Jokić místo střely volil přihrávku na Miciće, jenž byl faulován Landalem! (81:80)

39:28

Oba týmy mají 4 týmové fauly, každý další obranný už bude rezultovat v trestné hody. (81:80)

39:28

Oddechový čas pro tým Austrálie. (81:80)

39:26

Patty Mils se také neprosadil, po doskoku byl Jokić faulován Giddeym. (81:80)

39:06

Ani Bogdanović neproměnil svoji střelu, to už začala poslední minuta čtvrté čtvrtiny! (81:80)

38:40

Micić a na druhé straně Giddey neuspěli. (81:80)

38:20

Josh Giddey trefuje velmi těžkou střelu a je to o bod! (81:80)

37:55

Jokić se neprosadil, odražený míč tečoval do zámezí Petrušev. (81:78)

37:31

Po nepřesné tříbodové střele McVeigha je pískán faul Landalemu v souboji o doskok. (81:78)

37:08

Vasilije Micić proměnil všechny tři trestné hody. (81:78)

37:08

Giddey fauloval Miciće při tříbodové střele, tři trestné hody pro srbského rozehrávače. (78:78)

36:50

36:50 Josh Giddey

36:50

Výborný australský pohyb míče po trojkovém oblouku, nakonec trojkou z rohu vyrovnává Josh Giddey. (78:78)

36:29

Nikola Jokić před střelou ztratil míč, do protiútoku mohl Giddey, Srbové alespoň srazili míč do zámezí. (78:75)

35:57

Srbové mohli zase dopředu, ovšem Dobrićovi odskočil míč do zámezí. (78:75)

35:14

Vasilije Micić proměňuje svoji dvoubodovou střelu. (78:75)

34:45

Srbové sehráli dobrou akci zakončenou Micićem, jenž až po limitu 24 sekund na střelbu! (76:75)

34:20

Patty Mills se individuálně neprosadil, poté si však sám doskočil a z následné trojky skóruje McVeigh! (76:75)

34:00

Patty Mills přihrál na volnou trojku Exumovi, ten netrefil, ovšem Australané zůstanou u odraženého míče. (76:72)

33:43

Patty Mills byl faulován Gudurićem, pro něj je to třetí osobní chyba. (76:72)

33:10

33:10 Vasilije Micić trefil trojku z velké dálky.

33:10

Vasilije Micić trefuje trojku z obrovské dálky v poslední sekundě limitu na střelu! (76:72)

32:51

Bogdanović neproměnil střelbu z odskoku, Srbové ale zůstanou u míče po odrazu do zámezí. (73:72)

32:32

Jock Landale proměnil jen první trestný hod. (73:72)

32:32

Josh Giddey pod košem předal míč Landalemu, ten se nadvakrát neprosadil proti Milutinovovi, ten ale Landaleho nakonec fauloval. (73:71)

32:07

Oddechový čas pro tým Srbsko. (73:71)

32:06

Dante Exum doskočil nepřesnou střelu Petruševa a sám se trefil z rychlého brejku. (73:71)

31:41

Jack McVeigh se postaral o australské snížení. (73:69)

31:15

Teď si to oba otočili, z přihrávky Guduriće se prosadil Micić. (73:67)

30:53

30:53 Skvělá souhra Miciće s Gudurićem.

30:53

Skvělá souhra Miciće s Gudurićem, jenž se uvolnil pod košem a jednoduše zakončil. (71:67)

30:30

Josh Giddey se postaral o odpověď. (69:67)

30:08

Filip Petrušev střílí první body čtvrté čtvrtiny. (69:65)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (67:65)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (67:65)

29:57

Po Giddeyho nepřesné přihrávce se v závěru třetí čtvrtiny neprosadil Nikola Milutinov. (67:65)

29:26

Útočný faul je pískán také na druhé straně, ve cloně se provinil Nikola Milutinov. (67:65)

29:10

Josh Giddey se provinil útočným faulem proti Dobrićovi. (67:65)

29:00

Nikola Jokić proměňuje oba trestné hody a odchází střídat. (67:65)

29:00

Josh Giddey nejdříve neproměnil trojku, poté pod košem fauloval Jokiće. (65:65)

