Olympijské hry - muži

Srbsko – Austrálie

95:90

po prodl. (17:31, 42:54, 67:65, 82:82)

06.08.2024, 14:30 • Bercy Arena, Paříž • Čtvrtfinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.41 16.7 3.32 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Srbové zvládli extrémně těžký duel ve čtvrtfinále olympijského turnaje, když s Australany prohrávali ve druhé čtvrtině už o 22 bodů, ovšem už během třetí čtvrtiny vedli a nakonec tuhou a vyrovnanou bitvu dovedli do vítězného konce po prodloužení.

Za Srby měl Nikola Jokić 21 bodů a 14 doskoků, Bogdanović 17 bodů a Micić 14.

Na australské straně Patty Mills 26, když 24 měl už na začátku třetí čtvrtiny a těmi posledními dvěma body poslal zápas v samém závěru čtvrté čtvrtiny do prodloužení. Josh Giddey přidal 25 bodů a Jack McVeigh 13.

Srbové se v semifinále utkají s vítězem USA – Brazílie a byla by hotová senzace, pokud by to nebyli Američané. (16:46:33)

Konec zápasu. (95:90)

44:59

Josh Giddey už závěrečnou střelu pod srbským košem neproměnil a Srbové postupují do semifinále! (95:90)

44:47

Bogdan Bogdanović proměnil oba trestné hody. (95:90)

44:47

Australané nedokázali dobře vyhodit míč ze zámezí, Giddeyho těžkou přihrávku si nedokázal zpracovat Mills a Srbové získali míč! Následně si pro faul došel Bogdanović. (93:90)

44:35

Oddechový čas pro tým Austrálie. (93:90)

44:35

Nikola Jokić se trefuje z otočky a Srbové vedou o tři! (93:90)

44:15

McVeigh neproměnil trojku, doskočil Jokić. (91:90)

43:55

Nikola Jokić se prosazuje pod košem a jdeme do poslední minuty prvního prodloužení! (91:90)

43:35

Nikola Jokić přichází o míč v souboji s Millsem, tomu ale Jokić poté zase vzal míč zpět! (89:90)

42:55

Petrušev proměnil obě šestky. (89:90)

42:55

Giddey si naběhl na blok Jokiće, v protiútoku byl faulován Petrušev. (87:90)

42:35

Vasilije Micić se dopustil útočného faulu a Australané mohou dopředu! (87:90)

42:20

42:20 Josh Giddey trefil trojku přes Nikolu Jokiće.

42:20

Josh Giddey trefil trojku přes Nikolu Jokiće! (87:90)

41:55

Bogdan Bogdanović se postaral o vyrovnání. (87:87)

41:40

Vasilije Micić neproměnil nájezd pod koš, na opačné straně se v podkošovém prostoru prosadil Reath. (85:87)