28:40

Nikola Jokić měl dva trojkové pokusy v rychlém sledu, ovšem neproměnil ani jeden. (65:65)

28:22

Série ztrát na obou stranách, tu zatím poslední udělal Dyson Daniels, jenž v rohu hřiště porušil pravidlo o krocích. (65:65)

27:36

To však trvalo jen pár sekund, neboť Duop Reath o míč velmi rychle přišel. Na druhé straně se neprosadil Nikola Jokić. (65:65)

27:32

Dante Exum ze dvou šestek proměnil jen tu druhou, Australané ale zůstávají v držení míče. (65:65)

27:32

Aleksa Avramović vrazil Exuma na reklamní panely, je mu tak pískán nesportovní faul. (65:64)

27:31

Nikola Jokić znovu posílá do vedení Srby. (65:64)

27:09

Josh Giddey zase otáčí vedení na australskou stranu. (63:64)

26:56

Nikola Jokić doskočil nepřesnou trojku Petruševa a úspěšně zakončuje. (63:62)

26:29

Po faulu Jokiće proměnil Dante Exum oba trestné hody. (61:62)

26:12

Po úspěšné střele Bogdanoviće už se Srbové skutečně dostávají do vedení! Poprvé od stavu 7:6 v úvodu zápasu. (61:60)

25:05

Patty Mills a Jack McVeigh neproměnili další australské střely a Srbové chvíli mohli jít do vedení, ovšem Dobrićovu přihrávku zachytil Duop Reath. (59:60)

24:25

24:25 Ognjen Dobrić

24:25

Ognjen Dobrić trefuje naprosto volnou trojku! (59:60)

24:09

Patty Mills také ztrácí míč při přechodu středu hřiště! (56:60)

23:55

Oddechový čas pro tým Austrálie. (56:60)

23:55

Po nepřesné přihrávce Giddeyho mohli Srbové znovu dopředu, Bogdanović svoji trojku neproměnil, ovšem využil útočného doskoku Dobriće a další trojku už proměňuje! (56:60)

23:45

Bodgan Bogdanović proměňuje další srbskou střelu. (53:60)

23:26

Patty Mills už se dostává na 24 bodů! (51:60)

23:05

Ognjen Dobrić trefuje otevřenou trojku a je to už jen o sedm! (51:58)

22:31

Aleksa Avramović se prosadil parádním nájezdem pod koš. (48:58)

22:21

Rozhodčí posoudili situaci jako míč pro Srbsko, které bude vhazovat pod australským košem. (46:58)

22:21

Nikola Jokić netrefil trojku. Míč se pak odrazil do zámezí a po trenérské výzvě Svatoslava Pešiće rozhodčí zkoumají, kdo se dotkl míče naposledy. (46:58)

22:05

Josh Giddey se trefuje zpod koše. (46:58)

21:19

Po útočném doskoku Avramoviće a následném zakončení je pískán technický koš. (46:56)

20:51

Patty Mills zůstal úplně volný a znovu se prosazuje. (44:56)

20:36

Filip Petrušev otevírá skóre druhého poločasu. (44:54)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (42:54)
Australané po prvním poločase nečekaně vedou nad Srbskem 54:42, když dvojice Mills s Giddeym sama obstarala 33 bodů. Nutno dodat, že ten výsledek ještě není pro Srby tak hrozný, neboť prohrávali i o 22 bodů.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (42:54)

19:59

V poslední sekundě se ještě o nepřesnou trojku z dálky pokusil Dante Exum. (42:54)

19:57

Jokić vybojoval trestné hody. Proměnil jen první, nepřesný druhý doskočil Petrušev, jenž se neprosadil zpod koše, ovšem po dalším útočném doskoku už skóroval Gudurić. (42:54)

19:29

Josh Giddey neproměnil za dva body, dopředu mohou Srbové. (39:54)

19:04

Gudurić netrefil trojku, ovšem sám si doskočil a za dva body už byl úspěšný. (39:54)

18:44

Exum vzápětí proměnil i trestný hod. (37:54)

18:44

18:44 Dante Exum proměnil svůj nájezd i s faulem Bogdanoviće.

18:44

Patty Mills vybojoval míč a v protiútoku Exum proměňuje svůj nájezd i s faulem Bogdanoviće! (37:53)

18:32

Po obranném doskoku však přihrávka Reatha skončila v zámezí a Srbové zůstávají u míče. (37:51)

18:30

Aleksa Avramović netrefil trojku, doskočil Bogdanović, ten však také netrefil za dva body. (37:51)

17:51

Australané zabojovali pod soupeřovým košem, kde získali dva útočné doskoky, pak toho k trojce využil Giddey. (37:51)

17:44

Z rohu hřiště trefuje otevřenou trojku Gudurić. (37:48)

17:10

Avramović pak netrefil trestný hod, na druhé straně se trojkou neprosadil Nick Kay. (34:48)

16:58

Gudurić pak vybojoval míč a rychlý brejk zakončil Avramović i s australským faulem. (34:48)

16:38

Marko Gudurić se prosadil parádní individuální akcí. (32:48)

16:29

Aleksa Avramović se pokusil přifilmovat úder soupeře loktem, u rozhodčích to však neprošlo. (30:48)

16:25

Patty Mills se prosazuje ze střední vzdálenosti. (30:48)

15:42

Australané se teď trápí v útoku, využívá toho Nikola Milutinov. (30:46)

15:28

Úsměvná situace, Jokić vybojoval míč pod vlastním košem a když ucítil faul Landala, snažil se nafingovat střelbu, aby mohl házet trestné hody, rozhodčí však nepřesvědčil. (28:46)

15:12

Nikola Jokić dalším košem alespoň trochu snižuje srbský deficit. (28:46)

15:05

Landale se provinil kroky, ovšem Avramović ztrácí míč nepřesnou přihrávkou. (26:46)

14:15

Gudurić však neproměnil další tříbodový pokus. (26:46)

14:04

Aleksa Avramović proměnil obě šestky a Srbové ještě zůstávají u míče. (26:46)

14:04

Dante Exumovi nesportovní faul zůstává. (24:46)

14:04

Dante Exum přišel o míč, rozhodčí pak udělili nesportovní faul Exumovi, ještě se ale jdou podívat na video. (24:46)

13:51

Nikola Jokić se prosazuje. (24:46)

13:34

Josh Giddey znovu nezaváhal. (22:46)

13:17

Po oddechovém času Australanů, kdy Srby pořádně seřval Svatoslav Pešić, se trefuje Aleksa Avramović. (22:44)

13:08

Oddechový čas pro tým Austrálie. (20:44)

12:59

Duop Reath přidává další australskou trojku! (20:44)

12:49

Nikola Milutinov se dopustil útočného faulu, u míče jsou znovu Australané. (20:41)

12:33

Jock Landale vystihl přihrávku Bogdanoviće, poté už Paty Mills netrefil další trojku. (20:41)

12:12

Na opačné straně se jednoduše trefuje Dante Exum. (20:41)

12:00

Australská série končí na dvaceti bodech v řadě! Vasilije Micić proměňuje trojku. (20:39)

11:45

Patty Mills je naprosto k nezastavení a přidává další body! (17:39)
Oddechový čas pro tým Srbsko. (17:37)

11:22

11:22 Duop Reath se trefil z protiútoku.

11:22

Micić netrefil další trojku, z protiútoku pak skóruje Duop Reath! (17:37)

10:48

Další koš Pattyho Millse, Australané táhnou už šestnáctibodovou sérii! (17:35)

10:36

Trápení Srbů pokračuje, Vasilije Micić se dopustil útočného faulu. (17:33)

10:20

Patty Mills se prosazuje povedenou individuální akcí. (17:33)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (17:31)

10:00

První čtvrtina skončila. (17:31)

09:59

Patty Mills proměnil oba trestné hody, pak se už zoufalou střelou ani nemohl prosadit Vasilije Micić. (17:31)

09:58

Patty Mills byl v samém závěru první čtvrtiny faulován při nájezdu pod koš a bude ještě házet trestné hody. (17:29)

09:28

A další trojka Pattyho Millse! (17:29)

08:46

08:46 Patty Mills trefil trojku.

08:46

Vanja Marinković netrefil další trojku, Gudurić pak sice doskočil, ovšem Marinković nepřesnou přihrávkou přišel o míč a Patty Mills trefuje australskou trojku! (17:26)

08:14

Srbové zkouší řadu neúspěšných trojek, po další takové Guduriće se trefuje Patty Mills. (17:23)

07:47

07:47 Dante Exum

07:47

Dante Exum přehoupl počet australských bodů do třetí desítky. (17:21)

07:27

Na opačné straně se znovu prosazuje Jokić. (17:19)

07:12

Jack McVeigh se postaral o první australskou trojku. (15:19)

06:37

Hraje se v rychlém tempu, teď se prosazuje Nikola Jokić. (15:16)

06:13

Další trefa Giddeyho, ten je už na osmi bodech v úvodu zápasu. (13:16)

05:59

První body pro Nikolu Jokiće. (13:14)

05:43

Will Magnay navyšuje australský náskok. (11:14)

05:20

Bogdan Bogdanović trefuje svoji druhou trojku. (11:12)

05:02

Oddechový čas pro tým Srbsko. (8:12)

05:02

Dante Exum přidává pod košem další dva australské body. (8:12)

04:47

Z Jokićovy přihrávky netrefil trojku Marinković. (8:10)

04:30

Jock Landale vrací Australany do vedení. (8:10)

04:17

Po faulu McVeigha na Petruševa bude srbský basketbalista házet trestné hody. (7:8)

03:59

Josh Giddey se prosadil zpod koše. (7:8)

03:20

Bodan Bogdanović trefuje první trojku zápasu. (7:6)

03:00

Kay obral o míč Bogdanoviće, z rychlého brejku se pak znovu trefil Giddey. (4:6)

02:35

Josh Giddey se trefil z rychlého protiútoku. (4:4)

02:09

Patty Mills neproměnil tříbodovou střelu, po srbském doskoku fauloval Landale. (4:2)

01:39

Patty Mills otevírá střelecký účet Australanů. (4:2)

01:27

Petrušev trestný hod neproměnil. (4:0)

01:27

Giddey přišel o míč, na druhé straně se Petrušev prosazuje i s faulem Nicka Kaye. (4:0)

01:04

Přesnou ranou levačkou otevírá skóre zápasu Ognjen Dobrić. (2:0)

00:40

Bogdan Bogdanović neproměnil první tříbodový pokus, na druhé straně se neprosadil Landale. (0:0)

00:01

Úvodní rozskok vyhrál Nikola Jokić pro Srby a je rozehráno! (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Srbové se představí v bílých dresech, Australané v zelených.

Srbsko: Plavšić, Petrušev, Jović, Bogdanović, Marinković, Dobrić, Jokić, Mičić, Gudurić, Davidovac, Avramović, Milutonov
Trenér: Svatoslav Pešić

Austrálie: Daniels, Giddey, Mills, Green, Ingles, Dellavedova, Exum, Landale, Kay, McVeigh, Magnay, Reath
Trenér: Brian Goorjian

Rozhodčí: Rosso (FRA),. Anaya (PAN), Liszka (POL).
Austrálie

Australané mají velkou „olympijskou“ formu, když na posledních dvou olympiádách se pokaždé dostali do semifinále, což v této světové konkurenci není vůbec jednoduché. V Riu skončili čtvrtí a v Toku třetí.

Na pařížské olympiádě Australané na úvod zdolali oslabené Španělsko 92:80, poté prohráli s Kanadou 83:93 a na závěr základní skupiny i s Řeckem 71:77.
Srbsko

Srbové kromě stříbrných medailí z loňského mistrovství světa (kde ve finále podlehli Německu 77:83), získali stříbro také na poslední olympiádě, které se zúčastnili, což bylo Rio 2016. Do Tokia se pak nekvalifikovali.

Do tohoto turnaje Srbové vstoupili prohrou 84:110 s americkým Dream Teamem, poté deklasovali Portoriko 107:66 a ve třetím utkání si poradili i s Jižním Súdánem výsledkem 96:85.
Hezké odpoledne při sledování přenosu druhého čtvrtfinále olympijského turnaje basketbalistů, utkají se stříbrní medailisté z posledního mistrovství světa proti bronzovému týmu z minulé olympiády, Srbsko proti Austrálii.

Oba celky se naposledy utkaly v soutěžním zápase před osmi lety na olympiádě v Riu, kde Srbové v semifinále deklasovali Austrálii 87:61.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.